Najnowsze

Najnowsze

Rodzina w szpitalu po pożarze mieszkania

Pięć osób zostało rannych w pożarze, który wybuchł w nocy we Wrocławiu. Ogień pojawił się w mieszkaniu na czwartym piętrze kamienicy przy ul. Krętej. Zdjęcia z akcji strażackiej dostaliśmy na Kontakt24 od internautów.

Masz ponad 700 tys. euro, masz kłopoty

Rząd Hiszpanii uchwalił w piątek dekret przywracający podatek od wielkich majątków. Ma on uzdrowić finanse publiczne w okresie głębokiego kryzysu, obowiązywać przez dwa lata i obciążyć osoby dysponujące fortunami powyżej 700 tys. euro - podała agencja EFE.

Pomyliła hamulec z gazem. Autem wjechała do sklepu

Wiele szczęścia mieli klienci jednego ze sklepów w Stanach Zjednoczonych. Samochód wjechał w budynek, zatrzymał się w jego środku - na półkach z towarem. Pojazdem kierowała 86-letnia kobieta, która pomyliła pedał hamulca z pedałem gazu.

"Tam, gdzie zaczyna się wojna, kończy się bezpieczeństwo"

Europa w czasach kryzysu potrzebuje wspólnych, rozsądnych i odważnych działań, a także silnego politycznego przywództwa, inaczej będzie tylko fasadą i zbiorową hipokryzją - mówił w piątek premier Donald Tusk na dorocznej Konferencji Ryskiej na Łotwie.

Gwinea jednak nie chce Kaddafiego

Prezydent Gwinei Bissau Malam Bacai zaprzeczył słowom swego premiera Carlosa Gomesa, który przed tygodniem zadeklarował gotowość udzielenia azylu libijskiemu dyktatorowi, Muammarowi Kaddafiemu.

Holandia kończy z burkami?

Holenderski rząd uchwalił w piątek całkowity zakaz noszenia muzułmańskich burek i innych okryć zasłaniających całą twarz. Uznał je za "sprzeczne z charakterem miejsc publicznych" - podano w komunikacie. Decyzja musi jeszcze uzyskać aprobatę obu izb parlamentu.

Guardian "będzie milczał"

Brytyjski dziennik "Guardian" powiedział "nie" Scotland Yardowi i odmówił ujawnienia źródeł informacji, które w lipcu dwojgu dziennikarzom gazety posłużyły za podstawę do nagłośnienia sprawy afery podsłuchowej. Dziennik zapowiedział, że będzie się energicznie przeciwstawiał tym żądaniom.

Połknął 72 woreczki kokainy

Brazylijskie władze złapały 20-letniego obywatela Iralndii, który połknął 72 pakunki kokainy (prawie kilogram narkotyku) chcąc przeszmuglować je poza granice kraju.

"Z lesbijkami to chętnie bym popatrzył"

Widzieliśmy już z bliska ostatni dzień Sejmu, to teraz cała kadencja. Wiele się przez te cztery lata działo - rzeczy ważnych, śmiesznych i wstydliwych. Zebrał się pokaźny bagaż wspomnień, nie zawsze łatwy do uniesienia.

Schetyna: To jest ciekawe miejsce

O czym marzy marszałek Sejmu w ostatnim dniu urzędowania? Jak sie okazuje głównie o tym, żeby po wyborach wrócić do tego samego gabinetu. Ma silną pozycję w klubie i poparcie byłego marszałka, czyli prezydenta. Pozostaje wygrać wybory. Czy marszałkowi z Platformy udało się być tym ponadpartyjnym i czy ostatni dzień pracy był dniem refleksji czy załatwiania spraw?

ONZ zdejmuje sankcje z Libii

Po upadku libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego Rada Bezpieczeństwa ONZ złagodziła w piątek sankcje, nałożone wiosną na Libię. Odblokowane zostaną między innymi konta dwóch libijskich koncernów naftowych.

Brak Grabarczyka? "Bardzo dobre zagranie PO"

Według komentatorów piątkowej debaty wyborczej w TVN24 głównym jej bohaterem był nieobecny minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. I właśnie jego nieobecność była dobrym posunięciem za strony PO - ocenił jeden z politologów. Drugi zaś wskazywał, że zabrakło w dyskusji "zdecydowanych ciosów".

3 ofiary zderzenia motocykli z samochodem

Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna po zderzeniu dwóch motocykli i samochodu osobowego. Do wypadku doszło w piątek wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 432 między Środą Wielkopolską a Śremem (woj. wielkopolskie). Policjanci i prokurator badają okoliczności wypadku. Zdjęcia z miejsca zdarzenia przesłała do redakcji Kontaktu 24 internautka @Ula.

"Zamach na prawo obywateli do kontroli władz"

Dziesięciu głosów zabrakło do odrzucenia w piątek przez Sejm senackiej poprawki do nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. W myśl poprawki, możliwe będzie ograniczenie prawa do informacji ze względu na "ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa".

Fotyga przyjęła wyzwanie Nowaka

Była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga (PiS) zgodziła się na udział w debacie z ministrem w Kancelarii Prezydenta Sławomirem Nowakiem (PO). Fotyga i Nowak są "jedynkami" na listach swoich partii do Sejmu w okręgu gdańskim. Szczegóły spotkania zostaną dopiero ustalone.

Po debacie: "Rozmawialiśmy do rzeczy i do ludzi"

- Rozmawialiśmy do rzeczy i do ludzi jednocześnie. Tego typu debata ma sens nie tylko przed wyborami, ale warto je organizować regularnie, co jakiś czas - powiedział zaraz po debacie Bogusław Liberadzki z SLD. Wszyscy uczestnicy się z nim zgodzili - debata była merytoryczna i potrzebna.

Koniec nadziei, koniec akcji - wydobyli ciało ostatniego górnika

Smutny koniec akcji ratunkowej w zalanej kopalni Gleision na północ od Swansea w południowej Walii. W piątek wydobyto zwłoki czwartego i ostatniego z poszukiwanych górników. Tym samym trwająca od czwartku intensywna akcja ratunkowa zakończyła się niepowodzeniem.

Rostowski triumfuje: Jest kompromis ws. "sześciopaku"

Trzy ważne rzeczy się stały: umowa między bankami centralnymi (na pożyczki dolarowe europejskim bankom), kompromis w sprawie "sześciopaku" i po trzecie pogłębiona współpraca Europy z USA, którą symbolizuje obecność Timothy Geithnera - ogłosił na konferencji prasowej kończącej pierwszy dzień nieformalnego posiedzenia Ekofinu Jacek Rostowski, mówiąc o obecności we Wrocławiu sekretarza stanu USA.

Ziobro pozwie Tuska. Ale już po wyborach

Zbigniew Ziobro pozwie premiera Donalda Tuska za naruszenie dóbr osobistych - powiedział portalowi tvn24.pl prawnik europosła PiS mec. Andrzej Romanek. Chodzi o wypowiedź szefa rządu z sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej. Europoseł PiS dwa dni temu postawił ultimiatum liderowi PO - jeśli ten publicznie nie przeprosi go w ciągu 48 godzin, wtedy złoży sądowy pozew. 48 godzin minęło, słowo "przepraszam" nie padło.

Premier: Kto czuje się spokojny, przegrywa

- Proszę mi pokazać polityka, który na trzy tygodnie przed wyborami nie przejmuje się sondażami - mówił w piątek premier Donald Tusk, który w okresie przedwyborczym "nie czuje się bezpiecznie" i to samo powtarza innym członkom Platformy.

"Chaos i brak planu. To infrastruktura wg PO"

Rozkopanie Polski, chaos na kolei i brak skutecznego projektowania inwestycji zarzucili przedstawiciele opozycji ministrowi infrastruktury Cezaremu Grabarczykowi podczas trzeciej debaty przedwyborczej w TVN24. Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska odpierała zarzuty, wskazując na błędy poprzedników. - Ta ekipa jest zdolna wykonać kolejny krok, by Polska stanęła na mocnych, gospodarczych nogach - powiedziała. Do pełnej mobilizacji wezwał Janusz Piechociński (PSL).

Holandia nie chce Bułgarii i Rumunii w Schengen

Holandia w dalszym ciągu pozostaje przeciwna wejściu "nawet częściowo" Rumunii i Bułgarii do strefy Schengen - zapowiedziała w piątek rzeczniczka prasowa ministerstwa ds. imigacji i polityki azylowej.

Napieralski przedstawia przyszłych ministrów

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski, po zadeklarowaniu chęci stworzenia rządu z Platformą Obywatelską po wyborach, "poszedł za ciosem" i podał nazwiska osób, które w rządzie Sojuszu stanęłyby na czele resortów. Są wśród nich m.in. Marek Siwiec i Krystyna Łybacka.

Wybierz zwycięzcę debaty

Polskie drogi, koleje państwowe, mieszkania dla młodych, rozwój regionalny - m.in. taka była tematyka kolejnej, trzeciej już debaty przedwyborczej w TVN24. W piątkowej dyskusji o infrastrukturze udział wzięli przedstawiciele czterech partii parlamentarnych - Elżbieta Bieńkowska z PO, Elżbieta Jakubiak z PJN, Bogusław Liberadzki z SLD oraz Janusz Piechociński z PSL. Mimo zaproszenia, udziału w debatach konsekwentnie odmawiają przedstawiciele PiS.

Mobilizują rezerwy, boją się buntu w Palestynie

Armia izraelska mobilizuje rezerwistów, aby wzmocnić swą obecność wojskową na Zachodnim Brzegu w przewidywaniu ewentualnych buntów po zapowiedzianym na 23 września złożeniu w ONZ wniosku o uznanie państwa palestyńskiego.

"Kwaśniewski mediuje ws. uwolnienia Tymoszenko"

Według gazety internetowej "Ukrainska Prawda" były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski, jako specjalny wysłannik polskiej prezydencji w UE, zastanawia się wraz z władzami Ukrainy, jak wyjść z sytuacji związanej z aresztem byłej premier Julii Tymoszenko.

Zbojkotują papieża. "Kwestia zachowania"

Watykan oświadczył w piątek, że decyzja niektórych członków niemieckiego parlamentu, aby nie wysłuchać przemówienia papieża podczas jego wizyty w Bundestagu 22 września, to "kwestia zachowania" i gościnności.