Najnowsze

Najnowsze

Marsz równości przejdzie przez Poznań. Obok 36 kontrpochodów

W sobotę, 11 sierpnia, ulicami Poznania przemaszerują kolorowe tłumy. Marsz równości planowany jest od dawna, ale organizatorzy musieli ostatnio zmienić jego trasę. Do urzędu miasta wpłynęło 36 różnych wniosków z prośbami o pozwolenie na zorganizowanie wydarzeń w tym samym czasie i podobnych lokalizacjach. - Zostały zgłoszone, żeby zablokować naszą trasę. Nie boimy się, ufamy policji - zapewnia Mateusz Sulwiński z grupy Stonewall.

Ludzkie czaszki w wykopie przy przystanku

W Kamieńcu Wrocławskim robotnicy pracujący przy złączu energetycznym, znaleźli w wykopie ludzkie szczątki - trzy czaszki i kilka innych części szkieletu. Na miejsce przyjechał prokurator, który ocenił, że pochodzą one z czasów II wojny światowej.

Episkopat: prawo wyborcze powinno służyć społeczeństwu, nie największym partiom

Prawo wyborcze musi być sprawiedliwe i gwarantować możliwość dobrego wyboru reprezentacji opinii publicznej. Dominujące partie nie mogą traktować swojej pozycji jako przywileju chronionego przed obywatelami - podkreślił w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Skomentował tak przyjęte przez Sejm i Senat zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego.

Weinstein, Seagal i Anderson. Nowe wątki w sprawach o molestowanie

Badane są nowe sprawy związane z oskarżeniami trzech hollywoodzkich gwiazdorów o przemoc seksualną - poinformował rzecznik prasowy biura prokuratora dystryktu Los Angeles. Chodzi o producenta filmowego i telewizyjnego Harveya Weinsteina oraz dwóch aktorów - Stevena Seagala i Anthony'ego Andersona, gwiazdy serialu "Czarno to widzę".

Nastolatek za kierownicą. Pędził, uderzył w drzewo, zginął

Policja podejrzewa, że kierowca uderzył w drzewo z dużą prędkością. Wskazuje na to stan auta po wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Kołtki w województwie zachodniopomorskim. Samochód jest całkowicie zniszczony, jego części zostały rozrzucone wokół miejsca zderzenia. Za kierownicą siedział nastolatek. Zginął na miejscu.

Komisja Europejska pyta, czy zmieniać czas. Wszystkie argumenty za i przeciw

Komisja Europejska chce, aby obywatele wypowiedzieli się, czy są za zmianą przepisów dotyczących przestawiania zegarów na czas letni i zimowy. Udostępniła ankietę, w której pyta o ewentualną nowelę unijnej dyrektywy. O jej wypełnienie apeluje nawet szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zanim jednak zostanie podjęta decyzja, warto poznać argumenty za i przeciw. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Jesienna ramówka TVN Discovery Polska pełna atrakcji

Będą nowości, ale też pozycje, które widzowie pokochali. Będzie w czym wybierać. TVN Discovery przygotowało na jesień wiele atrakcji - to między innymi nowe seriale "Pułapka" i "Pod powierzchnią". Nie zabraknie też kontynuacji znanych programów, takich jak "Mam Talent!", "Top Model" czy "Kuchenne rewolucje". Równie interesująco prezentuje się oferta kanałów tematycznych.

Gdański Neptun w koszulce "Konstytucja"

Od kilku dni w całej Polsce trwa akcja Komitetu Obrony Demokracji polegająca na ubieraniu pomników w koszulki z napisem "Konstytucja". W czwartek wieczorem w taki sposób przebrany został Neptun na gdańskiej fontannie. Rzeczniczka prezydenta Gdańska, Magdalena Skorupko poinformowała, że pomnik na Starym Mieście został "ubrany" z inicjatywy miasta.

147 mieszkań do pilnego wykwaterowania

Mieszkańcy bloku na warszawskiej Woli, którzy z dnia na dzień muszą się pilnie wyprowadzić właśnie pakują walizki. Ich mieszkania są w fatalnym stanie, bo ktoś wcześniej czegoś nie dopilnował. Pytanie kto - politycy na wzajem przerzucają się winą - o problemie lokatorów, który trafił w sam środek politycznego boju o Warszawę - Maria Mikołajewska.

Prezydent o zmianach w ordynacji do europarlamentu

Czy będzie weto prezydenta do zmiany ordynacji do Parlamentu Europejskiego? Andrzej Duda mówi, że mocno skłania się w kierunku zablokowania tej propozycji. Ustawa jest już gotowa, prezydent jest krytyczny, ale PiS zapewnia, że w zmianach nie chodzi o zwiększenie swoich szans, a o transparentność.

Pogrzeb Tomasza Stańki na Powązkach

Uroczystość pożegnania trębacza Tomasza Stańki rozpocznie się 10 sierpnia o godzinie 11, w domu pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym. Artysta spocznie w Alei Zasłużonych na Powązkach.

Debata o zmianie czasu

Unijna debata o zmianie czasu. Tym razem mogą w niej wziąć udział wszyscy - wystarczy na stronie Komisji Europejskiej odpowiedzieć na kilka pytań. Zanim padnie odpowiedź, warto poznać argumenty za i przeciw.

Ustawą w dopalacze

W Bytomiu kolejne zatrzymania osób podejrzanych o handlowanie dopalaczami. Wobec wszystkich zastosowano trzymiesięczny areszt. W magazynie "Polska i Świat" pytamy, czy wejście w życie znowelizowanej ustawy pomoże wygrać walkę z dilerami. W zeszłym roku 21 osób umarło po zażyciu dopalaczy. W tym roku tylko do tej pory dopalacze zabiły aż 20 osób.

Spór o niebieskie koperty

Spór o niebieskie koperty na miejscach dla niepełnosprawnych w Krakowie. Głos zabrał konserwator zabytków i zadecydował, że tak pomalowane muszą zniknąć z centrum.

Część aresztowanych dziennikarzy wyszła na wolność

Na wolność wyszła część dziennikarzy zatrzymanych na Białorusi w ramach tak zwanej sprawy BiełTA - poinformowały niezależne media. Komitet Śledczy wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że podejrzanych zwolniono w związku z zakończeniem pilnych czynności śledczych.

Najpierw zrzucili ulotki, potem ostrzelali rakietami

Armia syryjska (SAA) dokonała w czwartek silnego ostrzału rakietowego miasta Dżisr asz-Szugur, kontrolowanego przez związaną z al-Kaidą organizacją Hajat Tahrir asz-Szam (HTS). Wcześniej syryjskie lotnictwo zrzuciło nad muhafazą Idlib ulotki wzywające rebeliantów do złożenia broni bądź przejścia na stronę rządową.

"Gniew Oliwek" w Syrii. Nie żyje dwóch tureckich żołnierzy

Dowództwo Powszechnych Jednostek Obrony (YPG) wydało w czwartek komunikat, w którym przyznało się do zabicia w okupowanym przez Turcję kurdyjskim regionie Afrin w Syrii dwóch żołnierzy tureckich i czterech protureckich rebeliantów w ramach operacji "Gniew Oliwek".

"Nadszedł czas, by powołać siły kosmiczne Stanów Zjednoczonych"

Wiceprezydent Mike Pence, występując w czwartek w Pentagonie, zapowiedział, że USA powołają do 2020 roku siły kosmiczne jako szóstą formację swych sił zbrojnych. Jak dodał, tego życzy sobie prezydent Donald Trump, który chce Ameryce zapewnić "dominację w kosmosie".

Pjongjang: USA stosują stare scenariusze, które w przeszłości zawiodły

Władze Korei Północnej oświadczyły w czwartek, że nie będzie postępów w kwestii denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, jeśli Stany Zjednoczone będą nadal stosować "stare scenariusze", które w przeszłości już zawiodły. Jak donosi agencja Reutera, mówiąc o "starych scenariuszach", Pjongjang ma na myśli amerykańskie sankcje nałożone na północnokoreański reżim, przy których Waszyngton obstaje i na razie nie zamierza ich znosić.