Najnowsze

Najnowsze

Śmierć Sekuły wciąż bez wyjaśnienia

Prokuratura po raz drugi umarza śledztwo ws. śmierci byłego wicepremiera Ireneusza Sekuły – ujawnia dziennik "Polska". Oficjalnie Sekuła w 2000 r. popełnił samobójstwo. Jeden z tropów w śledztwie wskazywał na długi, jakie Sekuła zaciągał u mafii.

Geje chcą, by ich elementarz wszedł do szkół

Czy obok literatury i gramatyki licealiści będą na lekcjach polskiego zgłębiać tajniki intymnego życia homoseksualisty? Gejowski działacz Robert Biedroń chce, żeby jego "Tęczowy elementarz" trafił na listę lektur uzupełniających - podaje "Dziennik". - Chyba oszalał - komentuje poseł PO Stefan Niesiołowski.

Limuzyny dla urzędników w prezencie od PiS

Ministrowie rządu Jarosława Kaczyńskiego już nie rządzili, ale jeszcze zamawiali - donosi "Super Express". Ponad 170 nowych limuzyn trafi lada dzień do urzędników z ministerstw i instytucji rządowych. Z naszych kieszeni pójdzie na to ok. 15 mln złotych.

Francuzi trzymają się mocno

Prezydent Nicolas Sarkozy dopiero co dotknął chińskiej ziemi, a już Paryż i Pekin połączyły wielomiliardowe kontrakty handlowe i gospodarcze. Obustronna współpraca zapowiada się całkiem owocnie.

Paryskie przedmieścia zdemolowane

Grupy młodych Francuzów w podparyskich miasteczkach całą noc walczyły z policją, demolowały witryny sklepowe i usiłowały podpalać budynki, w tym posterunek policji. To zemsta za śmierć dwójki nastolatków, którzy zginęli w zderzeniu kradzionego motocykla z policyjnym radiowozem.

Kambodża czci boga wody

Fajerwerki festyny, barwne wyścigi a wszystko, żeby podziękować za... wodę. W Kambodży trwa doroczny festiwal wody, który gromadzi nad rzeką Tonle Sap tysiące mieszkańców kraju i ciekawskich turystów.

Szefowie PiS badają nastroje w partii

Na polecenie Jarosława Kaczyńskiego liderzy PiS odwiedzą partyjne doły, by przed grudniowym kongresem wysondować nastroje w partii i uspokoić działaczy w terenie - informuje "Newsweek".

Minister Hall: mundurki zostają

PO obiecuje nauczycielom 10 proc. podwyżki, choć w projekcie budżetu jest tylko 5 proc. Dzisiaj związkowcy idą na pierwsze spotkanie z nową minister edukacji Katarzyną Hall. Ona sama zdradza zaś "Dziennikowi": mundurki zostają, gimnazja też. Bon edukacyjny może się pojawić w 2009 r.

Ofiary zbyt szybkiej jazdy

Jedna osoba nie żyje, a pięć jest rannych - to bilans wypadku do którego doszło w nocy w Złotorii koło Torunia. Policja bada przyczyny tragedii, ale wszystko wskazuje, że była to nadmierna prędkość na śliskiej nawierzchni.

Prokurator umarza sprawę Mazura

Prokuratura umorzyła postępowanie, które miało wyjaśnić, jakim cudem Edward Mazur pięć lat temu wymknął się z rąk polskiego wymiaru sprawiedliwości. Śledczy twierdzą, że nie znaleźli nawet śladu spisku - informuje "Dziennik".

Były minister obrony był ambitnym agentem SB?

Stanisław Dobrzański, b. minister obrony, w stanie wojennym jako współpracownik bezpieki z własnej inicjatywy podżegał ją do walki z demokratyczną opozycją - twierdzi tygodnik "Wprost", powołując się na dokumenty IPN, do których miał dotrzeć.

Art-B - kłótnia o kasę

Najsłynniejsi aferzyści III RP, Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski - pokłócili się o bardzo duże pieniądze. "Dziennik" dotarł do dokumentów, z których wynika, że ścigany listem gończym Gąsiorowski dostanie miliony dolarów za donoszenie na Bagsika.

Flaga jak dwa stadiony

Największa flaga świata, o rozmiarach dwóch stadionów piłkarskich, została zaprezentowana w Izraelu, w miejscowości Masada, niedaleko Morza Martwego.

Wyborczy remis w Chorwacji

Po podliczeniu ok. 40 procent głosów oddanych w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Chorwacji na czele z dużą przewagą znajdują się dwie główne partie kraju: rządząca Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ) oraz opozycyjna Socjaldemokratyczna Partia Chorwacji (SDP).

Prawnicy walczą o przywileje

Korporacje prawnicze walczą o niezależność. Adwokaci sprzeciwiają się temu, by sąd dyscyplinarny podlegał Ministerstwu Sprawiedliwości - pisze "Fakt".

Warszawa religijna w połowie

W stolicy we mszy uczestniczy tylko połowa mieszkańców, podczas gdy w całej Polsce - 65 proc. - wynika z badań Ośrodka Sondaży Społecznych Opinia. - Na tle kraju religijność w Warszawie jest bardzo niska – mówi w "Życiu Warszawy" ks. dr Sławomir Zaręba.

Co czeka Tuska

Przed premierem Tuskiem piętrzą się trudności: światowa dekoniunktura, opór biurokracji, wrogie związki zawodowe i opozycja. Na tym, zdaniem "Pulsu Biznesu", może potknąć się nowy premier. Bez wielkiej determinacji rząd nie przeprowadzi reform - uważają eksperci.

Najlepszy Mikołaj roku

Około trzydziestu Świętych Mikołajów z siedmiu krajów wzięło udział w dwudniowych zawodach w Laponii. Mogli zmierzyć się w takich konkurencjach jak wchodzenie przez komin, wyścigi reniferów czy jedzenie owsianki.

Kosztowny prezent od PiS

Ponad 170 nowych limuzyn trafi niebawem do urzędników z ministerstw i instytucji rządowych. To zamówienie pochodzi jeszcze od ministrów rządu Jarosława Kaczyńskiego - pisze "Super Express".

Jak mieszka premier

Po trudach trzygodzinnego exposé, premier Tusk postanowił zrelaksować się przez skupienie na zajęciach domowych. To częste u władców - ironizuje "Trybuna"

Niezrozumiała Karta

Od jakiegoś czasu politycy wyjątkowo chętnie używają do walki ze swoimi przeciwnikami Karty Praw Podstawowych - zauważa w "Rzeczpospolitej" Tomasz Terlikowski.

Szanujmy parlamentarne zwyczaje

- Nie bójcie się, panowie - uspokaja polityków Antoni Macierewicz, przyozdabiając te słowa pogodnym uśmiechem. I choć emocje, jakie budzi Antoni Macierewicz, można jeszcze zrozumieć, to nie da się zaakceptować próby narzucenia opozycji, którego polityka ma delegować do jednej z najważniejszych komisji sejmowych - pisze w "Rzeczpospolitej" Joanna Lichocka.

Wrocław osamotniony

O przyznanie Polsce imprezy Expo we Wrocławiu zabiegał wczoraj w Paryżu tylko były prezydent i jeden minister - pisze "Rzeczpospolita".

Lubelscy kupcy protestują przeciw PO

Wczoraj lubelscy kupcy protestowali przed ratuszem, domagając się dymisji prezydenta Lublina Adama Wasilewskiego z Platformy Obywatelskiej. Według nich, dopuścił się on niekompetencji i oszustw wyborczych - pisze "Nasz Dziennik".

Wrocław bez wsparcia w walce o EXPO

Dziś wieczorem dowiemy się kto będzie organizował Expo 2012. Wiadomo już, że starań Wrocławia nie wesprze dzisiaj w Paryżu żaden z prominentnych polskich polityków. Dla porównania, na czele delegacji Maroka stoi król Mohammed VI, a koreańczyków wspierają prezydent i premier.

Macierewicz: PO coś ukrywa

- PO chce za wszelką cenę panować nad służbami - mówi były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" i twierdzi, że Platforma chce użyć służb przeciwko PiS.

ART-B awantura o kasę

Byli szefowie Art-B - i najsłynniejsi aferzyści III RP, Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski - pokłócili się o pieniądze. Jak podaje "Dziennik", ścigany listem gończym Gąsiorowski może dostać miliony dolarów za ujawnienie informacji o ukrytym majątku Bagsika.

Turecka policja bije Kurdów

Kamienie i palone opony kontra pałki, armatki wodne i gaz łzawiący. Turecka policja brutalnie stłumiła demonstrację zorganizowaną przez prokurdyjską Demokratyczną Partię Ludową.

Mazowiecki: Wprowadzono dobrą atmosferę

Niedziela, 25 listopada 21:00Pierwszy premier III RP chwali nowego szefa rządu. Tadeusz Mazowiecki w Magazynie 24 Godziny z uznaniem mówił o expose Donalda Tuska. Przyznał także, że ma do nowego premiera zaufanie, a pewne kontrowersje personalne, jak choćby ta dotycząca kandydatury Antoniego Macierewicza na członka sejmowej speckomisji, są normalne.