Najnowsze

Najnowsze

Już wiedzą, dlaczego Pigmeje są mali

Zidentyfikowano geny odpowiedzialne za mikrą posturę Pigmejów. To przełom. Do tej pory sądzono, że ich niewielki wzrost spowodowany jest raczej przez warunki klimatyczne, w których żyją.

Należą do elity, a nie chcą latać supermyśliwcami

Dwóch amerykańskich pilotów wojskowych wygłosiło wyjątkowe oświadczenie. Mężczyźni należący do elitarnego grona pilotów najnowocześniejszego myśliwca świata, F-22 Raptor, otwarcie stwierdzili, iż nie chcą na nim latać, z obawy o swoje życie. Obawy budzi szwankująca instalacja tlenowa maszyn, która ma tendencję do trucia pilotów i podduszania ich. - Nie czuję się pewnie za sterami F-22 - powiedział major Jeremy Gordon.

Moskwa walczy o zdrowie. Będą zamykać monopolowe

Władze Moskwy mają zamiar aktywnie walczyć o zdrowie swoich obywateli. Urzędnicy celują w alkohol i papierosy. Liczba sklepów monopolowych ma zostać drastycznie zredukowana, picie w miejscach publicznych ostrzej karane a palenie w restauracjach i pubach całkiem zakazane.

Komorowski chce w Jałcie "apelować" i "podpowiadać"

Prezydent Bronisław Komorowski przekonuje, że majowy szczyt przywódców Europy Środkowej w Jałcie może być szansą na potwierdzenie dążenia Ukrainy do integracji z Zachodem, a także okazją do "apelowania o rozwiązanie jej problemów wewnętrznych". Taką opinię prezydent wyraził w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji, gdzie przebywa na spotkaniu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej. Komorowski udaje się do Jałty pod koniec przyszłego tygodnia. Jednak wielu innych przywódców, w tym prezydenci Niemiec, Czech i Austrii, bojkotuje spotkanie u Janukowycza.

Miś, bohater internetu, zginął na autostradzie

Miłość do ludzi zgubiła czarnego niedźwiedzia, który w ostatnich dniach stał się bohaterem internetu. Miś, który przed ponad tygodniem został uśpiony na terenie kampusu Uniwersytetu Kolorado, co skończyło się efektownym upadkiem z drzewa na materac, zginął w wypadku na autostradzie.

Dziwne chmury niepokoją Amerykanów

Od kilku dni nad Stanami Zjednoczonymi pojawiają się dziwne chmury. Zaniepokojeni mieszkańcy przysyłają mnóstwo zdjęć i filmów tego meteorologicznego zjawiska.

Pomnik Ryszarda Siwca przy Narodowym

- Upamiętniamy dziś człowieka, który złożył największą ofiarę po to, żeby nie zginęła prawda – mówił Andrzej Kunert, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, podczas odsłonięcia pomnika poświęconego pamięci Ryszarda Siwca. Siwiec 8 września 1968 roku podpalił się na Stadionie Dziesięciolecia.

Kolejna "Costa" po cichu trafiła do służby

Bez fanfar i wielkiej ceremonii do służby trafiła kolejna "Costa". Wielki statek wycieczkowy Costa Fascinosa został nowym flagowcem armatora Costa Cruises. Firma zrezygnowała z wielkiej fety najprawdopodobniej z powodu złych skojarzeń, jakie wywołuje słowo "Costa" po katastrofie innego wycieczkowca tego armatora, Costa Concordii.

Powiesili na moście, obcięli głowy

Makabryczne odkrycie w Meksyku. W mieście Nuevo Laredo, na granicy z USA, znaleziono ciała 23 osób. Część z nich, z wyraźnymi śladami po torturach, wisiała na moście. Policja przypuszcza, że to wynik kolejnych porachunków karteli narkotykowych.

Śnieżna majówka w Oslo

W tym roku na szczęście nie u nas, tylko na dalekiej północy, w Norwegii, spadł śnieg. 5 maja mieszkańcy Oslo zobaczyli za oknem zimowy krajobraz, o czym donoszą Reporterzy 24. Chłód znad Skandynawii już jutro ściągnie do Polski. Będzie śnieżnie?

Najpierw trąba powietrzna, potem ulewa

Te zdjęcia mogą przypominać kadr z amerykańskiego filmu katastroficznego. Jak się okazuje, grzmoty i błyskawice to nie jedyne atrakcje, jakie mieszkańcom Lubelszczyzny zgotował burzowy weekend. @jacumi przesłał na Kontakt 24 zdjęcia zjawiska przypominającego trąbę powietrzną.

Nadchodzi Księżyc olbrzym

Przypominamy - tej nocy nad naszymi głowami zawiśnie "Super Księżyc". Jego tarcza będzie 14 proc większa i 30 proc. jaśniejsza od tarczy zwykłego Księżyca. Krążą plotki, że takie zjawisko skutkuje katastrofami naturalnymi i gwałtownymi zmianami pogody - sprawdziliśmy.

Jechali na zjazd weteranów. Skończyli w rowie

Co najmniej sześć osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w wypadku autokaru w rejonie Padwy we Włoszech. Autokar z byłymi karabinierami i ich rodzinami wpadł do rowu przy autostradzie i przewrócił się.

Zabiła go bakteria, na którą chciał opracować szczepionkę

25-letni Richard Din pracował nad szczepionką na mikroba, który ostatecznie przyniósł mu śmierć. - Zarażenie się bakterią nad którą się pracuje w laboratorium to bardzo rzadki przypadek - stwierdził Tom Skinner, rzecznik Centrum ds. Zapobiegania i Zwalczania Chorób w Atlancie.

Ciało Ukraińca znalezione pod Warszawą

Ciało mężczyzny znaleziono w sobotę rano w przydrożnym rowie w miejscowości Błonie pod Warszawą. Jak poinformowały służby, to ciało około 30-40 letniego obywatela Ukrainy. W związku ze sprawą zatrzymano jedną osobę. Na miejscu trwają czynności prokuratorskie. O zdarzeniu powiadomił redakcję Kontaktu 24 internauta.

Przestępstwo od tysiąca złotych? PSL przeciw

PSL sprzeciwia się podniesieniu z 250 do 1000 zł granicy, od której kradzież byłaby uznawana za przestępstwo. Za taką zmianą opowiada się prokurator generalny Andrzej Seremet, a także policja i prokuratura. 9 maja PO ma rozmawiać na ten temat z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem.

Japończycy wyłączają swój ostatni reaktor

W Japonii rozpoczęto wygaszanie ostatniego z 54 reaktorów jądrowych. Po raz pierwszy od 42 lat w kraju nie będzie działała żadna elektrownia jądrowa. Ulicami Tokio przeszła kilkutysięczna demonstracja przeciwników energii atomowej, których liczba w japońskim społeczeństwie od katastrofy w Fukushimie znacząco wzrosła.

Złamał zakaz ogłoszenia końca wojny. Przeprosili po latach

Edward Kennedy, korespondent wojenny agencji Associated Press, dokonał najprawdopodobniej najgłośniejszego złamania embarga na informację. Amerykanin poinformował o oficjalnym zakończeniu II Wojny Światowej dzień wcześniej niż życzyli sobie tego Alianci. Zapłacił złamaniem kariery, za co 50 lat po jego śmierci agencja AP oficjalnie przeprosiła.

46 metrowe logo Euro 2012 z tulipanów

Tysiącem kwiatów zabarwiło się pole w Mokrym Dworze niedaleko Pruszcza Gdańskiego (woj. pomorskie). W sobotę rozpoczęło się tam coroczne święto tulipana. W tym roku kwiatowy dywan układany przez mieszkańców i turystów ma przybrać postać logo Euro 2012. Zdjęcia i film z przygotowań zamieścił w naszym serwisie Reporter 24 oksir.

Jak maturzyści radzą sobie ze stresem? Kaktusem

Tegoroczni maturzyści postanowili udowodnić, że "kaktus" ma związek z "Lalką" Bolesława Prusa, "Ludźmi bezdomnymi" Stefana Żeromskiego i "Dziadami" Adama Mickiewicza. Prawie 1,7 tys. osób w internecie zadeklarowało udział w akcji "Użyję na maturze słowa 'kaktus'".

Al-Kaida nie ufała Iranowi

Al-Kaida uważała Iran za nieprzewidywalnego partnera, który kieruje się wyłącznie własnymi korzyściami i któremu nie można do końca ufać - wynika z dokumentów Osamy bin Ladena opublikowanych przez Ośrodek Zwalczania Terroryzmu akademii wojskowej West Point.

Cegłami w windy na nowym moście

Powyrywane drzwi, zbite szyby i lustra. Wandale zniszczyli windy przy torach tramwajowych na zbudowanym za ponad miliard złotych moście Marii Skłodowskiej-Curie. To kolejna dewastacja, tuż po otwarciu przeprawy zdemolowali wiatę przystankową. Zdjęcia dostaliśmy na warszawa@tvn.pl od internauty Wojtka.

Cudzoziemcy głównym celem ataków talibów

Ze sporym opóźnieniem w tym tygodniu afgańscy talibowie ogłosili początek corocznej wiosennej ofensywy przeciwko zachodnim wojskom i wspieranym przez nie rządom prezydenta Hamida Karzaja. Zapowiedzieli, że tym razem ich celem będą niemal wyłącznie cudzoziemcy. Pierwszym wiosennym uderzeniem, poprzedzającym ogłoszenie początku ofensywy, był środowy atak na zamieszkaną przez cudzoziemców i pilnie strzeżoną "Zieloną wioskę" we wschodnim Kabulu. Atak nastąpił w dwie godziny po nocnej wizycie w Kabulu prezydenta USA Baracka Obamy.

Na bateriach słonecznych dookoła świata

Ekologiczny statek pokonał 32 tys. mil morskich i opłynął świat dookoła. Brzmi jak z powieści Juliusza Verne'a? Od 4 maja 2012 roku to już rzeczywistość. Planet Solar dopłynął po prawie dwóch latach rejsu do ostatniego zaplanowanego na swojej trasie portu - Monako.

Zabijanie bez znieczulenia

Zabijanie zwierząt bez znieczulenia - ustawa o ochronie zwierząt zabrania, rozporządzenie ministra rolnictwa, zezwala. Prawna luka umożliwia rytualny ubój zwierząt, który wśród obrońców praw zwierząt wywołuje ogromne oburzenie.

Błędy stróżów prawa kosztują coraz więcej

W 2011 r. niesłuszne pozbawianie wolności kosztowało Skarb Państwa 14,5 mln zł. Co roku suma ta rośnie, mimo, że od kilku lat powoli maleje liczba niesłusznych aresztowań tymczasowych - informuje "Rzeczpospolita".

Państwo młodzi nie tacy młodzi. Ale za to „ślub jak z bajki”

Panna Młoda bardziej świadoma i wykształcona, ale już nie taka młoda. Jej przyszły mąż tak samo. Tyle że coraz trudniej ich znaleźć. Według danych GUS w ciągu zaledwie dwóch ostatnich lat liczba nowych małżonków spadła w Polsce o ponad 20 procent. Branża trzyma się jednak dobrze. – Może ślubów i wesel jest mniej, ale za to coraz częściej ma być na nich "jak w bajce", albo chociaż "jak w filmie" – mówią jej przedstawiciele. Kto nie rezygnuje z filmowych marzeń, musi oszczędzać. I czekać.

Hitler miał "kompleks mesjasza"

Brytyjski wywiad analizował psychikę, gestykulację i mowę Adolfa Hitlera, na krótko przed odwróceniem się szali wojny na jego niekorzyść. Ekspert wywiadu doszedł do wniosku, że zachowanie wodza III Rzeszy należy tłumaczyć "kompleksem mesjasza".

Cichocki dobije lada chwila

Szczęśliwy finał już widać, choć na horyzoncie kapitana Cichockiego jeszcze nikt nie wypatrzył. Wiadomo jednak, że jest już blisko mety, czyli wybrzeży Francji. Może tam dopłynąć w każdej chwili.

Poranek pogodny. Potem deszcz i burze

Pierwsza cześć dnia zapowiada się pogodnie, a nawet słonecznie - szczególnie w centralnych województwach kraju. Na południowym wschodzie i północnym zachodzie przelotnie pokropi. Z kolei po południu padać i grzmieć ma już niemal w całym kraju. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C.