Najnowsze

Najnowsze

Zamach ETA: siedmiu rannych

Siedmiu hiszpańskich policjantów zostało rannych w wybuchu bomby w Bilbao, w Kraju Basków na północy Hiszpanii. Do podłożenia ładunku przyznała się ETA.

Ukryli dowód w sprawie Olewnika?

Już w dwa tygodnie po porwaniu Krzysztofa Olewnika płoccy policjanci mieli dowód prowadzący do szefa gangu. Ukryli go jednak na cztery lata - donosi "Rzeczpospolita".

Zabójcze witaminy

Nie od dziś wiadomo, że zbyt duże dawki witamin są dla organizmu szkodliwe. Teraz naukowcy dowodzą, że w ogóle stosowanie witaminowych suplementów może - w niektórych przypadkach - doprowadzić do... przedwczesnej śmierci.

Jak minister rybę kontrolował

Były już minister rybołóstwa korzystając ze służbowej karty kupił sobie nieco ponad pół kg dorsza za całe 8 zł 16 gr. - pisze "Gazeta Wyborcza". Chciał, jak twierdzi skontrolować jej jakość.

Czesi zgarną całą tarczę?

Czy Czesi wezmą na siebie całą instalację tarczy? Waszyngton sonduje Pragę, czy oprócz radaru nie przyjęliby też bazy z antyrakietami - pisze "Gazeta Wyborcza".

Papież o pedofilii: to było źle załatwiane

"Było to czasami bardzo źle załatwiane" - powiedział podczas spotkania z amerykańskimi biskupami Benedykt VI, odnosząc się do skandali seksualnych z księżmi-pedofilami w rolach głównych. Wcześniej papież widział się z George'em W. Bushem.

Szef NFZ załatwił firmie monopol

Tylko jednym lekiem, infliximabem, można rozpoczynać terapię reumatoidalnego zapalenia stawów. Tak zarządził Andrzej Sośnierz, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia za rządów PiS. Decyzję podjął nocą 5 listopada, czyli ostatniego dnia swojego urzędowania - ujawnia "Dziennik".

Tybetański protest w Nepalu

W stolicy Nepalu Katmandu kolejny protest przed chińską ambasadą. Uchodźcy z Tybetu i buddyjscy mnisi wyszli na ulicę, aby wyrazić swój sprzeciw wobec chińskich represji.

Sośnierz miał wielki gest

Tylko jednym lekiem, infliximabem, można rozpoczynać terapię reumatoidalnego zapalenia stawów. Tak zarządził Andrzej Sośnierz, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, za rządów PiS. Decyzję podjął nocą 5 listopada, czyli ostatniego dnia swojego urzędowania, ujawnia "Dziennik".

Czesi wezmą całą tarczę?

Polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie tarczy wyhamowały. Waszyngton sonduje Czechów, czy oprócz radaru nie przyjęliby też bazy z antyrakietami, dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Ministrowie do zmiany

"W sierpniu będzie rzeźnia, poleci połowa rządu", powiedział "Dziennikowi" jeden z członków władz PO. Cezary Grabarczyk, Katarzyna Hall, Bogdan Klich, Barbara Kudrycka i Maciej Nowicki - to ministrowie najbardziej zagrożeni dymisjami, twierdzi gazeta.

Co i za ile na kartę ministra

Rząd Donalda Tuska będzie regularnie publikował w internecie wykaz wydatków swoich ministrów i wysokich urzędników, zapowiada "Gazeta Wyborcza". Mają oni do dyspozycji 223 służbowe karty płatnicze, z limitami miesięcznymi od 1 tys. do 50 tys. zł.

Szpitale źle leczą, czy oszukują NFZ?

Pacjent ze wstrząsem mózgu, którego nie bada neurolog? To codzienność w polskich szpitalach. NFZ za takie leczenie nie zamierza płacić - donosi "Rzeczpospolita".

Katie Melua w drodze do Polski

Wychowana na herbacianych polach Batumi, Katie Melua jako nastolatka zdobyła wielokrotną platynową płytę w Wielkiej Brytanii i, zastępując Freddiego Mercury'ego, w unisono z Red Special Brian'a Maya, zaśpiewała "Too Much Love Will Kill You".

MEN trwoni pieniądze z Unii

W Ministerstwie Edukacji Narodowej już widać zbliżające się wakacje, kpi "Nasz Dziennik" relacjonując przetarg jaki szefostwo MEN ogłosiło na zakup: termosów - koniecznie z dwoma termoizolacyjnymi kubkami, walizek podróżnych, toreb na ramię, odtwarzaczy mp3 i pendrive'ów, obowiązkowo z możliwością szyfrowania danych.

Chlebowski: Nie będzie uwłaszczenia działkowiczów

- Uwłaszczenie ogrodów działkowych nie wchodzi w rachubę - tak o pomyśle posłanki PO Lidii Satroń wypowiedział się szef jej partii Zbigniew Chlebowski. Jest to reakcja na doniesienia wtorkowej "Rzeczpospolitej", w którym napisano o pracach posłanki nad projektem takiej ustawy.

Irena Sendlerowa w szpitalu

Irena Sendler od trzech dni jest na oddziale intensywnej opieki kardiologicznej w szpitalu przy ulicy Banacha w Warszawie. Pod opieką lekarzy znalazła się z powodu zapalenia płuc, które spowodowało niewydolność serca - informuje radio RMF FM.

Złamano konkordat

Wszelkie naciski na Kościół w sprawie obsady stolic biskupich są próbą ograniczania jego autonomii, pisze "Nasz Dziennik" nawiązując do kontrowersji towarzyszących spodziewanej nominacji abp. Sławoja Leszka Głódzia na nowego metropolitę gdańskiego.

Rząd rusza do reprywatyzacji

Premier Donald Tusk zapowiada, że w ciągu kilku miesięcy rząd będzie miał gotowy projekt reprywatyzacji. Czwartkowa "Rzeczpospolita" poświęca temu tematowi dwie kolumny, w tym sondaż, z którego wynika, że 58 proc. Polaków popiera tę ideę.

Zmiany na cmentarzach żołnierzy radzieckich

Nie jest wykluczone, że czekają nas duże zmiany na cmentarzach żołnierzy radzieckich, informuje "Życie Warszawy". Zamiast nagrobków będą płyty położone na ziemi. Mogą zniknąć mauzolea, czołgi i armaty. Warunek: pomysł Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Przewoźnika musi zaakceptować strona rosyjska.

Bat na nieuczciwych pracodawców

Prezydent skieruje do Sejmu projekt ustawy poważnie zaostrzającej kary za naruszenie praw pracowniczych, informuje "Gazeta Prawna".

Pieniądze z Brukseli utknęły

Korzystanie z unijnych środków idzie nam jak po grudzie. W ciągu dwóch lat wydamy co dwudzieste euro z kwot przyznanych nam na 7 lat. Jeśli nie przyspieszymy, Bruksela może nam ograniczyć pomoc, alarmuje "Rzeczpospolita".

Oskar "Piotrusia i wilka" w Polsce

Statuetka Oscara, przez Amerykańską Akademię Filmową przyznana animacji "Piotruś i wilk", dotarła do Łodzi. Nagrodzony obraz był wspólną produkcją łódzkiego studia Se-ma-for i brytyjskiej firmy BreakThru Films.

Gejzer we Wrocławiu

Potężna fontanna na środku jezdni - taki niecodzienny widok mogli podziwiać mieszkańcy Wrocławia. W środę około godziny 22.30 w dzielnicy Biskupin wybił taki oto malowniczy gejzer.