Najnowsze

Najnowsze

Niepoprawna politycznie Miss zachowa tytuł

Carrie Prejean nadal będzie nosić tytuł Miss Kalifornii. Zdecydował tak we wtorek Donald Trump, znany miliarder, który szefuje organizacji konkursów Miss USA. Prejean zasłynęła swoim sprzeciwem wobec związków homoseksualnych, jaki wyraziła w kwietniu podczas finału konkursu Miss USA.

"Chcielibyśmy grać pierwsze skrzypce"

Dwaj byli premierzy, Jerzy Buzek i Włodzimierz Cimoszewicz są kandydatami na ważne stanowiska w Europie - funkcję szefa Parlamentu Europejskiego oraz szefa Rady Europy. Czy to dobrze dla Polski? Inaczej być nie może. - To, że Polakom proponuje się najważniejsze stanowiska w Europie, to jest naprawdę bardzo dobra wiadomość dla Polski - przekonywał w "Faktach po Faktach" Jerzy Buzek.

Schetyna: za dużo etatów związkowych

- Jeżeli są zachowania anarchiczne, jest agresja, wyrywanie pieniędzy to jest konflikt i problem - mówił w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna, pytany o funkcjonowanie polskich związków zawodowych. Zdaniem wicepremiera, w Polsce mamy zbyt dużo etatów związkowych, a - w obliczu kryzysu ekonomicznego - trzeba zaciskać pasa.

Trzymał urnę w domu, teraz ma problem

Policjanci z warszawskich Bielan złożyli niezapowiedzianą wizytę 62-letniemu mieszkańcowi osiedla Chomiczówka. Ktoś doniósł, że przechowuje w mieszkaniu urnę z prochami. Rzeczywiście, w sypialni były prochy jego żony.

Odetną piratom internet

Francuskie Zgromadzenia Narodowe przegłosowało we wtorek przyjęcie kontrowersyjnej ustawy przeciwko piractwu w internecie, tzw. prawa Hadopi. Pozwala ono m.in. na pozbawienie dostępu do internetu osób, które nielegalnie ściągają pliki. Zostało jeszcze głosowanie Senatu.

W piątek proces Czarnecki-Wałęsa

Już w piątek w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy rozpocznie się proces, który byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie w trybie wyborczym wytoczył Ryszard Czarencki z PiS. Chodzi o słowa Wałęsy, który stwierdził, że Czarnecki "nie walczył za ojczyznę" oraz że "robi blogi za pieniądze". Europoseł PiS twierdzi, że to nieprawda, a na świadków wzywa wicepremiera Grzegorza Schetynę i ministra Bogdana Zdrojewskiego.

Zginął pod walcem

Nie żyje 36-letni mężczyzna, który kierował ruchem pojazdów podczas remontu drogi w pobliżu Wielunia (woj. łódzkie). Do tragedii doszło w momencie, gdy przepuszczał on ciężarówkę - w pewnym momencie zrobił krok w tył i wpadł pod nadjeżdżający walec.

Zapomniany Umschlagplatz ginie w śmieciach

Lubelski Umschlagplatz - miejsce, skąd wyjeżdżały tzw. transporty śmierci do obozów zagłady - ginie pod stertą śmieci. Zbigniew Dobkowski, którego dziadkowie i rodzice pana ryzykowali życie ukrywając żydowską rodzinę, robi wszystko, by ocalić to miejsce przed zapomnieniem.

"Sukcesy Polski ogłasza się tam, gdzie ich nie ma"

Komitet Ministrów Rady Europy zadecydował: kandydatów na szefa instytucji będzie tylko dwóch, w tym jeden z Polski - Włodzimierz Cimoszewicz. Jak na te wieści zareagowała polska scena polityczna? Politycy PO i SLD są zdania, że szanse byłego polskiego premiera rosną i wieszczą bliski sukces. Innego zdania jest PiS. - Coraz częściej ogłasza się sukcesy Polski, tam gdzie ich nie ma - oświadczył poseł tej partii Paweł Kowal.

Prezydent w Krakowie? "Jeśli czas mi pozwoli"

Czwartego czerwca najważniejszymi punktami na mapie będą dla prezydenta Gdańsk i Warszawa. Tam pojawi się na pewno. Ale jest szansa, że Lech Kaczyński przyjmie zaproszenie Donalda Tuska i przyjedzie tego dnia także do Krakowa, na polityczną część obchodów. - Jeśli czas mi pozwoli, to oczywiście, że tam będę - zadeklarował.

"W Ziemi Świętej jest miejsce dla każdego"

Stojąc przed wami, pragnę uznać trudności, frustracje, ból i cierpienie, które tak wielu z was zniosło w rezultacie konfliktów, dotykających te ziemie oraz gorzkie doświadczenia wysiedlenia, jakie poznały tak liczne wasze rodziny i - Boże broń - mogą jeszcze poznać - takie słowa wypowiedział Benedykt XVI podczas mszy w Dolinie Jozafata. W nabożeństwie uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Ziobro przed sądem - "nie mówiłem, że doktor G. zabił"

- Nigdy nie przesądzałem, że dr Mirosław G. jest zabójcą, mówiłem o podejrzeniach, zarzutach - tłumaczył przed sądem Zbigniew Ziobro, który zeznawał jako świadek w procesie wytoczonym przez kardiochirurga dziennikowi "Fakt". Były minister sprawiedliwości zaznaczał, że jego słowa z konferencji prasowej sprzed ponad dwóch lat zostały pozbawione kontekstu. Ziobro mówił wtedy o doktorze G., że "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

Zakrwawione ubranie Lennona na wystawie

W Nowym Jorku szykuje się niezwykła wystawa dotycząca jednego z Beatlesów, Johna Lennona. Na ekspozycji pokazana zostanie między innymi papierowa torba z ubraniami, jakie nosił w dniu, w którym został zastrzelony.

TVP wycięła Kuźniara

Telewizja publiczna nie zdecydowała się transmitować na żywo tegorocznej gali rozdania Wiktorów. W poniedziałek wieczorem w "Jedynce" wyemitowano obszerne fragmenty ceremonii - zabrakło jednak momentów, w których nagrody otrzymywali m.in. Jarosław Kuźniar (TVN24) i Wojciech Iwański (TVN). TVP nie ma sobie nic do zarzucenia. A reżyser Krzysztof Krauze komentował: wycinają, co niewygodne.

Klasyczny Borewicz

Jak Polonez, to tylko Borewicz. Wychodząc z tego słusznego założenia pomyślałem, że w materiale o Polonezach, których pozbywa się policja, nie może zabraknąć bohatera tytułowego.

Autor "Mazurka Dąbrowskiego"- matura z historii

Co było następstwem zjazdu gnieźnieńskiego i kiedy powstała wieża Eiffela? Takie m.in. pytania pojawiły się na tegorocznym egzaminie maturalnym z historii na poziomie podstawowym. Spróbuj swoich sił i sprawdź, czy matura Tobie sprawiłaby trudność.

Żydzi chcą sądu dla "Iwana Groźnego"

Należy podjąć wszelkie prawnie możliwe działania, by jak najszybciej postawić przed sądem oskarżonego o udział w zagładzie Żydów Johna Demjaniuka - oświadczenie o takiej treści wydała we wtorek przewodnicząca Centralnej Rady Żydów w Niemczech Charlotte Knobloch. John Demjaniuk, zwany "Iwanem Groźnym", we wtorek rano wylądował w Monachium.

Pieniądze od Farfała na walkę z faszyzmem

- Nie chcę pieniędzy od byłych neonazistów i Wszechpolaków - deklaruje w TVN24 reżyser Krzysztof Krauze. I zapowiada, że tantiemy z emisji w TVP swojego głośnego filmu "Plac Zbawiciela" przekaże organizacji antyfaszystowskiej.

Lider Al-Kaidy jednak na wolności?

Szef Al-Kaidy w Iraku Abu Omar al-Bagdadi - nadal na wolności. Tak twierdzi Organizacja Islamskie Państwo w Iraku, związana z Al-Kaidą Osamy bin-Ladena. Pod pod koniec kwietnia irackie władze poinformowały, że Al-Bagdadi, został aresztowany.

Urodził się reniferek - Mikołaj aż się popłakał

Nasz Święty Mikołaj popłakał się z radości – piszą na platformę Kontakt TVN24 pracownicy Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku (woj. łódzkie). Powodem niezwykłego poruszenia jest uroczy mały reniferek, który przyszedł właśnie na świat w ośrodku.

900 euro za głowę Hitlera

900 euro - takiej wysokości grzywnę musi zapłacić 42-letni Frank Lachner, który latem ubiegłego roku urwał głowę woskowej figurze Adolfa Hitlera w muzeum Madame Tussaud. Mężczyzna został uznany winnym zniszczenia własności muzeum oraz uszkodzenia ciała, gdyż podczas incydentu lekko ranny został ochroniarz muzeum.

Podłoga w szpitalu gorąca, jak na plaży

Otwarcie wartego 36 mln funtów szpitala w Wielkiej Brytanii zostało opóźnione o kilka miesięcy. Podczas gdy w niektórych tego typu placówkach pacjenci mogą narzekać na chłód i lodowate posadzki, tak w walijskiej Rhondda Valley szpitalne podłogi okazały się zbyt gorące, aby po nich chodzić. Przyczyną nietypowego zjawiska okazała się awaria systemu ogrzewania podłogowego.

"Zeznania Krawczyka to brudna gra przeciwko PiS"

"Pseudorewelacjami" i "brudną grą" nazywają posłowie PiS doniesienia prokuratora Jacka Krawczyka. Przed warszawskimi śledczymi miał on zeznać, że ktoś podrobił jego podpis pod postanowieniem o wszczęciu śledztwa wobec Barbary Blidy. Podpis, który widnieje pod dokumentem, sprawdzą grafolodzy, a łódzka prokuratura, która bada okoliczności śmierci b. posłanki SLD, już poprosiła warszawską o materiały z prowadzonego przez nią postępowania.

Rosja ma nowe propozycje ws. tarczy

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow przekazał prezydentowi Stanów Zjednoczonych Barackowi Obamie nowe propozycje Moskwy w sprawie tarczy antyrakietowej. Doszło do tego podczas zeszłotygodniowego spotkania w Białym Domu. O całej sprawie pisze wtorkowy dziennik "Kommiersant".

Kontrowersyjny sędzia będzie wiceszefem ministerstwa?

Andrzej Czuma chce mieć piątego zastępcę. Według RMF FM ma zostać nim kontrowersyjny sędzia Edward Loryś. Zdaniem rozgłośni, przyszły wiceminister był jednym z uczestników tragicznej imprezy, podczas której, w tajemniczych okolicznościach, utopił się jeden z sędziów. Maciej Kujawski z MS powiedział nam, że szef resortu zna przeszłość Lorysia.

15 lat więzienia za uduszenie córeczki czereśniami

15 lat w więzieniu spędzi w więzieniu Ewelina D., skazana za zabójstwo swojej 3-tygodniowej córeczki. Kobieta podała dziecku rtęć i włożyła do ust czereśnie, czym doprowadziła do jej śmierci. Jak się okazało, Ewelina D. zabiła swoją córeczkę, bo chciała ukryć przed rodziną, że ojcem dziecka nie był jej mąż. Do zbrodni doszło w 2006 r. w Kraśniku na Lubelszczyźnie. Kobieta miała wtedy 19 lat.

"Papież nie  był w Hitlerjugend"

Papież nigdy nie był w Hitlerjugend - oświadczył stanowczo rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. To odpowiedź na zarzuty o "hitlerowskiej przeszłości" Benedykta XVI, które pojawiły się podczas jego pielgrzymki do Ziemi Świętej.

"Trawka" tylko dla klientów z kartą

Władze Holenderskiego Maastricht walczą z narkotykowymi turystami. Około 30 coffee shopów, w których można legalnie kupować lekkie narkotyki, ma zostać przekształconych w zamknięte lokale dostępne tylko dla klientów z kartą wstępu. Maastricht znajduje się w południowej Holandii, nieopodal granicy z Belgią i Niemcami.

Wałęsa z premierem, nie ze stoczniowcami

- Od początku było jasne, że będę z premierem Tuskiem w Krakowie, jeśli mnie zaprosi - mówił w TVN24 o swoich planach na 4 czerwca Lech Wałęsa. Tymczasem w Gdańsku, bez udziału byłego prezydenta - ikony Solidarności, odbędzie się msza św. z udziałem prymasa Józefa Glempa i prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a po niej pokojowy wiec stoczniowców. Swój udział na uroczystościach zapowiedział też Jarosław Kaczyński. - Ja będę w Gdańsku, pewnie będę też w Warszawie - powiedział prezes PiS.

Żydzi krytykują papieża

Poniedziałkowe wystąpienie papieża Benedykta XVI w jerozolimskim instytucie pamięci ofiar holokaustu Jad wa-Szem (Yad Vashem) nie spodobało się Centralnej Radzie Żydów w Niemczech. Skrytykowali oni papieża, za to że Watykan "nie zdystansował się wyraźnie wobec antysemickiego Bractwa" świętego Piusa X, które "określa Żydów jako zabójców Boga".