Najnowsze

Najnowsze

"Nie ma miejsca dla partii Rokity"

Miodowy miesiąc PO trwał długo. Nie wpadaliśmy jednak w euforię. Teraz z powodu niższych sondaży też się nie martwimy - tak prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała w TVN24 spadające poparcie dla rządu. Możliwość powstania nowego ugrupowania podsumowała krótko: - Dla partii Jana Rokity nie ma miejsca.

Ławrow: Chcemy być stale obecni na terenie obiektów tarcz

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow potwierdził, że Moskwa będzie się domagała stałej obecności swoich oficerów na terenie obiektów tarczy antyrakietowej USA w Polsce i Czechach. We wtorek w moskwie rozpoczynają się polsko-rosyjskie rozmowy na temat tarczy antyrakietowej,

Australia: Rekin zabił nastolatka

Na wschodnim wybrzeżu Australii rekin zaatakował i zabił we wtorek 16-latka - poinformowały miejscowe władze. Plaże w okolicy zostały po wypadku zamknięte.

Przedwiośnie w obiektywie naszych internautów

W Szczecinie środek zimy, w Moskwie - wiosna w pełni. W Lublinie lodowate wichry i deszcze, a w Olsztynie już przekwitły mlecze. Anomalie pogodowe stały się w tym roku normą. Internauci wszystkie je śledzą, dokumentują - i ślą na Kontakt TVN24.

Włosi o przeniesieniu serca Jana Pawła II do Polski

Gdyby serce Jana Pawła II zostało pochowane w Krakowie na Wawelu, tak jak pragną przedstawiciele polskiego Kościoła, byłoby to bezprecedensowe wydarzenie w dziejach papiestwa - pisze we wtorek włoski dziennik "La Repubblica".

Deskorolka dla papieża

W jednej z parafii w Nowym Jorku ogłoszono młodzieżowy konkurs na projekt "oficjalnej papieskiej deskorolki". Benedykt XVI osobliwy dar otrzyma w czasie swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych, która odbędzie się jeszcze w kwietniu.

Kto ze świata polityki i policji maczał palce w sprawie Olewnika?

- Myślę, że w tej sprawie było zbyt dużo złych przypadków. Dowody wskazują jednoznacznie, że ktoś w tym maczał palce z polityki albo policji - powiedziała w programie "Teraz MY" Danuta Olewnik-Cieplińska, siostra brutalnie zamordowanego Krzysztofa Olewnika. Dodała, że ówczesny szef MSWiA Ryszard Kalisz potraktował jej rodzinę, jak śmieci, kiedy poprosiła o interwencję.

Abp Głódź powstrzymał słuchaczy Radia Maryja?

Głównym powodem odwołania zaplanowanej na 23 kwietnia antyrządowej manifestacji organizowanej przez Radio Maryja było planowane ogłoszenie nominacji abp Sławoja Leszka Głódzia na metropolitę gdańskiego - twierdzi "Dziennik".

Pesymizm amerykańskiego negocjatora

Główny negocjator USA Christopher Hill ostrzegł we wtorek, że zostało "mało czasu" na przezwyciężenie impasu w rozmowach na temat denuklearyzacji Korei Północnej.

Haitańczycy walczą o tańszą żywność

Coraz więcej ofiar zamieszek w Haiti. Najnowszą jest mężczyzna zastrzelony podczas demonstracji przeciwko podwyżkom cen żywności. Bilans ofiar protestów sięgnął już pięciu.

Pierwszy proces ws. seksafery blisko finału

Przed sądem w Piotrkowie Trybunalskim dobiega końca pierwszy proces karny związany z seksaferą w Samoobronie. Jacek P. - dawny asystent posła Stanisława Łyżwińskiego - jest oskarżony o nakłanianie Anety Krawczyk do przerwania ciąży oraz narażenie jej życia.

ZNP decyduje o strajku

Związek Nauczycielstwa Polskiego ma dziś zdecydować, czy pedagodzy rozpoczną protest w szkołach. Z sondażu przeprowadzonego przez związek wynika, że za jednodniowym strajkiem jest większość pedagogów - ale dłuższego strajku nie chcą.

Dlaczego odwołano demonstrację słuchaczy Radia Maryja

Głównym powodem odwołania zaplanowanej na 23 kwietnia antyrządowej manifestacji organizowanej przez Radio Maryja miało być ogłoszenie nominacji abp Sławoja Leszka Głódzia na metropolitę gdańskiego - donosi "Dziennik".

Wygodni nauczyciele?

Tylko 5 tys. nauczycieli, na 60 tys. biorących udział w ankiecie ZNP, jest za przeprowadzeniem strajku wielodniowego w trakcie matur - donosi wtorkowa "Gazeta Wyborcza".

SLD dostanie wiceprezesa?

SLD otrzymał od PiS propozycję objęcia stanowiska wiceszefa zarządu TVP w zamian za podtrzymanie weta prezydenta do ustawy medialnej - informuje wtorkowy "Dziennik".

Eurostołki dla Polaków

Zaraz po podpisaniu przez prezydenta ustawy ratyfikującej Traktat Lizboński, premier zacznie zabiegać o wysokie stanowiska w UE dla Polaków. Według "Dziennika", na fotel szefa europarlamentu szansę ma były premier Jerzy Buzek.

NFZ wytnie cesarskie cięcia?

Narodowy Fundusz Zdrowia chce ograniczyć ilość cesarskich cięć - dowiedział się "Dziennik". Zdaniem gazety, NFZ podejrzewa, że szpitale przeprowadzają ich więcej niż potrzeba, bo są wyżej wyceniane niż naturalny poród.

KE pozwala dzwonić z samolotu

"Kochanie, dzwonię z samolotu" - już niedługo takie słowa nie będą budzić zdziwienia. Komisja Europejska zdecydowała, że otworzy niebo dla operatorów komórkowych. Pasażerowie Air France odbyli próbny lot, podczas którego można było telefonować.

Małkowski: uprawiałem seks z urzędniczką

Do intymnych kontaktów z urzędniczką przyznał się podczas przesłuchania prezydent Olsztyna Czesław Małkowski - informuje "Rzeczpospolita". Zastrzegł jednak, że wszystko odbyło się za zgodą podwładnej. Mimo to białostocka prokuratura oskarżyła go o gwałt.

"Policja chroniła bandytów"

Porwanie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika wzburzyło opinią publiczną. Bulwersowała nie tylko zbrodnia, ale i liczba błędów prokuratury i policji. Zaniedbań, które rodzina nazywa wprost - chronieniem bandytów. Na niektóre pytania, nie zadane przez śledczych w ogóle, próbowali odpowiedzieć dziennikarze "Superwizjera" TVN.

Mistrz kina hiszpańskiego w Iluzjonie

Mistrz kina Carlos Saura w 14 obrazach. W kwietniu warszawska publiczność będzie mogła prześledzić imponujący dorobek reżysera, którego w Hiszpanii porównać można jedynie do Luisa Bunuela i Pedro Almodovara.

Warszawska nowość - bilet z automatu

60 automatów biletowych stanie w tym roku w Warszawie. Pierwsze dwa zostaną zainstalowane w ciągu dwóch tygodni przy Dworcu Centralnym - informuje "Życie Warszawy".

Szkoła o. Rydzyka do kontroli

Nie będzie kontroli w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu; resort edukacji poprosi jednak o wyjaśnienia dotyczące uruchomionych tam niedawno studiów podyplonowych - informuje wtorkowy "Nasz Dziennik".

Rodzicom lepiej w Unii

Z unijnych świadczeń rodzinnych skorzystało w 2007 r. 54,8 tys. polskich dzieci - donosi "Gazeta Prawna". W tym roku taką pomoc może uzyskać nawet 100 tysięcy dzieci.

Brud w kolejowych barach

Co piąty dworcowy bar nie spełnia norm sanitarnych - wynika z raportu Sanepidu, do którego dotarła "Rzeczpospolita". Kontrola przed ME 2012 wykazała m.in., że lady, na których trzyma się jedzenie są brudne; a jedzenie nie jest przechowywane w lodówkach.

Golden Gate za wolnym Tybetem

Trzech śmiałków z organizacji walczącej o wolność Tybetu wspięło się na most Golden Gate w San Francisco, aby rozwiesić na nim swe hasła. Czerwony most jest jednym z symboli miasta, co zapewniło obecność mediów.

Fryderyki, czyli gwiazd blask

Tej nocy gwiazdy i gwiazdeczki polskiego showbiznesu lśniły pełnią blasku. A szczególnie mocno gospodyni Fryderyków - Kayah. Piosenkarka była w wyśmienitym humorze i poprowadziła galę tak, że przyćmiła większość laureatów. Oprócz jednej - Kasi Nosowskiej.