Najnowsze

Najnowsze

"Niosę worek z kamieniami". Miller nowym szefem klubu SLD

Wzięcie odpowiedzialności za funkcjonowanie klubu, to wzięcie na plecy worka z kamieniami, a nie ze srebrem i złotem - powiedział Leszek Miller tuż po wyborze na szefa klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Były premier wygrał z posłem Ryszardem Kaliszem 14 głosami do 11.

9-latka za kółkiem, wiozła pijanego tatusia

- Gaz, hamulec, idziemy, a ona prowadzi - bełkotał radośnie pijany ojciec, który kazał swojej 9-letniej córce zawieźć się na stację benzynową. Dziewczynka ledwo dostawała pedałów, ale jak mówią policjanci, radziła sobie bardzo dobrze i nawet używała migaczy. Mało rozsądnemu ojcu postawiono szereg zarzutów i grozi mu więzienie.

Morderca dilerów Ery siedzi dalej

Wyrok 15 lat więzienia dla Pawła R. za współudział w głośnym w 1997 r. zabójstwie dwóch dilerów telefonów komórkowych pod Warszawą jest ostateczny. W środę Sąd Najwyższy oddalił jako "oczywiście bezzasadną" kasację obrony w tej sprawie.

Francja zaczęła odwrót z Afganistanu

Pierwszych 200 francuskich żołnierzy z sił koalicyjnych ISAF w Afganistanie wyleciało w środę po południu z lotniska w Kabulu do Europy. W Afganistanie pozostało jeszcze ok. 3800 francuskich żołnierzy. Ale i oni będą sukcesywnie wracać do kraju.

Większy niż Pałac Buckingham. Kupiony za 40 mln euro

Najdroższy dom w Wielkiej Brytanii - Updown Court pod Londynem, który zajmuje teren większy niż królewski Pałac Buckingham – kupił anonimowy biznesmen z Indii. Za mega rezydencję zapłacił 40 milionów euro, co było wielką okazją, bo pierwotna cena wynosiła dwa razy tyle. Pokonał potencjalnych nabywców z Rosji i Wielkiej Brytanii.

Tusk i Pawlak wyjechali z Pałacu. Nic nie powiedzieli

Zakończyło się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Donaldem Tuskiem i szefem PSL Waldemarem Pawlakiem ws. tworzenia koalicji rządowej. Pierwszy od prezydenta wyjechał wicepremier Pawlak, po nim Donald Tusk. Spotkanie trwało blisko dwie godziny. - Prezydent rozmawiał z premierem o wyzwaniach stojących przed nowym rządem - powiedziała po spotkaniu szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Skazali żołnierza i jego matkę za szpiegostwo

Sąd Wojskowy Okręgu Północnokaukaskiego uznał żołnierza i jego matkę winnymi szpiegostwa na rzecz Gruzji. Porucznik Dawid Alijew i jego matka Irina Alijewa zostali skazani na, odpowiednio, 10 i 8 lat więzienia o zaostrzonym rygorze.

Ząb Lennona na aukcji. Od 50 tys. zł

Jeden z zębów Johna Lennona trafia na aukcję - cena wywoławcza to 10 tys. funtów. - To najbardziej wspaniała i dziwna rzecz, jaką kiedykolwiek mieliśmy na sprzedaż – mówią w domu aukcyjnym Omega w Wielkiej Brytanii. Ząb pójdzie pod młotek 5 listopada.

Kurdowie uderzyli, Turcy biorą odwet. Weszli na teren Iraku

Tureckie wojsko bierze odwet na kurdyjskich separatystach, którzy przeprowadzili serię krwawych ataków na posterunki. Setki żołnierzy w pościgu wdarły się na terytorium Iraku. Ankara podała, że zabito 15 Kurdów. W porannych atakach zginęło 24 tureckich żołnierzy. Prezydent Turcji Abdullah Gul zapowiedział, że zemsta za akcje separatystów będzie "bardzo surowa"

"Żyję tu 24 lata i nigdy tyle śmieci nie widziałem"

Niedziałająca komunikacja miejska, stosy śmieci na ulicach, sparaliżowane urzędy i szpitale. Część Greków nieustannie protestuje przeciw oszczędnościom forsowanym przez rząd. Jednak zdecydowana większa część mieszkańców kraju cierpi z powodu niezliczonych akcji związkowców. Ich życie jest regularnie paraliżowane, gdy strajkują kolejne służby, np. oczyszczania miasta. Jak mówi jeden z żyjących w Atenach Polaków, nigdy nie widział tam takich gór śmieci.

Żądali setek tysięcy okupu. Dziewięć osób podejrzanych

O udział w porwaniach dla okupu w Małopolsce podejrzewanych jest już dziewięć osób. Siedem z nich przebywa w policyjnym areszcie, jedna ma dozór policyjny, a jedna poszukiwana jest listem gończym. Zarzuty dotyczą dwóch porwań i dwóch usiłowań porwań.

Ofensywa ISAF przeciwko siatce Hakkaniego

Jak poinformował dowódca sił międzynarodowych w Afganistanie, amerykański generał John Allen, wojska koalicyjne podjęły nową ofensywę przeciwko siatce Hakkaniego - dysponującemu bazami w Pakistanie ugrupowaniu zbrojnemu, które ma powiązania z talibami i Al-Kaidą.

"Sobieski" wypadł z torów. Pasażerowie mieli szczęście

Do wypadku pociągu EuroCity "Sobieski" doszło w Miejscowości Chybie 30 km od Zebrzydowic (woj. śląskie). Wykolejeniu uległo 5 z 7 wagonów. W pociągu przebywało około 50 osób. Na miejscu służby starają się usunąć blokujące przejazd składy. Może to potrwać nawet do jutra.

Kwiatkowski: Przepisy trzeba zmienić

Głos ws. łączenia funkcji prokuratura z mandatem poselskim zabrał minister sprawiedliwości. Zdaniem Krzysztofa Kwiatkowskiego przepisy na ten temat "są nieprecyzyjne i wymagają jak najszybszych rozwiązań legislacyjnych".

Paraliż Grecji, bitwa w Atenach. Tłumy mówią "nie" reformom

Bankrutująca Grecja znów została sparaliżowana wielkim strajkiem generalnym. 125 tysięcy ludzi wyszło na ulice w sprzeciwie wobec planu oszczędności rządu. To największe demonstracje od początku greckiego kryzysu. W Atenach doszło do bitwy z policją, która została obrzucona koktajlami Mołotowa i kamieniami.

"Odpowiedzialni moralnie za zbrodnię dziś triumfują"

- To nie był wynik przypadku, ale atmosfery celowo zaplanowanej dla realizacji celów politycznych - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas odsłonięcia tablicy poświęconej Markowi Rosiakowi, działaczowi PiS, zamordowanemu 19 października 2010 roku.

Jak Rosjanie chcą "ukraść" Księżyc

Stanom Zjednoczonym może i udało się wysłać pierwszego człowieka na Księżyc, ale to Rosja ma ambicje zagościć tam na stałe. Budowę pierwszych księżycowych kolonii zdaniem rosyjskich naukowców można byłoby rozpocząć przed 2030 rokiem.

"Barski i Święczkowski nie mogą być posłami"

Prokurator nie może być posłem, bez względu na to, czy jest w stanie spoczynku czy też nie - powiedział w TVN24 Edward Zalewski, przewodniczący Krajowej Rady Prokuratury, odnosząc się do przypadku nowo wybranych posłów PiS Dariusza Barskiego i Bogdana Święczkowskiego. Marszałek Sejmu nakazał prokuratorom i jednocześnie posłom-elektom złożenie mandatu poselskiego. Ci tłumaczą, że nie wykonują zawodu, bo są w stanie spoczynku. - To nie ma znaczenia - zaznacza Zalewski.

Oskarżała DSK o próbę gwałtu. Składa broń

Francuska dziennikarka i pisarka Tristane Banon poinformowała w środę, że nie wniesie sprawy z powództwa cywilnego przeciw Dominique'owi Strauss-Kahnowi w związku z domniemaną próbą gwałtu. W ubiegły czwartek prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Miller jeszcze nie skończył?

- Miller nie wystartowałby gdyby nie był pewny zwycięstwa - takie opinie o kandydaturze byłego premiera na stanowisko szefa klubu SLD można usłyszeć w sejmowych kuluarach. Większość z 27 posłów Sojuszu nie zdradza jednak na kogo odda dziś głos. Zdaniem Tadeusza Iwańskiego fakt, że głosowanie będzie tajne nie przekreśla szans żadnego z kandydatów.

Bliskie spotkanie kajakarza z wielorybem. Bez ofiar

Tak bliskie spotkanie z tak wielkim zwierzęciem nie zdarza się codziennie. Zatem o wielkim szczęściu może mówić kajakarz, który w rejonie Redondo Beach w Kalifornii stanął oko w oko z płetwalem błękitnym - największym stworzeniem żyjącym na Ziemi.

Szkatuła posiedzi tyle, ile chciał

Karę pięciu i pół roku więzienia wymierzył sąd okręgowy w Warszawie gangsterowi Rafałowi S. pseud. Szkatuła. Był on jednym z najdłużej poszukiwanych przestępców. Szkatuła nie przyznał się do winy, jednak dobrowolnie poddał się karze.

Stuxnet to przeszłość. Nadchodzi Duqu

Kilkanaście miesięcy temu świat zelektryzowało pojawienie się Stuxneta, wyrafinowanego wirusa komputerowego, który sparaliżował m.in. irańską elektrownię atomową. Ale Stuxnet odchodzi już w przeszłość. Pojawił się Duqu.

Komorowski przemówi i w Sejmie, i w Senacie

Prezydent Bronisław Komorowski 8 listopada dwukrotnie wystąpi w parlamencie. Zabierze głos podczas inauguracyjnego posiedzenia Senatu - poinformowała w środę szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Wcześniej sam prezydent zapowiadał chęć przemówienia na pierwszym posiedzeniu Sejmu.

Królowa w krainie kangurów

Brytyjska królowa Elżbieta II wraz z małżonkiem księciem Filipem wylądowała w Australii. Na Antypodach monarchini spędzi aż 10 dni.

"Solidarność" nigdy nie zaakceptuje ataku na krzyż

Prezydium Komisji Krajowej "Solidarność" wzywa wszystkie ugrupowania "do obrony wartości, którymi kierował się błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, do obrony krzyża w polskim życiu publicznym". Stanowisko w tej sprawie związkowcy przyjęli we wtorek wieczorem.

To nie korki. Tak ratują auta

Jak w kraju ogarniętym przez powódź ratować swój dobytek? Odpowiedź może wydawać się absurdalna - przenieść go na most. W Tajlandii są one - razem z wiaduktami, estakadami i wyżej położonymi drogami, szczelnie zastawione samochodami, które udało się wywieźć przed wielką wodą.

"Oburzeni" zbierają pieniądze

Amerykański ruch "Okupuj Wall Street" nie zamierza składać broni i rezygnować z obranej formy protestu. W dalszym trwaniu mogą im pomóc pieniądze, które manifestanci dostali od darczyńców. Do tej pory to już ponad 430 tys. dolarów.

Porwana Francuzka nie żyje

66-letnia Francuzka uprowadzona na początku miesiąca ze swojego domu na kenijskiej wyspie Manda, nie żyje - poinformował rzecznik francuskiego MSZ Bernard Valero. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach zmarła Marie Dedieu.