Najnowsze

Najnowsze

Zwolniony przez Trumpa szef FBI ma nowe zajęcie

Były dyrektor FBI James Comey będzie od jesieni wykładał etykę na Uniwersytecie William & Mary, który sam ukończył. Comey został niespodziewanie zwolniony przez prezydenta Donalda Trumpa z FBI w maju 2017 roku w trakcie śledztwa w sprawie kontaktów ekipy Trumpa z Rosjanami.

USA krytykują turecki ostrzał

Jeśli potwierdzą się doniesienia o tureckim ostrzale artyleryjskim na cele w regionie Afrin na północy Syrii, to zdestabilizowałoby to sytuację w regionie i nie pomogłoby Turcji w ochronie jej granicy - ocenił przedstawiciel Departamentu Stanu USA. O przeprowadzeniu tego ostrzału poinformowały władze tureckie.

Kościelna taca z terminalem

Koszyczki będą takie, jakie zazwyczaj widzą parafianie, ale zamiast brzdęku monet bądź szelestu banknotów będzie można usłyszeć dźwięk terminali płatniczych. W kilku francuskich kościołach katolicy będą mogli przekazać datek na parafię za pomocą karty płatniczej. O tym, jak cyfrowy pieniądz wkracza tam, gdzie wcześniej było to trudne do wyobrażenia - Łukasz Wieczorek.

"Chłodne" podejście Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin prezentuje hart ducha i ciała w prawosławne święto Epifanii. Tak jak wielu innych wiernych zanurzył się w lodowatej wodzie. Putin wydaje się też spokojnie i na chłodno podchodzić do marcowych wyborów prezydenckich. Kampania trwa, ale wszystkie znaki na ziemi wskazują, że nikt nie jest w stanie zagrozić obecnemu gospodarzowi Kremla.

Kalifornijski dom tortur

Amerykański prokurator ujawnia szczegóły życia w kalifornijskim domu tortur. Rodzicom, którzy więzili, głodzili i bili swoje dzieci, grozi nawet 100 lat więzienia. Najstarsza z córek państwa Turpin mając 29 lat ważyła 37 kilogramów. Kąpiel przysługiwała dzieciom raz do roku, a do łóżek przywiązywane były sznurem lub łańcuchem.

Rex Tillerson przyleci do Polski

Za tydzień, w piątek, do Polski przylatuje szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson. Ma rozmawiać o bezpieczeństwie i gospodarce. Do Warszawy przyleci z Davos, gdzie u boku prezydenta Donalda Trumpa weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym.

Minister po spotkaniu z lekarzami: pojawiło się światełko w tunelu

Poruszyliśmy wszystkie punkty, o które postulowali rezydenci. (...) Myślę, że to były to dobre rozmowy - powiedział po spotkaniu z młodymi lekarzami minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że nie będzie informować o szczegółach tych rozmów, ale powiedział, że obie strony umówią się na kolejne spotkanie. "Z satysfakcją informujemy że rozpoczęliśmy REALNY dialog i negocjacje" - skomentowali rezydenci na Twitterze.

Ciepło zimno

Globalne ocieplenie to hasło, które powtarzane jest od lat. Przez jednych traktowane jako mit rozpowszechniany przez ekologów, inni uważają je za poważne zagrożenie dla Ziemi. Wszystko przez to, że nie ma już na naszej planecie miejsca, na które człowiek nie miałby wpływu. Jakie są tego konsekwencje?

Taki mamy klimat

To, co Polaków emocjonuje niezmiennie, to prognoza pogody. Bardzo długoterminowa prognoza, która uwzględnia to, jaki mamy klimat i jak się on zmienia. Dlaczego w środku zimy często jest ciepło, a śnieg potrafi spaść na Wielkanoc?

(Nie)straszna dziura

Planeta, która płonie. Takie filmowe wizje były oczywiście przesadą, ale faktem jest, że jeszcze pod koniec lat dziewięćdziesiątych Polacy najbardziej bali się dziury ozonowej, przez którą miały nas spalić promienie słońca. Dziś nikt o niej nie pamięta i mało kto o niej wie. Nie znaczy to oczywiście, że jej nie ma. Jacek Tacik pyta więc specjalistów o tajemniczy gaz, który chroni nas i ziemię. Pokaże, że globalne działanie ponad podziałami w sprawie klimatu przynosi skutki.

Zima stulecia

Ci, którzy chcą w nieco mniej naukowy sposób dowieść, że globalne ocieplenie to fakt a nie wymysł ekologów, przywołują działający na wyobraźnię i trudny do obalenia argument. To zima jakiej dziś nie ma. Zima stulecia. Pamiętny rok 1979, który rozpoczął się od siarczystych mrozów i rekordowych opadów śniegu. A potem było tylko gorzej. Jan Piotrowski rozmawiał z ludźmi pamiętającymi, jak wyglądała całkowicie zamarznięta przez kilka dni Polska. I jakie, o czym mało kto pamięta, były tego także polityczne konsekwencje.

"Nawet senatorowie PiS-u ostrzegają przed polityczną prokuraturą"

To jest przegrana Polski i Polaków. Mówi się dużo o nadzwyczajnych sektach ostatnio. Taką nadzwyczajną sektą okazują się posłowie i senatorowie - powiedział w piątek w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15. Skomentował w ten sposób głosowanie Senatu w sprawie Stanisława Koguta. - Nawet senatorowie PiS nie wierzą politycznej prokuraturze - powiedział z kolei Andrzej Halicki z PO. W drugiej części programu gośćmi byli prof. Tomasz Nałęcz i Zbigniew Janas.

Marszałek chce znieść tajność głosowań personalnych

Otrzymałem od marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego polecenie przygotowania projektu pilnej nowelizacji regulaminu Senatu, znoszącej tajność głosowań personalnych - poinformował w piątek na Twitterze szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski.

"Nawet senatorowie PiS-u ostrzegają przed polityczną prokuraturą"

To jest przegrana Polski i Polaków. Mówi się dużo o nadzwyczajnych sektach ostatnio. Taką nadzwyczajną sektą okazują się posłowie i senatorowie - powiedział w piątek w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15. Skomentował w ten sposób głosowanie Senatu w sprawie Stanisława Koguta. - Nawet senatorowie PiS nie wierzą politycznej prokuraturze - ocenił z kolei poseł Andrzej Halicki (PO).

Senatorowie Rulewski i Staroń zachowali immunitety

Senat nie zgodził się w piątek na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senator Lidii Staroń (niezrzeszona) oraz na pociągnięcie do odpowiedzialności za wykroczenia senatora Jana Rulewskiego (PO).

"Telegraph": Trump nie spotka się z May w Davos

Dziennik "The Telegraph" poinformował w piątek, powołując się na źródła w dyplomacji, że amerykański prezydent Donald Trump odmówił stronie brytyjskiej, która poprosiła, by spotkał się z premier Theresą May podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Władimir Putin zanurzył się w lodowatej wodzie

Około 1,5 miliona Rosjan wzięło udział w rytualnych kąpielach z okazji święta Chrztu Pańskiego, zanurzając się w lodowatej wodzie, w specjalnych zbiornikach czy przeręblach w kształcie krzyża. Po raz pierwszy poinformowano o udziale w obrzędzie Władimira Putina. Rzecznik Kremla wyjaśnił, że w poprzednich latach odbywało się to "w bardziej dyskretnych warunkach".

"Kierownictwo PiS bardzo krytycznie ocenia decyzję Senatu"

Jarosław Kaczyński wystosuje do członków PiS list w sprawie piątkowego głosowania w Senacie - zapowiedziała rzeczniczka partii i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Senat nie zgodził się na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Stanisława Koguta. - Jestem rozczarowany tą decyzją - napisał na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.