Najnowsze

Najnowsze

Festiwal jak dla Królowej Śniegu

Delikatność i cierpliwość - te dwie cechy są niezbędne twórcy lodowych cymbałów. Elita lodowych twórców zjechała do miasteczka Geilo w Norwegii, by tam stworzyć najlepsze instrumenty dla najlepszych artystów.

Sarkozy jeszcze nieżonaty

Piosenkarka i była supermodelka Carla Bruni, a prywatnie wybranka serca Nicolasa Sarkozy’ego, zdradziła w udzielonym dziennikowi "Liberation" wywiadzie, że ona i prezydent Francji "jeszcze" nie są małżeństwem.

Księża z klasą

Popularność serwisu nasza-klasa.pl wykorzystują też duchowni - twierdzi "Metro". Jak pisze gazeta, księża oprócz poszukiwania znajomych ze szkolnych lat próbują też ich ewangelizować.

Przedwyborcze śledztwo w Rosji

Rosyjska prokuratura poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie fałszowania podpisów z poparciem, jakiego miał się dopuścić sztab wyborczy opozycyjnego kandydata w wyborach prezydenckich w Rosji Michaiła Kasjanowa.

B. posłanka Sawicka u prokuratora

Podejrzana o korupcję była posłanka Platformy Obywatelskiej Beata Sawicka zeznaje w poznańskiej prokuraturze. Śledczy na jej wniosek sprawdzają, czy w trakcie akcji CBA nie doszło do przekroczenia prawa przez funkcjonariuszy.

Francja: kampania na rzecz aborcji

Zwolennicy prawa do aborcji we Francji rozpoczęli kampanię promującą przerywanie ciąży. Uważają oni, że okres oczekiwania na aborcję jest zbyt długi, a dostęp do niej - trudny. Co ciekawe, 300 tysięcy euro na kampanię wydano z państwowej kasy.

Prezydent będzie szefem delegacji na szczyt NATO

- Lech Kaczyński będzie przewodniczył polskiej delegacji na szczyt NATO w Bukareszcie - potwierdziła w publicznej telewizji szefowa Kancelarii Prezydenta. Według Anny Fotygi deklaracje jakie padły w poniedziałek w Moskwie trzeba wykorzystać, aby wobec Rosji postępować ostrożnie.

Boliwia tonie w deszczu

Boliwijskie władze wprowadziły stan alarmowy w prowincjach La Paz i Santa Cruz. Ulewne deszcze i związane z nimi powodzie zabiły tam w ciągu ostatnich trzech miesięcy co najmniej 22 osoby, zaś dziesiątki tysięcy ludzi straciły dach nad głową .

Izrael odblokował Strefę Gazy

Izrael odblokował dostawy paliw, leków i innych niezbędnych towarów do Strefy Gazy kontrolowanej przez radykalny Hamas. Blokada trwała od piątku i każdym dniem sytuacja humanitarna na odciętych terenach pogarszała się. Teraz ma zostać zniesiona na co najmniej dobę.

Platforma przypomniała sobie o Rokicie

- Chciałbym, żeby Jan Rokita pokierował komisją, która przygotuje kodeks wyborczy - powiedział w TVN24 szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Ma on zastąpić kilka różnych ordynacji. Znajdzie się w nim zakaz wstępu do parlamentu dla przestępców skazanych prawomocnym wyrokiem sądu za oszustwo czy kradzież, a także głosowanie przez dwa dni oraz przez pełnomocnika.

Kielczanie o "Strachu": To kłamstwo!

- Kłamstwo! Pan tworzy antysemityzm i antypolonizm, nie życzymy sobie tego - usłyszał Tomasz Gross na spotkaniu z czytelnikami w Kielcach. Poniedziałkowe spotkanie z autorem "Strachu" przypominało burzę.

Krwawa napaść w północnym Pakistanie

Pięciu pakistańskich żołnierzy zginęło, a siedmiu zostało rannych we wtorek rano w ataku islamskich bojowników na wojskowy fort w pobliżu granicy z Afganistanem - podało dowództwo wojsk pakistańskich.

USA: Kłótnia demokratycznych kandydatów

Podczas debaty demokratycznych kandydatów do prezydentury Hillary Clinton zarzucała Barrackowi Obamie że... chwali Partię Republikańską. On sam twierdził, że kontrkandydatka wypacza sens jego słów.

Kto nie może wejść do Sejmu?

Zarządzenie marszałka Sejmu reguluje ubiór, w jakim w gmachu przy Wiejskiej mają prawo pojawiać się dziennikarze. Marszałek Bronisław Komorowski w programie TVN "Teraz My" musiał przejść praktyczny test i na żywo rozstrzygać, jaki ubiór spełnia ustalone przez niego kryteria.

Dyski komputerów Ziobry do kontroli

W Ministerstwie Sprawiedliwości prokuratorzy sprawdzają twarde dyski z komputerów, na których w pracowali: Zbigniew Ziobro, jego zastępca Jerzy Engelking, była rzeczniczka prasowa resortu Edyta Żyła oraz członkowie gabinetu politycznego byłego ministra - pisze "Rzeczpospolita".

Reforma zdrowia dzieli środowisko medyczne

Poniedziałek, 21 stycznia 21:00- My chcemy wolnego rynku w służbie zdrowia - mówił w "Magazynie 24 Godziny" szef OZZL Krzysztof Bukiel. - Nie zgodzimy się na to bez gwarancji - ripostowała szefowa związków pielęgniarek Dorota Gardias. Reforma służby zdrowia dzieli także środowisko medyczne.

Nadchodzi cyfra

Dwie trzecie Polaków wciąż nie wiedzą o tym, że w 2014 roku w kraju będzie nadawana wyłącznie telewizja cyfrowa, której odbiór wymaga zakupu specjalnego sprzętu. I wciąż nie wiadomo, kto, kiedy i za czyje pieniądze miałby ich o tym informować - wytyka "Gazeta Wyborcza".

Wyzwolenie mediów

Dziś w Sejmie pierwsze czytanie nowelizacji ustawy medialnej autorstwa PO. Platforma zapowiada "wyzwolenie mediów publicznych spod władzy PiS" i ograniczenie wpływu polityków na TVP i Polskie Radio - pisze "Gazeta Wyborcza".

Wykryje każdy nowotwór

Skaner PET-CT, wykrywający najmniejsze komórki nowotworowe, działa już w klinice przy Szaserów. Badania za pomocą supernowoczesnego skanera PET można wreszcie wykonać w Warszawie. Skaner jest prywatny, ale za część przebadanych pacjentów zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia - pisze "Życie Warszawy".

Praca dla Janka

Jest szansa, że Nelli Rokita nie będzie już musiała mieszkać w ruderze i omijać na klatce schodowej starej muszli klozetowej... Redakcja "Super Expressu" została wprost zasypana ofertami pracy dla jej męża Jana. Jeśli niedoszły premier z Krakowa zdecyduje się na którąś z nich, Rokitowie nie będą już musieli zaciskać pasa... - zapewnia gazeta.

Powrót Zyty

Zyta Gilowska prawdopodobnie wróci do polityki. Za miesiąc była wicepremier wyznaczy asystenta prasowego, a to może oznaczać, że niebawem i ona sama pojawi się znowu na politycznej scenie - domyśla się "Dziennik".

Pożegnanie zdobywcy Mt. Everestu

W Auckland w Nowej Zelandii odbył się pogrzeb pierwszego zdobywcy Everestu, Edmunda Hillary'ego, zmarłego 11 stycznia. Tysiące ludzi w całym kraju oglądało uroczystość na telebimach. W Nepalu transmitowała ją telewizja.

Zyta wraca!

Zyta Gilowska nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w życiu publicznym. Jak dowiaduje się "Dziennik", za miesiąc była wicepremier wyznaczy asystenta prasowego. Czy to oznacza, że niebawem i ona sama wróci na scenę? - zastanawia się gazeta.

Koniec kruchej koalicji

Były włoski minister sprawiedliwości Clemente Mastella zapowiedział wycofanie z rządu jego partii Ludowcy - Unia Demokratów na rzecz Europy. Tym samym centrolewicowa koalicja rządowa traci większość w Senacie. W reakcji na wycofanie partii, która choć mała, ma znaczenie dla większości koalicyjnej, premier Romano Prodi wystąpi we wtorek w niższej izbie parlamentu.

RPO: Aborcja zbyt łatwa

Czy spór o aborcję odżyje na nowo? - pyta "Dziennik". We wtorek Rzecznik Praw Obywatelskich spotka się z ekspertami w dziedzinie aborcji. Janusz Kochanowski wciąż nie wyklucza zaskarżenia ustawy o ochronie życia do Trybunału Konstytucyjnego.

Kontrola dysków Ziobry w ministerstwie

Kontrola w Ministerstwie Sprawiedliwości. Prokuratorzy analizują dane z komputerów kierownictwa resortu. Śledczy sprawdzają twarde dyski z komputerów, na których w ministerstwie pracowali: Zbigniew Ziobro, jego zastępca Jerzy Engelking, była rzeczniczka prasowa resortu Edyta Żyła oraz członkowie gabinetu politycznego byłego ministra - pisze "Rzeczpospolita".

Sondaż: Protesty dobrze widziane

Prawie dwie trzecie Polaków popiera protesty: górników, lekarzy i pielęgniarek oraz nauczycieli - wynika z sondażu SMG/KRC dla telewizji publicznej.

Związki drogie górnikom

Ponad 40 mln zł rocznie kosztuje kopalnie utrzymanie działaczy związkowych. Związki łatwo tworzyć, więc wciąż powstają nowe - zauważa "Puls Biznesu".

PO i PSL wydały najwięcej na kampanię

Platforma Obywatelska miała najdroższą kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu - wynika ze sprawozdania finansowego przekazanego przez jej komitet wyborczy do PKW. Kampania Platformy kosztowała ponad 29 mln zł. Drugie miejsce należy do PSL - na kampanię wydano ponad 28,5 mln.