Najnowsze

Najnowsze

Autobus - demolka

15 samochodów, w tym jeden polski staranował wiedeński autobus. Jego kierowca dał popis bezmyślności: poszedł naprawiać tylne drzwi nie zaciągając wcześniej hamulca. Autobus stoczył się prawie 200 metrów pochyłą Maertzstrasse niszcząc wszystko na swojej drodze...

Odszkodowanie za lustrację?

Sąd Apelacyjny w Warszawie zadecyduje, czy Marian Jurczyk otrzyma 300 tysięcy złotych odszkodowania. Legenda szczecińskiej Solidarności domaga się zadośćuczynienia za straty i krzywdę moralną, jakich miał doznać po wyroku uznającym, że dopuścił się "kłamstwa lustracyjnego".

"Przymusowe doprowadzenie" pod lupą Trybunału

Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości, czy przepisy o przymusowym zatrzymaniu podejrzanego na polecenie prokuratora nie ograniczają nadmiernie wolności obywatelskich. Przed Trybunałem Konstytucyjnym będzie dowodzić, że trzeba je bardzie sprecyzować.

Na amfie za kółkiem

Nietrzeźwym kierowcom wyrasta niechlubna konkurencja: policja coraz częściej zatrzymuje kierowców, którzy jazdę urozmaicają sobie narkotykami. Nie ma tygodnia, by nie zatrzymano choć jednego - donosi "Życie Warszawy".

Prof. Bartoszewski i "widoczny znak" wysiedleń

We wtorek do Warszawy przyjeżdża niemiecki minister stanu w urzędzie kanclerskim Bernd Neumann. W rozmowie z pełnomocnikiem polskiego premiera prof. Władysławem Bartoszewskim ma przedstawić propozycję spOsobu upamiętnienia ofiar przymusowych wysiedleń.

Na Wyspach podsłuchują posłów

Kolejna afera podsłuchowa - tym razem jednak nie w Polsce, a w Wielkiej Brytanii. Według mediów brytyjska policja podsłuchiwała posła Partii Pracy Sadiqa Khana. Minister sprawiedliwości Jack Straw już zapowiedział dochodzenie w tej sprawie.

CBA naciskało na informatora TVN?

Czy Centralne Biuro Antykorupcyjne naciskało na Adama R., który tydzień temu w "Teraz My", opowiadał, jak miał stać się narzędziem CBA, podsuwającym "Samoobronie" spreparowane wiadomości? Minister sprawiedliwość Zbigniew Ćwiąkalski zapowiada, że wyjaśni całą sprawę.

Niż w seminariach duchownych

Do polskich seminariów zapukało o jedną czwartą mniej kandydatów na księży niż poprzednich latach - pisze "Metro".

Jazda na amfie

Nie ma weekendu, żeby warszawscy policjanci nie zatrzymali kierowcy, który wziął amfetaminę lub palił trawkę - ujawnia "Życie Warszawy".

Potwierdzić umowę i zatamować roszczenia

Stowarzyszenie "Wspólnota Ofiar Niemieckich Wypędzeń" z Poznania apeluje do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o zwołanie międzynarodowej konferencji, której zadaniem byłby "zdecydowany sprzeciw wobec skandalicznych roszczeń niemieckich poprzez potwierdzenie decyzji wynikających z Umowy poczdamskiej" - donosi "Nasz Dziennik".

Krew i SMS od oszusta

"Roześlij, gdzie tylko możesz - to bardzo ważne - poszukiwana jest krew grupy ARh- dla umierającego dziecka. Pozdrawiam, nr tel. 604...". Wiadomości SMS z tym dramatycznym apelem otrzymały w piątkowy wieczór tysiące Polaków. Problem w tym, że umierające dziecko nie istnieje. Policja podejrzewa, że SMS mogła nadać szajka, która zarabia na każdej wysłanej z telefonu komórkowego wiadomości - pisze "Dziennik Łódzki".

Prezydent ma wątpliwości

Aneks do raportu o likwidacji WSI może nie zostać ujawniony - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

Kurski: Dyrdymały TVN i polityczny show TVN24

Poseł PiS Jacek Kurski zaatakował w programie "Teraz My" dziennikarzy TVN za opowiadanie "bzdetów" i "dyrdymałów". TVN24 dostało się z kolei za robienie "politycznego show" wokół ubiegłorocznego strajku pielęgniarek.

Marcinkiewicz chwali Tuska

- W moim przekonaniu polityka zagraniczna została zmieniona w kierunku bardzo dobrym - były premier Kazimierz Marcinkiewicz w programie "Teraz My" na antenie TVN chwalił dyplomację rządu Donalda Tuska.

Troje dzieci rannych w wypadku

Pięć osób, w tym troje dzieci trafiło do szpitala w wyniku wypadku samochodowego w Zakrzewie pod Grudziądzem w kujawsko-pomorskiem. Najprawdopodobniej przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kobietę kierującą jednym z samochodów. 

Gowin: rozwiązanie WSI słuszne

Poniedziałek, 4 luty 21:00Jarosław Gowin (PO) ocenił w Magazynie 24 godziny, że rozwiązanie WSI było słuszne, ale publikacja raportu przyniosła szkodę, bo osłabiła polskie służby (obecne i przyszłe), a tym samym państwo.

Prezydent nie opublikuje raportu WSI?

Prezydent ma wątpliwości w sprawie ujawnienia aneksu do raportu o likwidacji WSI - poinformowała "Rzeczpospolita". - Publikacja raportu przyniosła szkodę, bo osłabiła polskie służby i państwo - ocenił w Magazynie 24 godziny Jarosław Gowin (PO).

Telekamery dla dziennikarzy TVN

Dziennikarze TVN: Justyna Pochanke, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski zostali laureatami nagród "Tele Tygodnia" - Telekamer 2008. Gala rozdania nagród odbyła się w Warszawie. Pochanke otrzymała nagrodę w kategorii "Informacje", Sekielski i Morozowski w kategorii "Publicystyka".

Ufamy Tuskowi

Premier Donald Tusk cieszy się największym zaufaniem spośród polityków. Jak wynika z najnowszego sondażu - ufa mu niemal 2/3 Polaków. Na drugim biegunie znalazł się były szef rządu: Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa aż 3/4 pytanych.

Sondaż: Polacy nie chcą tarczy

Co drugi z ankietowanych Polaków jest przeciwnikiem projektu budowy na terenie Polski elementów tarczy antyrakietowej - wynika z badania firmy SMG/KRC.

Dorn: rząd Tuska się bałwani

Zdaniem posła Ludwika Dorna rząd Donalda Tuska "bałwani się na potęgę". "Ponieważ rządy składają się z ludzi, więc od czasu do czasu bałwanią się i rządy" - napisał na swoim blogu na Onecie polityk.

Nowak: w Moskwie nie oczekujmy przełomu

- Atmosfera spotkania była wręcz przyjazna. To dobrze rokuje na przyszłość – tak Sławomir Nowak (PO) podsumował rozmowy prezydenta z premierem o polityce wschodniej. Jego zdaniem po wizycie Donalda Tuska w Moskwie nie należy oczekiwać przełomu w stosunkach polsko-rosyjskich.

Białe jak... tygryski z Chile

W stolicy Chile - Santigo - po raz pierwszy pokazano trzy białe tygryski, które przyszły na świat pod koniec grudnia. Taki zoologiczny fenomen to wielka rzadkość.

"Tusk przyklęknął na oba kolana"

- Robienie umizgów wobec Rosji to błąd, ale można wrócić do normalnej, uzgodnionej z prezydentem strategii – to komentarz Krzysztofa Putry (PiS) do spotkania premiera z głową państwa. – A tarczę antyrakietową należy skonsultować z UE, NATO, Rosją i społeczeństwem – uważa Wojciech Olejniczak (LiD).

Dukaczewski: Macierewicz stworzył gniot

- Ja zawsze uważałem, że współpraca i kontakty z WSI są powodem do chluby. Jarosław Kaczyński też to przyznał, szkoda że tylko w stosunku do wybranych - mówił w Magazynie 24 godziny były szef WSI gen. Marek Dukaczewski.

Wyjazd Polaków do Czadu wstrzymany

Polska czeka na stanowisko Unii Europejskiej w sprawie losów misji w Czadzie. W istotny sposób będzie ono warunkowało decyzje dotyczące wysłania naszych wojsk - powiedział dyrektor departamentu prasowo-informacyjnego MON płk Cezary Siemion.

"Traktują nas jak śmieci"

Dramatyczna sytuacja chorych na raka, którzy na co dzień leczą się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rzeszowie. Zawieszono leczenie w przychodni onkologicznej, najprawdopodobniej na najbliższe trzy miesiące. Chorzy wymagający stałej terapii są odprawiani z kwitkiem.

Prezydent: jesteśmy bliscy zgody

- Cieszę się że po raz pierwszy byłem tak szeroko konsultowany w kwestii polityki zagranicznej. Myślę, że w kwestii pryncypiów jesteśmy bliscy zgody – powiedział po spotkaniu z Donaldem Tuskiem Lech Kaczyński.

Nowy prowincjał: O. Rydzyk zostaje

O. Bożek, nowy prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, nie widzi możliwości odsunięcia od Radia Maryja jego założyciela, o. Tadeusza Rydzyka. - Byłoby to tak, jak gdyby chcieć z PiS usunąć Jarosława Kaczyńskiego, bądź z PO Donalda Tuska. Kiedy zabrakłoby obecnego ojca dyrektora, to Radio by się rozpadło - podkreślił o. Bożek.