Najnowsze

Najnowsze

Nie jestem w stanie zaręczyć, że głosowanie nad samorozwiązaniem Sejmu odbędzie się 7 września. Opozycja może ciągle przerywać 47. posiedzenie Izby, tak że będzie się ono ciągnąć miesiącami - powiedział na konferencji prasowej marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

Emeryt przykuł się do bramy przy wejściu do siedziby miasteczka Sotto il Monte na północy Włoch. Chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko planom usunięcia ołtarza, przy którym mszę odprawił w 1981 roku Jan Paweł II.

Roman Giertych zażądał przerwania utajnionych obrad Sejmu, podczas których marszałek Sejmu Ludwik Dorn odczytywał posłom drugą część stenogramu ze spotkania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka z Komisją ds. Służb Specjalnych. Posłowie poparli wniosek.

Rzecznik Praw Obywatelskich jest zaniepokojony medialnymi doniesieniami o politycznych pertraktacjach na Jasnej Górze z udziałem polityków i biznesmenów. Rzecznik tamtejszego sanktuarium w odpowiedzi oświadczył, że relacje mediów są przejaskrawione.

Dramat w szpitalach. Pacjentów nie ma, kto leczyć, bo lekarze składają wymówienia z pracy. Chorych trzeba przenosić do innych placówek. I choć część lekarzy wycofała wypowiedzenia to kilku szpitalom nadal grozi likwidacja.

W szpitalu w Mediolanie usunięto przez tragiczną pomyłkę zdrowy płód 18-tygodniowej dziewczynki zamiast drugiego, dotkniętego syndromem Downa. Przypadek wywołał we Włoszech emocjonalną dyskusję na temat aborcji.

Francuscy i włoscy naukowcy odkryli sekrety winorośli. Zbadali jej genom, co pozwoli połączyć walory smakowe najlepszych odmian z dużą odpornością na choroby.

- Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien stanąć przed Trybunałem Stanu - oświadczył szef klubu Samoobrony Krzysztof Sikora. Wniosek w tej sprawie złożył już SLD. Platforma też ma własny, ale uważa, że Trybunał dla Ziobry jest w tej kadencji niemożliwy.

Czy szkoła podstawowa może nosić imię Bolka i Lolka? Ależ skąd. Szkoły muszą dawać przykład wielkimi patronami. Najlepiej jeszcze takimi niezbyt znanymi, aby uczniowie musieli posiedzieć w bibliotece, gdy przyjdzie do pisania obowiązkowego wypracowania "Nasz patron - życie i twórczość".

- Podam się do dymisji, ale tylko wtedy, gdy będę miał pewność, że ta decyzja doprowadzi do przedterminowych wyborów - powiedział premier Jarosław Kaczyński w "Sygnałach Dnia".

Kaliska policja zatrzymała sześciu nastolatków podejrzewanych o spowodowanie porannnego alarmu w kaliskim Szpitalu Matki i Dziecka. Alarm był drugim w ciągu ostatnich 48 godzin. W obu przypadkach podejrzane ładunki okazały się atrapami.

Policja aresztowała 58-letniego mieszkańca Tokio za to, że w okresie od maja 2006 do lipca tego roku 388 razy zgłaszał straży pożarnej fałszywy alarm. Japończyk twierdzi, że robił to, bo czuł się samotny.

W morderczej rywalizacji na kilkunastometrowych palach wysmarowanych wołowym tłuszczem, na Tajwanie starli się członkowie 30 drużyn z całego świata. 15. dnia siódmego księżycowego miesiąca, na wyspie rozegrano festiwal Chiang Ku.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w czasie swojej wizyty w Chinach spotkała się z czterema dziennikarzami krytycznymi wobec komunistycznemu systemu. Spotkanie - choć mające pokazać poparcie dla niezależności mediów - odbyło się "poza oficjalnym programem wizyty".

Samoloty, śmigłowce, grecka armia i ponad 800 strażaków - na Półwyspie Peloponeskim w Arkadii trwa rozpaczliwa walka z ogniem. Grecki rząd wyznaczył wysokie nagrody za wskazanie podpalaczy.

- Zbigniew Ziobro jest stroną w problemie, który ma rząd i PiS. Nie gwarantuje bezstronności prokuratury - powiedział w Radiu Zet Bogdan Borusewicz. Uważa jednak, że dziś raczej nie dojdzie do głosowania nad wnioskiem o odwołanie Ziobry.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie przesądza roli Janusza Kaczmarka w sprawie przecieku. Twierdzi, że nie wie, jakie zarzuty postawi mu prokurator. - Jestem jednak przekonany o tym, że były szef MSWiA złożył fałszywe zeznania pod odpowiedzialnością karną - stwierdził jednak w rozmowie "Gazetą Polską".

Najtrudniejsza górska akcja ratunkowa w historii Nowej Zelandii zakończona sukcesem. Ratownicy uwolnili 47-letniego grotołaza, który trzy dni temu utknął głęboko pod ziemią, po tym jak część jaskini zawaliła się.