Najnowsze

Najnowsze

Zatrzymał pociągi. Dostanie kilka tys. zł nagrody

Nagroda, jaką dostanie maszynista z 44-letnim stażem na kolei, Edward Pryczek będzie "kwotą rzędu kilku tysięcy złotych" - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Piotr Apanowicz, rzecznik spółki PKP Cargo, która zatrudnia mężczyznę. Wniosek w sprawie nagrody podpisze dziś jej prezes. Maszynista wstrzymał wczoraj rano na kilka godzin ruch pociągów pod Łodzią, gdy zauważył usterkę semaforów wskazujących możliwość jazdy po jednym torze z dwóch kierunków. O nagrodę dla Pryczka upomniał się minister Sławomir Nowak.

Dziś spindoktor, jutro może opluć. Hofman o Kamińskim

- Michał Kamiński swoją książką pokazuje, że jest nieprofesjonalny. Był spin doktorem PiS, teraz jest spin doktorem PO, a właściwie Radosława Sikorskiego, którego chce zrobić szefem Platformy - prognozował w RMF FM rzecznik PiS Adam Hofman. "Przestrzegł" też PO przed "opluciem" przez tego polityka.

Wnioski o areszt dla stołecznych urzędników

Urzędnicy Zarządu Dróg Miejskich, podejrzani o przyjmowanie łapówek w związku ze zmianami sygnalizacji świetlnej na warszawskich drogach, mogą zostać tymczasowo aresztowani. – Dzisiaj przed południem zostaną skierowane do sądu wnioski w tej sprawie – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

"Te leki decydują o życiu. Za ich brak odpowiadają politycy"

Największym problemem w przypadku onkologii jest brak konsekwentnej polityki - mówił w TVN24 dr Grzegorz Luboiński z Polskiej Unii Onkologii. W jego opinii, w przypadku braku leków dla pacjentów chorych na raka mamy do czynienia z "kryzysem w skali makro", jaki nie powinien się zdarzyć, bo leki dla chorego "niejednokrotnie decydują o życiu".

Co tydzień za granicą ginie pięcioro Polaków

Średnio każdego tygodnia za granicą ginie pięcioro Polaków, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy - informuje Fundacja Itaka. To blisko 20 proc. wszystkich poszukiwanych przez Itakę, w zeszłym roku zgłoszono 274 takie zaginięcia. Najwięcej z Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii, czyli krajów, do których Polacy jeżdżą najczęściej w poszukiwaniu pracy.

Najnowszy okręt w walce o skrawek morza

Chińska marynarka wojenna wysłała swój najnowszy okręt patrolowy w kierunku Filipin. Jednostka ma wzmocnić siły Chin podczas sporu o mieliznę Scarborough, w okolicach której od ponad tygodnia trwa wojna na nerwy. Oba kraje roszczą sobie prawa do tych kilku wystających nad wodę skał, których posiadanie daje prawa do eksploatacji potencjalnych złóż ropy i gazu w okolicy.

Najczęściej "legalni" chcą być Wietnamczycy

Ponad 5,5 tysiąca wniosków o abolicję wpłynęło do Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Do końca akcji pozostały jeszcze 3 miesiące, a już teraz podań jest więcej niż podczas dwóch poprzednich akcji tego typu. Najczęściej swój pobyt w Polce chcą zalegalizować obywatele Wietnamu, Ukrainy i Pakistanu.

Wieloryb nie daje się uwolnić

Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych (US Coast Guard) od wtorku próbuje uwolnić 14-metrowego wala szarego, który zaplątał się w sieci rybackie nieopodal Kalifornii. Jak dotąd ratownicy zdołali usunąć sznury o łącznej długości 35 m, jednak mocno zaciśnięte liny wciąż oplatają głowę i lewą płetwę ssaka.

Kryptonim NEO. Przeciw pedofilii w sieci

31 osób zamieszanych w rozpowszechnianie i posiadanie treści pedofilskich zatrzymali policjanci w 12 województwach w całej Polsce podczas akcji pod kryptonimem NEO. Ośmiu z zatrzymanych usłyszało już zarzuty. Policja zabezpieczyła, też ponad 3 tys. płyt CD i DVD. Zatrzymani to głównie mężczyźni.

Łysej myszy wyrosły ludzkie włosy

Grupa naukowców z tokijskiego uniwersytetu wyhodowała ludzkie włosy na łysej myszy. Badacze osiągnęli to, przeszczepiając pod skórę zwierzęcia zmodyfikowane tkanki. Ich eksperyment daje nadzieję na postęp w leczeniu łysienia.

USA i Europa spowalniają zbrojenia. Rosja i Chiny nie

Ludzkość wydała w 2011 roku na zbrojenia 1,738 biliona dolarów. Jak wynika z najnowszego raportu organizacji SIPRI, miniony rok był pierwszym od ponad dekady, kiedy te wydatki praktycznie nie wzrosły. Światowe zbrojenia wyhamowały głównie dzięki oszczędnościom czynionym przez USA i Europę. Wyraźny wzrost wydatków odnotowała natomiast na przykład Rosja, o ponad 9 procent.

Prezydent o komisji Millera. Dorn: głupota albo strach

- Jak słyszę pana prezydenta, który mówi, że kto podważa wiarygodność ustaleń komisji Millera ten podnosi rękę na wiarygodność państwa polskiego, to przypomina mi się język z lat dawno i słusznie minionych. I mówię: głupota albo strach - powiedział gość Bogdana Rymanowskiego w "Jeden na Jeden" w TVN24 poseł Solidarnej Polski Ludwik Dorn. W jego opinii wiarygodność ustaleń komisji Millera legła w gruzach.

Chcieli umrzeć z bronią w ręku

69 lat temu żydowscy bojownicy stawili zbrojny opór oddziałom niemieckim, które przystąpiły do likwidacji warszawskiego getta. - Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy - mówił o podjętej wtedy walce Marek Edelman, jeden z przywódców powstania.

Polacy skarżą się na brak informacji

Jawność decyzji podejmowanych przez urzędników szczebla państwowego i samorządowego w Polsce, w porównaniu z danymi z reszty świata, prezentuje się wyjątkowo słabo. Na braku dostępu do informacji publicznej tracą wszyscy, a korupcja kwitnie w najlepsze - pisze "Rzeczpospolita", dodając, że Polacy mają tego dosyć i dlatego tylko w ostatnim roku złożyli prawie tysiąc skarg na urzędników.

Syria zawiodła ONZ. "Eskalacja przemocy"

Syryjskie władze nie wypełniły zobowiązań zawartych w porozumieniu o rozejmie, które same podpisały - twierdzi sekretarz generalny ONZ. Według Ban Ki Muna reżim nie wysłał jeszcze "jasnego sygnału", czy jest zainteresowany pokojem. Tydzień po oficjalnym zawieszeniu broni w Syrii znów eskaluje przemoc. Pomimo oficjalnego zaprzestania walk, codziennie ginie kilkanaście osób.

Warszawy zmagania z rozkopami. Już 30 lat

Aleja Niepodległości zamknięta na... siedem lat. Do tego rozkopana ulica Waryńskiego, zamknięta Trasa Łazienkowska - między innymi takie utrudnienia przetrwali warszawiacy w czasie budowy I linii metra. Wtedy co prawda ruch na stołecznych ulicach był mniejszy, ale inwestycja i tak stwarzała spore niewygody.

W całej Polsce spadnie deszcz, mogą być burze

W czwartek w Polsce nie będzie miejsc, które ominie deszcz. Zmokną wszyscy - od Bałtyku aż do Tatr. Mieszkańcy Dolnego Śląska, gdzie spodziewamy się nawet 18 st. Celsjusza, mogą ponadto usłyszeć grzmoty.

280 tys. nabojów w ciężarówce

280 tys. sztuk amunicji do karabinów szturmowych - dokładnie tyle znaleźli meksykańscy celnicy w ciężarówce na przejściu granicznym z USA.

Oddał Libijczyka Kaddafiemu na tortury? Minister pozwany

Były szef brytyjskiego MSZ został pozwany przez libijskiego dowódcę Abdela Hakima Belhadża, który domaga się m.in. wyjaśnień, czy polityk osobiście zaaprobował wniosek o przekazanie go reżimowi Muammara Kaddafiego. Belhadż podkreśla, że był w Libii Kaddafiego torturowany.

Arłukowicz: Staramy się zapobiec opóźnianiu chemioterapii

Ministerstwo zdrowia zapewnia, że "stara się zapobiec sytuacji", gdy pacjenci chorzy na raka nie są przyjmowani na chemioterapię z powodu braku leku. Zapewnienia Bartosza Arłukowicza padły w kontekście problemów z dostępnością leków cytostatycznych produkowanych przez austriacki koncern.

Zbytkowne rozrywki za pieniądze podatników

Wielka afera z marnotrawieniem pieniędzy podatników w roli głównej dotarła przed komisje obu izb Kongresu USA. Odbywają się tam przesłuchania dotyczące skandalu w General Services Administration (GSA), agencji zarządzającej nieruchomościami rządu i jego zaopatrzeniem.

Indie wystrzeliły rakietę. Może dolecieć do Europy

Indie wystrzeliły rano polskiego czasu rakietę dalekiego zasięgu Agni V, która może dolecieć głęboko na terytorium Chin albo do Europy - donosi agencja Reutera. Indyjski rząd oświadczył, że próba była udana.

Radykalny duchowny odwołał się do Strasburga

Radykalny duchowny muzułmański Abu Katada odwołał się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka od decyzji wznowienia przez Wielką Brytanię procedury ekstradycyjnej - poinformowała rzeczniczka trybunału w Strasburgu. Ekstradycji domaga się Jordania.

Zostań Wielkim Bratem bielika

Nie trzeba ruszać się z fotela, by na żywo śledzić romantyczną historię bielika i jego drugiej "żony" czekających na młode. Dzięki leśnikom spod Kutna w internecie przez całą dobę można oglądać, jak ptaki na zmianę wysiadują jaja, z których potem wyklują się młode. Transmisja jest zaplanowana na 2-3 tygodnie.

Charaktery

18 kwietnia 2012 r.Michał Kamiński byłych kolegów z byłej partii opisał w książce "Koniec PiS-u".

Otwarcie

18 kwietnia 2012 r.Solidarna Polska wyciąga rękę po ministra Jarosława Gowina.

To zło

18 kwietnia 2012 r.Minister Jarosław Gowin tłumaczy, dlaczego nie chce ratyfikacji konwencji Rady Europy dotyczącej przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.