Najnowsze

Najnowsze

Synagoga najechała Moskwę

Dwóch rabinów, cztery kółka i duża motywacja - efektem jest synagoga na kółkach. Cudo takie mogą podziwiać mieszkańcy Moskwy.

"Jarosław Kaczyński nie będzie decydował, kto jest patriotą"

PiS robi zadymę, nie będzie porozumienia wokół uchwały Sejmu o 17 września - stwierdził w programie "Kawa na ławę" Stefan Niesiołowski z PO. A broniąc swoich słów o Katyniu oświadczył: - Kaczyński nie będzie decydował, kto jest patriotą. Nawet rodziny katyńskie nie mówią o ludobójstwie. Politycy SLD i PSL ripostowali: ta dyskusja szkodzi Polsce. - Niemcy nas rozgrywają, Rosjanie nas rozgrywają, a my się tu zakatujemy. To jakieś szaleństwo - stwierdził Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Ostatnie notatki Jacksona zostały ujawnione

W ostatnich godzinach życia Michael Jackson pisał i przyklejał przy lustrze w łazience tajemnicze wiadomości, wskazujące na jego stan umysłu tuż przed śmiercią - donosi brytyjska bulwarówka "News of the World".

Ojciec "zielonej rewolucji" nie żyje

Ojciec "zielonej rewolucji", której celem było zlikwidowanie zjawiska głodu na świecie nie żyje. W latach 60. i 70. Norman Borlaug wyhodował m.in. odporne na choroby i bardzo wydajne odmiany pszenicy, które miały się do ego przyczynić. Zmarł w sobotę w Dallas z powodu komplikacji związanych z rakiem.

Frasyniuk: "Gruba kreska" Mazowieckiego to nie oszustwo

Tadeusz Mazowiecki zbudował silne fundamenty niepodległego państwa. I niezależnie od zadym i konfliktów politycznych, krzywych ścian, które stawiano w tym budynku, on się nie zwalił - powiedział w TVN24 były działacz opozycji Władysław Frasyniuk, nawiązując do 20-lecia rządu pierwszego niekomunistycznego premiera.

"Barometr" opinii widzów

Dlaczego Polacy przegrali ze Słowenią? Co zrobić z polską reprezentacją? Wyraź swoją opinię na ten temat. Wyniki sond analizowane będą w niedzielnym programie TVN24 "Barometr".

Buzek: zaproszę papieża

Szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek zapowiedział w niedzielę, że zaprosi papieża Benedykta XVI do odwiedzenia PE. Buzek przebywa w Rzymie na spotkaniu przewodniczących niższych izb parlamentów krajów G8, a wczoraj spotkał się z premierem Włoch Silvio Berlusconim.

Zabił dwie osoby, wciąż ściga go policja

Policja nadal nie odnalazła kierowcy, który w piątkowy wieczór śmiertelnie potrącił dwie osoby przy drodze krajowej nr 92 niedaleko Spławia (Wielkopolskie). Funkcjonariusze podejrzewają, że mógł on porzucić auto za granicą.

Siedmiu zabitych na Kaukazie

Siedmiu ludzi zginęło w atakach na północnym Kaukazie. Do incydentów doszło w Czeczenii, Dagestanie i Inguszetii - republikach na południu Rosji - poinformowały rosyjskie władze.

Irlandia: tak dla traktatu

Trzy tygodnie przed głosowaniem w irlandzkim referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego zwolennicy jego przyjęcia mają większość 52 proc. Głosów – wskazuje najnowszy sondaż ośrodka Red C dla tygodnika "Sunday Business Post".

Tornado rani 8 turystów z hotelu

Osiem osób – turystów – z hotelu trafiło do szpitala, poszkodowanych przez tornado. Żywioł uderzył w Alanyi, popularnym tureckim kurorcie na południu.

Prezydent Peres wyszedł ze szpitala

Prezydent Izraela Szimon Peres został zwolniony w niedzielę ze szpitala, do którego trafił dzień wcześniej na skutek zasłabnięcia. Peres zasłabł w sobotę wieczorem i trafił do szpitala - poinformowały źródła w izraelskiej służbie zdrowia.

Kilkadziesiąt tysięcy przeciw Obamie

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi protestowało w stolicy USA przed Kapitolem przeciw polityce prezydenta Baracka Obamy i Kongresu, w którym większość mają Demokraci.

Trzęsienie ziemi w Wenezueli. W stolicy powódź do pasa

Trzęsienie ziemi o sile 6,4 stopni w otwartej skali Richtera nawiedziło w sobotę Wenezuelę. Zatrzęsło także stolicą kraju – Caracas – tam w dodatku tuż po wstrząsach spadły niezwykle gwałtowne ulewy, woda sięgała nawet do pasa. Nie ma doniesień o ofiarach. Nie wiadomo, czy są straty w infrastrukturze naftowej.

Poznań przed Euro rozdał 1001 gwizdków

Setki osób odgwizdało w Poznaniu 1001 dni do otwarcia Euro 2012. Na Starym Rynku uruchomiony został zegar odmierzający czas do rozpoczęcia turnieju. W niedzielę to już tylko 1000 dni.

"Nie byliśmy nieomylni, nie byliśmy wszechmocni”

- Nie byliśmy nieomylni, ani wszechmocni, ale chcieliśmy dobrze służyć Polsce i za tą dobrą służbę Polsce wszystkim, którzy przyłożyli do tego ręki, serdecznie dziękuję - powiedział pierwszy niekomunistyczny premier po 89’, Tadeusz Mazowiecki, przy okazji rocznicowego koncertu w stołecznym Teatrze Wielkim. Niedziela to trzeci dzień obchodów 20 rocznicy powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego.

Winnie rzuca palenie w wieku 102 lat

Paliła od pierwszej wojny światowej. Brytyjka Winne Langley postanowiła w końcu rzucić ten brzydki nałóg, któremu hołdowała przez 95 lat. W wieku 102 lat, uznała, że czas (najwyższy) z tym skończyć - donosi "Daily Mail".

Nowy plan Marszałka na 17.09. "Bez uchwały - kompromitacja"

To jest być może ostatnia próba znalezienia kompromisu – mówi marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i zapowiada w TVN24, że sam przygotuje nowy projekt uchwały na rocznicę 17 września. W najbliższy wtorek zamierza spotkać się w tej sprawie z szefami klubów parlamentarnych.

Turysta zabity piorunem

Burze, które tego lata siły zniszczenie w wielu polskich miejscowościach, znów okazują się groźne. W wielu częściach kraju w sobotnie popołudnie spadły bardzo obfite opady. Na Giewoncie w czasie burzy piorun zabił turystę, natomiast inny - po słowackiej stronie Tatr - podobne zdarzenie przeżył.

"Może to Palikot zyska na tej reklamie"

Poseł Janusz Palikot swoją twarzą promuje gazetę - „Puls Biznesu” . Jak mówi, robi to za darmo, ale opozycja polityczna nie szczędzi mu krytyki, zaś rzecznik dyscypliny klubu kwituje ten fakt krótko „ Porozmawiamy o tym”. Tymczasem tę samą gazetę mają reklamować także inni politycy – a wśród nich wiceminister gospodarki.

"Może to Palikot zyska na tej reklamie"

Sobota, 12 września Poseł Janusz Palikot swoją twarzą promuje gazetę - „Puls Biznesu” . Jak mówi, robi to za darmo, ale opozycja polityczna nie szczędzi mu krytyki, zaś rzecznik dyscypliny klubu kwituje ten fakt krótko „ Porozmawiamy o tym”. Tymczasem tę samą gazetę mają reklamować także inni politycy – a wśród nich wiceminister gospodarki.

"My się nie kłóciliśmy, my dyskutowaliśmy"

- Marzę o chwili, kiedy pod krzyżem katyńskim Polacy i Rosjanie wspólnie pochylą się nad prawdą. Ale mam wrażenie, że spór o słowo „ludobójstwo”, nawet jeśli zostałby wygrany przez stronę polską, nie przybliży nas do siebie – powiedział w „24 Godzinach” Andrzej Celiński (Lewica). – Odstąpienie od tego słowa, to krok w tył w stosunkach Polska-Rosja – odpowiedział mu poseł PiS Zbigniew Girzyński.

Antywojenny wenecki Złoty Lew

Izraelski film "Lebanon" w reżyserii Samuela Maoza zdobył Złotego Lwa na 66. festiwalu filmowym w Wenecji. Nagrody dla najlepszych aktorów otrzymali Rosjanka Ksenia Rappoport i Anglik Colin Firth.

"Polska będzie mocarstwem XXI wieku"

Polska w roli jednego z głównych mocarstw XXI wieku - taka wizja przyszłości naszego kraju wyłania się z książki "W następnych stu latach" znanego amerykańskiego politologa George'a Friedmana. Brzmi to dość zaskakująco, ale Friedman to ekspert uznanego think tanku.

Oto najdroższy dom w Polsce

Na sprzedaż wystawiono najdroższy dom w Polsce. Kupić może go każdy. Wystarczy mieć 105 milionów złotych. To tyle samo co prawie sto warszawskich Orlików czy modernizacja Dworca Gdańskiego. TVN Warszawa jako pierwsza pokazuje najdroższy dom w Polsce.

Świętowali rocznicę "Gwiezdnych Wojen"

32 lata temu w Stanach Zjednoczonych na ekrany kin wszedł film "Gwiezdne Wojny". Obraz Georga Lucasa niemal natychmiast podbił serca milionów widzów na całym świecie. Do Polski trafił dwa lata po premierze. Z okazji rocznicy tego wydarzenia w Toruniu spotkali się fani sagi.

Bus wjechał pod pociąg

Jedna osoba zginęła, a cztery inne zostały ranne, gdy koło Mławy na Mazowszu bus zderzył się z pociągiem. Akcja ratunkowa nada trwa; bierze w niej udział również lotnicze pogotowie.

Na pamiątkę "Niespodzianki"

20-lecie powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego uczczono w stolicy w sposób szczególny: w miejscu, gdzie w 1989 roku mieścił się Komitet Wyborczy "Solidarności" odsłonięto tablicę pamiątkową. Komitet mieścił się przy Placu Konstytucji, w ówczesnej kawiarni o wdzięcznej nazwie "Niespodzianka".