Najnowsze

Najnowsze

"Dima pomóż, nie możemy oddychać". Słyszał płacz dzieci, potem telefon już nie odpowiedział

To było niedzielne popołudnie, w galerii handlowej i znajdującym się w niej kinie przebywały setki ludzi. Kiedy wybuchł pożar, część osób nie wiedziała, co się stało. Świadkowie, którzy przeżyli, mówią, że zapanował chaos, światła w galerii zgasły, a dym w parę minut zasnuł korytarze. Podkreślają, że system przeciwpożarowy nie zadziałał. Jeden z mieszkańców Kemerowa powiedział w rozmowie z rosyjską telewizją, że zadzwoniła do niego żona. W tle słyszał płacz dzieci. Potem jej telefon przestał odpowiadać.

Zostawiła w toalecie martwego noworodka. Koniec śledztwa

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci noworodka, którego zwłoki znaleziono w zeszłym roku w przenośnej toalecie w Kłobucku. Jak ustalili biegli, dziecko zmarło z powodu choroby. Za prawdopodobne uznali nieświadome urodzenie martwego dziecka.

Ministerialny urzędnik zatrzymany. Podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Marka W., pracownika jednego z ministerstw. Miał on przekazywać funkcjonariuszom rosyjskich służb specjalnych informacje dotyczące planowanych działań polskiego rządu wobec budowy gazociągu Nord Stream 2. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanego.

Chińskie samoloty w pobliżu Tajwanu

Kilka samolotów bojowych Chin zaobserwowano w poniedziałek w trakcie przelotu nad leżącym między Tajwanem a Filipinami kanałem Bashi, co było częścią ich długodystansowej misji szkoleniowej na zachodnim Pacyfiku - poinformowało tajwańskie ministerstwo obrony.

Działaczka ruchu antyaborcyjnego we władzach państwowej spółki

Kaja Godek, pełnomocniczka komitetu Zatrzymaj Aborcję, zasiada w radzie nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych. W spółce, w której udziały posiada Skarb Państwa, taką funkcję pełni od 2015 roku. Godek, komentując tę sprawę, odpowiedziała, że przez swoje zaangażowanie w ruch pro-life "ryzykuje utratę pracy".

Zatrzymano drugiego więźnia, który zbiegł z aresztu

Drugi z więźniów, którzy uciekli z aresztu śledczego w Stawiszynie pod Grójcem (woj. mazowieckie), został schwytany w Warce. Obaj mężczyźni zbiegli w sobotę po zakończonym spacerze. Pierwszy wpadł w ręce policji w niedzielę. Po tej ucieczce wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki polecił przeprowadzenie kontroli.

Dramat na wyciągu na pierwszym miejscu. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Film ukazujący spektakularną awarię wyciągu narciarskiego w Gruzji wygrał w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 33 procent waszych głosów. Na drugim miejscu znalazł się "superpotworny" wilk z 16 procentami głosów. Niemal taki sam wynik osiągnął deszcz sztabek złota i platyny z samolotu, zajął jednak trzecie miejsce. Zebrał 15 procent głosów.

"Mamy sygnały od państw członkowskich, że nie chciałyby głosowania"

"Dziś walka idzie o to, by Polska mogła samodzielnie decydować o swoim losie. Suwerenność trzeba praktykować" - mówił w opublikowanym przez dziennik "Polska The Times" wywiadzie szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jak dodawał, pytany o szanse na kompromis w sprawie unijnej procedury przestrzegania praworządności wobec Polski, dostaje "sygnały od państw członkowskich, że nie chciałyby głosowania" w tej sprawie.

"Czasami mówimy o jedno zdanie za dużo"

- Nas, ministrów, będzie zawsze za dużo i my zawsze będziemy zarabiać za dużo. Dlatego że zawsze znajdą się Polacy, którzy zarabiają mniej od nas. My wiemy, co robimy, decydując się na wejście do rządu - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Jak dodała, premier Mateusz Morawiecki kwestie premii i uposażenia członków rządu rozwiązał trzy tygodnie temu.

"Życie albo ograniczenie wjazdu" do centrum miast

Otworzyliśmy taką furtkę, ale dając w pełni suwerenną decyzję samorządom - tak Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, skomentowała możliwość wprowadzenia stref czystego transportu w polskich miastach. Gość poniedziałkowej internetowej dogrywki "Jeden na jeden" dodała, że według ekspertów ograniczenie ruchu poprawi jakość powietrza.

Minister Emilewicz: krótsze życie albo ograniczenie wjazdu do centrów miast

Otworzyliśmy taką furtkę, ale dając w pełni suwerenną decyzję samorządom - tak Jadwiga Emilewicz (Porozumienie), minister przedsiębiorczości i technologii oceniła możliwość wprowadzenia stref czystego transportu w polskich miastach. W internetowej dogrywce "Jeden na jeden" dodała, że według ekspertów ograniczenie ruchu poprawi jakość powietrza.

"Czasami mówimy o jedno zdanie za dużo"

- Nas, ministrów, będzie zawsze za dużo i my zawsze będziemy zarabiać za dużo. Dlatego że zawsze znajdą się Polacy, którzy zarabiają mniej od nas. My wiemy, co robimy, decydując się na wejście do rządu - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Jak dodała, premier Mateusz Morawiecki kwestie premii i uposażenia członków rządu rozwiązał trzy tygodnie temu.

"Żaden kryzys na poziomie politycznym nie może nas zatrzymać"

Żeby oczyścić i wyprostować relacje polsko-ukraińskie, historycy muszą mieć pełną swobodę badań - podkreślił w wywiadzie zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup Światosław Szewczuk. W poniedziałek Instytut Pamięci Narodowej ma podpisać umowę z ukraińskimi archiwami w sprawie dostępu do historycznych dokumentów.

Białoruscy opozycjoniści wyszli na wolność

Opozycjoniści zatrzymani w ostatnich dniach w związku z planowanym udziałem w nieuzgodnionej z władzami demonstracji zostali wypuszczeni na wolność. Z aresztu wyszli między innymi Mikoła Statkiewicz i Uładzimir Niaklajeu.

Erdogan: Turcja rozpoczęła operacje w Iraku

- Powiedzieliśmy, że wejdziemy do Sindżaru. Teraz zaczęły się tam operacje - oświadczył w niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. W związku z obecnością Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) w tym regionie Ankara wielokrotnie groziła interwencją zbrojną.

30-lecie antykomunistycznej demonstracji bez prezydenta Słowacji

Prezydent Słowacji Andrej Kiska nie przyszedł w niedzielę na koncert w 30. rocznicę antykomunistycznej demonstracji w obronie praw człowieka. Jak tłumaczył rzecznik prezydenta, stało się to dlatego, bo zaproszona została Partia Ludowa-Nasza Słowacja (LSNS), którą część polityków uważa za faszystowską.