Najnowsze

Najnowsze

Do windy za potrzebą? Uważaj, usłyszysz głos

Jak walczyć z przechodniami załatwiającymi się w windach przy kładkach i w przejściach? Warszawscy drogowcy już wiedzą. Jak pisze "Życie Warszawy" ogłosili oni właśnie pierwszy przetarg na nowe podnośniki z... czujnikami wilgoci.

Zjedli kiełki na przyjęciu. 8 osób w szpitalu

Groźny szczep bakterii E.coli, który spowodował śmierć 46 osób w Niemczech i Szwecji, pojawił się we Francji - podało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Do szpitali trafiło osiem osób z Bordeaux. Siedem z nich brało udział w przyjęciu na terenie miejscowego przedszkola.

Ściągają haracze od walk kogutów i upraw limonek

Meksykański kartel narkotykowy La Familia czerpie zyski ze ściągania haraczy od rolników, górników, przedsiębiorców, a nawet pobiera procent od koncertów i walk byków - ujawniły w niedzielę federalne władze w raporcie na temat gangu.

Deskorolkarze opanowali miasto. Rząd zauważył?

Setki deskorolkarzy przejechały ulicami stolicy Filipin, Manili. Akcja ma na celu zainteresowanie tym sportem jak największej liczby osób i wprowadzenie przepisów umożliwiających im treningi w odpowiednio przystosowanych do tego miejscach.

Chiny chcą pożyczać Europie

Premier Chin Wen Jiabao, który jest z wizytą w Wielkiej Brytanii, chwalił w niedzielę w Brimigham w środkowej Anglii "owocną współpracę" gospodarczą z Londynem. Mówił także, że Chiny mają zamiar pożyczać pieniądze europejskim krajom, które doświadczają trudności finansowych.

Sędziwi Khmerzy za ludobójstwo przed sądem. Ruszył proces

W Phnom Penh, ponad trzydzieści lat po upadku reżimu Czerwonych Khmerów, rozpoczął się długo oczekiwany, drugi proces ich przywódców, rządzących Kambodżą w latach 1975-1979. Staną oni przed oenzetowskim międzynarodowym trybunałem ds. ludobójstwa w Kambodży. Żadne z nich nie przyznaje się do winy.

5 ton "wyjątkowo czystej" kokainy

Ponad pięć ton "wyjątkowo czystej" kokainy przechwyciła gwardia narodowa na południu kraju - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. To druga największa dostawa tego narkotyku, jaką udało się przechwycić w Wenezueli.

Nie połączą wysp. Helgoland nadal odcięta

Zwolennicy powiększenia niemieckiej wyspy Helgoland na Morzu Północnym zostali pokonani w niedzielnym referendum. Połączenie z sąsiednią Duene miało umożliwić rozwój turystyki, 583 mieszkańców wypowiedziało się przeciwko powiększeniu wyspy, a 482 za.

Woda, która zabrała im wszystko, wreszcie ustępuje

Mieszkańcy zalanego miasta Minot w amerykańskim stanie Dakota Północna poczuli wreszcie ulgę po tym, jak nadeszła informacja, że rzeka Souris, która spowodowała ogromne zniszczenia, wreszcie zaczęła się cofać. W sobotę Souris osiągnęła rekordową wysokość, o 2 metry przekraczając stan alarmowy.

Idą upały. Ale zostaną krótko

Lato dla większości z nas oznacza słońce i wysokie temperatury. Na te ostatnie będziemy musieli jednak trochę poczekać. 16-dniowa prognoza pogody pokazuje, że upały przyjdą w najbliższy wtorek i środę, ale szybko ustąpią chłodniejszej masie powietrza.

Brat Chaveza nie wyklucza "walki zbrojnej"

Starszy brat prezydenta Wenezueli, gubernator stanu Barinas, Adan Chavez powiedział w niedzielę, ze zwolennicy prezydenta nie powinni wykluczać podjęcia walki zbrojnej, choć wolą zachować władzę dzięki wyborom.

Zaatakowali kino. Bo film był świecki

Grupa ultrakonserwatywnych islamistów zaatakowała kino w centrum Tunisu, ponieważ wyświetlano tam film o życiu świeckim. Napastnicy włamali się do budynku i zaatakowali publiczność.

30 lat i dwa razy więcej cukrzyków

Zachorowalność na cukrzycę w ciągu ostatnich 30 lat wzrosła na świecie aż dwukrotnie, zwiększyła się też umieralność na tę chorobę - alarmują naukowcy. Do 2015 roku wydatki na leki w Wielkiej Brytanii mogą wzrosnąć do 30 mld funtów. Badania cytuje BBC News.

Pawelka: Polska musi przeprosić za wypędzenia Niemców

Przewodniczący Ziomkostwa Śląskiego Rudi Pawelka zażądał od Polski i Czech przeprosin za wypędzenia Niemców pod koniec i po II wojnie światowej. Podczas zjazdu Ślązaków w Hanowerze Pawelka przyznał, że Niemcy "ściągnęli na siebie wielką winę". Ale - jak dodał - po zbrodniach Hitlera doszło do zbrodni na Niemcach, wypędzonych ze stron ojczystych.

60 ofiar do soboty. Podsumowanie przed nami

Powroty z długiego weekendu dobiegają końca. Do soboty zginęło na drogach 60 osób. W najtragiczniejszym wypadku ostatnich dni, niedaleko Nidzicy (warmińsko-mazurskie) - aż 6. Dwie kolejne w stanie ciężkim wciąż są w szpitalu. Weekend, który miał być "bez ofiar" okazał się tragiczniejszy niż w ubiegłym roku. W poniedziałek policja poda pełne statystyki.

"Jest całkiem nieźle". Polacy do domów wracali po południu

Jest całkiem nieźle - mówili reporterzy TVN24 podsumowując ostatnie godziny powrotu Polaków do domów po długim weekendzie. Większość kierowców zdecydowała się na jazdę wczesnym popołudniem i to wtedy obserwowaliśmy największe korki. Niestety, weekend był tragiczny pod względem liczby wypadków i zgonów. To wypadki najczęściej blokowały ruch. Ale zdarzały się także np. awarie bramek przy wjazdach na autostrady.

Pierwszy obraz Marsa namalowano kredką

Pierwszy satelitarny obraz Marsa powstał przy użyciu zwykłej kredki. Zanim naukowcy NASA odebrali obraz z sondy Mariner 4, kolorowali dane numeryczne, uzyskując obraz powierzchni planety.

PiS przedstawi ustalenia ws. Smoleńska po niedzieli

Jeszcze przed inauguracją polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, zespół posłów PiS opublikuje fragmenty tzw. "białej księgi" dotyczącej przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem - informuje "Rzeczpospolita". - Nie będzie to jeszcze pełny raport - zaznacza w rozmowie z gazetą szef zespołu, Antoni Macierewicz.

Pawlak na paralotni to "odwaga i wyobraźnia"

- To świadczy o odwadze i wyobraźni. Było też zabawne - powiedziała prof. Jadwiga Staniszkis, komentując film ukazujący Waldemara Pawlaka jakoby przybywającego na konwencję PSL na paralotni. Socjolog stwierdziła też w programie "Fakty po Faktach", że PSL w nowej formule stanowiłoby dobrą koalicję z PJN i PiS przeciw PO.

Zginął policjant na motocyklu

Nie żyje 31-letni policjant z Piły, który podczas służby na motocyklu uderzył w krawężnik, a potem - w latarnię. Według pierwszych ustaleń, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem w momencie, kiedy zobaczył, że jadący obok Opel zjeżdża w jego kierunku.

Serbia wzywa Chorwację do pojednania

Ciężko mi tu dzisiaj stać. Jest ze mną moja matka, a w jednym z tych grobów leży mój dziadek - mówił w niedzielę serbski prezydent, Boris Tadić odwiedzający obóz koncentracyjny we wsi Jadovno w Chorwacji, gdzie przebywa z wizytą.

"Nikt w Watykanie nie wie, kim jest o. Rydzyk? Teraz się dowie"

- Ojciec Rydzyk uprawia chuliganerię słowną i trzeba już było zareagować - przekonywała w "Faktach po Faktach" Jonna Mucha (PO). Jej zdaniem nota dyplomatyczna szefa MSZ Radosława Sikorskiego wysłana do Watykanu to dobry pomysł, bo "ktoś się powinien zająć sprawą ojca Rydzyka". - Minister Sikorski jest ostatnią osobą, która powinna się oburzać przekraczeniem granicy wypowiedzi słownej - ripostował Jacek Sasin z PiS.

"Ścisk, brak miejsc, duchota". Pociągiem z długiego weekendu

Po długim czerwcowym weekendzie, czas na powroty. Okazuje się, że korki i trudne warunki na drogach, to nie jedyne problemy, z którymi muszą borykać się Polacy wracający do domów. Jak informują nas nasi internauci, poważne kłopoty mają też pasażerowie podróżujący koleją.

Tajlandia wystąpi z UNESCO? Biją się o świątynię

Konflikt wokół XI-wiecznej świątyni boga Śiwy leżącej na spornym terenie, do którego prawa roszczą sobie Tajlandia i Kambodża, może spowodować wyjście tej pierwszej ze struktur Organizacji ds. Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Kalisz chce debatować z PiS o swoim raporcie

Poseł Ryszard Kalisz, który w niedzielę uczestniczył w konferencji programowej SLD w Katowicach, zaapelował do PiS o debatę na temat raportu ws. śmierci Blidy. Całe swoje wystąpienie przed członkami śląskich struktur poświęcił pracom komisji śledczej ds. okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Części spadają z nieba. Chcą odszkodowania

Mieszkańcy obwodu Archangielskiego nie mają łatwego życia. Poza codziennymi trudami związanymi z mieszkaniem na północy Rosji, doświadczają dodatkowego, nietypowego w skali globu problemu. Mianowicie z nieba spada na nich złom w postaci części rakiet startujących z kosmodromu w Plesiecku.

Najczęściej oglądane strony bez pornografii

Facebook, YouTube i Yahoo to najczęściej oglądane strony internetowe na świecie. Wspólnie odnotowały ponad tysiąc miliardów klików tylko w ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku. Na liście 1000 najpopularniejszych witryn królują adresy globalne, ale jest też kilka lokalnych: głównie z Japonii i Chin, ale w pierwszej setce są też cztery z Europy Wschodniej - wszystkie z Rosji. Tak wynika z najnowszego raportu Google.