Najnowsze

Najnowsze

Śledczy odkryli zbiorową mogiłę ofiar obozu pracy Treblinka I

Prokuratorzy Instytutu Pamięci Narodowej wraz z międzynarodowym zespołem biegłych odnaleźli nieznaną, zbiorową mogiłę ofiar niemieckiego obozu pracy przymusowej Treblinka I - podał pion śledczy IPN. Odkrycia dokonano w miejscu parkingu leśnego. Poza szczątkami ludzkimi odnaleziono także łuski od pocisków oraz elementy garderoby.

Wizyta unijnych dyplomatów w Sinciangu "mało prawdopodobna"

Agencja Reutera, powołując się na anonimowych dyplomatów, podała, że wizyta ambasadorów z Unii Europejskiej w regionie Sinciang na zachodzie Chińskiej Republiki Ludowej jest mało prawdopodobna, jeśli nie zostaną spełnione określone warunki. Według doniesień chińskie władze w regionie represjonują Ujgurów.

Lewica poprze projekt PiS w sprawie składek na ZUS? "Pod warunkiem"

Będę namawiać do tego, żebyśmy zagłosowali "za" pod warunkiem, że będzie tam fragment o tym, że będzie obowiązywać emerytura maksymalna - powiedziała TVN24 wiceprzewodnicząca klubu Lewicy Marcelina Zawisza (Lewica Razem), odnosząc się do projektu likwidacji 30-krotności składek na ZUS, złożonego przez Prawo i Sprawiedliwość. Dodała, że Lewica chce "zasięgnąć opinii ekspertów i ekspertek" w tej kwestii.

Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka. "Sytuacja zmusiła policjanta do użycia broni"

W Koninie na ulicy kard. Stefana Wyszyńskiego padły strzały. Jak podaje policja, podczas pościgu jeden z funkcjonariuszy śmiertelnie postrzelił 21-latka. - Podczas pościgu doszło do sytuacji, która zmusiła policjanta do użycia broni. Na miejscu obok ciała zabezpieczono duże nożyczki, które traktujemy jako niebezpieczne narzędzie - mówi Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza.

"Najdłuższe schody Europy" do remontu. Podpisano umowę

Ze względu na betonowe płyty i kiepski stan nawierzchni południowa część tej trasy bywa nazywana przez kierowców "najdłuższymi schodami Europy". Teraz ma to się zmienić. Dziś podpisano umowę na przebudowę 22-kilometrowego odcinka drogi krajowej numer 18 między Żarami a Iłową w województwie lubuskim.

"Klub nie będzie brał udziału w próbie łamania konstytucji"

Koalicja Obywatelska nie będzie zgłaszać kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ trzy miejsca są tam dawno obsadzone i zgłaszanie kolejnych kandydatów tylko utrwalałoby stan niezgodności z konstytucją - poinformował na czwartkowej konferencji przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka.

Ciepły i w większości pogodny weekend. Nawet do 17 stopni

Najbliższe dni zapowiadają się ciepło jak na listopad. W weekend termometry pokażą miejscami nawet 17 stopni Celsjusza. W większości kraju prognozowana jest pogodna aura, znajdą się jednak miejsca, gdzie padać będzie niewielki deszcz. Uważać należy na dość silny wiatr, który w porywach osiągać może prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

ABW zatrzymała podejrzanego o kierowanie grupą oszustów podatkowych

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Szymona B., podejrzanego o oszustwa podatkowe. Mężczyzna - według śledczych - stał na czele grupy przestępczej wyłudzającej VAT i dotacje z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zatrzymany był negatywnym bohaterem reportażu "Superwizjera" TVN pod tytułem "Wrogie przejęcie".

Rosja popiera tymczasową prezydent Boliwii, ale stawia warunek

Tymczasowe rządy Jeanine Anez, która przejęła władzę w Boliwii po prezydencie Evo Moralesie, zostały uznane przez Rosję. Moskwa zaznacza jednak, że oczekuje rozwiązania kryzysu politycznego w południowoamerykańskim kraju w drodze nowych wyborów prezydenckich. Wcześniej poparcie dla Anez wyraziły Stany Zjednoczone.

"Mołdawia stoi u progu zimy. Nie ma projektu budżetu, nie ma niczego"

Były minister finansów Ion Chicu został zatwierdzony przez parlament Mołdawii na stanowisku premiera. Zaakceptowany został także skład jego gabinetu. Od lipca Chicu był doradcą prezydenta Igora Dodona, który wywodzi się z uznawanej za prorosyjską Partii Socjalistów Republiki Mołdawii. Zmiany były konieczne po upadku rządu Mai Sandu. We wtorek parlament przegłosował wobec niej wniosek o wotum nieufności.

Miał uszkodzone lusterko, pomógł sobie miotłą

Na rondzie pojechał pod prąd, nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, a w końcu wystawił przez okno miotłę i próbował nią podtrzymać boczne lusterko. Kierowca autokaru został ukarany ośmioma punktami karnymi i mandatem w wysokości tysiąca złotych.

Jest data powołania nowego rządu Mateusza Morawieckiego

W piątek o godzinie 14.30 prezydent powoła nowy rząd Mateusza Morawieckiego - poinformowała na Twitterze kancelaria prezydenta. Uroczystość powołania nowej Rady Ministrów odbędzie się w Pałacu Prezydenckim. Po powołaniu nowy premier ma dwa tygodnie na wygłoszenie expose w Sejmie z wnioskiem o udzielenie wotum zaufania dla rządu.

Pijany uciekał przed policjantami. "Jechała z nim kobieta w ciąży i dziecko"

Był już znany policjantom. Wiedzieli, że ma zakaz prowadzenia pojazdów i był zatrzymywany za jazdę po alkoholu. Kiedy w nieoznakowanym radiowozie zobaczyli go za kółkiem, dali sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby się zatrzymał. 34-letni kierowca tico jednak przyspieszył i zaczął uciekać. Pościg nagrała policyjna kamera.

Droga na Zachód, która prowadziła przez Wschód. Historia ucieczek na drugą stronę muru

Mija 30 lat od upadku muru berlińskiego - budowli, która oddzielała świat komunistyczny od świata wolnego. Próba jego przekroczenia groziła śmiercią, ale mimo to wiele osób ją podejmowało. Niektóre ucieczki w 1989 roku ułatwiały tak zwane "pociągi do wolności". Historie ludzi, którzy porzucali NRD i próbowali ułożyć swoje życie na nowo oraz relacje świadków upadku muru berlińskiego w czwartek o 20.30 w "Czarno na białym" w TVN24.

Droga na Zachód, która prowadziła przez Wschód. Historia ucieczek na drugą stronę muru

Mija 30 lat od upadku muru berlińskiego - budowli, która oddzielała świat komunistyczny od świata wolnego. Próba jego przekroczenia groziła śmiercią, ale mimo to wiele osób ją podejmowało. Niektóre ucieczki w 1989 roku ułatwiały tak zwane "pociągi do wolności". Historie ludzi, którzy porzucali NRD i próbowali ułożyć swoje życie na nowo oraz relacje świadków upadku muru berlińskiego w czwartek o 20.30 w "Czarno na białym" w TVN24.

"Nie zawrócą kijem rzeki". Wojskowy kontrwywiad na wojnie z komunikatorami

Wojskowy kontrwywiad ostrzega żołnierzy, pracowników wojska i urzędników MON przed używaniem popularnych komunikatorów - dowiedział się dziennikarz portalu tvn24.pl. "Powszechnie uważane za zapewniające prywatność komunikatory zbierają dane użytkowników, które następnie są wykorzystywane w celach marketingowych" - brzmi fragment pisma, który trafił do jednostek i biur.

Akcyza na alkohol i papierosy w górę. Rząd przyjął projekt

Wyższą akcyzę na alkohole i papierosy przewiduje projekt, który rząd przyjął w czwartek w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu - wynika z informacji zamieszczonej na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na tej zmianie budżet ma w przyszłym roku zyskać dodatkowe 1,7 miliarda złotych.

Mormoni uciekają z osady w Meksyku po masakrze kobiet i dzieci

Ponad setka członków amerykańsko-meksykańskiej wspólnoty mormonów zamieszkujących północny Meksyk opuściła swoje siedlisko La Mora - przekazała agencja Reutera powołując się na bliskich ofiar. Ma to związek z masakrą dziewięciorga członków społeczności, której na początku miesiąca dopuścili się prawdopodobnie członkowie kartelu narkotykowego. Zginęły trzy kobiety i sześcioro dzieci.