Najnowsze

Najnowsze

Szefowie MSWiA bohaterami policyjnego kalendarza. "Podlizywanie się władzy"

Policja wydrukowała kalendarz ścienny z wyeksponowanym zdjęciem duetu ministrów spraw wewnętrznych: Mariusza Błaszczaka i Jarosława Zielińskiego. Policjanci komentują, że to dalszy ciąg "zjawiska konfetti" w polskiej policji. Ciekawy jest również kalendarz największej polskiej służby specjalnej, który przygotowała ABW na następny rok.

Koszmar 9-latka w ośrodku opiekuńczym

Szokująca sprawa w pogotowiu opiekuńczym w Lublinie. Niepełnoletni wykorzystali seksualnie swojego młodszego kolegę - dziewięcioletniego chłopca. Dyrektor placówki bagatelizował sprawę, napaść seksualną nazywał "eksperymentami seksualnymi". Podał się do dymisji, ale sprawa na tym się nie kończy.

Sejmowa bitwa o sądy

Kolejna bitwa o sądy. W Sejmie posłowie pracują nad prezydenckimi ustawami o Sadzie Najwyższym i KRS. Posłów na sali niewielu i na niewiele debata się zda. O poprawkach - czyli o kluczowych ustaleniach między Andrzejem Dudą a prezesem Kaczyńskim - nadal nic nie wiadomo.

Ograniczenie dostępu do alkoholu? Pomysł posłów PiS

Posłowie PiS chcą zadbać o trzeźwość narodu i pracują nad ustawą, która ma dać samorządom możliwość zakazania sprzedaży alkoholu nocą. Planują także ograniczyć picie alkoholu w miejscach publicznych. Najmocniej skutki zmiany prawa mogą odczuć sklepy czynne całą dobę.

"Rzeźnik Bałkanów" skazany za ludobójstwo

Zapadł wyrok Międzynarodowego Trybunału ONZ w sprawie "rzeźnika Bałkanów". Ratko Mladić został skazany na dożywocie za ludobójstwo. Wyrok został ogłoszony ponad 20 lat po wojnie w Bośni i Hercegowinie, w której zginęło ponad 100 tysięcy ludzi, a ponad dwa miliony musiało opuścić swoje domy.

Waszczykowski o "karaniu państw restrykcjami": premier będzie chciała wytłumaczyć Macronowi

Agenda czwartkowego spotkania premier Beaty Szydło z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem ma dziesięć punktów, wśród nich są kwestie: bilateralne, regionalne, unijne, bezpieczeństwa międzynarodowego i Partnerstwa Wschodniego - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Jak dodał, premier będzie chciała poruszyć również kwestię dyrektywy o pracownikach delegowanych i wytłumaczyć, że państwa "nie powinny być karane jakimiś restrykcjami".

Szydło spotka się z Macronem. 10 punktów do omówienia

Premier Beata Szydło w środę wieczorem przybyła do Paryża, gdzie w czwartek spotka się między innymi z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek, jednym z tematów rozmowy z Macronem będzie przyszłość UE po brexicie.

Pikieta leśników przed Sejmem

Po ultimatum Trybunału Sprawiedliwości skierowanym do Polski ekolodzy patrzą ministrowi środowiska na ręce. Ten zapewnił, że wycinki w Puszczy Białowieskiej nie ma, że została wstrzymana, ale ekolodzy do końca w zapewnienia ministra nie wierzą. Wierzą mu za to pracownicy Lasów Państwowych, leśnicy, myśliwi i związkowcy, którzy murem stoją za ministrem Szyszko, a swoje poparcie dla niego demonstrowali przed Sejmem.

"Jak poseł decyduje, kto zostaje wybrany na stanowisko, to tworzą się długi wdzięczności"

Musimy mieć tego świadomość, że jak wejdą te projekty, to za chwilę się okaże, że ten z którym się sądzimy o stłuczkę samochodową (...), jest znajomym radnego, a radny koleguje się z posłem - mówił w środę w "Kropce nad i" w TVN24 sędzia Waldemar Żurek. Rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa komentował prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. W drugiej części programu gośćmi byli Bartosz Arłukowicz z PO i Dominik Tarczyński z PiS.

"Odbywa się teatr absurdu. Rozmawiamy o starych projektach z września"

Jest taka zasada: jeśli nie musisz w danym momencie odsłaniać kart, to trzymaj je przy orderach. Obie strony trzymają karty przy orderach, ponieważ sobie nie ufają - skomentował pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym Ludwik Dorn w "Faktach po Faktach". Drugim gościem był prof. Tomasz Nałęcz. Na żywo z Sejmu rozmawiali również Tomasz Siemoniak (PO) i Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS).

Uzbrojeni bojownicy i doniesienia o ucieczce przywódcy. "Ludzie wyjeżdżają z Ługańska"

W ukraińskich mediach pojawiły się doniesienia, że przywódca ługańskich rebeliantów Ihor Płotnicki uciekł do Rosji. Stwierdził tak przedstawiciel MSW w Kijowie Artem Szewczenko. Telewizja samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej zapewnia, że Płotnicki jest na miejscu. Opublikowała nagranie mające być dowodem, że spotkał się z "ministrami" i zapowiedział, że "zaprowadzi porządek".

"Jak poseł decyduje, kto zostaje wybrany na stanowisko, to tworzą się długi wdzięczności"

Musimy mieć tego świadomość, że jak wejdą te projekty, to za chwilę się okaże, że ten z którym się sądzimy o stłuczkę samochodową (...), jest znajomym radnego, a radny koleguje się z posłem - mówił w środę w "Kropce nad i" w TVN24 sędzia Waldemar Żurek. Rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa komentował prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

Rights groups urge end to Poland's overhaul of judiciary

Plans to overhaul Poland's judiciary would end the country's status as a democratic state based on the rule of law and should be scrapped, more than two dozen rights groups and non-governmental organisations said in a petition on Wednesday.

Nazywano go "Elvisem opery". Nie żyje Dmitrij Chworostowski

Jeden z najbardziej znanych na świecie śpiewaków operowych, baryton, Dmitrij Chworostowski zmarł w Londynie w wieku 55 lat - podały w środę rosyjskie media. Artysta walczył z chorobą nowotworową. W 2015 roku wykryto u niego guza mózgu.

Brakuje tylko podpisu Putina. Zachodnie media "zagranicznymi agentami"

Rada Federacji, wyższa izba parlamentu Rosji, przyjęła na środowym posiedzeniu ustawę, zgodnie z którą media zagraniczne w Rosji będą mogły być uznawane za "zagranicznych agentów". Za jej przyjęciem głosowało 154 obecnych na sali senatorów. Jeden wstrzymał się od głosu.

Kreml "dołoży starań", by bronić interesów zatrzymanego biznesmena

Rosyjski miliarder i senator Sulejman Kerimow, którego w poniedziałek wieczorem na lotnisku w Nicei zatrzymała policja, stanął w środę przed francuskim sędzią, który zdecyduje, czy postawi go w stan oskarżenia w sprawie o oszustwa podatkowe we Francji. Wcześniej rzecznik Kremla oświadczył, że Rosja dołoży wszelkich starań w celu ochrony jego interesów.

Tillerson: prześladowanie Rohindżów to czystki etniczne

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył w środę, że operacja birmańskiej armii przeciwko muzułmańskiej mniejszości Rohindżów nosi znamiona czystki etnicznej. Zapowiedział, że Waszyngton rozważa sankcje dla odpowiedzialnych za przemoc w tym kraju.

Sejmowa komisja za uchyleniem immunitetu Gasiuk-Pihowicz

Komisja regulaminowa i spraw poselskich rekomenduje Sejmowi uchylenie immunitetu posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz i tym samym udzielenie zgody na pociągnięcie jej do odpowiedzialności cywilnej - taką uchwałę przyjęto podczas środowego posiedzenia komisji.