Najnowsze

Najnowsze

Ważą się losy tegorocznego Wimbledonu

Wszystkie możliwe scenariusze, łącznie z przełożeniem i odwołaniem tegorocznej edycji turnieju, są obecnie rozważane przez jego organizatorów. Wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach w Londynie miał się planowo rozpocząć 29 czerwca i potrwać do 12 lipca.

Hostia z ręki do ręki, spowiedź tylko za folią. Księża grupą szczególnie zagrożoną. "Jesteśmy na pierwszej linii frontu"

- Wśród zmarłych w Polsce, którzy byli zakażeni koronawirusem jest już dwóch księży. We Włoszech życie straciło już ponad 50 duchownych. Jesteśmy na pierwszej linii frontu - wylicza ks. prof. Waldemar Chrostowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Poszczególne kurie szukają rozwiązań, jak uniknąć zachorowań wśród duchownych pełniących posługę.

Mieli głosować, ale do urn jednak nie pójdą

5 kwietnia mieszkańcy Wielowsi w województwie śląskim mieli głosować w wyborach uzupełniających do miejscowej rady gminy. Do urn jednak nie pójdą. Z powodu pandemii koronawirusa wojewoda śląski przełożył wybory na pierwszy termin po zakończeniu obowiązywania zakazu przemieszczenia się

"Dużo zapisów praktycznie wykluczających". Przedsiębiorcy o rządowej tarczy

Straty przedsiębiorców licznych branż to widmo utraty pracy dla wielu. To właśnie małe firmy są na bolesne skutki epidemii najbardziej podatne. Rząd chce ekonomiczne uderzenie koronawirusa łagodzić, dlatego przedstawia szereg rozwiązań. Michał Tracz pyta, co o nich sądzą ci, do których wsparcie ma trafić. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Po dwóch miesiącach od zamknięcia miasta, w Wuhanie wrócił transport publiczny

W chińskim mieście Wuhan, pierwotnym ognisku pandemii koronawirusa, część autobusów miejskich wznowiła w środę działalność po dziewięciu tygodniach od wprowadzenia bezprecedensowej blokady i kwarantanny miasta – podała państwowa agencja prasowa Xinhua. Zanotowano ponowny wzrost liczby nowych przypadków koronawirusa. Wszystkie wykryto u osób, które powróciły z zagranicy - poinformowała w czwartek Narodowa Komisja Zdrowia.

Sprawca masakry w Christchurch zmienia zeznania.

Sprawca masakry w dwóch meczetach w Christchurch, 29-letni Brenton Tarrant zmienił w czwartek swoje wcześniejsze zeznania i przyznał się do wszystkich zarzutów. Za przeprowadzenie ataków w Nowej Zelandii grozi mu dożywocie.

Koreańscy badacze: call center szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się koronawirusa

W Korei Południowej wykryto w czwartek 104 nowe przypadki koronawirusa, co zwiększyło ich łączną liczbę w tym kraju do 9241 - poinformowały południowokoreańskie Koreańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób. Koronawirus szczególnie łatwo szerzy się w pomieszczeniach zamkniętych, przy wydłużonej ekspozycji – podała w środę południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, wskazując na wysoką liczbę przypadków infekcji na jednym z pięter seulskiego biurowca.

"Pacjenci uwierzyli, że to lekarstwo na koronawirusa". Lek zniknął z aptek

Już u ponad tysiąca osób w Polsce wykryto koronawirusa – w środę przybyło 150 nowych zakażeń. Zmagania organizmu z zakażeniem, w określonych przypadkach może wspierać Arechin. Lek zniknął więc z aptek, a jest stosowany przy innych przewlekłych chorobach. Producenci zapewniają, że ma być dostępny w ciągu kilku dni. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Dramatyczne dane z Hiszpanii i USA, spowolnienie tempa zakażeń w Holandii, książę Karol zakażony. Co wydarzyło się w środę?

Bardzo szybko rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych i w Hiszpanii. Rząd w Madrycie poinformował m.in. o pozytywnym wyniku testu wicepremier Carmen Calvo. Zakażony jest również książę Karol - następca brytyjskiego tronu. Natomiast w Holandii zauważono spowolnienie tempa przyrostu nowych zakażeń. Co jeszcze wydarzyło się w środę w cieniu pandemii?

1,2 mld zł na rozwój polskich innowacji. Zgłoś się po środki z Funduszy Europejskich w konkursie NCBR "Szybka Ścieżka"

Wielu polskich przedsiębiorców wykorzystujących i tworzących zaawansowane technologie przekonało się, że wsparcie finansowe z konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zwiększa konkurencyjność ich firm. Do 1 czerwca trwa nabór w realizowanym z Funduszy Europejskich konkursie Szybka Ścieżka dla projektów badawczo-rozwojowych. 1,2 miliarda złotych czeka na autorów innowacyjnych projektów.