Najnowsze

Najnowsze

Wpadł celnik z "Okęcia"

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali skorumpowanego celnika z warszawskiego "Okęcia". Miał on przyjmować łapówki za przyspieszenie odpraw celnych. CBA twierdzi, że łącznie zarobił na tym do kilkunastu tysięcy złotych.

Prezydenta wpuszczą na szczyt

- Może skończyć się na walce o krzesło, jak w dziecięcej zabawie w muzyczne krzesełka – pisze z Brukseli o zamieszaniu wokół polskiej delegacji korespondentka TVN24 Inga Rosińska. Z jej informacji wynika, że mimo iż prezydenta nie ma w oficjalnym składzie delegacji na unijny szczyt, do budynku Rady UE Lech Kaczyński zostanie wpuszczony.

Krok od wojny we wschodniej Azji

Kilka godzin przed końcem ultimatum tajlandzcy żołnierze opuścili kilka kilometrów kwadratowych kambodżańskiego terytorium. Jeśliby się tak nie stało, Phnom Penh groziło "poważnymi konsekwencjami".

Cyber-wyłudzacze atakują PKO

Ataki hakerów na klientów banków to już prawdziwa plaga. Kolejnym sposobem wykorzystywanym przez cyber-oszustów jest infekowanie komputerów, przez co, podczas próby zalogowania do konta w banku, klient zostaje automatycznie przekierowany na strony internetowe wyłudzaczy. Bank o atakach wie, ale walczy z nimi opieszale.

Sami swoi w regionalnych mediach

Co łączy blogerkę sławiącą Andrzeja Leppera, właściciela księgarni z antysemickimi publikacjami i nauczycielkę w szkole ogrodniczej? Wszyscy będą nadzorować ramówkę publicznych mediów regionalnych. Składowi nowo wybranych rad programowych przyjrzała się „Gazeta Wyborcza”.

Szereg uchybień ws. Nanghar Khel

"Superwizjer" ujawnił nowe, nieznane dotąd fakty ze śledztwa w sprawie Nanghar Khel. Eksperyment w innym miejscu niż ostrzał, brak ważnych dokumentów w aktach sprawy, ujawnianie danych świadków - to tylko niektóre fakty ustalone przez dziennikarki programu. Dotarły one także do treści notatki agenta SKW o kryptonimie "SMOK".

Schetyna: ten konflikt nie ma sensu

Poniedziałek 13 października, 21:00- Nie może być tak, że rząd czyta konstytucje jak eksperci i prawnicy, a w kancelarii prezydenta jest takie oko, które czyta ją w inny sposób - powiedział wicepremier i minister spraw wewnętrznych, Grzegorz Schetyna, w "Magazynie 24 godziny" TVN24.

MSP chce ponad 14 zł za walor kolportera

Z informacji "Parkietu" wynika, że Zbigniew Jakubas, który poprzez Mennicę Państwową ma 5,4 proc. akcji Ruchu, zaproponował Ministerstwu Skarbu Państwa, że odkupi większościowy pakiet kolportera w wezwaniu.

Zamieszki w Czarnogórze

Co najmniej 34 osoby zostały ranne podczas zamieszek w Podgoricy. W stolicy Czarnogóry z policją starli się przeciwnicy uznania niepodległości Kosowa. Poszkodowani, to głównie funkcjonariusze.

Pięknym za nadobne

Nie ulega wątpliwości, że w konflikcie wokół sprawy udziału w europejskim szczycie, jaki rozpętał się między prezydentem a rządem, także ten drugi nie jest bez winy i odpłaca pięknym za nadobne - uważa "Trybuna".

Jak MSZ weryfikuje pisarzy

Traktowanie pisarzy z Ukrainy jak potencjalnych oszustów przypomina przesłuchanie Josifa Brodskiego, laureata Literackiej Nagrody Nobla, któremu komunistyczne władze w 1964 roku wytoczyły sprawę o pasożytnictwo - wytyka "Gazeta Wyborcza".

Giełda wstańka

Do 175 tys. zł będziesz miał jak w banku. Rząd ustalił, że z okładem podwoi gwarancje naszych lokat - do 50 tys. euro. Już za kilkanaście dni. A Narodowy Bank Polski chce zachęcić banki do udzielania kredytów - pisze "Gazeta Wyborcza".

Strachy na Lachy - Polacy nie boją się kryzysu

Nie taki diabeł straszny... przynajmniej dla Polaka. Jak wynika z sondażu GfK Polonii dla "Rzeczpospolitej" nie boimy się, że światowy kryzys gospodarczy wywoła spustoszenie w naszych portfelach. Tylko dwanaście procent Polaków przyznaje, że krach na giełdach skłonił ich do refleksji i zweryfikował najbliższe inwestycyjne plany.

Zapomnij o kredycie na mieszkanie

Klienci kredytów hipotecznych są jednymi z pierwszych ofiar kryzysu, po tym jak część banków bardzo mocno ograniczyła pożyczki. Jeszcze niedawno w Millennium na osiem wniosków pozytywnie rozpatrywano pięć. Dziś - według informacji "Dziennika" - jedynie dwa. Podobnie jest w BZ WBK. Wielu ludzi marzenia o własnym mieszkaniu musi odłożyć na później.

Pacjent woli prywatnie

Warszawiacy w sondażach coraz gorzej oceniają publiczne szpitale i przychodnie. Krytykują personel, sposób zarządzania i dostęp do lekarzy specjalistów. Czy to wstęp do prywatyzacji służby zdrowia w stolicy? - zastanawia się "Życie Warszawy".

Depardieu nie żyje

W wyniku komplikacji związanych z zapaleniem płuc zmarł francuski aktor Guillaume Depardieu, syn Gerarda Depardieu. 37-letni Guillaume trafił do paryskiego szpitala w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Kalifornia w ogniu

Dwie osoby nie żyją, a ponad 1200 musiało uciekać ze swoich domów - to bilans pożarów w okolicach Los Angeles. Setki strażaków i helikoptery od kilku dni nieustannie zmagają się z ogniem.

Kto zarabia na kolejkach w służbie zdrowia?

- Kolejność wykonywania zabiegów w szpitalach nie ma nic wspólnego ze stanem zdrowia pacjentów ani z kolejnością, w jakiej zgłaszają się do lekarza - wynika z kontroli NFZ, do której wyników dotarła "Rzeczpospolita". Co więc ma wpływ na to, że jedni "przeskakują" kolejki, a inni tkwią w "korkach"? Urzędnicy oficjalnie nic o łapówkach nie mówią, ale...

Rembrandt w Madrycie

Od środy w stolicy Hiszpanii będzie można podziwiać obrazy najsłynniejszego holenderskiego malarza. "Rembrandt - malarz historii" będzie największą wystawą poświęconą temu malarzowi w Hiszpanii.

Sędziowie nie chcą kontroli ministra

Zbigniew Ćwiąkalski może jeszcze w tym roku stracić nadzór nad sądownictwem. W Trybunale Konstytucyjnym czeka wniosek kwestionujący jego uprawnienia kontrolne. "To tykająca bomba" - uważa "Rzeczpospolita".

Banki przykręcają kurek - autostrady staną

Opozycja i prezydent ostrzegają, że kryzys finansowy już dopada Polskę, a rząd krzyczy, że to straszenie obywateli i uspokaja, że rodzimej gospodarce żaden kataklizm nie grozi. - Całej gospodarce może i nie, ale wielu przedsiębiorcom, którzy zarabiają na dużych projektach i potrzebują kredytów na ich realizację, z całą pewnością tak - pisze "Polska".

Fikcja szpitalnych kolejek

Szpitale masowo przyjmują pacjentów poza kolejnością zapisów - wynika z kontroli NFZ, do której wyników dotarła "Rzeczpospolita".

"Nie da się zabrać emerytur agentom SB"

- Realizacja postulatu, by zabrać emerytury nie tylko etatowym pracownikom SB, ale także TW, wydaje mi się mało prawdopodobna - mówi "Dziennikowi" Joachim Brudziński. To komentarz posła PiS do pomysłu senatora PO Jana Rulewskiego, który domaga się obniżenia emerytur tajnym współpracownikom służby bezpieczeństwa.

Pospolite ruszenie ma zwalczyć Al-Kaidę

Pospolite ruszenie do walki z terroryzmem - to pomysł Islamabadu na wojnę z Al-Kaidą i sprzymierzonymi z nią bojownikami talibańskimi. Pakistańskie plemiona z rejonu afgańskiego pogranicza już organizują się w armie – informuje CNN.

Wrocław odbudowuje Niemcom pomniki

W jednej z dzielnic Wrocławia został kilka lat temu odnowiony z funduszy miejskich pomnik sławiący niemieckich żołnierzy walczących podczas I wojny światowej - pisze "Nasz Dziennik".

"Będzie się pan tłumaczył w sądzie"

Wtorek, 14 października Po jednej stronie Robert Kwiatkowski, który według raportu komisji powołanej do zbadania Rywingate był w "grupie trzymającej władzę". Po drugiej były przewodniczący komisji Tomasz Nałęcz. - Za ten raport i zszarganie mojego dobrego imienia będzie się pan tłumaczył w sądzie - wygrażał w programie "Teraz MY" były szef TVP. - Nie pociągnie mnie pan do odpowiedzialności za wypełnianie konstytucyjnych obowiązków - odpowiadał Nałęcz.

"Będzie się pan tłumaczył w sądzie"

Po jednej stronie Robert Kwiatkowski, który według raportu komisji powołanej do zbadania Rywingate był w "grupie trzymającej władzę". Po drugiej były przewodniczący komisji Tomasz Nałęcz. - Za ten raport i zszarganie mojego dobrego imienia będzie się pan tłumaczył w sądzie - wygrażał w programie "Teraz MY" były szef TVP. - Nie pociągnie mnie pan do odpowiedzialności za wypełnianie konstytucyjnych obowiązków - odpowiadał Nałęcz.

Kamiński: to rząd jest źródłem konfliktu

Wtorek, 14 października Sporu premiera z prezydentem ciąg dalszy Goście programu "Teraz My" Michał Kamiński i Sławomir Nowak, nie potrafili powiedzieć, jak będzie wyglądała współpraca najważniejszych osób w państwie na środowym szczycie w Brukseli. - Nie jesteśmy specjalistami od protokołu i nikogo przy stole nie będziemy usadzać - stwierdził minister w Kancelarii Prezydenta.

Kamiński: to rząd jest źródłem konfliktu

Goście programu "Teraz My" Michał Kamiński i Sławomir Nowak, nie potrafili powiedzieć, jak będzie wyglądała współpraca najważniejszych osób w państwie na środowym szczycie w Brukseli. - Nie jesteśmy specjalistami od protokołu i nikogo przy stole nie będziemy usadzać - stwierdził minister w Kancelarii Prezydenta.