Najnowsze

Najnowsze

Obama ogłasza stan zagrożenia

Prezydent USA Barack Obama podpisał proklamację, ogłaszającą stan zagrożenia z powodu grypy A/H1N1 - poinformował w sobotę Biały Dom.

Nie każdy zrobi święto- marcińskiego rogala

Świętomarcińskie rogale - czyli poznańskie smakołyki, sprzedawane wyłącznie w okolicy 11 listopada - po raz pierwszy w tym roku będą mogły zostać opatrzone unijnym symbolem produktu regionalnego. Logo daje klientom gwarancję, że rogale zostały wyprodukowane w Wielkopolsce zgodnie z określoną tylko dla nich recepturą.

Pierwsza Dama dostaje baty

Michelle Obama zapytana o to, co najbardziej denerwuje ją u męża, początkowo żartowała, że nic, bo przecież prezydent USA jest "idealny". Jednak przyciśnięta do muru zdradziła, że drażnią ją... ciągłe porażki z Barackiem na korcie tenisowym.

Silne wstrząsy. Tsunami nie będzie?

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło regionie Moluków w Indonezji. Władze najpierw wystosowały ostrzeżenie o możliwym tsunami po wstrząsach o sile 7 stopni w skali Richtera, ale po kilkudziesięciu minutach zostało ono odwołane.

Nocne balety? Spanko? I jedno, i drugie o godzinę dłużej

Wybierasz się na domówkę? Do klubu? Po prostu idziesz spać? Niezależnie jakie masz plany na dzisiejszą noc, to na wszystko masz dodatkową godzinę. W nocy z soboty na niedzielę przejdziemy z czasu letniego na zimowy, o 3 przesuwamy wskazówki zegarów z powrotem na godzinę 2.

Zegarków nie cofną. Przez krowy...

Mieszkańcy Rosji podobnie jak i Polski zmieniają dziś czas z letniego na zimowy. Okazuje się jednak, że nie wszyscy. Wyjątkiem są mieszkańcy wsi Solgon w Kraju Krasnojarskim. Wszystko przez krowy, którym takie zmiany nie służą. Zwierzęta dawały mniej mleka....

"Rząd na front!" Warszawiacy przeciw wojnie

"W Afganistanie skończycie jak w Wietnamie", "rząd na front", "jedzenie zamiast bomb", "Barack, oddaj Nobla" - m.in. takie okrzyki wznosili uczestnicy demonstracji przeciwko wojnie w Afganistanie, która w sobotę odbyła się w Warszawie. Wzięło w niej udział kilkaset osób.

Skazana na chłostę - za rozmowę o seksie

Saudyjski sąd skazał na karę chłosty dziennikarkę Rozannę al-Jami. Zawiniła udziałem w programie telewizyjnym, w którym pewien Saudyjczyk zbyt otwarcie mówił o seksie. On sam został już wcześniej skazany na 5 lat więzienia.

Niemiec - Polak dwa bratanki

Nowa niemiecka koalicja rządowa chce dalszego pogłębienia przyjaźni i współpracy z Polską - zapowiedziano w opublikowanej w sobotę umowie koalicyjnej. Nowy rząd utworzą chadeccy politycy CDU/CSU i liberalnej FDP.

Nurkowie wydobyli 14 ciał

Co najmniej 14 osób utonęło w Bangladeszu, gdy na rzece Padma łódź zderzyła się z promem - podała w sobotę miejscowa policja. Tragedia wydarzyła się w piątek wieczorem w centrum kraju.

Premier do młodych: nie ulegajcie pokusom władzy

- Moim marzeniem jest, abyście wy, którzy lada moment zastąpicie mnie i moich współpracowników, nie zapomnieli o swoich motywacjach, które kazały wam rozpocząć życie publiczne - mówił premier Donald Tusk do członków Stowarszyszenia "Młodzi Demokraci". Organizacja obchodzi 15. rocznicę działalności.

Mąka do dymisji? Decyzja we wtorek

- Możemy mieć do czynienia z pewnego rodzaju zachwianiem dobrego obyczaju przez ABW - przyznał premier Donald Tusk. Tak po wielu dniach zwłoki komentuje sprawę wykorzystania przez wiceszefa Agencji Jacka Mąki stenogramów z podsłuchanej rozmowy dziennikarzy Cezarego Gmyza i Bogdana Rymanowskiego. We wtorek szef rządu ma zdecydować o losie podpułkownika.

Kup złośliwe pióro, które nie chciało podpisać Trakatu

Pióro, którym prezydent Lech Kaczyński zamierzał podpisać akt ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego będzie zlicytowane za pośrednictwem Fundacji "TVN Nie jesteś sam", a pieniądze - zgodnie z wolą głowy państwa - trafią do dzieci z porażeniem mózgowym. Prezydencki minister Paweł Wypych zostawił pióro wraz z listem do prezes Fundacji Bożeny Walter w studio TVN24.

Premier zapewnia, że ujawni wszystkie dokumenty

- Pełna dokumentacja w sprawie tarczy będzie dostępna - zadeklarował premier Donald Tusk. Do tej pory kancelaria premiera odmawiała ich przekazania, zasłaniając się tajemnicą. Pozarządowe organizacje antykorupcyjne, które od pół roku bezskutecznie proszą o dokumenty, poskarżyły się do sądu.

Niemcy pozbędą się broni atomowej

Niemcy będą rozmawiali z sojusznikami na temat wycofania z terytorium państwa stacjonujących tam jeszcze głowic atomowych - powiedział przewodniczący FDP Guido Westerwelle, przyszły szef niemieckiej dyplomacji.

Zabił sędziego i jego rodzinę

Irański sędzia i pięcioro członków jego rodziny zostało zamordowanych w Teheranie - podała półoficjalna agencja Fars. Do zbrodni doszło w czwartek, ale informacja dopiero teraz przedostała się do mediów.

Nie chcą go w klubie ani w szpitalu

- Wszyscy wolelibyśmy, żeby Zbigniew Chlebowski w tej chwili honorowo złożył rezygnację - mówił w "Piaskiem po oczach" Janusz Palikot, świeżo upieczony wiceszef klubu PO. - W sobotę na antenie RMF FM powtórzył dodał, że albo Zbigniew Chlebowski sam odejdzie z Platformy albo złoży wniosek o jego usunięcie. Były szef klubu PO ma też kłopoty w szpitalu, w którego radzie zasiadał.

"Tarcza antykorupcyjna to kolejny PR-owski zabieg rządu"

- To kolejny wizerunkowy zabieg rządu, polegający na tym, że (...) taka ładna nazwa miała dawać ludowi przesłanie, że rząd walczy z korupcją. Ja też mogę zrobić sobie zdjęcie, wydłużyć je i powiedzieć, że jestem chudy - to komentarz Ryszarda Kalisza do nieistniejącej jego zdaniem "tarczy antykorupcyjnej". W to, że kiedykolwiek ona funkcjonowała, nie wierzą też posłowie PiS. To komentarze po publikacji tvn24.pl, w której napisaliśmy, że kancelaria premiera nie chce przekazać dokumentów ws. tarczy organizacjom antykorupcyjnym.

Sankcje na Koreę za broń masowej zagłady

Amerykanie biją Koreańczyków po kieszeniach. USA nałożyły w piątek sankcje na północnokoreański bank w związku z jego zaangażowaniem w rozprzestrzenianie broni masowej zagłady - podano w Waszyngtonie.

"Żaden zakład nie umrze już w ciszy"

- Wczoraj, z wielką powagą, kilka tysięcy ludzi z całej Polski upomniało się o kolegów z "Ceglarza" - mówił w TVN24 Janusz Śniadek, szef "Solidarności" komentując piątkową demonstrację w Poznaniu. - Skończył się w Polsce czasy, że zakłady będą umierały w ciszy - dodał związkowiec.

Wjechał w miejski autobus. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły, a sześć zostało rannych w wypadku, do którego doszło nad ranem w Świerklańcu (Śląskie). Osobowy volkswagen zderzył się czołowo z autobusem miejskim, w który uderzył później jeszcze jeden samochód. Po wypadku droga krajowa numer 78 była zablokowana przez kilka godzin.

"Kamiński tylko ma przerwę. Ja też"

- Gdyby Tusk był uczciwym politykiem, poprosiłby o order dla Kamińskiego - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński. Były premier zastrzega, że w świetle prawa Mariusz Kamiński nadal jest szefem CBA. - Ma po prostu przerwę w wykonywaniu funkcji. Ja też - zaznacza były premier.

"Byłem podsłuchiwany. Bondaryk o tym wiedział"

- Byłem podsłuchiwany za wiedzą obecnego szefa ABW Krzysztofa Bondaryka - zdradza w wywiadzie dla "Polski" Włodzimierz Cimoszewicz. - Mam ograniczone zaufanie do wszystkich służb. Nie możemy czuć się bezpiecznie, bo nasze elementarne wolności nie są dobrze chronione - dodaje.

Jest nowa niemiecka koalicja

Kanclerz Niemiec Angela Merkel z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), zwycięzcy ostatnich wyborów, przypieczętowała umowę koalicyjną z Wolną Partią Demokratyczną (FDP) w sobotę nad ranem. Oznacza to, że w Niemczech rządzić będzie koalicja CDU/CSU-FDP.

Biskupi krytykują korupcję

Ponad 200 biskupów rzymsko-katolickich z różnych krajów afrykańskich ostro skrytykowało w piątek skorumpowanych polityków z Czarnego Kontynentu i wezwało ich do wyrażenia skruchy lub ustąpienia.

Obalony prezydent nie składa broni

Obalony w drodze zamachu stanu prezydent Hondurasu Manuel Zelaya wycofał się w piątek z negocjacji z obecnym prezydentem Roberto Michelettim. Stawką w rozmowach było rozwiązanie trwającego cztery miesiące kryzysu, który sparaliżował kraj.

Dom Bergmana na muzeum

Norweski archeolog i biznesmen Hans Gude Gudesen, który kupił dom Ingmara Bergmana na wyspie nieopodal Gotlandii, zamierza stworzyć tam centrum sztuki. Przedsiębiorca uzyskał na to zgodę rodziny reżysera - poinformowały w piątek szwedzkie media.

Bunt w więzieniu. Ile osób zginęło?

Sprzeczne informacje docierają z więzienia Joao Pessoa na północnym wschodzie Brazylii, gdzie doszło w piątek do buntu więźniów. Zdaniem BBC co najmniej pięciu osadzonych nie żyje, z kolei SkyNews pisze o siedmiu zabitych. Liczba rannych przekroczyła 40 osób.

Tarcza antykorupcyjna fikcją? Skarżą premiera do sądu

"Projekt tarczy antykoprupcyjnej nie ma sformalizowanego, biurokratycznego charakteru związanego z wyznaczeniem sił i środków ani z zatwierdzeniem planów lub harmonogramów działań (...) Nie ma specjalnych funduszy przeznaczonych na realizację programu" - tak kancelaria premiera odpowiedziała największym pozarządowym organizacjom antykorupcyjnym, proszącym o dokumenty w sprawie tarczy. Kilkukrotnie odmówiono im podania jakichkolwiek szczegółów. Organizacje poskarżyły się na premiera do sądu administracyjnego.

Pacjencie, gotuj się na horror

Szpitale będą musiały w przyszłym roku ograniczyć planowe przyjęcia i operacje. Powód to finansowe problemy Narodowego Funduszu Zdrowia. Dla pacjentów oznacza to jeszcze dłuższe niż obecnie oczekiwanie w kolejce do lekarzy. - W tak złej sytuacji szpitale nie były od 10 lat - alarmują lekarze.