Najnowsze

Najnowsze

Krauze, Netzel, Kaczmarek, Kornatowski - wszyscy pochodzą z Trójmiasta, mieli zaufanie rządzących, teraz zajęła się nimi prokuratura. - PiS ma strasznego pecha w doborze ludzi - komentuje w "Kropce nad I" Jacek Kurski, gdański poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Obydwie strony (Serbia i Albania) zgodziły się na wstępnych, oddzielnych spotkaniach powstrzymać się od działań, bądź oświadczeń, które mogłyby zagrozić rozmowom pokojowym - powiedział wysłannik UE podczas rozmów w Wiedniu Niemiec Wolfgang Ischinger.

Był i jeszcze się nie kończy. A jak wiadomo, dziś w naszym kraju jest mniej więcej tak, jak w piłce nożnej – póki jest w grze, wszystko może się zdarzyć. Nie powiem, że nie lubię takich dni.

Kilkudziesięciu żołnierzy zaginęło w położonym na północnym zachodzie Pakistanu obszarze plemiennym, graniczącym z Afganistanem - poinformowały pakistańskie siły bezpieczeństwa.

Warszawska prokuratura okręgowa prześle do Sejmu wnioski o uchylenie immunitetów Lechowi Woszczerewiczowi i Januszowi Maksymiukowi – poinformował "Wprost”. - Takie wnioski nie trafiły do prokuratury krajowej - odpowiedział w TVN24 prokurator krajowy Dariusz Barski.

Były premier Leszek Miller po "licznych rozmowach z koleżankami i kolegami" z łódzkiego SLD podjął decyzję o kandydowaniu w przedterminowych wyborach parlamentarnych. Zapowiedział, że wystartuje z listy SLD w Łodzi.

Znieważanie funkcjonariuszy policji oraz stawianie czynnego oporu podczas zatrzymywania i doprowadzania do izby wytrzeźwień - to treść zarzutów, jakie dwóm funkcjonariuszom BOR postawiła szczecińska prokuratura.

- Utrudnianie postępowania i składanie fałszywych zeznań i podżeganie do nich innej osoby w sprawie akcji CBA - takie zarzuty usłyszał w warszawskiej prokuraturze Janusz Kaczmarek. Zarzuty mają już postawione także b. szef policji Konrad Kornatowski i prezes PZU Jaromir Netzel, a zatrzymany ma być szef Prokomu Ryszard Krauze.

- Nie zaskoczyło mnie zatrzymanie Janusza Kaczmarka, choć strasznie się na nim zawiodłem - powiedział w Polskim Radiu Lech Kaczyński. Prezydent uważa, że należy ujawnić materiały, na podstawie których były szef MSWiA został zatrzymany.

SLD 7 września zagłosuje za swoim wnioskiem o samorozwiązaniem Sejmu - zapowiedział szef klubu Sojuszu Jerzy Szmajdziński. - Jesteśmy zadowoleni z decyzji SLD, poprzemy wszystkie wnioski o skrócenie kadencji - skomentował Marek Kuchciński (PiS). Także PO zapowiada, że zagłosuje za.

- Wszystko zależy od PO. Jeśli Tusk nie przejmie władzy przed wyborami, będzie to oznaczać, że skrycie wspiera PiS - uważa Andrzej Lepper. Lider Samoobrony zapowiedział nowe dowody w sprawie Telegrafu - spółki, którą na początku lat 90-tych posiadało Porozumienie Centrum braci Kaczyńskich

Po mediacji kieleckich biskupów udało się w czwartek osiągnąć porozumienie, kończące strajk MPK w Kielcach. Porozumienie zakłada przede wszystkim, że przedsiębiorstwo wznowi 1 września przewozy pasażerskie i będzie jedynym przewoźnikiem w mieście.

Pełnomocnik posła Stanisława Łyżwińskiego chce zmiany prokuratury prowadzącej śledztwo w tzw. seksaferze. W związku z aresztowaniem posła zapowiada także skierowanie skargi do Europejskiego Trybunału.

W stolicy Chile, Santiago manifestanci protestowali przeciw neoliberalnym praktykom rządu. Doszło do walk z policją. Ponad 400 osób trafiło do aresztu.

MEN pod kierownictwem Ryszarda Legutki rezygnuje z pomysłu, forsowanego przez byłego ministra edukacji Romana Giertycha, wprowadzenia w szkołach tzw. Kart Ucznia.

Trzy czwarte respondentów ocenia rządy Jarosława Kaczyńskiego negatywnie - wynika z sondażu TNS OBOP. Prawie dwie trzecie ma podobne zdanie o jego bracie, prezydencie.