Najnowsze

Najnowsze

Rezolucja przegłosowana. Rosja ma zwrócić Polsce wrak tupolewa

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w piątek rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154M, który w kwietniu 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem. Jest to pierwszy międzynarodowy dokument, który wzywa Rosję do tego, aby zwróciła wrak tupolewa.

Możesz dopisać się do rejestru wyborców. Wniosek złożysz nawet "w ostatnim dniu"

W wyborach samorządowych wyborcy nie będą mogli głosować w dowolnym lokalu wyborczym, nie ma też możliwości głosowania w miejscu pobytu czasowego. Jeśli jednak wyborca stale zamieszkuje w jednym miejscu, będąc zameldowanym w innym miejscu - może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w miejscu, w którym mieszka. - Wniosek można złożyć w każdym momencie, w tym w ostatnim roboczym dniu przed wyborami - przypominał ekspert Krajowego Biura Wyborczego Grzegorz Gąsior.

Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem

O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem.

Piotrowicz: jestem również ofiarą stanu wojennego

Określanie "prokurator stanu wojennego" zdecydowanie wypacza istotę rzeczy - przekonywał poseł PiS Stanisław Piotrowicz. - Wbrew tego rodzaju sugestiom można powiedzieć, że jestem w jakimś stopniu również i ofiarą tamtego czasu - stwierdził.

Australijska fregata ruszy w stronę Korei Północnej

Władze Australii zdecydowały o skierowaniu fregaty uzbrojonej w rakiety manewrujące na Morze Wschodniochińskie, włączając się w podejmowane przez społeczność międzynarodową wysiłki na rzecz egzekwowania sankcji gospodarczych nałożonych na Koreę Północną.

Sąd uchylił decyzję prezydenta Lublina. Marsz Równości przejdzie ulicami miasta

Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił w piątek decyzję prezydenta tego miasta, który zakazał organizacji Marszu Równości i kontrmanifestacji narodowców. Wcześniej - w środę - Sąd Okręgowy podtrzymał postanowienie prezydenta. Zażalenie na tę decyzję złożyli organizatorzy marszu. - Cieszę się, że sąd zwrócił tak mocno uwagę na znaczenie organizowania pokojowych zgromadzeń dla funkcjonowania demokracji - mówił po rozprawie Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

75 lat od krwawej bitwy pod Lenino, w propagandzie PRL przekutej w wielki triumf

75 lat temu, 12 października 1943 roku, nieopodal wsi Lenino na Białorusi rozpoczęła się krwawa bitwa pomiędzy polską 1 Polską Dywizją Piechoty imienia Tadeusza Kościuszki, walczącą w składzie sowieckiej 33 armii, a Wehrmachtem. W walkach, których rocznica obchodzona była w PRL jako Dzień Ludowego Wojska Polskiego, zginęło około 20 procent żołnierzy polskiej jednostki.

Najnowocześniejsze myśliwce świata uziemione

Pentagon poinformował w czwartek o wstrzymaniu lotów wszystkich wielozadaniowych myśliwców najnowszej generacji F-35 w następstwie katastrofy jednego z nich w ubiegłym miesiącu. Jednocześnie zarządzono kontrole przewodów paliwowych w ich silnikach.

Szefa MSW "poruszyły historie dzieci". Wielka Brytania legalizuje medyczną marihuanę

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych zdecydowało w czwartek o zmianie przepisów, na mocy których od 1 listopada lekarze specjaliści będą mogli wypisywać pacjentom lekarstwa oparte na medycznej marihuanie. - Poruszyły mnie łamiące serce historie chorych dzieci. Było dla mnie szczególnie ważne, abyśmy podjęli szybkie działania - przyznał szef MSW, Sajid Javid.

Falenta z łagodniejszym wyrokiem

Sąd Okręgowy w Białymstoku obniżył z roku do sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu wyrok wobec biznesmena Marka Falenty. Był on oskarżony w sprawie założenia podsłuchów w dwóch konkurencyjnych firmach w Bielsku Podlaskim.

Kolejne pytania z Irlandii o polską praworządność

Sąd w Irlandii wysyła kolejne pytania, tym razem do polskich sędziów zaangażowanych w prowadzone postępowanie. Irlandzki sąd pyta o praworządność i niezawisłość sędziowską. Odpowiedzi mogą się jednak różnić od wcześniej wysłanych.

Spór o marsz równości i kontrmanifestację w Lublinie

Prezydent Lublina wciąż nie zgadza się na marsz równości, wbrew oczekiwaniom Platformy Obywatelskiej, której jest członkiem, i która popiera go w wyborach samorządowych. Krzysztof Żuk mówi o bezpieczeństwie, ale nie wszyscy mają do tej decyzji dystans. Dla niektórych to zdrada ideałów.

Szykują się do przekopu Mierzei Wiślanej

Trwają przygotowania do przekopu Mierzei Wiślanej. Na razie w teren ruszyli geolodzy. Ich pracy z bliska z kamerą przyglądał się Łukasz Wieczorek, który pokazał jak zaczynają się prace nad kontrowersyjną inwestycją wartą blisko 900 milionów złotych.

Sąd anulował jeden zarzut wobec Weinsteina

Nowojorski sąd anulował w czwartek jeden z sześciu zarzutów, które ciążyły na byłym potentacie amerykańskiej branży filmowej Harveyu Weinsteinie. Prokuratura zgodziła się na oddalenie zarzutu agresji seksualnej po złagodzeniu oskarżeń przez aktorkę Lucię Evans.

Trump o zaginięciu dziennikarza: to nie powód, by nakładać sankcje

Prezydent Donald Trump powiedział w czwartek, że zaginięcie krytycznego wobec władz w Rijadzie saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego nie jest powodem, by blokować inwestycje Arabii Saudyjskiej w USA, bo zostaną one przeniesione do Rosji i Chin. Nałożenia sankcji i ograniczenia interesów z Rijadem domaga się część amerykańskich polityków.