Najnowsze

Najnowsze

Koniec długiego weekendu. Na drogach tłoczno

Majówka dobiegła końca, Polacy wracają do domów z długiego weekendu. W niedzielę wieczorem na drogach jest tłoczno, choć nie ma ogromnych korków. Z każdą chwilą na drogach jest coraz większy ruch. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę.

Wojna na osobowości i okładki

Media podkreślają, że Nicolas Sarkozy jest w poważnych tarapatach, bo wielu Francuzów go nie lubi - za ekstrawagancki styl życia i wyniosłość, a według sondaży ponad 60 proc. ankietowanych źle ocenia jego prezydenturę. Wyborcy wolą "Pana normalnego", czyli socjalistę Françoisa Hollande'a, który dumny jest z prostego sposobu życia - prasę obiegły zdjęcia, gdy poruszał się po Paryżu na ulubionym skuterze. Walka między konkurentami o Pałac Elizejski odbywała się nie tylko na wiecach, ale także na okładkach gazet.

"Rottweiler" kontra "harpia". Która zostanie pierwszą damą?

Dwie potencjalne pierwsze damy są piękne, inteligentne i niezależne. Ale jedno je różni: Carla Bruni-Sarkozy kocha być gwiazdą, Valérie Trierweiler (partnerka socjalisty François Hollande'a) nadal udaje osobę prywatną. - Za każdym razem, gdy pojawiam się w mediach, Nicolas traci 3 punkty w sondażach - przyznaje Pierwsza Dama Francji, za którą jej rodacy nie przepadają. Konkurentka wyciągnęła z tego lekcję - skoro Francuzi mają dość polityki w stylu celebryckim, ona unika mediów i trzyma się z boku. Oto największe rywalki we Francji.

Cała załoga promu pijana

Cała załoga promu wożącego turystów przez Wisłę między Kazimierzem Dolnym a Janowcem (woj. lubelskie) była pijana - zarówno sternik, jak i jego pomocnik. Zatrzymała ich policja. Po przesłuchaniu mężczyźni zostali zwolnieni, będą odpowiadać karnie.

Wielkie odliczanie we Francji. 72 proc. wyborców już zagłosowało

Do godziny 17 frekwencja w wyborach prezydenkich we Francji wyniosła 71,96 proc. Nad Sekwaną trwa wielkie odliczanie do zamknięcia lokali wyborczych (godz. 20) i opublikowania pierwszych wyników wyborów. Obaj główni aktorzy politycznego spektaklu - Nicolas Sarkozy i Francois Hollande - wrzucili już swoje głosy do urn. Teraz mogą już tylko czekać na werdykt rodaków.

67 kg kokainy w kombajnie

Ile może kosztować kombajn? 50 milionów euro z "hakiem" - o ile włoży się do niego 67 kg kokainy. Bułgarskie służby celne skonfiskowały w naddunajskim mieście Ruse właśnie taki pojazd.

Niedziela z gradem i ulewami. Wasze zdjęcia

Grzmoty, błyski, ulewny deszcz i grad. W takim towarzystwie mieszkańcy niektórych części kraju spędzają ostatni dzień długiego weekendu. Burzowa aura dotarła m.in. na Podkarpacie, Warmię i Suwalszczyźnę. Reporterzy 24 na bieżąco monitorują sytuację w swoich regionach i zamieszczają w serwisie Kontaktu 24 zdjęcia oraz filmy.

Owce grzęzną w odchodach. Nikt nie reaguje

Niedziela, 06 maja Obora bez dachu i tony niesprzątanych odchodów, w których grzęzną ledwo trzymające się na nogach owce. Tak wygląda jedna z pseudohodowli na obrzeżach Wrocławia. Służby przyglądają się jej od lat i nie reagują. Milczą też Agencja Nieruchomości Rolnych i Inspekcja Weterynaryjna.

Komorowski: Prezydenci przeciwni bojkotowi Euro

Żaden z uczestników spotkania prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej w Szczyrbskim Jeziorze, nie jest zwolennikiem bojkotu meczów rozgrywanych na Ukrainie w ramach Euro 2012 - powiedział w niedzielę Bronisław Komorowski. Jednocześnie podkreślił, że w Jałcie zaapeluje do władz Ukrainy o niekaranie więzieniem za błędne polityczne decyzje. Polski prezydent poinformował o tym na wspólnej z prezydentami Słowacji i Czech konferencji prasowej podsumowującej dwudniowe obrady prezydentów.

Zeżarły mieszkanie w kilka godzin

Kolonia termitów przepuściła zmasowany atak na mieszkanie w chińskiej metropolii Chongqing. Owady w ciągu zaledwie kilku godzin zżarły dosłownie wszystko: framugi drzwi, ramy łóżek, boazerię, a nawet firanki. Eksperci twierdzą, że uaktywniły się na skutek wysokiej temperatury.

14-latek sprawcą 100 włamań?

14-latek z Nashville podejrzany jest o dokonanie od 50 do nawet 100 włamań na terenie dzielnic Hope Gardens, Buena Vista i Salem Town w tym mieście - donosi NBC.

Zaginął piłkarz. Trwają poszukiwania

Policja, strażacy i rodzina szukają zaginionego 28-letniego piłkarza drugoligowego Klubu Sportowego Jeziorak Iława. Iwo Zubrzycki ostatni raz był widziany w niedzielę w nocy, w okolicach pobliskiego jeziora - informuje policja w Olsztynie (warmińsko-mazurskie).

"To impreza sportowa, tam się kopie piłkę, a nie sąsiadów"

Należy oddzielić politykę od sportu - przekonywali zgodnie w programie "Kawa na ławę" politycy koalicji i opozycji w reakcji na odmowę przyjazdu na Euro 2012 wielu polityków europejskich, w tym komisarzy unijnych. - To jest impreza sportowa, tam się kopie piłkę, a nie sąsiadów - stwierdził Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota. - Jeśli w trakcie meczu finałowego będzie polski prezydent, i jeszcze trzech, a dziesięciu nie będzie, to będzie to świadczyło o mądrości polskiego prezydenta - ocenił z kolei Włodzimierz Czarzasty z SLD.

Hollande i Sarkozy zrobili swoje. Pozostało czekać

Obaj główni bohaterowie niedzielnych wyborów we Francji oddali już swoje głosy. Francois Hollande na prowincji, Nicolas Sarkozy w Paryżu. Obaj pilnie śledzeni przez kamery i telewidzów. Zasadnicze pytanie brzmi: kto po wyborach będzie gospodarzem Pałacu Elizejskiego? Odpowiedź poznamy po godzinie 20, po zamknięciu lokali wyborczych.

Kartka w niebieskiej kopercie. Tak głosują we Francji

Francuzi już ruszyli do urn: czekają na nich dwie kartki z nazwiskami i niebieska koperta. Na to, których kart trafi więcej do urn czekają dotychczasowy prezydent Nicolas Sarkozy i socjalista Francois Hollande. Według ekspertów, większe szanse na objęcie fotela prezydenckiego ma ten drugi. Dziś druga tura wyborów prezydenckich we Francji.

"Będziemy bojowo nastawione i koko euro spoko!"

"Będziemy bojowo nastawione i koko euro spoko!" - brzmi maksyma "Jarzębin". Autorki tłumaczą, że hymn jest zachętą dla "Orzełków", żeby Euro 2012 wygrali, a na wszelką krytykę mają gotową odpowiedź: - Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas głosy i życzymy im wszystkiego dobrego, a przeciwnikom? Też życzymy, niech im się żyje jak najlepiej. Nie przejmujemy się tą krytyką! - zaznaczają.

Spłonął klub karaoke. 9 osób nie żyje

W południowokoreańskim mieście Busan doszło do tragicznego w skutkach pożaru w klubie karaoke. Dziewięć osób zginęło, a 20 zostało rannych - podała nadająca z Seulu stacja YTN.

11 lat zmian w dwie i pół minuty

Zapraszamy na podróż w czasie dookoła świata. Zobaczycie jak po względem rozwoju technologicznego i przemysłowego zmieniała się nasza planeta na przestrzeni ostatnich lat.

"Cześć, giniemy". Dokument o katastrofie w Lesie Kabackim

- Dobranoc, do widzenia. Cześć, giniemy - to ostatnie słowa kpt. Zygmunta Pawlaczyka, dowódcy załogi samolotu pasażerskiego Ił-62 "Tadeusz Kościuszko", który 9 maja 1987 roku rozbił się w Lesie Kabackim. Próbowali awaryjnie lądować na warszawskim lotnisku. 25 lat po katastrofie, opublikowane zostały nagrania audio z feralnego lotu. TVN24 jako pierwsza wyemitowała je w filmie dokumentalnym.

"Może nas już nie zobaczysz? Może zamierzają mnie zabić?"

Modlitwą, oskarżeniami o tortury i agresywnym zachowaniem pięciu oskarżonych o zorganizowanie ataku na WTC 11 września 2001 roku starało się przerwać pierwsze formalne przesłuchanie w Guantanamo - relacjonują media. Prowadzący je sędzia, pułkownik James Pohl, przedstawił pięciu terrorystom zarzuty, w tym zamordowania prawie 3 tys. ludzi, którzy zginęli w zamachu.

Po nawałnicach ulice jak rzeki

Pogoda nie rozpieszcza. Gwałtowne burze, które od kilku dni przechodzą przez Polskę, wyrządzają coraz większe szkody. Minionej nocy potężna nawałnica nawiedziła Gostyń (woj. wielkopolskie). Woda wdarła się do piwnic, zalała chodniki i ulice, a strażacy przez całą noc zmagali się ze skutkami żywiołu.

"Rząd doprowadził do kryzysu, teraz każe na siebie głosować"

W niedzielę ponad 9,5 mln wyborców zadecyduje, czy dwie największe partie Grecji: socjalistyczny PASOK i konserwatywna Nowa Demokracja zdołają utworzyć silną koalicję potrzebną do kontynuowania reform. Przeszkodzić może im w tym fakt, że są postrzegane powszechnie jako odpowiedzialne za ekonomiczny kryzys w kraju.

Są telefony, policja likwiduje więc komisariaty

Komisariaty w małych miasteczkach do likwidacji - zapowiada policja. Jej szefowie tłumaczą, że powodem takich działań nie jest brak pieniędzy na utrzymanie posterunków, ale chęć wysłania większej liczby funkcjonariuszy na uliczne patrole. Poza tym, jak tłumaczy rzecznik Komendanta Głównego Policji, jednostki tworzono, gdy telefony komórkowe nie były tak powszechne. Teraz komisariat "za rogiem" nie jest już potrzebny.

"Coś tam napisałem", czyli 70-latek zdaje maturę

Przed pierwszym podejściem do matury wybuchł kryzys kubański i wcielono go do wojska. Teraz, pół wieku później, Witalis Garbowski postanowił zdać "egzamin dojrzałości". Pierwsze zmagania już za nim. - No, coś napisałem - mówi "Faktom" TVN 70-letni maturzysta.

Gdańszczanie obronili Twierdzę

Trzy galeony, kilkadziesiąt armat i około 200 "żołnierzy" wzięło udział w sobotę w inscenizacji bitwy morskiej o Twierdzę Wisłoujście w Gdańsku. Ponad osiem tysięcy osób słuchało, jak wybucha 90 kilogramów prochu.