Najnowsze

Najnowsze

"Platforma się rozleci, jeżeli przewodniczący nie będzie miał misji jednoczenia"

Nie wycofam się absolutnie i jestem przekonany o zwycięstwie - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" kandydat na przewodniczącego PO Tomasz Siemoniak. Podkreślił, że to nie jest moment na zwijanie partyjnego sztandaru. - Ten sztandar trzeba rozwijać właśnie - ocenił. Jak dodał, "Platforma się rozleci, jeżeli przewodniczący nie będzie miał misji jedności i jednoczenia".

Łzy na spotkaniu z premierem. "Ta tragedia nigdy nie powinna mieć miejsca"

Będziemy szukać sprawiedliwości, a ci, którzy są odpowiedzialni za tę tragedię, poniosą odpowiedzialność - powiedział w niedzielę premier Kanady Justin Trudeau na spotkaniu w gimnazjum w Edmonton. W mieście tym mieszkało trzynaście ofiar katastrofy, do której doszło wskutek zestrzelenia przez irańskie wojsko ukraińskiego samolotu pasażerskiego.

W Chicago liczą na uzbieranie miliona. "Dajemy wszystko, co mamy"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1760 sztabach w Polsce i na świecie. W Stanach Zjednoczonych WOŚP obecny był między innymi w Nowym Jorku, na Florydzie i w Chicago. W tym ostatnim mieście na rzecz Orkiestry pracowało ponad 250 osób. Według dotychczasowych wyliczeń, podczas 28. Finału w Chicago udało się zebrać już ponad 130 tysięcy dolarów. Organizatorzy liczą, że ostatecznie uda się zebrać ponad milion złotych - przekazał korespondent TVN24 Jan Pachlowski.

"Pekin coraz mocniej zacieśnia uścisk wokół Hongkongu"

Kenneth Roth nie został wpuszczony na terytorium Hongkongu. Właśnie tam w rozpoczynającym się tygodniu dyrektor Human Rights Watch miał przedstawić najnowszy raport dotyczący łamania praw człowieka na świecie. "Pekin coraz mocniej zacieśnia uścisk wokół Hongkongu" - napisał w oświadczeniu aktywista.

"Precz z komunistami w rządzie. Więzienie dla separatystów"

W kilkudziesięciu miastach Hiszpanii odbyły się wielotysięczne manifestacje na rzecz jedności terytorialnej kraju. Największe protesty zorganizowano w głównych aglomeracjach: Madrycie, Barcelonie, Walencji i Sewilli. "Precz z komunistami w rządzie!", "Sanchez, zakładnik separatystów", "Więzienie dla separatystów!" - skandowali uczestnicy protestu w Madrycie.

Rosja wstrzymuje naloty. "Jeden lub dwa incydenty"

W niedzielę o północy Rosja i jej sojusznicy wstrzymali naloty w regionie Idlib w Syrii. Jest to wynik porozumienia osiągniętego z Turcją kilka dni wcześniej. Tureckie ministerstwo obrony poinformowało, że sytuacja w regionie jest spokojna "z wyjątkiem jednego lub dwóch incydentów".

Nie żyje brytyjski filozof Roger Scruton. "Wielki przyjaciel Polaków"

Roger Scruton, brytyjski filozof, jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli konserwatywnych, zmarł w niedzielę w wieku 75 lat. Jak podano w oświadczeniu na jego stronie internetowej, od sześciu miesięcy walczył z rakiem. Na Twitterze Scrutona pożegnał między innymi prezydent Andrzej Duda, który nazwał zmarłego filozofa "wielkim przyjacielem Polaków i wolnej, suwerennej Polski".

Trump: Iran planował atak na cztery ambasady USA. Szef Pentagonu: nie widziałem dowodów

Nie widziałem konkretnych dowodów na to, że Iran planował ataki na cztery amerykańskie ambasady na Bliskim Wschodzie - powiedział w niedzielę szef Pentagonu Mark Esper. Odniósł się do wypowiedzi przywódcy Stanów Zjednoczonych, który w ten sposób tłumaczył decyzję o zamachu na irańskiego generała. Sekretarz obrony USA dodał jednocześnie, że podziela pogląd Trumpa, iż takie ataki były "prawdopodobne".

28 najlepszych momentów 28. Finału WOŚP

Spływ kajakowy Brdą, charytatywne morsowanie, przejażdżka czołgiem po plaży, "Siema" ustawiona z autobusów, szachy z prezydentem miasta - to tylko niektóre z najlepszych momentów 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. WOŚP grał także za granicą, w tym po raz pierwszy w Meksyku i na Zanzibarze. W Tokio złożony z Japończyków zespół Mazur odtańczył mazura. Sztaby w Sydney, Melbourne i Perth grały dla Australii, pustoszonej przez pożary.

"Sound of Silence" znowu zabrzmiało w Gdańsku

Na gdańskiej scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chór Sound and Grace i zespół Audiofeels zaśpiewali "Sound of Silence" - utwór, który przed rokiem stał się symbolem żałoby po śmierci Pawła Adamowicza.

Prezydent Abchazji podał się do dymisji. "Życie pokaże, jak będzie"

Rezygnuję ze swych pełnomocnictw prezydenta i czynię tak w imię zachowania stabilności w kraju - poinformował w niedzielę prezydent separatystycznej Abchazji Raul Chadżymba. Nie wykluczył, że wystartuje w wyborach prezydenckich, jeśli zostaną one powtórzone. W kraju trwają protesty przeciwników władz.

Syn byłego prezydenta Malty został premierem

Syn byłego prezydenta Malty, prawnik Robert Abela, został wybrany na nowego przewodniczącego rządzącej Partii Pracy, a tym samym na szefa rządu. Na stanowisku premiera zastąpi Josepha Muscata, który w grudniu podał się do dymisji.

"Lubimy pomagać, lubimy dawać. To jest wirus, tym się zaraża"

Ludzie kochają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Cieszą się, że są razem. To jest rewelacja - mówiła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Miller, psycholożka i psychoterapeutka. - Lubimy pomagać, lubimy dawać, być wśród ludzi, odczuwać dobre emocje. To jest wirus, tym się zaraża - wtórowała jej Tatiana Mindewicz-Puacz, trenerka w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej.

Uratował ich sprzęt z czerwonym serduszkiem

Przemek, Ignaś, Maria i Antosia od pierwszych godzin życia musieli walczyć o przetrwanie. Szanse na przeżycie tej czwórki oceniano jako niewielkie. Po tej sytuacji pozostały jedynie wspomnienia. Ich rodzice mówią, że dzieci przeżyły dzięki sprzętowi WOŚP.

Premier Libii odpowiedział na apel Putina i Erdogana. Ogłosił zawieszenie broni

Rząd Libii zaakceptował w niedzielę apel o zawieszenie broni, z którym wystąpiła Rosja i Turcja - oświadczył premier Fajiz Mustafa as-Saradż. Uznawany przez społeczność międzynarodową rząd podjął decyzję kilka godzin po ogłoszeniu przez rywala, generała Chalifę Haftara, zaprzestania wrogich działań przeciwko siłom rządowym. Informację o zawieszeniu broni z zadowoleniem przyjął przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

Skazany za pedofilię kardynał przeniesiony do innego więzienia. Z powodu drona

Skazany na sześć lat więzienia australijski kardynał George Pell został przeniesiony z więzienia w Melbourne do najpilniej strzeżonego zakładu karnego w Barwon w stanie Wiktoria - podała miejscowa prasa. Były doradca papieża Franciszka w latach 90. miał się dopuścić czynów pedofilskich wobec dwóch 13-letnich chłopców w Melbourne.