Najnowsze

Najnowsze

Głodna kura to czystsze środowisko

W Belgii wymyślono sposób na walkę z odpadami. W walce z zanieczyszczeniami główna rola spoczęła na kurach. Trzeba ją wyhodować, aby miała apetyt, a wtedy znikną odpadki i do tego pojawią się jaja.

Złamali kręgosłup przez pomyłkę

Ponad 80 tys. zł ma wypłacić policja mieszkańcowi Warszawy, do którego mieszkania przez pomyłkę wkroczyli antyterroryści. Interwencja zakończyła się dla niego powaleniem na podłogę i złamaniem kręgosłupa.

Ostatnie godziny na złożenie podpisów

O północy mija termin rejestracji kandydatów na prezydenta. Do tego czasu komitety wyborcze muszą zebrać 100 tys. podpisów pod nazwiskiem kandydata. Komitety Kaczyńskiego, Komorowskiego i Olechowskiego jeszcze tego nie zrobiły.

Brytyjczycy wybierają. Kto z wielkiej trójki?

Od godz. 8 Brytyjczycy wybierają dziś nowy parlament. Wybory do Izby Gmin i samorządowe mogą przesądzić o odsunięciu tracącej na popularności Partii Pracy, która rządzi na Wyspach nieprzerwanie od 13 lat.

"Części samolotu będą na giełdzie"

Szczątki prezydenckiego samolotu, które są na miejscu katastrofy prawie miesiąc po wypadku, to jest zaniechanie polskiej strony - przekonuje były szef UOP Gromosław Czempiński. Według niego teren powinien zostać odgrodzony do samego końca śledztwa. - Takie zaniechanie powoduje, że za jakiś czas będziemy widzieli części samolotu na różnych giełdach - dodaje pilot płk Tomasz Pietrzak.

Dziecko znalezione w folii

Znaleziono go w torbie foliowej niedaleko łódzkiego lotniska. Chłopczyk ze świeżo odciętą pępowiną, był zawinięty w folię. Trafił do szpitala. Choć urodził się wcześniakiem - jest cały i zdrowy, brakuje mu rodziców. Po upływie 6 tygodni będzie miał szanse na prawdziwy dom i kochających rodziców. Na razie pracownicy łódzkiego lotniska i Urzędu Miasta zorganizowali zbiórkę pieniędzy i zanieśli do szpitala wyprawkę dla niemowlaka.

Współpraca z Rosjanami? Testem przekazanie materiałów

- Informacje o współpracy Rosjan z polską prokuraturą poznamy dopiero po powrocie Andrzeja Seremeta z Moskwy - mówił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w TVN24 minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Tłumaczył też, że teren katastrofy specjalnie nie został zabezpieczony przez Rosjan, bo "nie chcieli narazić się na zarzuty odgradzania od niego rodzin ofiar".

Więzienie za in vitro?

Więzienie za zabiegi in vitro, eksperymenty na embrionach i handel nimi - takie kary przewiduje społeczny projekt nowelizacji Kodeksu Karnego. Szanse jego uchwalenia są znikome, bo posłowie PO i Lewicy zgłosili wniosek o odrzucenie go już w pierwszym czytaniu.

"Części samolotu będą na giełdzie"

Środa, 5 maja Szczątki prezydenckiego samolotu, które są na miejscu katastrofy prawie miesiąc po wypadku, to jest zaniechanie polskiej strony - przekonuje były szef UOP Gromosław Czempiński. Według niego teren powinien zostać odgrodzony do samego końca śledztwa. - Takie zaniechanie powoduje, że za jakiś czas będziemy widzieli części samolotu na różnych giełdach - dodaje pilot płk Tomasz Pietrzak.

Nie mogą uwierzyć, że zabił

Środa, 5 maja Dramat w Pile - kobieta odkryła w mieszkaniu zwłoki 12-letniej córki. O zabójstwo podejrzany jest jej o trzy lata starszy brat. 15-letni Krystian H., prawdopodobnie po nieudanej próbie samobójczej, trafił do szpitala. O tym, że jego siostra została zabita, świadczą liczne obrażenia na jej ciele.

Polak złapany na lotnisku z 15 kg narkotyku

- Czescy celnicy zatrzymali na lotnisku w Pradze Polaka z 15 kilogramami efedronu (metylokatynonu) - poinformowała w środę agencja CTK, dodając, że jest to pierwszy przypadek przechwycenia tego narkotyku w Czechach, a zapewne także w Europie.

Rząd wysyła archeologów do Smoleńska

Polski rząd chce wysłać na miejsce smoleńskiej katastrofy ekipę archeologów - dowiedziała się TVN24. Ambasada RP czeka na zgodę MSZ Rosji. Minister w kancelarii premiera Michał Boni wyjaśnił, że rząd skorzystał z propozycji uniwersytetów, które zaproponowały, aby teren jeszcze raz przeszukać za pomocą odpowiedniego sprzętu.

Stalowa kopuła powstrzyma wielką plamę ropy

Wyciek ropy po eksplozji i zatonięciu platformy wydobywczej Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej ma powstrzymać wielka stalowa kopuła. W środę z Luizjany na miejsce wycieku wyruszył statek z ważącą 113 ton konstrukcją.

Polska nie straci miejsca w dowództwie NATO

- Polska nie straci stanowiska zastępcy dowódcy w dowództwie NATO w Norfolk, na które wskazywano gen. Mieczysława Cieniucha - zapewnił ambasador RP przy NATO Bogusław Winid. W kolei przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO admirał Giampaolo Di Paola uznał, że nominacja gen. Cieniucha na szefa Sztabu Generalnego WP to kontynuacja dorobku zmarłego tragicznie generała Franciszka Gągora.

Archeolodzy z Lublina do Smoleńska? "Nic o tym nie wiedzieliśmy!"

Archeolodzy z Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej nie mieli żadnych informacji o wyjeździe do Smoleńska - poinformowała nas po południu w środę rzeczniczka uczelni, Katarzyna Mieczkowska-Czerniak. Minister Kancelarii Premiera Michał Boni zapowiedział, że archeolodzy tego uniwersytetu pojadą do Smoleńska, by prowadzić badania na miejscu katastrofy prezydenckiego Tu-154. Wieczorem - po publikacji naszego tekstu - sprawa została wyjaśniona.

30 lat siedział za niewinność

Prawie 30 lat przesiedział w więzieniu za gwałt na 11-letniej dziewczynce. Sędziowie nie wierzyli, że 52-letni dziś Raymond Towler jest niewinny. Dopiero współczesna nauka, a konkretnie badania DNA, zapewniły mu upragnioną wolność.

"Kropka nad i" 05.05

Środa, 5 maja - Nie wiemy na pewno, że pilot Tu-154 chciał lądować, czy stało się coś innego - mówił w "Kropce nad i" gen. Anatol Czaban, szef szkolenia Sił Powietrznych. Ta niepewność wynika z faktu, że dopiero końcówka tragicznego lotu przyniosła gwałtowne obniżenie lotu. Generał zaapelował jednak, żeby przed końcem śledztwa nie wysnuwać żadnych wniosków.

Trzęsienie ziemi nieopodal Sumatry

Trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera odnotowano w środę u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Sumatry, podały amerykańskie służby sejsmologiczne (USGS).

CKE padła w sieci

Egzaminy maturalne trwają dopiero od dwóch dni, a strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na której publikowane są arkusze - padła z przeciążenia lub ataku hakerskiego.

80 lat Helmuta Kohla

Prawie 800 gości, w tym kanclerz Angela Merkel i prezydent Horst Koehler, uhonorowało w Ludwigshafen w Nadrenii-Palatynacie byłego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla, który niedawno skończył 80 lat. - Jestem dumny i wdzięczny za to życie - mówił wyraźnie wzruszony jubilat.

PO i PiS schodzą sobie z drogi

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała wszystkie 12 komitetów wyborczych w wyborach uzupełniających do Senatu. Wybory odbędą się w związku ze śmiercią w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem trojga senatorów: Krystyny Bochenek (PO), Stanisława Zająca (PiS) oraz Janiny Fetlińskiej (PiS). PO i PIS porozumiały się, że nie wystawią kandydata w okręgu, z którego pochodził senator partii konkurencyjnej.

Bliski Wschód bez broni nuklearnej?

Pięć atomowych mocarstw - Stany Zjednoczone, Rosja, Wielka Brytania, Francja i Chiny - wyraziło poparcie dla ustanowienia na Bliskim Wschodzie strefy wolnej od broni nuklearnej.

Grecja wrze. Są zabici

Blisko 20 tys. osób protestuje w Atenach przeciwko planom oszczędnościowym rządu. Według agencji Reutera, w pożarze wznieconym przez protestujących w centrum stolicy zginęły trzy osoby. Według strażaków płoną dwa budynki. Wcześniej policja użyła gazu łzawiącego przeciwko grupie ok. 50 osób, które próbowały wedrzeć się do siedziby greckiego parlamentu. Podobna manifestacja ma miejsce w Salonikach, gdzie na ulice wyszło 14 tys. osób.

Czeczenka w burce uziemiła samolot

Samolot indyjskich tanich linii lotniczych lądował awaryjnie w Kalkucie, a na płycie lotniska pojawili się saperzy i siły bezpieczeństwa. Wszystko przez podejrzane zachowanie pary z Czeczenii, a dokładnie kobiety, która nie chciała zdjąć burki.

Komorowski o szczątkach: to nie jest wielki problem

Bronisław Komorowski uważa, że do informacji o szczątkach samolotu i rzeczach osobistych znajdujących się wciąż na miejscu katastrofy należy podchodzić "z umiarem". - To nie jest wielki problem, trzeba z szacunkiem sprawę zakończyć - twierdził.

Litwini karzą za język polski

450 litów (470 zł) grzywny wymierzyła Litewska Państwowa Inspekcja Językowa prezesowi firmy przewozowej Irzimas za umieszczenia na swoich autobusach nazw tras w językach litewskim i polskim, a nie tylko litewskim.