Najnowsze

Najnowsze

Marsz sukcesu czy porażki?

Frekwencja sobotniego Marszu Wolności wzbudza wiele kontrowersji. Według stołecznego ratusza wzięło w nim udział 50 tysięcy osób. Policja z kolei nie podaje konkretnej liczby, ale przekonuje, że ta podana przez ratusz jest przeszacowana "co najmniej kilkukrotnie”. Platforma Obywatelska, Nowoczesna i KOD są z frekwencji zadowolone, jednak dla polityków partii rządzącej ten wynik jest oznaką zmniejszonego poparcia dla opozycji. O przełożeniu frekwencji na zaufanie społeczne rozmawiali goście programu „Tak Jest” Andrzej Halicki i Karol Rabenda.

"Nasz bohater, nasz wojownik". Kilkaset osób pożegnało Alfiego Evansa

Kilkaset osób zebrało się na ulicach Liverpoolu, aby oddać hołd niespełna dwuletniemu Alfiemu Evansowi. Niespełna dwuletni chłopiec, o którego podtrzymywanie przy życiu rodzice stoczyli prawdziwą batalię, został w poniedziałek pochowany podczas prywatnej ceremonii pogrzebowej.

Dwie dotyczące niepełnosprawnych ustawy z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek nowelę ustawy podnoszącą rentę socjalną do 100 procent kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Podpisał również ustawę wprowadzającą szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Szukają ludzi, którzy w 24 godziny rzucą wszystko i wyjadą na drugi koniec świata

Medyczny Zespół Ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w ubiegły weekend rozpoczął rekrutację nowych członków. Poszukiwani są lekarze, pielęgniarki i ratownicy, którzy wykażą się nie tylko wiedzą medyczną, ale także sprawnością, wytrzymałością i umiejętnością podejmowania decyzji pod wpływem dużego stresu. Kandydaci przejdą morderczą rekrutację, by mieć pewność, że w 24 godziny będą w stanie rzucić wszystko, by nieść pomoc w dowolnym miejscu na świecie.

Nowa KRS o czyszczeniu, usuwaniu i rozliczaniu poprzedników. Padły nazwiska

Nowa Krajowa Rada Sądownictwa rozważa "czyszczenie" lub "usuwanie" treści zamieszczonych na stronie internetowej przez poprzedników. Opowiada się też przeciwko ujawnieniu nazwisk sędziów, którzy poparli kandydatów do nowej Rady. Według członkini KRS, posłanki Krystyny Pawłowicz ujawnienie podpisów poparcia byłoby "rzucaniem pereł przed wieprze". Rada zobowiązała też komisję etyki, aby zajęła się "pozasądową polityczną działalnością sędziów". Uzasadniono, że chodzi między innymi o sędziów Igora Tuleyę i Waldemara Żurka.

Ratownicy obniżyli poziom wody. Psy podjęły trop

W dziesiątym dniu akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka ratownicy szukają ostatniego z górników zaginionych po wstrząsie, do jakiego doszło 5 maja. Służby skupiają się na wypompowaniu wody z zalewiska w miejscu wypadku. Poziom wody obniżono na tyle, że do akcji wkroczyły psy poszukiwawcze i podjęły trop.

"Powinno paść słowo przepraszam". Karczewski odpowiada burmistrzowi Jersey City

Uważam za niefortunne, że nieporozumienia związane z moimi planami dotyczącymi Pomnika Katyńskiego doprowadziły do nagromadzenia się urazów po obu stronach - podkreślił Steven Fulop, burmistrz Jersey City. W przesłanym redakcji "Faktów" TVN oświadczeniu żałuje swoich słów o marszałku Senatu Stanisławie Karczewskim i zapowiada wizytę w Polsce. Karczewski odniósł się w poniedziałek do słów Fulopa. Stwierdził, że z jego strony powinno paść słowo "przepraszam".

Traumatyczne dzieciństwo, burzliwa młodość i długie poszukiwanie miłości

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle już w sobotę 19 maja. Kim są zakochani? Jak wyglądała historia ich znajomości? I jak przebiegają ostatnie przygotowania do uroczystości? O tym w specjalnym programie Dagmary Kaczmarek-Szałkow. Na antenie TVN24 codziennie do soboty w "Faktach w Południe" po godzinie 12. i "Faktach po Południu" po 16., a w TVN24 BiS o 18:10.

Porsche rozbite na betonowym płocie. Policja: ukradł je pracownik myjni

30-letni mieszkaniec Zamościa w powiecie ostrowskim (woj. wielkopolskie) miał ukraść porsche 911 z jednej z kaliskich myjni samochodowych, w której był zatrudniony. - Podróż zakończył w Grabowie nad Prosną, gdzie roztrzaskał auto na betonowym płocie. Wcześniej próbował zatankować je "na kreskę" – informuje rzecznik prasowy ostrzeszowskiej policji Mariusz Tomczak. Teraz mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

"Często jesteśmy nie za bardzo dobrze rozumiani przez naszych przyjaciół z zachodniej Europy"

Europa Środkowa ma swoje własne, unikalne doświadczenia - mówił na wspólnej konferencji prasowej z premierem Węgier Viktorem Orbanem Mateusz Morawiecki. - Często jesteśmy nie za bardzo dobrze rozumiani przez naszych przyjaciół i partnerów z zachodniej Europy, bo oni mieli to szczęście, że nie przeżyli komunizmu, a ich wcześniejsze dzieje były bardziej szczęśliwe - dodał szef polskiego rządu.

Timmermans daje Polsce czas do 26 czerwca. "Dialog nie jest celem samym w sobie"

Jeśli do 26 czerwca Warszawa nie osiągnie porozumienia z Komisją Europejską, to procedura z artykułu 7 ruszy dalej - powiedział w poniedziałek wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Podkreślił jednak, że nadal możliwe są wszystkie opcje. Wyraził przy tym nadzieję, że "w ciągu najbliższych kilku tygodni" uda się porozumieć.

Próbowali okraść dom. Byli poszukiwani w sprawie podpalenia kamer

36-latek i jego 32-letnia partnerka chcieli okraść dom w budowie. Świadek zdarzenia wezwał policję. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali sprawców, okazało się, że są oni poszukiwani w sprawie podpalenia kamer w przejściu podziemnym na stacji PKP Gdańsk Oliwa. Oboje usłyszeli już zarzuty, a mężczyzna trafił do aresztu.