Najnowsze

Najnowsze

Szef PKW: komfortowe byłoby, gdybyśmy znali zasady, na jakich będą przeprowadzone wybory

Państwowa Komisja Wyborcza w przekazanej na prośbę Senatu opinii do ustawy w sprawie głosowania korespondencyjnego wskazuje, że nie jest uprawniona do oceny wprowadzanych przez ustawodawcę regulacji, lecz zobowiązana jest do ich realizacji. - Komfortowa byłaby sytuacja, gdybyśmy na dzień dzisiejszy znali zasady, na jakich będą przeprowadzone wybory - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak

Obraz pandemii w Bawarii z wyborami w tle

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, powołując się na analizę nieznanego pracownika uniwersytetu, poinformował, że "w Bawarii nie odnotowano różnicy w epidemii przed głosowaniem korespondencyjnym i po nim". Sprawdziliśmy, co pokazują oficjalne statystyki.

"Strażnik powiedział, żebym nie przytulała się do męża, żeby nie było żadnych czułości"

Rodzina rozdzielona przez wirusa i granicę, czyli wzruszająca historia z Cieszyna - tego polskiego i czeskiego. Konrad został po czeskiej stronie, gdzie pracuje. - Jesteśmy na wyciągnięcie ręki. Cała sytuacja jest absurdalna i nienormalna - opowiada jego żona Anna. Z mężem rozmawia przez telefon, widząc go przez rzekę, która ich dzieli. - Jeżeli zrezygnuję i przyjadę do domu, to ja i cała moja rodzina będziemy musieli być poddani dwutygodniowej kwarantannie. Zostaniemy uwięzieni we własnym domu, a ja stracę zlecenie- mówi Konrad. Materiał Artura Zakrzewskiego.

Prokurator krajowy żąda wyjaśnień od pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Rzecznik: nie przypominam sobie wcześniej takich pism

Prokurator krajowy zwrócił się do pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf z żądaniem pisemnych wyjaśnień w sprawie zawieszenia w ubiegłym tygodniu nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej. - Nie przypominam sobie takich pism, ani jeśli chodzi o treść, ani jeśli chodzi o formę - ocenił rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski.

"Amunicja dla opozycji do pokazywania niepotrzebnej nerwowości władz"

Być może należało poczekać parę dni, zobaczyć, w jaką stronę pani prokurator Ewa Wrzosek podejmuje działania. I być może ze spokojem podejść do tego zawiadomienia obywatelskiego, a nie stwarzać sytuację, która z kolei stwarza amunicję dla opozycji do pokazywania jakiejś niepotrzebnej nerwowości władz - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 senator PiS Jan Maria Jackowski. - Ja chcę żyć w kraju, w którym prokuratura nie jest częścią obozu władzy, tylko częścią niezależnego od konfliktu politycznego, praworządnego ustroju Rzeczypospolitej - mówił Michał Kamiński (Koalicja Polska-PSL-Kukiz'15).

"Politycy się zmieniają. Ma się jedną twarz, jedno nazwisko i jedną pieczątkę. Nie warto tego zatracać"

Mam nadzieję, że nie będę pozbawiona prawa do obrony i będę mogła przedstawić swoje racje i je argumentować - powiedziała w "Faktach po Faktach" prokurator Ewa Wrzosek, która wszczęła w czwartek śledztwo w sprawie decyzji o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich. Tego samego dnia zostało ono umorzone przez innego śledczego z tej samej prokuratury. Dzień później Wrzosek dowiedziała się o wszczęciu wobec niej postępowania dyscyplinarnego.