Najnowsze

Najnowsze

Komputery zafascynowały dyktatora

Biblioteka oraz zakłady farmaceutyczne - to ostatnie miejsca, jakie według agencji informacyjnej KCNA odwiedził przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il. To kolejna z serii pojawiających się informacji, które mają zaprzeczyć doniesieniom o słabym zdrowiu dyktatora.

Nauczyciele: premierze wywiąż się z obietnic

- Apelujemy o to, żeby uzgodnione treści, w tej czy innej postaci, zostały przez parlament przyjęte - powiedział na konferencji prasowej Szef ZNP Sławomir Broniarz. - Żadna inna grupa zawodowa, która objęta była prawem do wcześniejszych emerytur, nie została tak dotkliwie potraktowana, jak środowisko nauczycielskie, stąd mój apel - wyjaśnił Broniarz.

Nie tylko Polacy uciekają z Irlandii

W irlandzkim Gort, małym miasteczku zamieszkałym przez blisko 3 tys. osób, każdego ranka grupa Brazyliczyków zbiera się na głównym placu i czekają na doraźne zatrudnienie. Przez ostatnie pięć lat nie było z pracą problemu. Ale teraz, wraz kryzysem gospodarczym na świecie, sytuacja zmieniła się dramatycznie.

Kuter odbity z rąk piratów

Międzynarodowe siły uwolniły chiński kuter, przechwycony przez piratów u wybrzeży Jemenu - poinformowały państwowe media w Chinach. Wcześniej, Rada Bezpieczeństwa dała zielone światło atakom na bazy somalijskich piratów z lądu i powietrza. Na sali nie było głosu sprzeciwu.

Bomby koło premiera

Co najmniej 18 osób zginęło, a 53 zostało rannych w dwóch wybuchach w stolicy Iraku Bagdadzie - poinformowała iracka policja. Zaledwie kilka kilometrów od miejsca zdarzeń przebywał z nieoficjalną wizytą szef brytyjskiego rządu Gordon Brown.

CBŚ znalazło osiem pocisków i trotyl

8 sprawnych pocisków przeciwpancernych, miotanych za pomocą ręcznego granatnika, oraz 5 kg trotylu znaleźli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w nielegalnym magazynie broni i amunicji pod Warszawą.

To nie islamiści?

Islamiści nie są głównymi podejrzanymi w śledztwie prowadzonym w sprawie podłożenia materiałów wybuchowych w jednym z paryskich domów towarowych - informuje minister obrony Herve Morin.

Pstryk! I światło zgasło na całą noc

Tradycji stało się zadość. Mieszkańcy holenderskiego miasta Gouda nie przerwali obowiązującego od kilkudziesięciu lat zwyczaju i jak co roku zgasili na całą noc światło w swoich domach.

NASA alarmuje: świat się rozpływa

Amerykańska NASA alarmuje: pomiędzy 1,5 a 2 bilionów ton lodu na Grenlandii, Antarktyce i Alasce stopiło się w ciągu ostatnich pięciu lat. Co to znaczy? Większe zagrożenie wylewami rzek, gwałtownymi sztormami, ale też przyspieszenie ocieplenia klimatu.

"Zaje...sty" - słowo wytrych

Dziś wyjątkowe święto: Dzień bez Przekleństw. - Ktoś ustanawia takie święta chyba tylko po to, by usprawiedliwić używanie wulgaryzmów w pozostałe dni w roku - mówi w "Dzienniku" prof. Jerzy Bralczyk. - Przeklinajmy, ale z umiarem - radzi.

Bus wpadł na drzewo

Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ciężko ranne w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 53 w Zalesiu koło Ostrołęki. Bus, fiat ducato, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Najprawdopodobniej bus wpadł w poślizg.

"Lis zarabia za dużo, a jego żona nie jest samodzielna"

Tomasz Lis chciałby kandydować w wyborach prezydenckich. Nie widzę żadnego powodu, aby z pieniędzy TVP robić mu kampanię wyborczą. Poza tym płacimy mu o wiele za dużo - mówi wiceprezes TVP Sławomir Siwek w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Jego zdaniem żona Lisa - Hanna Lis jest niesamodzielnym wydawcą "Wiadomości". - Wszystko konsultuje z mężem - stwierdza Siwek.

Ma dwa tygodnie, a już jest gwiazdą

Ma zaledwie dwa i pół tygodnia, a jest już prawdziwą gwiazdą. Berlińskie zoo z dumą prezentuje nowo narodzonego hipopotama. Niemcy są szczęśliwi, bo to pierwszy hipopotam, jaki urodził się tam od kilku lat.

Prezydent: obalali komunizm, pomogę stoczniowcom

- To w stoczniach rodziły się ruchy, które obaliły komunizm - mówił prezydent Lech Kaczyński na obchodach 38. rocznicy wydarzeń Grudnia'70. Przy pomniku upamiętniającym ofiary prezydent zadeklarował też pomoc w restrukturyzacji polskich stoczni.

Bójka w parlamencie

Gorące dyskusje w polskim sejmie bledną przy wyczynach meksykańskiego kongresu stanowego. Tam przedstawiciele partii próbowali rozstrzygnąć spór nie siłą argumentów, a mocą pięści.

Cztery osoby zginęły pod gruzami hotelu

Czterech robotników zginęło pod gruzami remontowanego hotelu na hiszpańskiej Majorce. Do wypadku - nagłego zawalenia się części budynku - doszło we wtorek. Liczba ofiar nie jest przesądzona.

Reagan był zaskoczony stanem wojennym?

Możliwe, że administracja Ronalda Reagana wolała stan wojenny niż interwencję Układu Warszawskiego w Polsce - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Dziennik zamieszcza obszerną rozmowę z Richardem Pipesem, sowietologiem i byłym doradcą ds. Europy Wschodniej, który nie ma wątpliwości, że Polsce nie groziła rosyjska interwencja.

Kupcu! to koniec hal

Stołeczny Plac Defilad bez blaszaków? Brzmi nieprawdopodobnie, ale dokumenty wskazują, że to prawda. Dokumenty. Bo kupcy twierdzą, że w halach zostają - pisze "Życie Warszawy".

Stan wojenny zaskoczył Reagana?

Możliwe, że administracja Ronalda Reagana wolała stan wojenny niż interwencję Układu Warszawskiego w Polsce - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Wraca sprawa "blue-taxi"

Przed warszawskim sądem rejonowym w środę wyroki mogą usłyszeć były urzędnik MSWiA Tomasz S. oraz Waldemar P., były szef komisariatu kolejowego na warszawskim Dworcu Centralnym. Obaj odpowiadają za przekroczenie uprawnień i nakłanianie do złamanie procedur. Proces ma związek ze śmiercią dwójki policjantów w wypadku samochodowym pod Siedlcami.

Shrek na Broadwayu

Szczypta Hollywoodu na Broadwayu. Cameron Diaz i Ben Stiller wzięli udział w wielkiej premierze musicalu "Shrek". - Żałuję, że nie widziałam musicalu, zanim zdubbingowałam głos Fiony - mówiła Diaz po premierze.

Weto pełne pułapek

Weto prezydenta wobec pomostówek może sprawić, że kilkaset tysięcy Polaków nie będzie mogło przejść na wczesną emeryturę. Również ci, którzy spełnili odpowiednie warunki - pisze "Gazeta Wyborcza".

Trzydziestoletni emeryci

Co trzeci żołnierz i co piąty policjant, spośród tych, którzy odeszli w ubiegłym roku roku na emeryturę, nie skończył 40 lat. Tak wynika z danych przygotowanych specjalnie dla "Gazety Prawnej" przez resorty spraw wewnętrznych i obrony narodowej.

Kredyt na kartki

Zamiast rolować długi firm, banki podadzą im czarną polewkę. Polski biznes czeka 700 dni czyśćca - przewiduje "Puls Biznesu".

Co czwarty mundurowy emeryt ma mniej niż 40 lat

Co trzeci żołnierz, który odszedł w ubiegłym roku roku na emeryturę, nie skończył 40 lat. W policji - co piąty. Tak wynika z danych przygotowanych specjalnie dla "Gazety Prawnej" przez resorty spraw wewnętrznych i obrony narodowej.

Zapaść gospodarki Ukrainy

Sytuacja naszego wschodniego sąsiada - Ukrainy - ze złej staje się dramatyczna. PKB skurczył się w listopadzie o 14,4 proc., a prognozy na przyszły rok są równie czarne - pisze "Rzeczpospolita".

Tourex z Dubaju upadł w austriackim sądzie

Osoby z Polski, które powierzały pieniądze firmom ze Szwajcarii i Dubaju, mogą mieć szansę na odzyskanie części środków. Na razie znalazło się 15 mln euro - pisze "Parkiet".

Choinkowa gigantomania

We Wrocławiu odświętnie przystrojono 96-metrową stalową iglicę przed Halą Stulecia, w Warszawie miasto zafundowało mieszkańcom sztuczną 27-metrową konstrukcję, a Gdańsk może się pochwalić największym w Polsce, 25,5-metrowym, żywym świerkiem - odnotowuje "Rzeczpospolita".

Pomostówki w rękach koalicji i Lewicy

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Lewica nie podjęła wczoraj decyzji o głosowaniu w sprawie prezydenckiego weta. Klub stanął wobec niełatwego wyboru - zauważa "Trybuna".