Najnowsze

Najnowsze

"To jest cios". Jeden z symboli francuskiej kuchni na cenzurowanym

Jeden z kulinarnych symboli Francji znalazł się na cenzurowanym. Od kilku tygodni sprzedaż ostryg z Bretanii jest zakazana, bo mogą być one skażone wirusem. Hodowcy biją na alarm, mówią o wielomilionowych stratach i domagają się pomocy ze strony rządu. Na ten temat, w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił kucharz David Gaboriaud.

Brytyjskie media: królowa Elżbieta II zwołuje spotkanie rodzinne

Przyszłość księcia Harry'ego i księżnej Meghan powinna się wyjaśnić prędzej niż później. Wszyscy tego chcą - podkreślają brytyjskie media, powołując się na swoje źródła. Jak przekazują, królowa Elżbieta II zwołała na poniedziałek spotkanie rodzinne, aby omówić decyzję swojego wnuka i jego żony.

Chcesz grać z WOŚP? Sposobów na pomoc jest wiele. Zobacz jakie

Wrzucić pieniądze do puszki, wziąć udział w jednej z tysięcy orkiestrowych aukcji, zrobić przelew, wysłać SMS. Możliwości, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest wiele, a to tylko kilka z nich. Jak możesz przyłączyć się do zbiórki? Sprawdź w naszym poradniku.

"Pamiętam to tak, jakby było wczoraj". Agata Młynarska wspomina finał z 1993 roku

- Orkiestra to nie jest żadna organizacja. To ruch ludzi, którzy wierzą, że czynienie dobra jest czymś absolutnie ponadczasowym, ponad wszelkimi podziałami i różnicami poglądów - powiedział w "Faktach po Faktach" Bogdan Maruszewski z zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kierownik Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka. Agata Młynarska z TVN Style wspominała pierwszy Finał WOŚP, który prowadziła 27 lat temu.

Można pod dachem, można na polu. Byle grać

Kto chce wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy może to zrobić na naprawdę wiele sposobów. Jest coś dla fanów pluskania się w lodowatej wodzie, dla miłośników gier planszowych oraz dla właścicieli psów – nie tylko tych grzecznych. Jak z Orkiestrą gra w tym roku Kraków?

Rzeszów gra z sercem

Naukowe pokazy, taniec, kultowe samochody? Rzeszów ma coś dla każdego. I wielkie serce dla dzieciaków. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w tę niedzielę. Jak można wesprzeć Orkiestrę (i przy okazji świetnie się bawić) w Rzeszowie?

Bądź jak młody i nieustraszony David Hasselhoff za kółkiem legendarnej fury

Który z fanów nie wyobrażał sobie siebie za kółkiem KITT-a, superinteligentnego auta, którym jeździł nieustraszony Michael Knight (młody David Hasselhoff z burzą loków na głowie i w skórze) w kultowym serialu "Knight rider"? Który z tychże fanów pokusi się o spełnienie swoich młodzieńczych fantazji i wylicytuje w słusznej sprawie zawadiackiego Pontiaca Trans Am, jakby żywcem wyjętego z amerykańskiej produkcji?

Rybki zdechły, więc pieniądze szły do akwarium

Prowadzący? Ambitni, ale ciągle nieopierzeni. Montaż? Spontaniczny. Grafiki i plansze tytułowe? Awangardowe. Tak wyglądał pierwszy finał WOŚP, realizowany przez telewizję osiedlową w Łodzi. Nagrania sprzed 27 lat udostępnił nam Michał Koliński, który był jednym z prowadzących imprezy.

Polska - Turcja 2:3 [RELACJA]

Polska - Turcja 2:3 w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. Tak relacjonowaliśmy mecz w Apeldoorn w eurosport.pl.

Gniew w Teheranie. "Najwyższy dowódco! Odejdź!"

W antyrządowej manifestacji, która odbyła się w sobotę w Teheranie, wzięło udział około 1000 osób - podała związana z rządem prywatna agencja Fars. Przekazała, że jej uczestnicy domagali się ustąpienia najwyższych władz, w tym ajatollaha Alego Chamenei. "Najwyższy dowódco! Odejdź!", "Chamenei - morderco!", "Śmierć kłamcom!" - mieli krzyczeć manifestanci. Według mediów impulsem do zorganizowania protestu było zestrzelenie ukraińskiego samolotu pasażerskiego.

"Nauczmy się wybaczać. Zróbmy to, żeby nawet w zimie było lato"

W niedzielę po raz 28. ruszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od początku swojej działalności Fundacja WOŚP zebrała ponad miliard złotych. Od początku na jej czele stoi Jerzy Owsiak. - Nie politykujmy, nie patrzmy za siebie, nie bądźmy dla siebie agresywni - apelował Owsiak w reportażu Wojciecha Bojanowskiego "Najtrudniejszy moment".

"Nie wiem, czy obywatele zdają sobie sprawę, że to jest coś, co bezpośrednio ich dotyczy"

Tak zwana ustawa represyjna ogranicza prawo obywatela do niezależnego sądu - oceniła w programie "Babilon" w TVN24 BiS Joanna Jaśkowiak z Koalicji Obywatelskiej. Zdaniem Elżbiety Bińczyckiej z Unii Europejskich Demokratów w kwestii sądownictwa i praworządności "stoimy już nad przepaścią". - Wydaje mi się, że nie jesteśmy w przededniu chaosu, tylko w tym chaosie tkwimy od lat - stwierdziła Gabriela Masztafiak z Konfederacji.

"Katastrofalny błąd" i "ważny krok" Iranu. Trudeau o katastrofie

Przyznanie się Iranu do nieumyślnego zestrzelenia samolotu ukraińskich linii lotniczych było "ważnym krokiem" - ocenił w sobotę kanadyjski premier Justin Trudeau. Dodał jednak, że "Kanada i świat wciąż ma wiele pytań, które muszą doczekać się odpowiedzi". W katastrofie ukraińskiego boeinga zginęło 57 obywateli Kanady.

"Najpierw atakuje się sędziów, prokuratorów, prawników, a później zwyczajnego człowieka"

Sędziowie, prokuratorzy, którzy szli w "Marszu Tysiąca Tóg", nie walczyli o swoją korzyść. Wprost przeciwnie, będą prawdopodobnie szykanowani. Walczyli o dobro obywatela - wskazywał w "Faktach po Faktach" Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji UW. - Najpierw atakuje się sędziów, prokuratorów, prawników, a później zwyczajnego człowieka - tłumaczył. Sędzia Bartłomiej Przymusiński ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" ocenił, że frekwencja na demonstracji była "imponująca".

Putin zapytany o najemników: jeśli tam są, to nie otrzymują pieniędzy od Rosji

Kanclerz Niemiec Angela Merkel złożyła w sobotę wizytę w Moskwie, gdzie spotkała się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Przywódcy obu państw opowiedzieli się za ukończeniem gazociągu Nord Stream 2 i poparli zabiegi podejmowane na rzecz rozejmu w Libii. Pytany o obecność w tym kraju najemników rosyjskich z tak zwanej grupy Wagnera, Putin odpowiedział, że "jeśli są tam obywatele rosyjscy, to nie reprezentują oni interesów państwa rosyjskiego i nie otrzymują pieniędzy" od Moskwy.

Tajwańczycy wybrali głowę państwa. "Nie ulegniemy groźbom Pekinu"

W wyborach prezydenckich na Tajwanie zwyciężyła dotychczasowa prezydent Caj Ing-wen, uważana za gwarantkę wartości demokratycznych wobec autorytarnych rządów Pekinu. Odbywające się tego samego dnia wybory parlamentarne wygrało jej ugrupowanie Demokratyczna Partia Postępowa.

Prezydent Iranu "poprosił o przebaczenie"

Prezydent Iranu Hasan Rowhani poprosił o przebaczenie za zestrzelenie ukraińskiego samolotu - podało biuro prezydenta Ukrainy. Wołodymyr Zełenski ocenił, że przyznanie się przez Teheran do winy było "krokiem we właściwym kierunku". Podobnego zdania są władze w Berlinie. Premier Szwecji podkreślił natomiast, że Iran musi ponieść pełną odpowiedzialność. - To, że samolot został zestrzelony, jest potworne i przerażające - stwierdził. Szef brytyjskiego rządu zaapelował o deeskalację napięcia.

"Wzruszająca inscenizacja" czy "igranie z przeszłością"? Pytania o odgrywanie egzekucji w szkole

Udając zabijanie w szkole, igramy z przeszłością, gdyż ją trywializujemy - uważa nauczyciel Jacek Staniszewski. Natomiast lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk broni kontrowersyjnych przedstawień jako formy pracy z dziećmi. Po tym, jak zdjęcia uczniów w pasiakach obiegły media społecznościowe, zrodziła się dyskusja, czy odgrywanie egzekucji to właściwy sposób edukowania dzieci.

Morawiecki o "piętnie komunistycznych sędziów" i wyroku TSUE. Komentarz Gersdorf

Komunistyczni sędziowie w latach dziewięćdziesiątych kształcili swych następców i tym samym odcisnęli na nich swoje piętno - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym niemieckiemu dziennikowi "Die Welt". Przekonywał, że sędziowie Trybunału Sprawiedliwości UE zajmowali się tematem polskiego sądownictwa "tylko powierzchownie". - Wyroków sądowych i boskich się nie komentuje, tylko się je wykonuje - skomentowała słowa premiera Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego.

"Marsz się zakończył, ale nie nasza droga do przywrócenia praworządności"

Pozbawienie nas tóg nie oznacza pozbawienia nas wartości. Bo praworządność jest w naszych sercach, nie w togach i łańcuchach, chociaż są one dla nas świętością - mówił prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Krystian Markiewicz w przemówieniu na zakończenie "Marszu Tysiąca Tóg" w Warszawie. Marsz był protestem przeciwko tak zwanej ustawie dyscyplinującej sędziów, nazywanej represyjną. - Marsz przebiegał w milczeniu, ale my milczeć nie zamierzamy - przekonywał Markiewicz.