Najnowsze

Najnowsze

Już 150 ofiar ataków na kościoły i policję

Do 150 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowej serii zamachów na posterunki policji i kościoły w Nigerii - poinformowała w niedzielę krajowa agencja ds. zarządzania sytuacjami nadzwyczajnymi. Zamachy potępił sekretarz generalny ONZ i Rada Bezpieczeństwa.

Będzie coraz zimniej. Ochłodzenie od wtorku

Najbliższy poniedziałek będzie jeszcze ciepły, na termometrach zobaczymy nawet 16 st. Celsjusza. Niestety już od wtorku temperatura zacznie stopniowo spadać. Długi weekend będzie chłodny, a 22 listopada temperatura może spaść w dzień nawet do zaledwie 1 st. C.

Ostatnie godziny Papandreu?

Premier Grecji Joerjos Papandreu zrezygnuje ze stanowiska, gdy zostanie zawarte porozumienie w sprawie rządu jedności narodowej, co może nastąpić jeszcze dzisiaj - powiedział wysoki rangą przedstawiciel rządzącej krajem partii PASOK.

Od wtorku Tusk będzie tworzył nowy rząd w "starej" koalicji

We wtorek 8 listopada prezydent Bronisław Komorowski desygnuje szefa PO Donalda Tuska na premiera. Od tego czasu Tusk ma dwa tygodnie na utworzenie nowego gabinetu - musi on być zaprzysiężony do 22 listopada. Nowy rząd ma tworzyć "stara" koalicja PO-PSL.

Abp Zimoń odchodząc chwali swojego następcę

Pragnie wyrazić wdzięczność Bogu i ludziom za czas posługi - napisał w liście odczytanym w niedzielę w kościołach archidiecezji katowickiej odchodzący na emeryturę abp Damian Zimoń. Nowym metropolitą katowickim zostanie bp tarnowski Wiktor Skworc.

Strzegł koszar, broni nie upilnował

W nocy z soboty na niedzielę doszło do śmiałego napadu na ochroniarza, pilnującego koszar wojskowych w Stargardzie Szczecińskim. Nieznani sprawcy pobili go i zabrali mu pistolet naładowany ostrą amunicją. Trwają poszukiwania napastników.

Najlepszy budynek świata 2011. "Skóra" kontroluje temperaturę

Panele ograniczające promieniowanie słoneczne, dach z ogniwami fotowoltaicznymi generującymi prąd, system nawadniania deszczówką i sensory kontrolujące zużycie energii – to zalety budynku Media-ICT w Barcelonie, dzięki którym wygrał w najważniejszym konkursie architektonicznym na świecie. W World Architecture Festival 2011 dostał tytuł "Najlepszego budynku roku".

Rostowski "jest autorem sukcesu" ws. referendum w Grecji

- W sprawie Grecji potrzebny jest polski głos - stwierdził w "Kawie na ławę" w TVN24 rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman i apelował o to, by premier Donald Tusk wypowiedział się na ten temat. Stefan Niesiołowski (PO) przekonywał jednak, że rząd już zajął się "sprawą grecką" i osiągnął nawet sukces na tym polu. - Minister Jacek Rostowski między innymi wypracowywał w Brukseli strategię grecką. I on jest w jakimś stopniu autorem tego sukcesu, że nie ma referendum - mówił. Oponenci polityczni zaniemówili.

Tysiące ludzi uziemionych w pobliżu Mount Everestu

Przy pomocy śmigłowców rozpoczęto ewakuację turystów zagranicznych z rejonu najwyższej góry świata Mount Everestu - poinformowały władze Nepalu. Ewakuację utrudniają wyjątkowo złe warunki atmosferyczne.

Gruzy zamiast luksusowych biur

Miał być apartamentowiec, pozostały gruzy. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście rozpatruje sprawę samowolnej rozbiórki dawnych koszar huzarskich w stołecznych Łazienkach Królewskich. - Deweloper nie przestrzegał procedur - skarżą się konserwatorzy, którzy mogli budowlę ochronić wpisując ją do rejestru zabytków, ale inwestorowi "zaufali".

"To inicjatywa brukselska, nie ma żołnierzy w Sejmie"

W pewnym sensie kibicuję nowej inicjatywie Zbigniewa Ziobry, bo to osłabi PiS. Ma dobre sondaże, będzie silna - powiedział w programie "Kawa na ławę" Stefan Niesiołowski z PO. Inni politycy nie dają "ziobrystom" szans na odniesienie sukcesu. - To na razie inicjatywa brukselska, nie ma żołnierzy w Sejmie - ocenił Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.

Da Vinci może kosztować podatników 1,5 miliarda funtów

Największa w historii wystawa obrazów Leonarda da Vinci może kosztować brytyjskich podatników nawet 1,5 miliarda funtów. Tyle właśnie będą musieli zapłacić, jeśli wystawione w National Gallery prace włoskiego geniusza zostaną skradzione lub zniszczone - donosi "Daily Telegraph".

Mniszka dokonała samospalenia. 10 tys. osób przed klasztorem

Około 10 tys. Tybetańczyków zgromadziło się w niedzielę wokół klasztoru w zachodnich Chinach, by oddać hołd mniszce, która dokonała tam samospalenia - poinformowała w niedzielę organizacja Students for a Free Tibet z siedzibą w Nowym Jorku.

Dzikie koty w studiu TVN24

Serwala afrykańskiego i dwa inne koty rasy Savannah z dumą zaprezentował w studiu TVN24 Waldemar Kocoń, muzyk, działacz na rzecz ochrony zwierząt.

Wybór jak między tatusiem, a mamusią

Wyborca, sympatyk - jak dziecko - musi teraz odpowiedzieć na pytanie kochasz mamusię czy tatusia. Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro zawsze byli razem i to jest dla nich problem - ocenił gospodarz programu "Kawa na ławę" Bogdan Rymanowski, komentując wykluczenie z PiS byłego ministra sprawiedliwości i dwóch europosłów.

Pijany kierował wózkiem widłowym. Zabił 32-latka

32-mężczyzna zginął, a 56-letni został poważnie ranny w wypadku, do którego doszło w jednej z firm w Nowej Soli (Lubuskie). Dwaj mężczyźni zostali potrąceni przez nietrzeźwego operatora wózka widłowego - poinformował Artur Chorąży z lubuskiej policji.

"Prawica może wygrać, nawet jeśli nie będzie to prawica Kaczyńskiego"

- Chcemy wyczerpać pełną drogę odwoławczą, chcemy mieć przekonanie, że zrobiliśmy wszystko, by ratować PiS, by przeformatować tę partię w taką formację, która zacznie w końcu w Polsce wygrywać. Gdybyśmy ogłosili dziś nowy projekt polityczny byłoby przedwczesn- mówił w TVN24 Jacek Kurski, wykluczony w Prawa i Sprawiedliwości. Jednak zaraz potem dodał, że jest "pełen sił by stworzyć wiarygodną ofertę" dla wyborców.

Kopacz: Nie mamy się czego wstydzić

Porównując naszą ochronę zdrowia do systemów obowiązujących w innych krajach unijnych naprawdę nie mamy się czego wstydzić - przekonuje minister zdrowia Ewa Kopacz w wywiadzie dla PAP. I przypomina, że dzięki inicjatywie Polski programy wczesnego wykrywania zaburzeń będą wprowadzane w całej Unii Europejskiej.

Przez trzy dni będą kamienować szatana

Pielgrzymi muzułmańscy przystąpili w niedzielę do rytualnego kamienowania szatana w dolinie Mina podczas hadżdżu, pielgrzymki do świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej, którą przynajmniej raz w życiu ma obowiązek odbyć każdy wyznawca islamu.

Stracili dowódcę, ale chcą walczyć dalej

Rebelianci z lewackich Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC) stracili swojego dowódcę i głównego ideologa, ale nie zamierzają zaprzestać walki. Po zabiciu przez wojsko Alfonsa Cano, prezydent kraju Juana Manuela Santosa zaapelował o zawieszenie broni i negocjacje. FARC zdecydowanie odrzuciło sugestię zaprzestania walk.

14 kataklizmów, 45 miliardów dolarów

Śnieżyca, która uderzyła pod koniec października w północno-wschodnie rejony USA, to dla Amerykanów 14 kataklizm w tym roku. Na naprawę zniszczeń wyrządzonych przez katastrofy pogodowe rząd Stanów Zjednoczonych będzie musiał wydać dziesiątki miliardów dolarów

Zepsuty ząb Lenona wart tysiące dolarów

Ile może być warty zepsuty ząb bardzo znanego muzyka? Okazuje się, że nawet 31 tysięcy dolarów, czyli niemal 100 tysięcy złotych. Za tyle sprzedano ząb Johna Lennona, który wyrwano mu w latach 60-tych.

Zatrzęsła się ziemia w Oklahomie

Trzęsienie ziemi o sile 5,2 st. w skali Richtera nawiedziło w sobotę wieczorem (czasu miejscowego) stan Oklahoma położony w południowej części Środkowego Zachodu USA.

Royal Navy Królestwa już nie obroni?

Rule, Britannia! Britannia, rule the waves! (Rządź Brytanio. Rządź Falami) - brzmi tradycyjne zawołanie i fragment nieformalnego hymnu Royal Navy. Niegdyś wielka i dumna flota królewska teraz jest jedynie cieniem swojej dawnej potęgi. Według gazety "Telegraph", Royal Navy przez miesiąc nie miała żadnego sprawnego okrętu gotowego do akcji na wodach otaczających Wielką Brytanię.

Tony pączków w ogniu

Wciąż trwa dogaszanie pożaru chłodni w Czerwionce-Leszczynach niedaleko Rybnika, jaki wybuchł w sobotę. Ogień pojawił się w pomieszczeniu magazynowym, w którym znajdowało się 400 ton pączków, i szybko zajął budynek.

Ksiądz całuje Deynę. Radni i biskup oburzeni

Urodzony na Kociewiu, podziwiany wszędzie - nie rusz Kazika, bo po mordzie bite będzie! - brzmi fragment piosenki, która ma uświadamiać Polaków, że Kazimierz Deyna pochodzi z Starogardu Gdańskiego. Miejscowy samorząd przypomina o miejscu narodzin sławnego piłkarza "młodzieżowym" teledyskiem. Cel został osiągnięty, piosenka stała się znana. Jednak jednocześnie stała się powodem oburzenia części lokalnej społeczności.