Najnowsze

Najnowsze

Ambasador nie rezygnuje?

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował w piątek, że z funkcji ambasadora polski w Argentynie zrezygnował Zdzisław Ryn. Sam ambasador zdementował tę informację - donosi "Nasz Dziennik"

Bush poznał następcę papieża

Podczas wizyty Benedykta XVI w Białym Domu amerykański prezydent George W. Bush myślał przez chwilę, że poznał przyszłego papieża, i do tego Amerykanina.

Można pomóc tylko jednemu

Polskie przepisy zabraniają, by 1-procentowy odpis podatkowy rozdzielić na kilka organizacji pożytku publicznego - pisze "Dziennik Polski".

Ambasador Ryn nie odchodzi

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował wczoraj, że z funkcji ambasadora polski w Argentynie zrezygnował Zdzisław Ryn. Sam ambasador zdementował tę informację - pisze "Nasz Dziennik".

Dalszy rozpad lewicy

Po rozwiązaniu LiD, SdPl prawdopodobnie rozstanie się z SLD - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". Zarząd partii chce, by konwent przyjął uchwałę o zakończeniu współpracy.

Lepper do Senatu

Andrzej Lepper zdecydował, że będzie kandydował w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu - pisze "Rzeczpospolita".

Benedykt XVI: Musimy szukać drogi do pokoju

Przebywający z wizytą w USA papież Benedykt XVI wystąpił na forum ONZ. Podobnie jak w przemówieniu wygłoszonym pierwszego dnia wizyty, wskazał na konieczność wykorzystywania "wszelkich możliwości" dyplomacji w obliczu konfliktów międzynarodowych. Wieczorem odwiedził synagogę.

Sikorski: Prezydent mi gratulował

Piątek, 18 kwietnia 21:00- To była rutynowe spotkanie. O ambasadorach nie rozmawialiśmy. Szanujemy prerogatywy prezydenta w tej sprawie, ale i mamy własne - szef MSZ Radosław Sikorski był bardzo powściągliwy w relacji ze swojej wizyty w Pałacu Prezydenckim.

Pasażerowie Wizzair nadal koczują w Rzymie

Niemal 50 Polaków jest nadal uwięzionych na rzymskim lotnisku Ciampino. Część pasażerów dopłaciła do biletu po ok. 100 euro i wraca do kraju zastępczym samolotem linii Centralwings. Ci, którzy nie mieli przy sobie gotówki, muszą czekać. Informacja dotarła do nas na skrzynkę Kontakt TVN24.

TVN odkrywa tajemnice superszpiega PRL

Marian Zacharski - najsłynniejszy agent polskiego wywiadu. W czasach zimnej wojny wykradł Amerykanom dokumentację supernowoczesnej broni, wartej ponad 2 miliardy dolarów. Losy superszpiega PRL-u i oficera wywiadu III RP prześledził dziennikarz TVN i TVN24 Bogdan Rymanowski. Reżyserem filmu jest Wojciech Bockenheim, autor „Wielkich ucieczek”. Tak powstał serial "Szpieg", który od maja będzie można zobaczyć w TVN.

"USA są niezastąpione"

Brytyjski premier Gordon Brown oświadczył, że USA powinny odgrywać w świecie rolę kierowniczą, koordynując globalną współpracę. - Obecnie nadarza się okazja do historycznego wysiłku na rzecz współpracy Ameryki i Europy. Amerykańskie kierownictwo jest i będzie nie do zastąpienia - powiedział w Bostonie.

"W rządzie Tuska brakuje realizacji obietnic"

- Nie widzę związku pomiędzy obsadą ambasadora w Argentynie a polityką PiS - przekonywał Przemysław Gosiewski. Zdaniem przewodniczącego klubu PiS, rząd Tuska nie realizuje przedwyborczych obietnic, a wielu jego ministrów sobie nie radzi.

"Żenujące słowa Berlusconiego"

Krajowa federacja włoskich dziennikarzy (FNSI) wyraziła w piątek zdumienie wypowiedzią przyszłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, który stwierdził, że "zamieniłby prasę włoską na rosyjską". Miało to miejsce podczas pobytu prezydenta Rosji w rezydencji Berlusconiego na Sardynii.

Marcinkiewicz rozmawia z Tuskiem o futbolu

- Nie jestem dżokerem. Odczepcie się ode mnie, sam planuję swoje życie – apelował w rozmowie "Piaskiem po oczach" Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier zarzekał się, że w Londynie mu dobrze, z Tuskiem rozmawia o futbolu, do polityki wracać nie planuje, a z inicjatywą polityczną Rokity, Ujazdowskiego i Dutkiewicza nie ma nic wspólnego.

Sikorski: Prezydent mi gratulował

- To była rutynowe spotkanie. O ambasadorach nie rozmawialiśmy. Szanujemy prerogatywy prezydenta w tej sprawie, ale i mamy własne - szef MSZ Radosław Sikorski był bardzo powściągliwy w relacji ze swojej wizyty w Pałacu Prezydenckim.

Bagażnik wypchany bronią

Elementy broni, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej znalazł w bagażniku Opla Omegi patrol lubelskiej policji. Ukrainiec, który prowadził samochód, twierdził, że broń kupił legalnie w Czechach.

Plotka o Putinie zabiła gazetę?

Gazeta, która napisała o młodej kochance Władimira Putina zamknięta. Finansujący ją dotychczas były deputowany Aleksander Lebiediew zakończył współpracę z pismem.

Lista

Setki nazwisk, jedno po drugim, monotonna mantra. Imię. Nazwisko. Zginął. Imię. Nazwisko. Zginęła. Imię. Nazwisko. Lista śmierci ofiar warszawskiego Getta. Dziś po południu właśnie ją przeczytałem.

Klienci prostytutek do więzienia

Klientów prostytutek chce karać norweski rząd. Zapowiada, że amatorzy płatnej miłości albo zapłacą dodatkowo - grzywną, albo spędzą nawet 6 miesięcy w więzieniu. Ma to dotyczyć także Norwegów przebywjących za granicą.

W opolskim zoo giną uchatki

- Kolejny raz przez głupotę ludzką ginie zwierzę - pisze na skrzynkę Kontakt TVN internauta Szymek Żywicki, poruszony po śmierci dwóch uchatek kalifornijskich w opolskim zoo. W ich żołądkach znaleziono monety i łańcuch. Do śmierci obu zwierząt prawdopodobnie przyczynili się ludzie odwiedzający zwierzęta.

Przez rok przybyło nam 25 km autostrad

25 kilometrów - dokładnie o tyle wydłużyły się polskie autostrady przez rok po otrzymaniu przez nas prawa do organizacji Euro 2012. Jeśli to tempo się utrzyma, do mistrzostw powstanie jeszcze 100 kilometrów. A plany rządu są dużo ambitniejsze: zamierza wybudować 1120 km, czyli 11 razy tyle.

"Traktują nas jak śmieci"

W siedzibie Rady Miasta w Wałbrzychu 20 kobiet, w tym kilka w ciąży, głoduje w proteście przeciw odcięciu prądu w nielegalnie zajmowanych przez nie mieszkaniach. W piątek rano jedna z nich zasłabła i trafiła do szpitala. Po południu inna spadła ze schodów. Rozmowy z wiceprezydentem miasta nie przyniosły rezultatu.

Polak i Żyd dwa bratanki?

Polacy i Żydzi od wieków żyli w przyjaźni - uważa posłanka SLD Joanna Senyszyn, a Mirosław Orzechowski z LPR dodał, że ci drudzy zawsze mogli liczyć na pomoc pierwszych. Goście "Magazynu 24 Godziny" zgodzili się, że Polska jest nieprawdziwie postrzegana jako państwo antysemickie.

Mniejszość niemiecka domaga się rekompensat

- W 1968 roku na Żydach ćwiczono to, czym poczęstowano Niemców w latach 70-tych i 80-tych. Byli zmuszeni do zrzekania się obywatelstwa i majątku – mówił w TVN24 były poseł Henryk Kroll. Mniejszość niemiecka chce rekompensat dla przesiedleńców. PO, SLD i PiS mówią nie.

Przewrócona trakcja zablokowała Gdynię

Ciężarówka wioząca na naczepie koparkę zniszczyła w piątek po południu trakcję trolejbusową w Gdyni. Ruch został zablokowany, a na jednej z głównych gdyńskich arterii: aleji Zwycięstwa, utworzyły się gigantyczne korki.

Komu książkę, komu?

Spotkania autorskie, warsztaty literackie, konkursy z nagrodami. Te i wiele innych atrakcji zaplanowali organizatorzy obchodzonego Światowego Dnia Książki. A wszystko po to, by zachęcić Polaków do czytania.

Sondaż: PSL poza Sejmem

Prawie połowa Polaków zagłosowałaby na PO, niespełna jedna czwarta - na PiS. Na Wiejskiej zasiedliby jeszcze tylko posłowie SLD z niezbyt imponującym wynikiem 5 procent poparcia - wynika z sondażu CBOS.

PiS: Euro 2012 na 3 z minusem

Na trzy z dużym minusem ocenił klub PiS przygotowania do organizacji Euro 2012. Według posłów PiS drogi i stadiony budowane są za wolno, a funduszy może nie starczyć.

Putin: nie będzie ślubu z gimnastyczką

Prezydent Rosji Władimir Putin zdementował pojawiające się od kilku dni medialne rewelacje, jakoby miał poślubić 24-letnią mistrzynię w gimnastyce artystycznej Alinę Kabajewę. - Nie ma ani jednego słowa prawdy w tym, co mówiliście - stwierdził w piątek Putin.