Najnowsze

Najnowsze

POzorny spokój przedwyborczy

Im bliżej wyborów parlamentarnych, tym na scenie politycznej robi się bardziej nerwowo. Ale w Platformie Obywatelskiej rywalizacja, wewnętrzne konflikty i spory to podobno już przeszłość. Dlaczego? Szef ugrupowania Donald Tusk miał nakazać, że... na nie przyjdzie czas po wyborach. A kto się go nie będzie słuchał, może ryzykować oddaniem partyjnej legitymacji.

Tusk do Paryża. Szczyt ws. Libii

We Francji będzie obradował nadzwyczajny szczyt w sprawie sytuacji w Libii. W Paryżu spotkają się przedstawiciele Unii Europejskiej oraz Ligi Państw Arabskich. Polskę będzie reprezentował premier Donald Tusk.

Koalicjanci zaatakują jeszcze w sobotę?

Akcja militarna przeciw dyktatorowi Libii rozpocznie się w sobotę, kilka godzin po nadzwyczajnym szczycie w Paryżu poświęconym Libii - poinformował w piątek wieczorem w wywiadzie dla BBC ambasador Francji przy ONZ, Gerard Araud. Wcześniej szef francuskiej dyplomacji Alain Juppe oznajmił, że wszystko jest przygotowane do uderzenia. Według Baracka Obamy, Muammar Kaddafi otrzymał już wystarczającą ilość ostrzeżeń, aby nie atakować własnych obywateli. Pomimo tego i deklaracji o zawieszeniu broni, wojska reżimu mają nadal atakować rebeliantów. - To kłamstwa mediów - twierdzi przedstawiciel władz.

"Będziemy patrzyli jak Kaddafi dożyna powstańców"

- Rezolucja ONZ ustanawiającą strefę zakazu lotów nad Libią i zakładającą interwencję sił zbrojnych, by pomóc cywilom jest spóźniona - zgodzili się goście "Faktów po Faktach" w TVN24. Według prof. Romana Kuźniara i gen. Marka Dukaczewskiego Muammar Kaddafi może poradzić sobie z rebeliantami bez udziału samolotów. - Będziemy patrzyli jak Kaddafi dożyna powstańców - powiedział Dukaczewski.

Bili leżącego. "To nie jest spokojna praca"

Ochroniarze jednego z nocnych klubów w centrum miasta bili leżącego chłopaka, który nawet nie jest w stanie się bronić - taką scenę widać na amatorskim nagraniu, które trafiło do internetu. Do zdarzenia doszło w centrum Wrocławiu w pasażu Niepolda - zagłębiu klubów i dyskotek, gdzie co weekend bawi się mnóstwo młodych ludzi. Przedstawiciel firmy ochroniarskiej za swoich pracowników przeprasza, ale tłumaczy ich, mówiąc, że praca w ochronie "to nie jest spokojna praca". - Często dochodzi do przeciążeń układu nerwowego - zaznacza.

Książki Grossa i Znak do prokuratury

- Krakowska prokuratura sprawdzi, czy doszło do popełnienia przestępstwa znieważania narodu polskiego przez wydawnictwo Znak i książki Jana Tomasza Grossa - poinformowała rzeczniczka prokuratury Bogusława Marcinkowska. Zawiadomienie w tej sprawie złożył mieszkaniec Wrocławia. Według niego Gross i Znak publikują książki szkalujące Polskę i Polaków.

Zachód w powietrzu wygra, ale co potem?

Koalicja państw zachodnich wsparta rezolucją ONZ szykuje się do zbrojnego ustanowienia strefy zakazu lotów nad Libią. W powietrzu Muammar Kaddafi nie ma najmniejszej szansy z zachodnim lotnictwem. Jego obrona przeciwlotnicza też ma nikłe szanse powstrzymać napastników. Jednak długotrwałe kontrolowanie libijskiej przestrzeni powietrznej i ochrona cywilów to już o wiele trudniejsze zadanie dla państw Zachodu.

Restauracja, która będzie wędrować przez świat

Pawilon Cube projektu włoskich architektów to restauracja na 18 osób z dużym tarasem widokowym. Ale to, co ją wyróżnia, to sposób w jaki będzie można z niej korzystać: stanie na szczytach gór, w parkach, a nawet na dachach budynków. Cube zadebiutuje 31 marca na Bramie Triumfalnej w Brukseli.

Pedofil w szkole? Rodzice nic nie wiedzieli

Po jednej ze szczecińskich podstawówek przez kilkadziesiąt minut swobodnie przemieszczał się nieznany mężczyzna, który prawdopodobnie molestował w tym czasie siedmioletnią dziewczynkę. Nikt nie zareagował. Rodzice są przerażeni tymi doniesieniami i skarżą się, że dyrekcja nie udziela im informacji. - Nic nie zostało jeszcze potwierdzone, dlatego ze względu na dobro dzieci nie chcemy rozdmuchiwać tej sprawy - tłumaczą przedstawiciele szkoły.

Obama w maju w Polsce

- Prezydent USA przyjedzie do Polski - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. Barack Obama weźmie 27-28 maja w Warszawie udział w szczycie państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Kradną przewody spod Narodowego

"Robiąc zdjęcia z wysokości dworca PKP Stadion, zauważyłem kobietę grzebiącą w ziemi" - napisał nasz warszawski Reporter 24, WRA. Okazało się, że wycinała przewody ze starych instalacji elektrycznych biegnących wokół Stadionu Narodowego. Pracujący przy budowie robotnicy twierdzą, że nie była to sytuacja odosobniona i ostrzegają, że w przewodach wciąż może płynąć prąd.

Trzęsienie ziemi można usłyszeć

Podmorskie mikrofony na Pacyfiku przypadkiem zarejestrowały złowieszczy dźwięk potężnych wstrząsów, które wywołały w Japonii największych kataklizm od dekad. Naukowcy z uniwersytetu w Hiszpanii udostępnili niezwykłe nagranie, na którym słychać dudniący huk trzęsienia ziemi.

Krzyż w szkołach może wisieć

Wieszanie krzyży w szkołach nie jest naruszeniem "prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami" oraz "wolności religijnej uczniów". Taki ostateczny wyrok w sprawie wieszania symboli we włoskich szkołach wydał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Król ratuje się miliardami dolarów

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud nakazał wydanie miliardów dolarów na rzecz obywateli oraz rozbudowanie aparatu bezpieczeństwa, by zabezpieczyć królestwo przed niepokojami, jakie przetaczają się przez kraje regionu.

Masakra tłumu po modłach

Co najmniej 31 osób zginęło w starciach opozycjonistów z jemeńskimi siłami bezpieczeństwa, które po piątkowych modłach otworzyły ogień do antyrządowych demonstrantów w Sanie - poinformowały źródła medyczne. Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah ogłosił w piątek, że Rada Obrony Narodowej wprowadziła w kraju stan wyjątkowy.

Jaruzelski zostaje w szpitalu

Gen. Wojciech Jaruzelski pozostanie w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie - poinformował rzecznik placówki płk Piotr Dąbrowiecki. W piątek pobrano od Jaruzelskiego, który trafił do szpitala siedem dni temu z powodu infekcji układu oddechowego, wycinek węzła chłonnego.

Powietrzna flota, która uderzy na reżim Kaddafiego

W pierwszej fazie operacji co najmniej 70 samolotów bojowych USA, a z drugiej strony po 6 myśliwców z Belgii i Danii. Każde z państw deklarujących udział w operacji angażuje się wojskowo stosownie do swych możliwości. Włochy i Hiszpania udostępniają swoje bazy dla sojuszników z północy Europy, w pobliże Libii płyną okręty amerykańskie.

Naga Rubik na wiosnę

Polska modelka Anja Rubik i Lady GaGa rozebrały się w najnowszym numerze magazynu mody "i-D". "Na okładce gorące, gorące, gorące kobiety, a ubrania w środku pisma" - reklamuje "Exhibitionist Issue" redaktor naczelny. Numer wiosenny "i-D" ukaże się 24 marca, film z Rubik już dziś.

Czterolatek uratował mamę

Czteroletniemu chłopcu udało się przez telefon uratować życie matki. Opisał swojemu ojcu jej stan zdrowia, a mężczyzna zaalarmował policję. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, okazało się, że kobieta miała atak epilepsji. Natychmiast wezwali pogotowie.

Ojciec odpowie za śmierć dziecka na kuligu

Za spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginął 10-latek, a jego 8-letnia siostra została ciężko ranna, odpowie przed sądem ojciec dzieci. Mężczyzna zorganizował tragiczny w skutkach kulig w grudniu ubiegłego roku w Sączowie w powiecie będzińskim (Śląskie).

Prezydenci w rocznicę w Smoleńsku i Katyniu

Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Rosji Dmitrij Miedwiediew spotkają się w Smoleńsku i Katyniu 11 kwietnia - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Potwierdziły się tym samym wcześniejsze nieoficjalne informacje w tej sprawie. - Fakt, że mimo trudnych dzisiaj relacji prezydenci Polski i Rosji szukają kontaktu, to dobrze - skomentował informację premier Donald Tusk.

SuperJumbo wyląduje w Warszawie

Fani lotnictwa z całej Polski szykują się na wizytę największego na świecie samolotu pasażerskiego, Airbusa A380. Lądowanie giganta może przyciągnąć nawet kilkuset miłośników awiacji. Planowo ma siąść na płycie lotniska o godz. 7.40

Malował Simpsonów, teraz koszulki

Matt Groening, twórca kultowego serialu "Simpsonowie" stworzył limitowaną edycję koszulek dla znanego domu mody Comme des Garçons. Projekty pokrył postaciami Barta Simpsona i bohaterami znanego komiksu "Life in Hell", opowiadającego o parze dwóch królików, którzy są gejami.

Toksyczny wyciek w Bydgoszczy

Silnie toksyczny fosgen, używany niegdyś jako gaz bojowy, wyciekł z zakładów chemicznych w Bydgoszczy. Według przedstawicieli przedsiębiorstwa, wyciek nie zagraża mieszkańcom. Sytuacja jest już opanowana, a alarm odwołany. Nie ma poszkodowanych.

Premier broni ministra "Sawicki jest perfekcyjny"

- Minister Sawicki jest perfekcyjny w szukaniu równowagi pomiędzy polityką spójności i forsowaniem polskich postulatów we wspólnej polityce rolnej - mówił w Sejmie premier Donald Tusk w czasie debaty nad wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Odwołania szefa resortu chce PiS.

Lotniskowce dwa dni od Libii. Kto uderzy w pierwszym rzucie?

Atak na siły Kaddafiego może nastąpić w ciągu najbliższych godzin - sugeruje rząd Francji, największego zwolennika interwencji w Libii. Jednak przerzucenie większych sił powietrznych w rejon operacji zajmie dwa dni. Tyle czasu potrzeba na przemieszczenie w pobliże Libii dwóch znajdujących się najbliżej lotniskowców Zachodu: amerykańskiego USS Enterprise i francuskiego "Charles de Gaulle" z dziesiątkami samolotów bojowych na pokładach. Minister obrony Danii spodziewa się, że działania zbrojne rozpoczną się jeszcze w ten weekend.

Milla Jovovich przyleciała do Polski

Milla Jovovich, znana aktorka i modelka, po raz pierwszy przyjechała do Polski. Będzie gwiazdą jednej z największych imprez modowych – Lexus Fashion Night. Dziś wieczorem poprowadzi pokaz, podczas którego swoje kolekcje pokażą trzy debiutujące projektantki mody.

Kompletują Radę IPN

Historycy Andrzej Chojnowski, Antoni Dudek, Andrzej Friszke, Andrzej Paczkowski i Tadeusz Wolsza zostali wybrani w piątek przez Sejm do mającej powstać Rady Instytutu Pamięci Narodowej. Na początku marca swoich przedstawicieli wybrał Senat.

Tydzień koszmaru Japonii

Minutą ciszy uczcili w piątek Japończycy tydzień po tragicznym trzęsieniu ziemi. Według aktualnych szacunków żywioł kosztował życie ponad 6 tys. osób, wciąż zaginionych jest ponad 10 tys. Wszystko zaczęło się w piątek 11 marca. Ziemia zatrzęsła się z siłą 9 stopni w skali Richtera, a wywołana trzęsieniem fala tsunami miała wysokość aż dziesięciu metrów.