Najnowsze

Najnowsze

Wybierają przeciwnika Sarkozy'ego

Swoje wybory w niedzielę mają też Francuzi - ale tylko ci o lewicowych poglądach. Dziś odbędą się tam prawybory kandydata francuskiej Partii Socjalistycznej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Spośród sześciu kandydatów największe szanse na nominację ma Francois Hollande.

Banki zepchną szczyt UE na drugi plan?

Popołudniu kanclerz Niemiec Angela Merkel spotyka się z francuskim prezydentem Nicolasem Sarkozym. Oficjalnie rozmowy mają dotyczyć przygotowań do szczytu UE - 17 października i szczytu strefy euro - 18 października w Brukseli, jednak na pierwszy plan prawdopodobnie wysuną się zagrożone kryzysem banki.

Stracili dach nad głową

Ponad dwie godziny zmagali się z ogniem opolscy strażacy, którzy zostali wezwani do płonącego domu. Płomienie pojawiły się w budynku w sobotę przed godziną 23. Mieszkańcy zostali ewakuowani, jedna osoba trafiła do szpitala. O zdarzeniu poinformowały lokalne portale www_24opole_pl i www_360opole_pl

Wielka zbiórka na rzecz ubogiej młodzieży

Ponad 100 tys. wolontariuszy wyjdzie dziś w Polskę, by zbierać pieniądze na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich terenów wiejskich i małych miast. Kwesta to część obchodów jedenastego Dnia Papieskiego. Jego hasło to "Jan Paweł II - człowiek modlitwy"

Kryzys. Żyją w lesie

Amerykański sen skończył się dla nich koszmarem. Przyszedł kryzys, stracili pracę, domy i musieli uciekać. W amerykańskich lasach powstają całe miasta bezdomnych. Niektórzy latami żyją w szałasach i prowizorycznych domach, pomiędzy drzewami budują wspólne łazienki i pralnie. Jedno z takich miasteczek założył przed pięcioma laty pastor Steve Brigham.

Samochód wbił się w dom

Dwóch mężczyzn zginęło na miejscu po tym jak ich auto wjechało w budynek mieszkalny w Kamieńcu Wrocławskim na drodze z Oławy do Wrocławia. Przyczyny wypadku bada policja jednak nieoficjalnie była to nadmierna prędkość.

Afera w brytyjskim rządzie

Skandal w rządzie Davida Camerona. Według brytyjskich mediów minister obrony Liam Fox mógł dopuścić do tajemnic resortu swojego drużbę i byłego współlokatora Adama Werritty'ego, choć ten oficjalnie nie miał nic wspólnego z urzędem. Premier Cameron pod presją mediów zażądał natychmiastowego dochodzenia i wyjaśnienia sprawy.

"Oburzeni" rozbili się w Brukseli

Pierwsi członkowie ruchu "oburzonych" opanowują stolicę Belgii. W sobotę wieczorem blisko 150 młodych ludzi rozbiło obóz w jednym z parków Brukseli. Władze nie godzą się na nielegalne obozowisko i proponują demonstrantom pusty budynek uniwersytecki.

Śmietnik zamiast urny, pobicia, ślusarze i różaniec

Gdyby nie Ursynów, cztery lata temu cała Polska o trzy godziny wcześniej dowiedziałaby się, która partia wygrała wybory. PKW przedłużyła ciszę wyborczą do godz. 22:55, bo w Warszawie zabrakło kart do głosowania. Ale w ostatnich latach w innych komisjach wyborczych też działy się ciekawe rzeczy. Był gaz pieprzowy, próba odmówienia różańca w lokalu, wyważane łomem drzwi, śmietniki zamiast urn oraz pijani i okradani członkowie komisji.

Na Syberii wybierają od północy

O północy posłów i senatorów zaczęli wybierać Polacy mieszkający i przebywający na Syberii. To z powodu 7-godzinnej różnicy czasu pomiędzy Irkuckiem a Polską. W Rosji głosować można jeszcze w Moskwie, Petersburgu i Kaliningradzie.

W USA już zagłosowali

Polacy w Stanach Zjednoczonych skończyli już głosowanie. To właśnie tam leży jeden z największych zagranicznych okręgów wyborczych - w Chicago zarejestrowało się prawie 12 800 osób. Lokale zamknięto o godz. 6 rano czasu polskiego.

Jak Kaddafi dawał pracę i autografy Polakom

"To była gładko działająca władza autorytarna". Dla Polaków pracujących w kraju Muammara Kaddafiego, życie wśród Libijczyków nie było uciążliwe, musieli jednak znosić kontrolę państwa. Rozmówcy tvn24.pl zapamiętali swój wyjazd do Libii na "saksy" pozytywnie. Podkreślają tolerancję Libijczyków. Niektórym zdarzały się też wyjątkowe przygody, jak choćby zdobycie plakatu z podpisem samego "wodza rewolucji".

Przecieki, pozwy i fałszywki. Czyje głowy polecą w FSB?

Zmiana prezydenta w Rosji oznacza masowe zmiany na wszystkich kierowniczych stanowiskach. Także, a może przede wszystkim, w służbach specjalnych - filarze obecnej władzy. Utrata stanowiska to utrata konkretnych wpływów i dochodów. Nikt nie wie tego lepiej niż oficerowie najpotężniejszej służby - FSB. Walką o jak najlepszą pozycję w nowym rozdaniu tłumaczyć można ostatnie skandale wstrząsające Łubianką. Celem stały się trzy kluczowe zarządy tej instytucji.

Dziś bierzemy udział w rewolucji

Okręgi jednomandatowe w wyborach do Senatu to ważny, ale ryzykowny eksperyment - oceniają politolodzy. Wyjścia są dwa: albo będziemy świadkami zwycięstwa wciąż kształtującego się u nas społeczeństwa obywatelskiego, albo tych, którzy potrafili najbardziej uzależnić od siebie wyborcę.

Autobus uderzył w ciężarówkę. Są ranni

Siedem osób trafiło do szpitala, a kilkanaście zostało lekko rannych w wypadku do którego doszło w sobotę wieczorem na autostradzie A4. Autobus z uczniami trzeciej klasy gimnazjum wracającymi z Zakopanego uderzył w ciężarówkę.

"Ulica odpłynęła w siną dal..."

"W Mosinie powódź! Pękła główna rura wodociągowa. Część ulicy odpłynęła w siną dal..." - napisał w mailu do redakcji Kontaktu 24 @Piotr. "Na miejscu jest 30 strażaków. Podtopionych zostało 12 domów" - powiedział nam rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej.

Assange i Chomsky na manifie w Londynie

Mimo mroźnej pogody ponad tysiąc ludzi zebrało się w sobotę w południe na antywojennej demonstracji na londyńskim Trafalgar Square, by zaprotestować przeciwko wojnie w Afganistanie w związku z 10. rocznicą jej rozpoczęcia. W wiecu zorganizowanym przez antywojenne ugrupowanie SWC (Stop the War Coalition) wzięli udział m. in. założyciel Wikileaks Julian Assange, muzyk Brian Eno i amerykański weteran ruchu pokojowego Noam Chomsky.

Trojka w Atenach pod ochroną. Krytykuje Greków

Przedstawiciele tzw. trojki (Komisja Europejska, MFW i Europejski Bank Centralny) krytycznie oceniają reformatorskie działania greckich władz. Bez pozytywnej opinii z ich strony Ateny nie otrzymają kolejnej transzy (8 miliardów euro) międzynarodowego pakietu ratunkowego, a to może oznaczać bankructwo kraju.

Robak Zeus, spam i botnety. Cyberataki w polskim internecie

Około 4 miliony niebezpiecznych incydentów odnotowano w polskim internecie przez pierwsze sześć miesięcy 2011 roku - wynika z raportu CERT Polska. Przede wszystkim były to zdarzenia związane z rozsyłaniem spamu i działaniem tzw. botnetów - sieci komputerów ze złośliwym oprogramowaniem.

Gruzja stanęła na drodze Rosji do WTO

Rozmowy przedstawicieli władz Gruzji i Rosji w sprawie rosyjskiego członkostwa w Światowej Organizacji Handlu (WTO) zakończyły się niepowodzeniem - powiedział Reutersowi szef gruzińskiej delegacji na te prowadzone w Szwajcarii negocjacje.

Armia bezsilna. Kolejne ofiary wojny narkokarteli

Meksykańska armia nie radzi sobie z narkotykową wojną pomiędzy czterema kartelami o kontrolę nad wschodnim Meksykiem. W Veracruz znaleziono zwłoki 10 nowych ofiar walk. Niektóre miały ślady okrutnych tortur, inne były poćwiartowane.

"Zawrót głowy od sukcesów". Miedwiediew sięga do Stalina

Uważany za zwolennika reform i stopniowej demokratyzacji Rosji prezydent Dmitrij Miedwiediew zaskoczył swoich zwolenników. Sięgnął do leksykonu Józefa Stalina, mówiąc działaczom rządzącej partii Jedna Rosja, że nie powinna z góry zakładać, iż zwycięży w grudniowych wyborach do Dumy. Czy takie połączenie najgorszych tradycji sowieckich i "liberalnego" wizerunku przywódcy Rosji wstrząśnie "partią władzy" i pomoże jej poprawić notowania?

Skończyło się paliwo, wodował na oceanie

Amerykańska Straż Przybrzeżna uratowała pilota samolotu, który spadł do oceanu u wybrzeży Hawajów po tym, jak w maszynie skończyło się paliwo. Moment wypadku i akcję ratunkową udało się sfilmować.

Czyszczą Rzym z miłości

Władze Rzymu wypowiedziały wojnę nowej tradycji przyczepiania przez zakochanych - jako symbolu miłości - kłódek do mostów, zabytków i w historycznych miejscach. W sobotę rozpoczęto usuwanie tysięcy kłódek. Pozostaną tylko na moście Milvio nad Tybrem.

"Gnał prawie 200 km/h". Dwa razy za szybko

Wrocławscy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Leszna, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 110 km/h. Mężczyzna pędził po krajowej "12" z prędkością niemal 200 km/h. Kierowca otrzymał 600 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych.

Krwawy pogrzeb. Bezpieka zabiła żałobników

Syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły w sobotę co najmniej dwóch uczestników pogrzebu szefa kurdyjskiej opozycji w Syrii, Meszala Tamo, zastrzelonego w piątek w Al-Kamiszli - informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

"Zima bedzie fest mocno, długo i moc śniegu"

Najlepszymi specjalistami od pogody od wieków są podobno górale. Dlatego reporter TVN24 wybrał się w góry, żeby usłyszeć, jaka w Polsce będzie zima. - Jesień idzie ku zimie, trzeba siec, bo zima będzie spiec - mówi Kuba Gołdyn, góral ze Szczyrku.

Drzewo runęło na przechodnia

W Warszawie, ok. godz. 14.30 na wsiadającą do samochodu kobietę przewróciło się drzewo. Poszkodowana została odwieziona do szpitala, jednak - jak informuje policja - jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Informację oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta @Macbed.

"W Tygodniku odnalazłem się jak w rodzinie"

- Wiedziałem, że byli tacy ludzie w Polsce, którzy potrafili powiedzieć "nie" w sprawie nekrologu Stalina - mówi Władysław Bartoszewski i wspomina nawiązanie kontaktu i współpracę z redakcją "Tygodnika Powszechnego". Profesor opowiada, że czuł się tam, jak w rodzinie. Bartoszewski mówi też o pracy dla Radia Wolna Europa, o tym, jak to się zaczęło. O tym, że wyrażenie chęci współpracy zostało wysłane z Aten, a "rozmowa kwalifikacyjna" odbyła się w Wiedniu.