Najnowsze

Najnowsze

Próbował zabić pracownika, wyrok jest ostateczny

Sąd Najwyższy oddalił we wtorek kasację wniesioną przez obrońcę właściciela firmy remontowo-budowlanej skazanego na 15 lat pozbawienia wolności i 300 tysięcy grzywny za usiłowanie zabójstwa pracownika w 2013 roku w okolicy Grójca. Tym samym orzeczone przez sąd kary są ostateczne.

"Cenzura prewencyjna". Politycy komentują wniosek NBP o usunięcie dziewięciu artykułów

Jak patrzę na te wszystkie podrygi prominentnych działaczy PiS, to mam wrażenie, że najchętniej wszystkie media by zakneblowali - komentował Jakub Stefaniak (PSL) wniosek NBP do sądu o usunięcie z mediów publikacji, które - jak twierdzi wnioskodawca - "insynuują" udział prezesa NBP w aferze KNF. Z kolei zdaniem Ryszarda Terleckiego (PiS) szef Narodowego Banku Polskiego "nie chce cenzurować, tylko chce, żeby przekaz był rzetelny".

Największy napad na bank w historii PRL. Wpadli przez kobietę. "Wzięła banknot, by zrobić zakupy"

Taksówkarz, mechanik, bankier i rymarz - to czterech z sześciu mężczyzn, którzy na początku lat 60. XX wieku dokonali największego skoku na bank w historii PRL. Ze skarbca zniknęło ponad 12,5 mln złotych. Ówczesna prasa donosiła, że za taką kwotę można było wybudować kilkadziesiąt willi. Mężczyźni domów nie wybudowali, bo wpadli w ręce milicjantów. Łup musieli oddać. Wszystko przez żonę jednego z nich. 56 lat temu rozpoczął się ich proces.

Ojciec chrzestny sycylijskiej mafii aresztowany

Włoska policja aresztowała nowego szefa sycylijskiej mafii oraz ponad czterdziestu innych gangsterów, wymierzając potężny cios w zorganizowane grupy przestępcze na wyspie - ogłosił we wtorek wicepremier Włoch Luigi Di Maio. "Nie ma we Włoszech więcej miejsca dla takich szumowin jak on" - napisał Di Maio, komentując zatrzymanie ojca chrzestnego cosa nostry.

Wielowieyska: Chciałam zadać pytanie prezesowi NBP. Jak mamy o tym nie pisać?

Nie piszemy o łamaniu prawa, tylko opisujemy sytuację, w której były już szef KNF, któremu postawiono zarzuty korupcyjne, był osobą rekomendowaną przez Adama Glapińskiego - mówiła w TVN24 Dominika Wielowieyska, dziennikarka "Gazety Wyborczej". Jej zdaniem ta sytuacja oznacza, że "prezes NBP ponosi polityczną odpowiedzialność" za to, co robił Marek Chrzanowski.

Wspólny klub Koalicji Obywatelskiej? Lubnauer przeciwna, Gasiuk-Pihowicz zachęca

Jestem przekonana, że w obecnej formule Nowoczesna funkcjonuje lepiej - powiedziała we wtorek szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, pytana o możliwość powstania wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Dodała, że wspólny klub "nie daje żadnych plusów". Zwolenniczką takiego rozwiązania jest przewodnicząca klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Na sygnałach, przez miasto prosto na porodówkę

- Kobieta zaczęła rodzić, liczyła się każda minuta - relacjonują policjanci z Legnicy (woj. dolnośląskie). To właśnie funkcjonariusze z tamtejszej komendy eskortowali do szpitala przyszłą matkę. Dzięki ich pomocy chłopiec przyszedł na świat w szpitalu.

Kopał piaskarkę, szamotał się z kierowcą

On był pijany i zupełnie nad sobą nie panował. Ona próbowała załagodzić sytuację. Nie wyszło. 23-latek z Zielonej Góry najpierw kopnął w przejeżdżający pług, potem szamotał się z kierowcą piaskarki. Jego wyczyny nagrała kamera monitoringu.

Prezydent "jeszcze nie nabrał doświadczenia, które rekomendowałoby podejmowanie właściwych decyzji"

- Dzisiejsza armia ma wiele niedoskonałości systemowych - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl generał Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Ocenił, że pieniędzmi przeznaczonymi na armię można "bardziej zasadnie gospodarować". Jego zdaniem prezydent i minister obrony narodowej nie mają też kompetencji do sprawowania zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi.

"Prezydent nie nabrał jeszcze doświadczenia, które rekomendowałoby go do podejmowania właściwych decyzji"

- Dzisiejsza armia ma wiele niedoskonałości systemowych - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl generał Mirosław Różański, były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. Ocenił, że pieniędzmi przeznaczonymi na armię można "bardziej zasadnie gospodarować". Jego zdaniem prezydent i minister obrony narodowej nie mają też kompetencji do sprawowania zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi.