Najnowsze

Najnowsze

Skromne urodziny papieża

Rok i dwa lata temu było hucznie i uroczyście, ale tegoroczne 82. urodziny papież Benedykt XVI spędzi w ciszy i w wąskim gronie.

Najwięcej zarabiają inżynierowie

Absolwenci politechnik zarabiają o połowę więcej niż osoby po studiach humanistycznych - wynika z raportu opublikowanego przez agencję Sedlak & Sedlak, dotyczącego zarobków absolwentów wyższych uczelni w 2008 r. Średnia pensja młodego inżyniera wynosi ok. 4,5 tys. zł netto. To o tysiąc złotych więcej od zarobków ekonomisty i o 1,3 tys. zł od młodego lekarza - pisze dziennik "Polska".

Po zatrzymaniu policjanci pozwolili jej wziąć ślub

Policjanci z Piekar Ślaskich szukali Renaty G. od 3 lat. Rozesłano za nią list gończy. Znaleźli ją we wtorek rano, a na popołudnie miała wyznaczony termin ślubu. Funkcjonariusze postanowili nie rujnować jej szczęścia - zanim trafiła do celi, pozwolono jej związek zawrzeć. Prosto z USC panna młoda trafiła na 8 miesięcy do więzienia.

Młodzi bardziej tolarancyjni

Według Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego wiele się zmieniło przez ostatnich 10 lat. Polskie nastolatki są coraz mniej nieufne wobec Żydow, pisze "Rzeczpospolita".

To koza a nie uran stanowi potęgę Iranu

Naukowcy z irańskiego instytutu Royan w Isfahanie powiadomili w środę, że udało im się sklonować kozę. Tym samym Iran stał się piątym państwem, które z sukcesem przeprowadziło taki eksperyment, po USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Chinach.

Z czego żyje Obama?

Z czego żyje prezydent USA? Wcale nie z "głodowej" pensji za zajmowane w zeszłym roku stanowisko senatora Illinois, które dało mu niecałe 140 tys. dolarów. Naprawdę zarabia nieźle na wydawanych książkach. Małżeństwo Obamów miało w minionym roku 2,66 mln dolarów dochodów, głównie dzięki sprzedaży dwóch książek autorstwa obecnego prezydenta USA.

Amerykański sierżant winny zbrodni

Sąd wojskowy w niemieckim Vilseck uznał za winnego starszego sierżanta armii USA Johna Hatleya, oskarżonego o zamordowanie czterech irackich więźniów w 2007 roku strzałem w tył głowy. Wyrok ma być ogłoszony w czwartek. Hatleyowi grozi dożywocie bez prawa ubiegania się o złagodzenie wyroku.

Kompromitująca frekwencja w eurowyborach

7 czerwca na wybory do Parlamentu Europejskiego chce iść zaledwie 13 proc. Polaków. Dziennik "Metro", który przytacza wyniki sondaż Eurobarometru twierdzi, że będzie to najbardziej kompromitujący wynik w Europie.

Ziobro: nie zajmuję się PR-em

Środa, 15 kwietnia Zbigniew Ziobro umywa ręce od słabych ostatnio notowań Prawa i Sprawiedliwości. - Trudno mi mówić o strategii medialnej partii. Ja nie miałem wpływu na politykę związaną z wizerunkiem. Ale jej skuteczność zweryfikują wybory - dodaje.

"Kropka nad i" 15.04

Środa, 15 kwietnia - Janusz Kurtyka jest jak Piłat, Andrzej Gwiazda jak Jeżow, a całe to towarzystwo należy wyrzucić - Stefan Niesiołowski bezkompromisowo rozprawił się ze składem IPN. Na razie jedynie w „Kropce nad I”, bo - jak z żalem przyznał - premier nie podziela jego zdania. Dostało się też prezydentowi – za całokształt.

Rząd chwali się autostradami

Czym rząd pochwali się po 500 dniach urzędowania gabinetu Donalda Tuska? "Dziennik" dotarł do specjalnego raportu, jaki kancelaria premiera przygotowuje na podsumowanie tego okresu. Rząd chwali się w nim walką z kryzysem, umieszczeniem Lecha Wałęsy w unijnej Radzie Mędrców, a także... autostradami.

CIA lądowało siedem razy. Są dokumenty

Siedem razy samoloty CIA w sekrecie lądowały w Polsce - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta dotarła do tzw. "książki ruchowej" z lotniska w Szymanach. To ten sam dokument, o którym przebywający w Polsce przedstawiciele Komisji Europejskiej usłyszeli w 2006 roku, że zginął.

20 tys. ludzi straciło domy

Spośród 65 tysięcy ludzi pozbawionych dachu nad głową w skutek trzęsienia ziemi we włoskiej Abruzji, prawdopodobnie 20 tysięcy nie powróci już nigdy do swoich domów. W mieście L’Aquila, najbardziej zniszczonym przez trzęsienie ziemi z 6 kwietnia trwa kontrola stanu technicznego budynków. Do tej pory inspektorzy budowlani, kontrolujący budynek po budynku w mieście, stwierdzili, że 54 procent domów nadaje się do zamieszkania.

Clinton bierze piratów za łby

Czteropunktowy plan walki z piractwem w Zatoce Adeńskiej przedstawiła amerykańska Sekretarz Stanu Hillary Clinton. Według niej, najważniejszy jest wspólny wysiłek międzynarodowy, zamrożenie pieniędzy piratów trzymanych w bankach i podniesienie zdolności armatorów statków do samoobrony. Kluczem jest także poprawa sytuacji w Somalii.

Ziobro: nie zajmuję się PR-em

Zbigniew Ziobro umywa ręce od słabych ostatnio notowań Prawa i Sprawiedliwości. - Trudno mi mówić o strategii medialnej partii. Ja nie miałem wpływu na politykę związaną z wizerunkiem. Ale jej skuteczność zweryfikują wybory - dodaje.

Gumka myszka dla prezydenta

Polacy w najnowszych sondażach nie ukrywają swojego niezadowolenia z czołowych polskich polityków z prezydentem i premierem na czele. Zdaniem Elżbiety Jakubiak z PiS sytuacji tej winne są media, które mało mówią o działalności prezydenta i źle funkcjonujące ośrodki badawcze. Poseł Jerzy Wenderlich z SLD wini jednak prezydenckie "gafy" w polityce zagranicznej i małą aktywność polityków PO.

Korea Pn. wyłącza kamery w ośrodku badań jądrowych

Ośrodek badań jądrowych Korei Północnej pozostał bez nadzoru. W środę władze usunęły inspektorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej z ośrodka Jongbion, zrywając tym samym współpracę z MAEA. Inspektorzy zdjęli z urządzeń atomowych w ośrodku pieczęcie MAEA. Wyłączone zostały też kamery moniturujące.

Prezydent dostał instrukcje. Najoficjalniej jak się dało

Premier wyciągnął wnioski z awantury o wybór szefa NATO i instrukcje na następny zagraniczny wyjazd prezydenta przesłał w formie rządowej uchwały – donosi „Dziennik”. - Lepiej być hiperostrożnym – tłumaczy rozmówca gazety.

Prezydent apeluje o amnestię

Kończący swoją prezydenturę Vladimir Voronin broni manifestujących Mołdawian. W specjalnym apelu zwrócił się do władz, by te zastosowały amnestię dla uczestników niedawnych zamieszek w Kiszyniowie. Na ulice stolicy wyszła opozycja, która nie zgadza się z wynikami wyborów z 5 kwietnia.

Niesiołowski: Kurtyka to Piłat

- Janusz Kurtyka jest jak Piłat, Andrzej Gwiazda jak Jeżow, a całe to towarzystwo należy wyrzucić - Stefan Niesiołowski bezkompromisowo rozprawił się ze składem IPN. Na razie jedynie w „Kropce nad I”, bo - jak z żalem przyznał - premier nie podziela jego zdania. Dostało się też prezydentowi – za całokształt.

Obrońca "Inki" też pokazałby "środkowy palec"

"Inki" nie ma już w Polsce - twierdzi dziennikarz "Dziennika" Jerzy Jachowicz. Według niego, skazana przez sąd za pomoc w zabójstwie Jacka Dębskiego Halina G. wyjechała samochodem "w kierunku Francji" tego samego dnia, w którym opuściła więzienie. Dzienniakarze mogą tylko wróżyć, bo "Inka" nigdy nie chciała z nimi rozmawiać. - I nic dziwnego, bo większość z nich pisała plugastwa na jej temat - podkreślał w "Faktach po Faktach" jej były obrońca Piotr Kruszyński.

Europejscy ministrowie przesłuchali Cimoszewicza

Ponad godzinę Komitet Ministrów Rady Europy przesłuchiwał polskiego kandydata na stanowisko sekretarza generalnego. Włodzimierz Cimoszewicz jest jednym z czterech osób pretendujący na ten urząd.

Koncert AC/DC, którego nie będzie

Koncert legendarnej grupy hardrockowej AC/DC miał być ukoronowaniem "rumuńskiego Woodstock". Zamiast niego jest osiem tysięcy oszukanych ludzi i międzynarodowa kompromitacja.

SLD do PO: my tu decydujemy

Lewica otwarcie stawia ultimatum koalicji: albo jej postulaty w sprawie reformy emerytur mundurowych zostaną uwzględnione, albo ustawa po prezydenckim wecie pójdzie do kosza. - Tutaj mamy głos decydujący - mówił nie bez satysfakcji Wojciech Olejniczak. A PO odpowiada: - Rozmawiać możemy.

Prezydent otwiera nowy oddział, a obok czeka tłum chorych

Krzyki, przekleństwa i łzy wściekłości tłumu pacjentów - tak wyglądały zapisy do endokrynologa w szpitalu bielańskim. Dyrekcja placówki wyznaczyła na nie tylko jeden dzień - środę. Efekt? Gigantyczne kolejki chorych. Gdy przed rejestracją do specjalisty rozgrywały się dantejskie sceny, za ścianą przy gromkich brawach Hanna Gronkiewicz-Waltz i wiceprezydent Jarosław Kochaniak otwierali nowy oddział pediatryczny. Żadne z nich nie zainteresowało się sytuacją zrozpaczonych pacjentów.

Obama wydaje, Amerykanie protestują

Mieszkańcy ponad 300 miejscowości w Stanach Zjednoczonych wyszli na ulice, by wyrazić swój sprzeciw wobec polityki finansowej Baracka Obamy. Protestują przeciw nadmiernym, ich zdaniem, wydatkom budżetowym oraz podatkom zapowiedzianym przez administrację prezydenta.

Orkiestra zebrana na Youtube

Próby w Nowy Jorku trwały tylko trzy dni, teraz przed orkiestrą występ w Carnegie Hall. 90 muzyków z różnych krajów świata - w tym jeden Polak - dostało się do tej zespołu dzięki wirtualnym przesłuchaniom na kanale Youtube.

Wszedł na wieżę, bo wierzy w swoją walkę

Wchodzą po niego, rzucają na ziemię i zakuwają w kajdanki. Ale on się nie poddaje. I znów wchodzi na radiową wieżę, by w ten sposób ściągnąć uwagę urzędników na swój problem. A nazywa się on "błoto". Pan Jan od lat walczy o to, żeby droga, która prowadzi do jego gospodarstwa wyglądała jak droga, a nie grzęzawisko. Celu nie osiągnął, ale jest bliżej. O 140 metrów.

Marynarze udaremnili napad, złapali 11 piratów

Załoga francuskiego okrętu wojennego wcześnie rano zaatakowała u wybrzeży Kenii 10-metrową łódź piratów. W ręce żołnierzy wpadło 11 morskich rabusiów, którzy właśnie szykowali się do następnego napadu.