Najnowsze

Najnowsze

Stereotyp

Grupka mężczyzn odzianych w habity trzymających gejowską flagę, zelektryzowała Polskę. Tak nas widzą. Dokładnie to tak sami siebie widzimy - konkretnie artysta, który miał przedstawić to, co z Polską mu się kojarzy.

Ogień pochłonął trzy ofiary

Trzy ofiary pożaru w Bydgoszczy. Ogień wybuchł w budynku gospodarczym, które służyło za mieszkanie. Według pierwszych ustaleń, przyczyną zaprószenia ognia mogła być libacja alkoholowa.

Łotwa: nocne bitwy z policją

Demolowali wszystko, co napotkali na swojej drodze. Wybijali okna, przewracali policyjne samochody i plądrowali sklepy alkoholowe. Wszystko to w stolicy Łotwy Rydze. Noc – ze względu na antyrządowe protesty – była ciężka i bezsenna. Policja zatrzymała w nocy z wtorku na środę 126 protestujących.

Liban znów strzela do Izraela

Kolejne rakiety z Libanu spadają na Izrael. Na razie nie ma doniesień o ofiarach. Tymczasem wojna w Gazie od kilku dni jest w zawieszeniu: armia izraelska toczy walki na obrzeżach miast, czekając na rozkaz wejścia. Hamas nadal odpala rakiety w kierunku Izraela. W tle toczą się zaś rozmowy pokojowe przy egipskiej mediacji.

Martwe lisy i norki napędzają chińską gospodarkę

Aby uszyć jedno futro, zabija się średnio 27 szopów, 150 gronostajów, 11 rysi, 18 lisów, 55 norek lub 100 szynszyli albo wiewiórek. - To barbarzyństwo! – protestują ekolodzy, którzy wytykają władzom chińskim, że są największym producentem futer ze zwierząt.

Kleci ciuszki z niedopałków

Tworzy z papierosów ubrania. Przędza jest specjalnie przetworzona, więc nie śmierdzi. To krzyk rozpaczy skierowany do tych, którzy notorycznie rzucają na ziemię niedopałki. Alexandra podnosi je, przepłukuje, oczyszcza i przerabia na sweterki, buty, paski i inne rzeczy.

Bohater afery FOZZ uczy współwięźniów języków

Do wyjścia na wolność zostały mu jeszcze cztery lata, ale Grzegorz Żemek - główny bohater afery FOZZ - za kratkami czasu nie marnuje. W więzieniu opracował autorską metodę nauki języków obcych, którą testował ucząc kolegów z celi. Żemek zgodził się po opuszczeniu więzienia zaangażować w prace fundacji, która wspiera i kształci byłych więźniów.

Sylwester, część II

Sylwester raz jeszcze. Minionej nocy prawosławni pożegnali stary rok i - zgodnie kalendarzem juliańskim - przywitali nowy. Najhuczniejsze imprezy odbyły się na Podlasiu, gdzie mieszka najwięcej wyznawców prawosławia w Polsce.

Nie śpisz? Dorwie cię wirus

Sen krótszy niż siedem godzin, znacząco zwiększa ryzyko przeziębienia. Liczy się nie tylko ilość, ale również jakość snu. To wynik badań naukowców ze Stanów Zjednoczonych.

Ustawa Ziobry przed Trybunałem

Trybunał Konstytucyjny zajmie się w środę wnioskiem Krajowej Rady Sądownictwa, która uważa przepisy uchwalone za czasów ministra Zbigniewa Ziobry za niekonstytucyjne. Trybunał będzie sprawę rozstrzygać w pełnym składzie, co znaczy, że uznał ją za szczególnie istotną.

Kaczyński i Juszczenko o gazie i Unii Europejskiej

Rosyjski gaz wciąż nie płynie przez Ukrainę w stronę Europy - i o tym będą rozmawiali prezydenci Lech Kaczyński i Wiktor Juszczenko. Prezydent Kaczyński w środę podejmuje gościa w swojej rezydencji w Wiśle w Beskidach.

Atomowe rozmowy Donalda Tuska

czy razem zbudujemy atomową elektrownię i jak pisać polskie nazwiska - te i inne trudne problemy mają omówić premierzy Polski i Litwy - Donald Tusk i Andrius Kubilius. Premier Litwy przyjeżdża w środę do Polski z dwudniową wizytą.

Jak pozbyć się choinki

Po świętach zawsze pojawia się problem: co zrobić z choinką? Spalić, wyrzucić przez balkon, wynieść do zsypu?... Tymczasem można ją jeszcze wykorzystać i mieć przy tym dużą frajdę. W trzecich światowych zawodach z drzewkiem świątecznym 60 zawodników podeszło do sprawy jak prawdziwi olimpijscy atleci. „Sportowcy” rzucali nią wzwyż oraz w dal - i padły rekordy.

Sprawa "durnia" znów na wokandzie

Po raz kolejny sąd pochyli się nad słowami „Durnia mamy za prezydenta”. Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrzy zażalenie obecnego prezydenta na umorzenie śledztwa w sprawie znieważenia go przez Lecha Wałęsę. Posiedzenie będzie niejawne.

"W gazowej wojnie nie ma wygranych"

Wtorek, 13 stycznia Na konflikcie o gaz nikt nie zyskuje, a wszyscy tracą - ocenił były szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski. Z tą opinią zgodzili się pozostali goście "Magazynu 24 godziny". Ponieważ gaz wciąż nie dociera do Europy - odbiorcy marzną, Ukraina traci prestiż, a Rosja - ogromne pieniądze.

Kropka nad i 13.01

Wtorek, 13 StyczniaNiech wszyscy zostawią Janusza Palikota w spokoju. Dlaczego? Bo, jeśli wierzyć zapewnieniom sekretarza generalnego PO Grzegorza Schetyny, "on już wie co zrobił". - To jest dla niego trudny czas. Wierzę, że wykorzysta go na refleksję. Musi zrozumieć jedno: czas znaleźć sobie nowe miejsce w polityce. Jestem przekonany, że wystarczy mu samozaparcia - mówił szef MSWiA w "Kropce nad i".

Sprawdź, który mammograf nie wykryje raka

Na nic program wczesnego wykrywania nowotworu piersi. Niewłaściwie działa co czwarty mammograf w poradniach opłacanych przez NFZ i pacjentki nie mogą liczyć na pewną diagnozę. Każdego roku na raka piersi zapada 10 tysięcy Polek, tylko u co piątej wykrywa się go odpowiednio wcześnie, gdy terapia daje niemal pewność wyleczenia.

SLD na progu (wyborczym)

SLD niebezpiecznie zbliżył się do 5-proc. progu wyborczego - ocenia "Gazeta Wyborcza", prezentując wyniki swego najnowszego sondażu poparcia dla partii.

Kto zapłaci dzieciom zamienionym w szpitalu?

Ponad dwóch milionów złotych odszkodowania domagają się dwie rodziny, których dzieci zamienione zostały w warszawskim szpitalu. Precedensowy proces zakończy się najpewniej w marcu - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Szczygło na szefa BBN?

Już w czwartek poseł PiS Aleksander Szczygło ma zastąpić Władysława Stasiaka na stanowisku szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - dowiaduje się "Rzeczpospolita". Ten ostatni ma zaś otrzymać nominację na stanowisko zastępcy Piotra Kownackiego, szefa Kancelarii Prezydenta.

Pomniki UPA do rozbiórki

Komisja powołana przez wojewodę podkarpackiego orzekła, że pomnik upamiętniający Ukraińską Powstańczą Armię w okolicach Chryszczatej k. Komańczy w Bieszczadach został wybudowany nielegalnie, bez konsultacji z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa - pisze "Nasz Dziennik".

Trybunał wyrokuje, posłowie mają problem

Zanim przesłuchają kolejnych świadków muszą spotkać się z ekspertami. W środę członkowie komisji śledczej do spraw nacisków władz z okresu rządów Pis muszą rozstrzygnąć dylematy, jak dalej prowadzić swe prace. To pierwsze posiedzenie komisji po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zawęził jej pole działania.

Mammografy nie działają, kobiety ryzykują życiem

Zeszłoroczna kontrola poradni mammograficznych, które realizują opłacany przez NFZ Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, pokazała, że co trzecia z nich nie diagnozuje właściwe nowotworów - alarmuje "Metro".

Wielka kłótnia o festiwal

Czy konflikt pomiędzy znanym dyrygentem Stanisławem Gałońskim a dyrektorem Capelli Cracoviensis Janem Tomaszem Adamusem postawi pod znakiem zapytania organizację znanego festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”? – zastanawia się „Dziennik Polski”.

Państwowy menedżer z nagrodą

Dyrektorzy publicznych szpitali czy państwowych agend i przedsiębiorstw mogą liczyć na roczne nagrody za pracę, nawet jeśli prowadzone przez nich placówki są na skraju bankructwa - pisze "Rzeczpospolita".

Organizacje charytatywne nie chcą płacić VAT-u od sms-ów

Ministerstwo Finansów już drugi raz zrezygnowało z pieniędzy pobieranych w podatku VAT od SMS-ów wysyłanych przez Polaków podczas finału WOŚP. Dzięki temu do potrzebujących dzieci trafi w tym roku ponad 700 tys. złotych więcej - wylicza "Metro" .

Gęsicka przyjmuje przeprosiny premiera

Grażyna Gęsicka przyjęła przeprosiny premiera Donalda Tuska za słowa Palikota o „sprostytuowaniu się”. Kary proponowane przez Zarząd PO jej zdaniem „przekreślą polityczne ambicje” Janusza Palikota.