Najnowsze

Najnowsze

"Nie ma róży bez kolców"

- PiS pokaże, że jesteśmy dobrymi gospodarzami małych ojczyzn, i że Polska dzięki temu będzie zmieniała się w kraj coraz piękniejszy, dumny, silny, wspaniały i szczęśliwy - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. Wcześniej odwiedził też Staszów i Opatów.

"Wierzymy, że bramy piekła nie zmogą Cerkwi"

- Żadne świeckie siły, które chcą zniszczyć Cerkiew, nie odniosą sukcesu - powiedział w odniesieniu do sytuacji na Ukrainie patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl, który w sobotę rozpoczął trzydniową wizytę w Mińsku na Białorusi.

Babilon 13.10

Marsz Równości w Lublinie budził emocje już od kilku dni a to wszystko za sprawą decyzji prezydenta miasta, który z powodów bezpieczeństwa zakazał pochodu, ostatecznie decyzją sądu apelacyjnego marsz się odbył ale nie zabrakło na nim incydentów z udziałem kontrmanifestantów i policji. O decyzji prezydenta Lublina zakazującej marsz oraz o samym marszu w Lublinie rozmawiali goście Piotra Marciniaka. W programie Babilon panie odniosły się także do piątkowej debaty kandydatów na prezydenta Warszawy oraz tzn. taśm prawdy z udziałem Mateusza Morawieckiego.

Działanie prezydenta "czyni realnym problem odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu"

Sędziowie apelacji krakowskiej wyrażają dezaprobatę wobec działania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, polegającego na wręczeniu w dniu 10 października 2018 roku nominacji osobom wybranym do Sądu Najwyższego - czytamy w jednej z dziewięciu uchwał przyjętych 12 października przez Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Apelacji Krakowskiej. "Działanie prezydenta, podejmowane wbrew konstytucji, destabilizuje sytuację prawną i obniża zaufanie do sądów oraz wydawanych przez nie orzeczeń" - podkreślono.

"W wielu demokratycznych krajach to byłby wystarczający powód, żeby polityk zniknął ze sceny"

- To w moich uszach brzmiało absolutnie skandalicznie, żeby człowiek kierujący poważną instytucją finansową mógł oferować prezent rzędu, jak sam mówił, 50, 70 albo 100 tysięcy złotych - powiedział w "Faktach po Faktach były premier i szef polskiej dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz. Odniósł się do nagrania z afery taśmowej, z której wynika, że Mateusz Morawiecki jako prezes banku BZ WBK miał oferować kilkadziesiąt tysięcy złotych "cichego" wsparcia dla Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z rządu PO-PSL. Gośćmi drugiej części programu byli: Andrzej Halicki (PO) i wiceminister kultury Jarosław Sellin (PiS).

"Ja umrę na raka, moja córka umrze na raka". Wody skażone trotylem

Trotyl i inne materiały wybuchowe znajdują się w wodach gruntowych w części Bydgoszczy. TNT, DNT i pozostałe trucizny są też w ściekach przemysłowych - twierdzi bydgoska oczyszczalnia i zawiadamia instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska. Te trucizny są "realnym zagrożeniem dla życia ludzkiego", a ich stężenia "ekstremalnie wysokie" - ujawniają dziennikarze "Superwizjera" w reportażu "Wody skażone trotylem".

"W wielu demokratycznych krajach to byłby wystarczający powód, żeby polityk zniknął ze sceny"

To w moich uszach brzmiało absolutnie skandalicznie, żeby człowiek kierujący poważną instytucją finansową mógł oferować prezent rzędu, jak sam mówił, 50, 70 albo 100 tysięcy złotych - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier i szef polskiej dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz. Odniósł się do nagrania z afery taśmowej, z której wynika, że Mateusz Morawiecki jako prezes banku BZ WBK miał oferować kilkadziesiąt tysięcy złotych "cichego" wsparcia dla Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z rządu PO-PSL.

"Pan prezydent miał słuszne obawy co do bezpieczeństwa"

Marsz Równości w Lublinie budził emocje już od kilku dni, a to wszystko za sprawą decyzji prezydenta miasta, który z powodów bezpieczeństwa zakazał pochodu. Ostatecznie decyzją sądu apelacyjnego marsz się odbył. Nie zabrakło na nim jednak incydentów. - Pan prezydent miał słuszne obawy co do bezpieczeństwa, co się troszkę potwierdza. Wyrok sądu zapadł, więc nie ma z czym dyskutować. Jest prawo do zgromadzeń i nikomu nie powinniśmy tego zakazywać - mówiła w "Babilonie" Ewa Rowińska z Prawicy RP. - Z tego, co wiem, to w konstytucji nie są wskazane żadne konkretne dni, kiedy takie marsze mogą być organizowane i nie. Powiem szczerze, że mnie ta decyzja prezydenta Żuka zdziwiła - oceniła z kolei Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej. Dodała, że "z punktu widzenia wyborców" decyzja o zakazie marszu nie "była do końca trafną".

Trump o "surowej karze" dla Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska zostanie "surowo ukarana", jeśli potwierdzi się, że krytyczny wobec władz w Rijadzie dziennikarz został zabity na zlecenie tego kraju - oświadczył w wywiadzie dla CBS prezydent Donald Trump. Wykluczył jednak wstrzymanie dostaw broni do Rijadu.

Kosiniak-Kamysz: celem PiS jest eliminacja PSL

Po raz kolejny są powtarzane oszczerstwa, kalumnie na nasz temat. To wypływa też ze spotkań PiS: zlikwidować PSL. To jest zadanie główne tych wyborów, cel polityczny - mówił w sobotę na spotkaniu wyborczym w Częstochowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak podkreślił, Stronnictwo nie może pozwolić sobie na odebranie tradycji i kultury ludowej. Dodał, że premier nie ma prawa mówienia o sobie, że jest spadkobiercą ruchu ludowego.

Marek Suski tłumaczy powody zakupu lotniska w Radomiu

- Z tych analiz, które były robione, wynika, że większość Polaków lata na południe Europy czy też do krajów afrykańskich. Czyli lotnisko położone na południe od Warszawy jest bardzo dogodne dla przewoźników i dla pasażerów - wyjaśnił Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, komentując zakup portu lotniczego w Radomiu przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

Nowy "foczy pacjent". To Chłapek

Sezon rehabilitacyjny w fokarium rozpoczyna się na przełomie kwietnia i maja. To wtedy najwięcej młodych fok trafia pod opiekę pracowników. Czasami jednak sezon się przedłuża. - Tegoroczna jesień nas zaskakuje. Znaleziony w czwartek Chłapek to już nasz drugi foczy pacjent - mówi Natalia Makałowska-Kur z zespołu opiekunów Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry.

Marsz Równości przeszedł ulicami Lublina. "Agresywne próby zablokowania"

Przez centrum Lublina przeszedł w sobotę pierwszy Marsz Równości. Pochód był otoczony kordonem policji. Kontrmanifestanci próbowali blokować marsz. Słychać było wybuchy petard i okrzyki. W stronę uczestników były rzucane przedmioty. Lubelska policja przekazała, że rannych zostało dwóch funkcjonariuszy. Do tej pory zatrzymano kilkadziesiąt osób.

Awionetka zakończyła lot na furgonetce. Dwoje rannych

Niecodzienne lądowanie w miejscowości Midland w amerykańskim stanie Teksas. Awionetka zakończyła swój lot na parkingu, a dokładnie na dachu jednego z pickupów. Jak podają lokalne media, pilot i pasażer samolotu z niegroźnymi ranami, mimo niebezpiecznie wyglądającej sytuacji, wyszli z maszyny o własnych siłach i nie wymagali leczenia w szpitalu. Federalna Administracja Lotnictwa sprawdzi, jak doszło do wypadku.

Miał zawieźć uczniów do szkoły, wylądował w przydomowym basenie

Do wypadku doszło niedaleko Orlando na Florydzie. Według ustaleń policji, drogą - poza autobusem - jechał jeszcze jeden pojazd. Kierowca samochodu osobowego niespodziewanie skręcił na pas, którym poruszał się autobus, a następnie uderzył w niego. Powodem niespodziewanego skrętu miało być leżące na jezdni zwierzę. Zmuszony do nagłego skrętu kierowca autobusu uderzył w ogrodzenie jednej z prywatnych posesji, wjechał na nią, zatrzymując się dopiero w basenie. Żadnemu z uczniów jadących autobusem szkolnym nic się nie stało. Niegroźnie ranna została tylko osoba prowadząca samochód osobowy. Szczegóły i przyczyny wypadku wyjaśnić ma dochodzenie.