Najnowsze

Najnowsze

Laureat Nagrody Nike 2017 w "Xięgarni"

- Pomyślałem sobie, że przez tę sprawę mógłbym opowiedzieć o PRL-u - opowiada w "Xięgarni" Cezary Łazarewicz, autor książki "Żeby nie było śladów", która uhonorowana została Literacką Nagrodą Nike 2017. - To jest sprawa, gdy władza chce ją zatuszować kontra społeczeństwo, które domaga się sprawiedliwości - wyjaśnia.

Emerytka z najwyższą wygraną w historii rosyjskiej loterii

63-letnia emerytka z Woroneża na zachodzie Rosji zdobyła największą wygraną w historii rosyjskiej loterii - poinformowała w sobotę agencja TASS. Niewiele brakowało, by kobieta w ogóle nie zgłosiła się po wynoszącą 500 tysięcy rubli (7,2 tysiąca euro) wygraną.

Pomysłodawca Szlachetnej Paczki: nie pomagamy głupio

- Takich projektów jak nasz jest niewiele. Wchodzisz w życie prawdziwego człowieka, bierzesz to życie na siebie. Nie śpisz po tym, jak go odwiedzasz i walczysz, żeby on to swoje życie wygrał - tak o działaniu Szlachetnej Paczki opowiadał jej pomysłodawca, ksiądz Jacek Stryczek, który był gościem "Faktów po Faktach".

Domniemany skandal seksualny w Watykanie. Relacja Polaka, mocne zarzuty

Trwa dochodzenie w sprawie wydarzeń w tak zwanym preseminarium za Spiżową Bramą, czyli domu, gdzie mieszkają ministranci z bazyliki Świętego Piotra - ogłosił Watykan. To odpowiedź na zarzuty dotyczące molestowania seksualnego, do jakiego miało dochodzić w preseminarium, przedstawione w opublikowanej we Włoszech książce.

Zagadkowe sygnały. Prawdopodobnie z zaginionego okrętu podwodnego

Siedem "sygnałów satelitarnych" najpewniej pochodzących z zaginionego okrętu podwodnego ARA San Juan z 44-osobową załogą odebrano w sobotę - poinformowało ministerstwo obrony Argentyny. Nie udało się jednak nawiązać kontaktu z ich źródłem. Trwają prace nad ustaleniem miejsca, skąd wysłano sygnały.

"Nowa konstytucja może być na stulecie marcowej"

- Mam takie przekonanie, że konstytucja z 1997 roku była efektem związanym z okresem pierwszej prezydentury: lat 1990-95 i była kwestią przemyśleń w ówczesnym obozie politycznym - oświadczył prezydencki minister Paweł Mucha. Jak dodał, nowa konstytucja mogłaby zostać uchwalona na stulecie Konstytucji marcowej z 1921 roku.

Lokowanie produktu

Prezydent odwiedził przedsiębiorstwo ze Skawiny, dzieląc się przy okazji nieznanymi szerzej budowlano-remontowymi faktami ze swojego życia.

Wykolejony tramwaj w Gdańsku. Zobacz, jak stawiano go na tory

W sobotę po południu w centrum Gdańska wykoleił się pusty skład tramwajowy. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu Wałów Jagiellońskich i Wałów Piastowskich. Mogło spowodować utrudnienia w ruchu ulicznym. Na miejscu szybko jednak pojawił się specjalistyczny dźwig, który postawił tramwaj z powrotem na torach. Nikt nie odniósł obrażeń.

"Gdy słyszę, że rezolucja jest antypolska, to mi włosy dęba stają"

Ta rezolucja żąda trójpodziału władzy, niezależności sądów, respektowania prawa i polskiej konstytucji. Zapisów, które Polska podjęła, wstępując do Unii Europejskiej - powiedziała eurodeputowana Róża Thun w "Faktach po Faktach". - Akt konfederacji targowickiej też był pełen pięknych słów - kontrował poseł PiS Marcin Horała. W drugiej części programu gościem był ks. Jacek Stryczek.

"Miały być wyciągnięte konsekwencje. Jak jest, widzimy". Nowe pytania o śmierć Stachowiaka

Reportaż Wojciecha Bojanowskiego "Śmierć w komisariacie", wyemitowany 20 maja na antenie TVN24, głęboko poruszył widzów. Sprawa Igora Stachowiaka stała się punktem wyjścia do debaty na temat pracy policji, praw przysługujących zatrzymanym, a także odpowiedzialności funkcjonariuszy za popełnione błędy. Po pół roku Bojanowski, w kolejnym reportażu dla "Superwizjera", podsumował to, co się przez ten czas wydarzyło.

"Gdy słyszę, że rezolucja jest antypolska, to mi włosy dęba stają"

Ta rezolucja żąda trójpodziału władzy, niezależności sądów, respektowania prawa i polskiej konstytucji. Zapisów, które Polska podjęła, wstępując do Unii Europejskiej - powiedziała eurodeputowana Róża Thun w "Faktach po Faktach". - Akt konfederacji targowickiej też był pełen pięknych słów - kontrował poseł PiS Marcin Horała.

"Kłótnia o kompetencje", która "zaburza poczucie bezpieczeństwa"

Oni nie dyskutują o tym, jaka ma być armia, co zmienić, co zreformować, tylko kłócą się o kompetencje - oceniła Barbara Labuda, była minister w kancelarii prezydenta. Uczestniczki programu "Babilon" w TVN24 BiS dyskutowały o sporze na linii prezydent Andrzej Duda - minister Antoni Macierewicz. Podkreślały, że to napięcie nie sprzyja ich poczuciu bezpieczeństwa.

Zamieszki w Atenach. Policja użyła gazu i granatów hukowych

Ulicami Aten w piątek przeszło około 10 tysięcy osób. Brali udział w marszu upamiętniającym 44. rocznicę protestów studenckich, krwawo stłumionych przez wojskową dyktaturę tak zwanych czarnych pułkowników. Małe grupy zamaskowanych demonstrantów starły się z policją, rzucając petardy i butelki z benzyną. Funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym i granatami hukowymi.

Cyrk niemile widziany. Po jednym spektaklu musi zapłacić ponad 350 tysięcy złotych

Władze Braniewa nie ukrywają niechęci do cyrków. Od roku obowiązuje w mieście zarządzenie, które zabrania przedstawień ze zwierzętami. O tym, jak kosztowne może być nieprzestrzeganie lokalnych przepisów przekonała się właścicielka Cyrku Korona. Wynajęła działkę od spółdzielni, ale okazało, że część sprzętu stała na ziemi należącej do miasta. Po kilku dniach dostała fakturę na ponad 350 tysięcy złotych.

Korytarzem życia pod prąd. "Tak nauczeni są kierowcy w Polsce"

Wypadek na autostradzie A4. Kierowcy tworzą korytarz życia i czekają na zakończenie akcji ratowniczej i odblokowanie drogi. Jednak nie wszyscy. Niektórzy czekania mieli dość. Postanowili zawrócić i pojechać pod prąd. - To nie do pomyślenia na Zachodzie - podkreśla jeden z oburzonych obserwatorów.

Spór prezydent-MON. "Macierewicz powinien zostać wymieniony"

- Trzeba to jak najszybciej rozwiązać. Okazją jest rekonstrukcja rządu - ocenił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz '15, komentując konflikt prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. - Wycierpiał bardzo wiele w swoim życiu za to, żebyśmy dzisiaj żyli w wolnym kraju - mówi z kolei o szefie MON wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik z Prawa i Sprawiedliwości.

"Sukces przychodzi, gdy działają jako grupa". Ben Affleck w rozmowie z Anną Wendzikowską

Na ekrany kin trafił kolejny film o grupie superbohaterów ratujących świat przed zagładą. W "Lidze Sprawiedliwości" w reżyserii Zacka Snydera spotkali się między innymi Wonder Woman, Superman i Batman. - Ta historia pokazuje różnych ludzi, którzy działają wspólnie, choć różnią się między sobą - opowiadał odtwórca roli Batmana Ben Affleck w rozmowie z Anną Wendzikowską z "Dzień dobry" TVN. - Sukces przychodzi wtedy, gdy działają jako grupa. To myśl, którą warto przekazać młodym ludziom. To jest bardzo aktualne - zaznaczył aktor.

Centroprawica u progu zwycięstwa? Zbliżają się wybory w Chile

Sondaże przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi w Chile zapowiadają wysokie zwycięstwo centroprawicy nad rządzącą centrolewicą i uzyskanie przez konserwatystę Sebastiana Pinerę wysokiej przewagi nad centrolewicową prezydent Michelle Bachelet.