Najnowsze

Najnowsze

Kosiarka zamiast McLarena. "Przeciętny Joe" bez konkurencji

To mogą być następcy Jensona Buttona i Lewisa Hamiltona. Ci Brytyjczycy, w przeciwieństwie do swoich rodaków startujących w Formule 1, nie jeżdżą jednak McLarenem, a kosiarką. W zorganizowanych w Hampshire w Anglii weekend zawodach na maszynach, które na codzień koszą trawę, nie mieli sobie równych.

Spadochron zawiódł

Chwile grozy przeżył skoczek, któremu w niedzielę w Jeleniej Górze nie otworzył się spadochron. Jednak udało się otworzyć zapasowy i spadochroniarz szczęśliwie wylądował na ziemi.

"Zakazane piosenki" wróciły do Warszawy

W niedzielę wieczorem w ramach obchodów 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbył się koncert "Zakazane Piosenki". Utwory śpiewali nie tylko profesjonalni muzycy, ale także zwykli warszawiacy. Na placu Piłsudskiego zabrzmiały m.in. "Pałacyk Michla", "Warszawskie dzieci" oraz "Sanitariuszkę Małgorzatkę".

Chcesz lecieć tanio? Załóż bagaż na siebie

Niedrogim biletom tanich linii lotniczych towarzyszy niski komfort. Pasażerom to jednak nie przeszkadza - są w stanie zrobić wiele, byle tylko utrzymać mały koszt przelotu i wymyślają sposoby by ominąć przepisy. By nie mieć nadbagażu, tony rzeczy zakładają na siebie.

Kontrolerzy fiskusa udają urlopowiczów

Uwaga na niepozornie wyglądających urlopowiczów, mogą się bowiem okazać kontrolerami skarbowymi. Fiskus wysyła swoich ludzi do letnich pubów, restauracji, ogródków piwnych i dyskotek. Liczy, że w ten sposób pozyska pieniądze na załatanie dziury budżetowej - pisze "Rzeczpospolita".

Relikwie Jana Chrzciciela odnalezione

Fragmenty szczątków należących według tradycji do świętego Jana Chrzciciela odkryto na wysepce Święty Iwan niedaleko Sozopola, na południowym wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii. Alabastrowy relikwiarz znaleziono w niedzielę w ruinach prawosławnego klasztoru noszącego imię świętego.

Terroryści grzmią: Hańba Francji

Jeden z liderów Al-Kaidy ujawnił, że jego ugrupowanie prowadziło z Paryżem negocjacje w sprawie uwolnienia francuskiego zakładnika Michela Germaneau, straconego przed tygodniem. Sugeruje, że gdyby nie akcja odbicia Francuza, nie doszłoby do jego śmierci

Armia zaniża liczbę rannych żołnierzy

Nie wszyscy żołnierze, którzy odnieśli obrażenia w Afganistanie, zostali uznani przez armię za rannych. Czasami lżej poszkodowani wojskowi sami bagatelizują problemy ze zdrowiem. Nie chcą bowiem tracić pieniędzy z misji - pisze "Rzeczpospolita".

Eksplozja u "producenta bomb" Hamasu

W poniedziałek nad ranem Strefą Gazy wstrząsnęła potężna eksplozja. Do wybuchu doszło w domu regionalnego dowódcy Hamasu, Ala Adnafa. Ranne zostały 32 osoby, w tym jedna ciężko.

Druga twarz gubernatora, co chwalił faszyzm

Austriacki sąd bada finansową przeszłość nieżyjącego gubernatora stanu Karyntia, skrajnie prawicowego Joerga Haidera. Według niedzielnego magazynu "Profil", w pewnym momencie zgromadził on na koncie w Lichtensteinie około 45 milionów euro, pochodzących z nielegalnych źródeł.

A jednak są podmorskie rzeki

Niezwykłe odkrycie brytyjskich naukowców. Badacze Uniwersytetu Leeds dowiedli, że dnem Morza Czarnego płynie jedyna na świecie podwodna rzeka o długości 59 metrów i 800 szerokości. Rozmiary niewielkie, ale ilość wody, którą pompuje - ogromna. Tamiza może się schować!

Zagrali na odpadach, oddali krew na Przystanku

XVI Przystanek Woodstock przeszedł do historii. Na koniec pobito Rekord Guinessa na największą orkiestrę grającą na instrumentach pochodzących z recyklingu. Następny przystanek za rok.

Di Caprio zawładnął snami i widzami

Thriller "Incepcja" z Leonardo Di Caprio już trzeci weekend z rzędu dominuje amerykański box-office. Wpływy z biletów ostatniegu obrazu Christophera Nolana wyniosły 27,5 mln dolarów w trzy dni. Na rynku światowym prowadzi jednak trzecia część "Toy Story".

W kosmosie bez "klimy"

W kosmosie można się nieźle spocić. NASA poinformowała, że zepsuł się jeden z dwóch systemów chłodzenia obsługujących amerykańskie, europejskie i japońskie laboratoria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kosmonautom nic, poza zaduchem, nie zagraża.

Radar początkiem tarczy. Polska w 2018

Już w przyszłym roku Amerykanie uruchomią pierwszą fazę systemu obrony antyrakietowej w Europie - podaje "Washington Post". W ramach tarczy w 2018 r. rozmieszczone mają zostać instalacje antyrakiet w Polsce. Jako pierwszy powstanie jednak radar wczesnego ostrzegania na promienie rentgenowskie.

"Czerwone Koszule" na ulicach

Mimo obowiązującego w Bangkoku stanu wyjątkowego kilkaset osób z ruchu "Czerwonych Koszul" manifestowało na ulicach stolicy Tajlandii. Protestanci skandowali m.in.: "Ludzie zginęli tutaj!".

Odnaleziony po 165 latach

Kanadyjscy archeolodzy odnaleźli w Arktyce brytyjski statek opuszczony 165 lat temu. HMS Investigator płynął na ratunek ekspedycji sir Johna Franklina. A sprawa ma też polityczny wymiar.

Zapłonął ogień dla Powstańców. "Pamiętać będziemy na wieki"

Na Kopcu Powstania Warszawskiego zapłonął ogień przyniesiony z Grobu Nieznanego Żołnierza przez "sztafetę pokoleń". Wcześniej - punktualnie o 17 - miasto zamarło na minutę. Stolica oddała hołd bohaterom sprzed 66 lat również modlitwą i wspólnym śpiewaniem piosenek powstańczych.

"Ludzie zajmujący się wojskiem nie rozumieją, po co powstał GROM"

- Ludzie zajmujący się siłami zbrojnymi nie rozumieją, po co powstała jednostka GROM - mówił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 były wiceminister obrony Romuald Szeremietiew. Jego zdaniem, polska jednostka specjalna powinna być podporządkowana bezpośrednio MON, choć "ciągle nie mamy człowieka na stanowisku ministra, który by to wszystko ułożył".

"Bardzo ograniczone" wyjście USA z Afganistanu

Redukcje liczby wojsk będą na początku bardzo ograniczone - oświadczył w niedzielę minister obrony Stanów Zjednoczonych - Robert Gates. Jak dodał, wycofywanie wojsk USA z Afganistanu w lipcu 2011 roku będzie zależeć od sytuacji na froncie.

Wielki wyścig, wielkie korki

W niedzielę odbył się pierwszy etap tegorocznego 67. już Tour de Pologne. Impreza miała start w Sochaczewie, a metę w Warszawie. Na platformę Kontakt TVN24 dostaliśmy dwie - jakże różne - relacje z wydarzenia, przesłane przez mieszkańców obu miast.

Tramwaj wodny utknął na mieliźnie

Chwila nerwów zamiast odpoczynku - tak wyglądało popołudnie pasażerów warszawskiego tramwaju wodnego, który utknął na mieliźnie w Kanale Żerańskim. Ściągnięcie statku zajęło kilkadziesiąt minut. Po naprawie tramwaj popłynął w dalszy rejs.

Płk Zawadka nie zmienia zdania i odchodzi

Dowódca GROM spotkał się w niedzielę z p.o. dowódcą Wojsk Specjalnych gen. bryg. Markiem Olbrychtem. Pułkownik Dariusz Zawadka podtrzymał swoją decyzję i nadal chce odejść ze stanowiska.

Samochód wjechał w pchli targ. Wybuchła panika

13 osób zostało rannych, w tym jedna poważnie, gdy rozpędzony samochód wjechał w pchli targ w Madrycie. Auto wpadło między stragany z takim impetem, że zatrzymało się dopiero na latarni. Nie wiadomo, dlaczego 50-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem.

Politycy PiS bojkotują popularny browar

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wzywają do bojkotu Kompanii Piwowarskiej - producenta piwa Lech. Wszystko dlatego, że na budynku byłego hotelu Forum, naprzeciwko Wawelu, gdzie pochowany został prezydent Lech Kaczyński wraz z żoną, browar umieścił wielki billboard z napisem "Spragniony wrażeń? Zimny Lech".

Ulewa zmieniła Pisz w jezioro

Gigantyczna ulewa zalała mazurski Pisz. Ulewa, która trwała niecałą godzinę, zamieniła ulice tego położonego na Mazurach miasta w jezioro. - Czegoś takiego w Piszu jeszcze nie widzieliśmy - pisze na Kontakt TVN24 internauta Piotr.

Powódź zabiła już ponad 1000 ludzi

Już ponad tysiąc osób zginęło w powodziach, które nękają północno-zachodnią część Pakistanu - poinformowały CNN miejscowe władze. 30 tys. ludzi zostało uwięzionych przez wodę na dachach swoich domów.

Grecy wrócili do samochodów

Greccy hotelarze i firmy turystyczne mogą odetchnąć z ulgą. Kierowcy ciężarówek zaopatrujących m.in. stacje benzynowe, zakończyli w niedzielę trwający od sześciu dni strajk. Sprzeciwiali się liberalizacji przepisów dotyczących dostępu do ich zawodu.

Kościół w Jerozlimie ma płacić rachunki

Już wkrótce miejsce pielgrzymek chrześcijan z całego świata może zostać pozbawione wody. Władze Jerozolimy grożą odcięciem wody, dochodzącej do kranów Bazyliki Grobu Pańskiego, jeśli Kościoły nie zaczną regulować rachunków. Do tej pory opłaty pokrywały władze miasta.