Najnowsze

Najnowsze

"Polska": Niebezpieczny Wielki Brat

Urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za 570 mln zł budują PESEL2, czyli nowy elektroniczny system ewidencji ludności.

Uliczna bitwa o edukację

Do gwałtownych starć studentów z policją doszło w Amsterdamie po tym, jak rząd postanowił zwiększyć liczbę godzin zajęć w szkołach. Minister edukacji tłumaczył, że decyzja rządu wynika z chęci podniesienia standardów edukacji w całym królestwie.

Absolwenci radzieckiej kuźni w MSZ

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych pracuje od 300 do 400 osób, które ukończyły moskiewską szkołę dyplomatyczną. To prawie połowa zawodowych dyplomatów w MSZ.

Tusk nie zmieni Komisji Weryfikacyjnej WSI

Premier Donald Tusk prawdopodobnie nie będzie zmieniać 12 członków Komisji Weryfikacyjnej WSI, których powołanie leży w jego gestii – dowiedziała się "Rzeczpospolita", której tę informację potwierdził jeden z wysokich rangą urzędników Kancelarii Premiera.

Klich: Będę awansował młodych oficerów

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich powiedział "Rzeczpospolitej", że do Iraku musimy wysłać jeszcze jedną zmianę żołnierzy. Będzie to ostatnia nasza misja - likwidacyjna. - Mam nadzieję, że wygasimy tam obecność polskich wojsk już jesienią 2008 r., oświadczył nowy szef MON.

Po śmierci Polaka - zmiana procedur

Kanadyjczycy wkrótce zmienią procedury działania na lotnisku w Vancouver, na którym zmarł Polak rażony przez policję paralizatorem. Podobne zmiany czekają inne kanadyjskie lotniska.

"Znowu przegraliśmy. Dosyć tego!"

- To, co powinniśmy zrobić, to zastanowić się dlaczego Polska przegrywa kolejną kampanię międzynarodową - mówił Krzysztof Olendzki, przedstawiciel polskiego rządu ds. EXPO 2012 po przegranej Wrocławia w walce o organizację wystawy.

Fałszywy "glina" na mieście

Pijanego policjanta - przebierańca przechadzającego się ulicami Krosna zatrzymała tamtejsza policja. Udało się go namierzyć dzięki nagraniom z monitoringu.

LiD i PO: Nie było targu o komisje śledcze

Poniedziałek, 26 listopada 21:00- Poparcie dla komisji śledczej ws. śmierci Barbary Blidy deklarowaliśmy przed wyborami – zapewnił w „Magazynie 24 godziny” Adam Szejnfeld (PO). – W sprawach moralnych nie ma targów – wtórował Jerzy Wenderlich (LiD).

Hojarska: Lepper się pogubił

- Dlaczego pan Andrzej Lepper poszedł do programu "Teraz My" i przyznał się do niektórych rzeczy? Trzeba było to przemilczeć, albo powiedzieć na samym początku. A tak to było to uderzenie w Samoobronę - wyjaśniała w "Magazynie 24" swoją decyzję o opuszczeniu Samoobrony Danuta Hojarska.

LiD i PO: Nie było targu o komisje śledcze

- Poparcie dla komisji śledczej ws. śmierci Barbary Blidy deklarowaliśmy przed wyborami – zapewnił w „Magazynie 24 godziny” Adam Szejnfeld (PO). – W sprawach moralnych nie ma targów – wtórował Jerzy Wenderlich (LiD).

Ojciec Rydzyk: kontrola mojej szkoły to totalitaryzm

Zapowiedzią represji i powrotem do najciemniejszego komunizmu nazwał o. Tadeusz Rydzyk zamiar kontroli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przedstawiony przez minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarę Kudrycką.

Szef MON: ktoś tu kłamie

Istnieją dwie sprzeczne wersje dotyczące tego, jak mieli być zatrzymani żołnierze oskarżeni o zabójstwo cywili w Afganistanie - ujawnił w "Kropce nad i" szef MON Bogdan Klich. I zapowiada: wyjaśnię to.

Świat krytykuje Rosję

Unia Europejska i Stany zjednoczone skrytykowały Rosję za rozpędzanie opozycyjnych, antyputinowskich wieców przez rosyjską milicję.

Terroryści chcieli zaatakować bazę U.S. Army

Islamscy terroryści planowali atak na Fort Huachuca w stanie Arizona, największą w USA bazę szkolenia wywiadu - podał w poniedziałek, powołując się na raport FBI, "Washington Times".

"Czterdzieści lat minęło..." Fiata 125p

Kredens, kant, kanciak, kwadrat, kredens, bandzior. Symbol motoryzacyjnego luksusu w latach 70-tych. Fiat 125p obchodzi właśnie swoje czterdzieste urodziny. Z tej okazji Muzeum Techniki w Warszawie organizuje wystawę, której głównym bohaterem będzie właśnie "kant".

Izrael i Palestyńczycy bliżej zgody

Przedstawiciele Palestyny i Izraela poinformowali, że osiągnęli istotny postęp przed nowymi rokowaniami pokojowymi, które mają rozpocząć się w środę, dzień po wtorkowej konferencji w amerykańskim Annapolis.

Pirat drogowy zatrzymany przez... rusztowanie

Miała być spektakularna ucieczka, a będzie spektakularny mandat. 42-latek z Krakowa, próbował uciec z miejsca wypadku i zanim zatrzymało go rusztowanie na ul. Józefa zdążył zniszczyć 10 samochodów. Zdjęcia przysłał nam Mariusz Rabij, internauta tvn24.pl.

Ponad trzysta legalnych aborcji w 2006

340 kobiet legalnie usunęło ciążę w 2006 roku. Najczęstszą przyczyną aborcji było nieodwracalne uszkodzenie płodu. 12 kobiet skorzystało z możliwości usunięcia ciąży pochodzącej z gwałtu lub kazirodztwa - wynika z rządowego raportu z realizacji ustawy o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego.

Lepper: za bardzo ufam ludziom

- Nie ma szans na rozbicie Samoobrony. Życzę Partii Regionów powodzenia, ale taka partia to dobrze wyszła na Ukrainie - mówi w TVN24 Andrzej Lepper o odchodzących członkach Samoobrony zakładających własną formację polityczną.

PO poprze komisję ws. śmierci Blidy

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu 6 grudnia powstanie komisja śledcza ds. samobójczej śmierci Barbary Blidy. Za wnioskiem LiD zagłosuje Platforma Obywatelska. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, w zamian chce poparcia dla komisji badającej działania CBA.

Bill Gates dał 100 milionów na walkę z polio

Globalna kampania na rzecz walki z polio otrzymała w poniedziałek grant w wysokości 200 milionów dolarów. Połowę z tego przekazał Bill Gates. Pieniądze mają pomóc w ostatecznym zwalczeniu tej niebezpiecznej choroby.

Najlepiej rozbierają się Rosjanki

Reprezentantki Polski, Rosji, Ukrainy i Litwy zmierzyły się w Wilnie w konkursie profesjonalnego striptizu "Baltic Woman 2007". Za najlepiej rozbierającą się, jury uznało pochodzącą z Rosji Lenę.

Chromosomostrach

Wizyta w klinice leczenia niepłodności to przeżycie ciekawe, ciężkie i dające do myślenia. Ciekawe, bo można tu się dowiedzieć bardzo interesujących rzeczy o powstawaniu życia. Ciężkie, bo widok dziesiątek pacjentów ze strachem patrzących na kamerę (która i tak przecież nigdy w nich nie będzie wycelowana) jest nieco przygnębiający. No i daje do myślenia - zwłaszcza, gdy człowiek własnego potomka jeszcze nie ma ale poważnie się nad nim zastanawia w perspektywie kilku lat.

Minister: wszystkie moje zakupy były służbowe

- Wszystkie zakupy, które opłacałem kartą służbową, były związane bezpośrednio z pełnieniem mojej funkcji - mówi portalowi tvn24.pl Tomasz Nowakowski, szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Nie przekonuje to minister Julii Pitery. - Nowakowski powinien odejść - stwierdziła w TVN24.

Łódzkie: obława za furiatem przerwana do rana

Policja przerwała do rana obławę na 42-letniego Krzysztofa Siekacza z miejscowości Pałki (Łódzkie). Jest podejrzewany o zastrzelenie z broni myśliwskiej swojego szwagra i zranienie teściowej. Po tragedii mężczyzna uciekł do pobliskiego lasu.

Obrońca Sawickiej wpłacił 300 tysięcy kaucji

Beata Sawicka nie trafi do aresztu. Kaucję w wysokości 300 tysięcy złotych za byłą posłankę PO wpłacił jej adwokat, mecenas Aleksander Pociej. - Interes tej sprawy nakazuje, żeby Beata Sawicka miała odwagę mówić to, co wie i żeby nie było na nią nacisków - tłumaczył.