Najnowsze

Najnowsze

1 i 17 września zapalmy w oknach świece

1 i 17 września o godz. 21 zapalmy  w oknach świece lub znicze, w hołdzie ofiarom agresji niemieckiej i sowieckiej – apelowała do wszystkich Polaków prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. W stolicy z okazji 70. rocznicy wybuchu wojny światowej zaplanowano  koncert, akcję teatralną i wystawę.

Dwulatek zmarł na sepsę. Trzymano to w tajemnicy

Dwuletnie dziecko z Goleniowa na Pomorzu zmarło w sobotę na sepsę  w szpitalu dziecięcym w Szczecinie. O tej śmierci poinformowała dopiero w środę  babcia dziecka, oburzona tym, że do mediów nie przekazano żadnej informacji o śmiertelnym przypadku sepsy – pisze „Gazeta Goleniowska”. Wcześniej, w marcu i w kwietniu w Goleniowie doszło do serii zachorowań na sepsę meningokokową, ogłoszono tam stan zagrożenia epidemicznego.

Nastolatkowie podpalili ptaka

Młodzi ludzie są coraz bardziej brutalni. Trzech nastolatków ze Świecia (woj. pomorskie) znęcało się nad ptakiem. Całą "zabawę" nagrali, a film wrzucili do sieci. Teraz staną przed sądem.

PO zostawia in vitro Sejmowi

Ani liberalne, ani konserwatywne skrzydło PO nie przeważyło ws. ustawy o in vitro. - Nie będzie ani zwycięzcy, ani pokonanego w tej debacie. Kierujemy do komisji zdrowia dwa projekty – powiedział dziennikarzom Jarosław Gowin przed posiedzeniem klubu PO.

Bob Dylan nakarmi milion rodzin na święta

13 października pojawi się w sklepach świąteczna płyta Boba Dylana zatytułowana "Christmas in the Heart" (Święta w sercu). Zyski z jej sprzedaży artysta przekaże na rzecz walczącej w głodem organizacji Feeding America.

Przepadł rząd, bo skończył się parlament

Rząd Mołdawii podał się w środę do dymisji, gdyż wygasła kadencja parlamentu, który wyraził wotum zaufania dla obecnego gabinetu. Taką procedurę przewiduje konstytucja kraju i ustawa o rządzie.

Engelking znów odwlekł konfrontację z Kaczmarkiem

Były prokurator krajowy Jerzy Engelking zapoznał się z protokołem z lipcowych przesłuchań przed komisją śledczą ds. nacisków, ale go nie podpisał. Jak twierdzi, potrzebuje więcej czasu na jego lekturę. Tym samym ponownie odwlekł konfrontację byłym szefem MSWiA Januszem Kaczmarkiem

Dalajlama nie chce sprawiać kłopotów

Dalajlama XIV przyjął zaproszenie i w poniedziałek przyjedzie na Tajwan - poinformowali w środę przedstawiciele gmin spustoszonych przez huragan Morakot. Jednak przyjazd duchowego przywódcy Tybetańczyków nie jest przesądzony i zależy ostatecznie od miejscowych władz.

Na uniwersytecie Murzyn też nie przechodzi?

Strona internetowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - nowoczesna, czytelna i do tego w dwóch językach. Kiedy jednak klikniemy na wersję angielską, okazuje się, że oprócz tekstu zmienia się także tytułowa grafika - białego studenta zastępuje student... czarnoskóry.

Marszałek przeciw polityce rządu. Świadomie?

Polska pochopnie i beztrosko podjęła decyzję o skali zaangażowania naszych wojsk w Afganistanie - uważa Bronisław Komorowski. Marszałek winą obarcza poprzednie ekipy. Problem w tym, że ostatnią zmianę do Afganistanu wysłał obecny szef MON Bogdan Klich, a jedną z poprzednich - ówczesny minister obrony, a dziś szef MSZ w gabinecie Donalda Tuska - Radosław Sikorski.

Rosja jeszcze mocnej związała Osetię

Rosja coraz bardziej wiąże ze sobą Osetię Południową. W obecności premiera Rosji Władimira Putina i prezydenta nieuznawanej przez społeczność międzynarodową separatystycznej republiki Eduarda Kokojtego podpisano kolejne dwustronne porozumienia.

Niemcy pokażą, jak Hitler atakuje Polskę

Niemcy, w przeciwieństwie do Rosjan, nie mają wątpliwości, jak rozpoczęła się II wojna światowa. W środę niemiecka telewizja dla zagranicy Deutsche Welle oraz TVP Polonia zaprezentowały film "Atak Hitlera na Polskę - Jak rozpoczęła się II wojna światowa". Emisja filmu - na początku września.

Posłanka PiS wytatuowała swoją kostkę

Wróciła z wakacji z nietypową pamiątką – tatuażem nad kostką. – Róża jest śliczna, a koledzy zareagowali z sympatią – zapewnia w rozmowie z tvn24.pl posłanka PiS Jolanta Szczypińska.

100 ton pomidorów w ruchu

Ponad 40 tysięcy ludzi, około 100 ton pomidorów i dwie godziny nieziemskiej zabawy - tak wyglądała tegoroczna La Tomatina, największa bitwa na pomidory w Hiszpanii. Latające warzywa i uśmiechnięte (choć brudne) twarze opanowały Buniol nieopodal Walencji.

Sanepid przekupiony smakołykami w koszyku

W zamian za kosz z dobrym jedzeniem sfałszowały dokumenty lokalu gastronomicznego. Dwie pracownice sanepidu w Lublinie zostały wyprowadzone z pracy w kajdankach, usłyszały już zarzut przyjęcia łapówki. O tej sprawie pisze „Dziennik Wschodni”.

Skrzypczak: Lekarze zalecają mi ograniczenie ilości wrażeń

Generał Waldemar Skrzypczak nie pojawi się na posiedzeniu sejmowej komisji obrony. - Niektórzy członkowie komisji już mnie osądzili. Mieli też czas na przygotowanie się do tej konfrontacji. A mi lekarze zalecają ograniczenie ilości wrażeń - mówił w TVN24.

"Kudłaty Bandyta" okradł 14 banków

Do tej pory okradł 14 banków, a kamery ochrony wielokrotnie uwieczniały jego twarz. Mimo to jest nieuchwytny. Mowa o "Kudłatym Bandycie" ("Shaggy Bandit") ochrzczonym tak przez FBI ze względu na podobieństwo do bohatera kreskówki o Scoobym Doo.

Sowieci planowali inwazję na Wlk. Brytanię

Radzieccy generałowie przygotowali tajny plan inwazji na Wyspy Brytyjskie, gdyby zimna wojna przekształciła się w gorącą. O całej sprawie pisze brytyjski dziennik "Guardian" i zamieszcza reprodukcję wykonanego w 1974 roku planu, który w czwartek po raz pierwszy zostanie pokazany publicznie.

Mona Lisa się wita, czyli chińska tandeta

Zagadkowy uśmiech Mona Lisy przez wieki wywierał głębokie wrażenie na obcujących z arcydziełem Leonarda Da Vinci. Teraz Mona Lisa nie tylko uśmiecha się, ale także rozmawia i macha ręką z ram obrazu. A wszystko to - w Pekinie.

Wiemy, ile polskich ofiar pochłonęła wojna

IPN publikuje zapowiadane dane dotyczące liczby ofiar wśród Polaków w czasie II wojny światowej. Z publikacji wynika, że w latach 1939-1945 zginęło od 5,6 do 5,8 mln polskich obywateli. To mniej niż szacunki z 1947 roku. Wówczas mówiło się, że zginęło 6 mln 28 tys. osób.

Kurtyka: To, co prezentuje Rosja to propaganda

To, co prezentuje Rosja ma tylko charakter propagandowy - ocenia szef Instytutu Pamięci Narodowej. W ten sposób Janusz Kurtyka odniósł się do tez prezentowanych przez rosyjskie media przed 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Rosja twierdzi m.in., że Sowieci podpisali pakt Ribbentrop-Mołotow, ponieważ Polska pięć lat wcześniej podpisała układ o nieagresji z faszystowskimi Niemcami.

Rosjanie chcą francuskich okrętów

Rosja ma nadzieję, że do końca tego roku uda się jej kupić od Francuzów nowoczesny śmigłowcowiec klasy Mistral, oznajmił szef rosyjskiego sztabu generalnego gen. Nikołaj Makarow. Oprócz tego Rosjanie mają zamiar kontynuować nieudane do tej pory testy rakiet Buława.

Sześciolatek postrzelił pięciolatkę

Zabawa dwójki dzieci o mały włos nie skończyła się tragicznie. Sześcioletni chłopiec postrzelił z wiatrówki swoją pięcioletnią koleżankę. Trafił dziewczynkę w klatkę piersiową. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wielki Brat wypatrzył wandala

Kompletnie pijany mężczyzna chodził nocą po Szczecinie i smarował sprayem po murach, elewacjach budynków, witrynach sklepów i bramach. Dzięki podglądowi kamer monitoringu miejskiego policjanci zatrzymali 26-letniego wandala.

Śpiewał o prezydencie, usłyszał już zarzuty

W ręce krakowskich policjantów wpadł mężczyzna, który w miniony weekend na krakowskich Plantach, śpiewając, znieważył głowę państwa. Czujnością wykazali się świadkowie zdarzenia, którzy o wulgarnym elemencie antypaństwowym natychmiast zawiadomili funkcjonariuszy.

Twój głos nie poszedł na marne

Twój głos oddany w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie poszedł na marne. Sąd Najwyższy uznał, że głosowanie jest ważne. Do SN trafiły w sumie 43 skargi, złożyli je m.in. niewidomi, którzy nie otrzymali kart do głosowania napisanych alfabetem Braille'a oraz Polacy z zagranicy.

Rosja razem z Nikaraguą. Ktoś jeszcze?

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w rocznicę uznania przez Moskwę niepodległości dwóch gruzińskich regionów - Abchazji i Osetii Południowej, zapewnia, że był to dobry krok.

Wyrwali się porywaczom. Jak?

Dwaj francuscy doradcy wojskowi, których 14 lipca porwali w Mogadiszu Somalijczycy, są już wolni. Nie jest jednak jasne, jak Francuzom udało się wyrwać porywaczom.