Najnowsze

Najnowsze

Podatnicy mogą zapłacić miliony za ochronę Harry'ego i Meghan

Chcą być niezależni i żyć jak zwykli ludzie, ale i tak podatnicy będą płacić za ich ochronę. Według brytyjskiej prasy po wycofaniu się z roli członków rodziny królewskiej książę Harry i księżna Meghan będą musieli mieć ochronę, a ta z kolei może kosztować miliony dolarów rocznie. Część z mediów spekuluje, że to Kanadyjczycy poniosą te koszty, gdyż to właśnie tam najprawdopodobniej zamieszkają Meghan i Harry. Jeżeli jednak królewska para pozostanie na Wyspach, to obowiązek ten będzie musiała wciąż regulować Wielka Brytania.

Rosyjski MAK gotów badać katastrofę ukraińskiego boeinga

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy w Moskwie wyraził gotowość udzielenia pomocy w badaniu katastrofy ukraińskiego boeinga, który rozbił się w Iranie. Biuro prasowe komitetu podało, że MAK został poinformowany przez stronę irańską o katastrofie, ale przyznało, że Teheran nie zwrócił się o pomoc w dochodzeniu.

Więzień skarżył gminę za smog. Jest decyzja sądu

Złej jakości powietrze na spacerniaku miało źle wpływać na jego zdrowie i utrudniać uprawianie sportu. Dlatego osadzony w więzieniu w Strzelcach Opolskich skarżył za ten stan rzeczy władze miasta. Ale tamtejszy sąd właśnie oddalił pozew.

Przechodziła przez pasy, nagle z impetem uderzył w nią samochód

Piesza przechodziła po pasach, była już prawie po drugiej stronie jezdni, kiedy nagle uderzył w nią samochód. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca samochodu toyota yaris najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła przez przejście - mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej policji.

"Dowiedzieliśmy się, gdzie jest Sulejmani. Nie mieliśmy czasu, żeby dzwonić do Nancy Pelosi"

To są dosłownie sekundy i trzeba w krótkim czasie podjąć decyzję. Oni chcą, żebym dzwonił do Kongresu, a może nawet tam poszedł - tak Donald Trump na wiecu w Ohio komentował uchwałę przyjętą przez Izbę Reprezentantów. Według tego dokumentu, prezydent USA miałby obowiązek uzyskiwania każdorazowej zgody Kongresu na podejmowanie działań militarnych wobec Iranu. Wcześniej Biały Dom nazwał uchwałę "nieprzemyślaną".

Miasto kontra kluby go-go. "To pierwszy tego typu wyrok w kraju"

Wrocławski sąd uznał, że jeden z klubów nocnych działających na tamtejszym rynku narusza uchwałę o parku kulturowym oferując usługi erotyczne. Wyrok na razie jest nieprawomocny, ale niewykluczone, że otworzy on drogę magistratowi do pozbycia się tego typu lokali z centrum miasta.

"Jeśli nie chcecie z nami grać, nie przeszkadzajcie. Niech to nie będzie polską klątwą"

Chcemy rozwiesić nad naszymi głowami na placu Bankowym ogromną flagę australijską. Chcemy wypuścić hymn australijski. Trwa 2 minuty 14 sekund. Te 2 minuty 14 sekund będziemy chcieli poświęcić ludziom, którzy walczą z żywiołem, którzy muszą teraz odbudować swoje domy - mówił Jerzy Owsiak na konferencji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Jeżeli gracie z nami - super, kochamy was za to, tulimy do serca. Jeżeli nie chcecie z nami grać, nie przeszkadzajcie, nie piszcie donosów na organizatorów naszych imprez. Niech to nie będzie jakąś niesamowitą polską klątwą - apelował.

Miliardy dla państwowych mediów

Prawie dwa miliardy złotych mają otrzymać w tym roku Telewizja Polska i Polskie Radio "jako rekompensatę z tytułu utraconych w roku 2020 wpływów z opłat abonamentowych" - tak wynika z przepisów, które w czwartek przyjął Sejm. To kolejna ustawa o wsparciu dla państwowych mediów. W latach 2017-2018 w ramach pomocy publicznej (abonament i rekompensaty) media państwowe otrzymały 2,4 miliarda złotych.

Francja: Iran może mieć broń nuklearną w ciągu roku lub dwóch

Jeśli Iran będzie nadal naruszał porozumienie nuklearne ze światowymi mocarstwami z 2015 roku, to w krótkim czasie może mieć broń nuklearną - ocenił w piątek minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian. Minister poinformował, że Francja jest gotowa uczestniczyć w śledztwie katastrofy samolotu ukraińskich linii lotniczych w Teheranie.

Europejscy prawnicy przyjadą do Warszawy. Wzywają do "obrony niezależności sędziów"

"Nie podjęto żadnych kroków w celu złagodzenia wyrażonych obaw lub rozwiązania problemu" - ocenił Zarząd Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, pisząc w komunikacie o "konieczności obrony niezależności sędziów w Polsce". Wsparcie dla polskich sędziów wyraził również prezes Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów (EAJ) Jose Igreja Matos. - Chcemy pokazać troskę o przyszłość Europy, dla której niezależność sądownictwa i praworządność są podstawowe - powiedział. Holenderscy sędziowie opublikowali w internecie zdjęcie z banerem "Wspieramy niezależnych sędziów w Polsce".

Księżna Meghan wróciła do syna do Kanady

Księżna Meghan, żona brytyjskiego księcia Harry'ego, wróciła do Kanady, aby być z ich synem Archiem - poinformowała w piątek rzeczniczka księżnej Sussex. Harry - wnuk królowej Elżbiety II - razem z Meghan w środę niespodziewanie ogłosili zamiar częściowego wycofania się z roli członków rodziny królewskiej.

"Wolimy odczytać zapisy z czarnych skrzynek w Iranie"

Czarne skrzynki ukraińskiego boeinga, który rozbił się w Teheranie, będą otwarte jeszcze w piątek - powiedział szef irańskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego Ali Abedzadeh. Wcześniej władze tego kraju zaprosiły ekspertów z firmy Boeing, aby włączyli się do śledztwa w sprawie środowej katastrofy maszyny. Zginęło w niej 176 osób, obywateli siedmiu państw.

Plantacja konopi ukryta pod magazynem. "Gotowy narkotyk co kilka tygodni"

Ogromna plantacja konopi indyjskich ukryta była pod halą magazynową w województwie łódzkim. Rosło tam ponad 1350 krzewów. Policjanci z CBŚP przejęli też 16 kilogramów marihuany. Z szacunków śledczych wynika, że z plantacji, po wysuszeniu, można byłoby uzyskać co kilka tygodni 10 kilogramów narkotyku.

Nadzwyczajne spotkanie w Brukseli. "Mamy nadzieję na uspokojenie sytuacji"

Na nadzwyczajne spotkanie w Brukseli w piątek przylecą ministrowie spraw zagranicznych państw UE. Tematem ma być sytuacja geopolityczna po zabiciu w ataku Stanów Zjednoczonych w Iraku irańskiego generała Kasema Sulejmaniego oraz odwetowym ataku Iranu na irackie bazy, w których stacjonują między innymi żołnierze amerykańscy.

W 2010 roku sparaliżowali loty nad Hiszpanią. Ruszył proces 133 kontrolerów

W Madrycie rozpoczął się proces 133 kontrolerów lotów, których protest w grudniu 2010 roku doprowadził do dwudniowego paraliżu ruchu lotniczego nad Hiszpanią. Oskarżeni są między innymi o doprowadzenie do ryzyka wystąpienia wypadków w ruchu lotniczym. Siedem oskarżonych osób nie przyznało się do złamania prawa.