Najnowsze

Najnowsze

Szkoły w Kalniku i Bogaczewie zostają

Wiejskie szkoły podstawowe w Kalniku i Bogaczewie k. Morąga (woj. warmińsko-mazurskie) nie zostaną zlikwidowane. Uchwałę rady miejskiej w Morągu o zamknięciu szkół uchylił wojewoda Marian Podziewski. Oznacza to, że rodzice uczniów, którzy od 1 września prowadzili strajk okupacyjny placówek, nareszcie mogą wrócić do domów.

Tysiące ofiar, piraci i głód

838 zabitych cywili i 1329 rannych od początku czerwca, a od 2007 r. prawie 9,5 tys. ofiar - tragiczny bilans najnowszej fazy wojny domowej w Somalii nadal rośnie.

"Premier celuje w chwytach PR"

Zapowiedź premiera Donalda Tuska o wprowadzeniu przymusowej kastracji farmakologicznej pedofilów, to kolejny chwyt PR bez żadnych konkretów - ocenił szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki. I właśnie dlatego Lech Kaczyński się do niego nie odnosi.

Palikot: Pitera może odejść

- Jeśli Julia Pitera nie miała racji oskarżając Eugeniusza Kłopotka, to wszystko może się zdarzyć, łącznie z jej odejściem - powiedział w radiu RMF FM Janusz Palikot. Z kolei Eugeniusz Kłopotek w "Sygnałach Dnia" nie wykluczył, że w koalicji może dojść do kryzysu.

Koniec Pomarańczowych

Ukraińska prozachodnia "pomarańczowa koalicja" partii prezydenta Wiktora Juszczenki i premier Julii Tymoszenko formalnie już nie istnieje. Jeśli obie partie ponownie się nie zejdą, Ukrainę czekają nowe wybory parlamentarne.

Kim Dzong Il mierzy w USA

Korea Północna przeprowadziła próbę rakiety dalekiego zasięgu, która może uderzyć w zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Rakieta, prawdopodobnie Taepodong-2, ma zasięg 6700 km.

Polacy wierzą w koalicję

Po ostatnich wpadkach PSL i ostrym konflikcie na linii Pitera-Kłopotek - koalicja zadrżała. Pojawiły się nawet nieśmiałe sugestie o rozpadzie. Jednak - jak wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika" - chociaż większość Polaków chce, by Platforma rządziła samodzielnie, to nie wierzy w rozpad koalicji przed upływem kadencji.

Jeździć jak Stanisław Lem

Silnik benzynowy 2,8, 185 koni pod maską, rok produkcji: 1981, przebieg 109 000 km - ten samochód budził zazdrość w szarej, siermiężnej Polsce Ludowej. Pięciometrowa limuzyna w kolorze kanarkowym przez lata służyła Stanisławowi Lemowi. Teraz trafiła na aukcję.

Rebelianci nacierają na koncerny paliwowe

Po poniedziałkowym ataku na platformę wiertniczą Shella, nigeryjscy rebelianci znów uderzyli. Shell tym razem stracił ropociąg, a Chevron odparł atak na swoje pole naftowe. Wojna z firmami naftowymi trwa w Nigerii już czwarty dzień.

Światowy kryzys? Nie na rynku sztuki

Genialny artysta albo największy hochsztapler w historii sztuki. Niezależnie od tego, za kogo uważamy Damiena Hirsta, Brytyjczyk - twórca słynnego rekina w formalinie - znów wzbogacił się o miliony funtów.

"Kościół jak Microsoft"

Czy słusznie Kościół jest uprzywilejowany w Polsce? Dlaczego nie płaci podatków i czy odzyska utracone majątki. Te i inne pytania padały podczas gorącej dyskusji na naszym czacie Teraz My! Dogrywka.

Olsztyn: Powstała szkoła korepetycji

W Olsztynie powstała pierwsza w Polsce szkoła korepetycji. Zajęcia poprowadzą tam, po godzinach, nauczyciele szkół państwowych. - To straszne - komentuje senator Edmund Wittbrodt, szef MEN w rządzie AWS. Właściciel szkoły broni się, mówiąc, że to początek wychodzenia korepetycji z szarej strefy.

Sarko i Bruni jak Isaura i Leoncio

Jak wyglądałaby telenowela opisująca miłość polskich par prezydenckich - Kaczyńskich, Kwaśniewskich czy Wałęsów? Tego jeszcze nie wiemy, ale za to wielkimi krokami zbliża się inne love story - z udziałem prezydenta Francji i jego małżonki.

Naciski na służby znów pod lupą posłów

Po wakacyjnej przerwie wraca sejmowa komisja śledcza ds. nacisków na śledztwa dotyczące polityków i mediów. Posłowie mogą spokojnie pracować, bo - jak donosi "Rzeczpospolita" - Trybunał Konstytucyjny zajmie się komisją prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Transmisja z obrad - na żywo w portalu tvn24.pl.

Niepełnosprawni i jąkający się głosu nie mają

Niepełnosprawni, osoby jąkające, z ubytkami w uzębieniu i kobiety w ciąży - jeżeli jesteś w tej grupie, to twój obywatelski głos liczy się mniej, niż innych. Według "Rzeczpospolitej", niektóre firmy badawcze podczas przeprowadzania ankiet stosują dyskryminujące reguły.

Impreza, która przyćmi Nowy Jork

Ta impreza ma udowodnić, że to nie Nowy Jork i Paryż są stolicami światowej mody, a Londyn. Do stolicy Wielkiej Brytanii ściągnęli miłośnicy nowych trendów. Powód? Rozpoczął się Londyński Tydzień Mody.

Ike i Gustav kosztowały Kubę 5 mld dolarów

Na 5 miliardów dolarów oszacowały kubańskie władze straty i zniszczenia spowodowane przejściem huraganów Ike i Gustav. Liczba ta może jednak jeszcze wzrosnąć, gdyż władze podkreśliły, że bilans jest prowizoryczny,

"Program brata Ziobry" w TVP

PiS będzie miał "okienko" w TVP Info przed wyborami do eurparlamentu? Według rozmówców "Dziennika" taką funkcję ma spełniać program "Unia bez fikcji", na Woronicza znany pod inną nazwą: program brata Ziobry.

PiS by się uśmiał

Prezerwatywy KonDonki, fotomontaż z Ewą Kopacz w bieliźnie, obrazek Donalda Tuska z pejsami - takie żarty są na internetowym forum Klubu Parlamentarnego PiS. Dodawał je... moderator odpowiedzialny za poziom forum - pisze "Gazeta Wyborcza".

Cień Ziobry nad nowym programem TVP

W TVP po wewnętrznych sporach pojawi się program publicystyczny "Unia bez fikcji". Jego pomysłodawcą jest Instytut Kościuszki, którego współzałożycielem jest Witold Ziobro, brat byłego ministra sprawiedliwości - pisze "Dziennik".

Krokodyle głowy na poznańskim lotnisku

Co można przywieźć jako pamiątkę z podróży? Na przykład 14 zasuszonych krokodylich głów. Polskiego turystę wiozącego niezwykły bagaż zatrzymali na lotnisku w Poznaniu celnicy.

Operacja: łapaj złodzieja

Kieszonkowcu, nie znasz dnia ni godziny. Policyjni tajniacy w tramwajach, autobusach, galeriach handlowych i knajpach będą łapać za rękę doliniarzy w akcji. Takie przynajmniej jest założenie - pisze "Życie Warszawy".

Ucieka przetarg na 180 mln zł

Resort edukacji przesunął termin składania ofert w jednym z największych przetargów na oprogramowanie. Unijna kasa jest zagrożona - akcentuje "Puls Biznesu".

Pitera nie przeprosi Kłopotka

Poniedziałek, 15 września 21:00 - Jeśli pozostaniemy w postsowieckiej mentalności załatwiactwa, nie zbudujemy normalnego państwa – stwierdziła Julia Pitera w "Magazynie 24 godziny" TVN24. W związku z tym minister nie zamierza przepraszać Eugeniusza Kłopotka (PSL). – To spór cywilizacyjny, nie personalny - zapewnia.

Kropka nad i 15.09

Poniedziałek 15 września- Ktoś kto nie widzi potrzeby przymusowego leczenia pedofilów nie ma podstawowych kwalifikacji moralnych - tłumaczył w "Kropce nad i" TVN24 premier Donald Tusk. - Chcę ustalić w Polsce wzorowy, to jest najbardziej rygorystyczny zapis karania zbrodniarzy gwałcących dzieci - dodał szef polskiego rządu i zapowiedział utworzenie nowej placówki, która ma leczyć pedofilów.

Kieszonkowcy na celowniku

Policyjni tajniacy wsiądą do autobusów i tramwajów. Pojawią się też w centrach handlowych, na dworcach i w pubach. Mają wyłapać szajki doliniarzy. Warszawiaków okradają nie tylko złodzieje z Wołomina i Kielc, ale nawet z Afryki - akcentuje "Życie Warszawy".

"Saakaszwili głupio sprowokował Rosję"

Rosja jest Ameryce potrzebna, a Gruzini są sami sobie winni, bo głupio dali Moskwie powód do interwencji w Osetii Południowej - to analiza sytuacji po wojnie na Kaukazie w wykonaniu byłych republikańskich sekretarzy stanu. Tylko Demokratka Madeleine Albright stanęła w obronie Tbilisi.