Najnowsze

Najnowsze

Misja zdalnie sterowana

Operacja prowadzona w Pakistanie, dowodzona z Afganistanu i oglądana w Waszyngtonie. Jak to możliwe? Wszystko dzięki najnowocześniejszej technice: kamerom na hełmach żołnierzy, bezzałogowym samolotom i satelitom.

Instrukcję robienia bomby miał z internetu

Marokańska policja aresztowała trzy osoby podejrzane o udział w zamachu bombowym na kawiarnię w centrum Marrakeszu, w którym zginęło 16 osób, a 21 zostało rannych. Główny podejrzany jest "lojalny" wobec Al-Kaidy - podała policja

Bezcenne skarby w kryjówce bin Ladena

Pieniądze, numery telefonów, komputery, odręczne notatki - to wszystko żołnierze Navy Seals odnaleźli w kryjówce Osamy bin Ladena w pakistańskim Abbottabad. Znalezione przedmioty to prawdziwy skarb dla CIA.

Al-Kaida planowała atak w rocznicę WTC

Al-Kaida rozważała zamachy na amerykańską kolej w dziesiątą rocznicę zamachów na WTC- poinformował Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Informacje te uzyskano z danych zebranych podczas przeszukania rezydencji bin Ladena w Abbottabad w Pakistanie.

Największy przystojniak Hollywood kończy 50 lat

Choć trudno w to uwierzyć, George'owi Clooneyowi 6 maja stuknie równe pół wieku. Seksowny lekarz z "Ostrego dyżuru", muskularny Batman czy w końcu poważny laureat Oscara - która wersja podoba się wam najbardziej?

CIA miała sekretny dom w sąsiedztwie bin Ladena

CIA miała sekretny dom w Abbottabad, gdzie ukrywał się Osama bin Laden. Agenci przez wiele miesięcy obserwowali rezydencję, w której przywódca Al-Kaidy został zabity - pisze "The Washington Post", powołując się na wysokich urzędników USA.

"Rozmowa Rymanowskiego" 05.05

Czwartek, 5 maja - To nie są kibice czy nawet kibole, ale lumpy i żulia stadionowa. Zamykanie stadionów to jedna z metod, stosowanych powszechnie w Europie - przekonywał w "Rozmowie Rymanowskiego" Stefan Niesiołowski z PO. - Trzeba odróżnić bandytów stadionowych od kibiców, którzy zostaną ukarani - oponował Adam Hofman z PiS.

"Kropka nad i" 05.05.2011 r.

Czwartek, 5 maja - Zamykanie stadionów nie pomoże. Działania premiera to tylko pokazówka, to nie ma nic wspólnego z walką z pseudokibicami – tak Grzegorz Napieralski skomentował reakcję rządu na burdy na stadionach.

Bułgarskie media korupcją stoją

Według amerykańskich dyplomatów w Sofii, w bułgarskich mediach panuje poważna korupcja. Głównym źródłem nieprawidłowości mają być partie polityczne i zasobne firmy, płacące za przychylne materiały. "Społeczeństwo generalnie straciło zaufanie do tradycyjnych mediów" - czytamy w dokumencie ujawnionym przez Wikileaks.

Tłumy witały Obamę w Strefie Zero

Tłumy Amerykanów entuzjastycznie witały prezydenta Baracka Obamę, który cztery dni po zastrzeleniu Osamy bin Ladena odwiedził Strefę Zero. W miejscu ataków z 11 września 2001 zorganizowanych przez Al-Kaidę prezydent USA spotkał się z rodzinami ofiar, a następnie złożył wieniec pamiątkowy.

Króliki Osamy mają się dobrze

- Byłem u nich w domu. Dali mi dwa króliki - mówi pakistański chłopczyk, który mieszka kilkaset metrów od posesji, na której ukrywał się Osama bin Laden. Dwa zwierzaki podarowane przez bliskich terrorysty mają się dobrze.

Będzie procent na kulturę

W przyszłą sobotę premier Donald Tusk podpisze Pakt dla Kultury, który gwarantuje przekazanie jednego procenta wydatków budżetu na cele kulturalne – dowiedział się portal tvn24.pl. – Pusty, teatralny gest – uważa opozycja. – Przełom, choć to wciąż za mało – odpowiadają aktywiści.

To nie było utonięcie. Niemcy badają sprawę

Wstępne wyniki oględzin zwłok trzyletniego chłopca z Polski, który w zeszłym tygodniu zmarł w kompleksie rekreacyjnym pod Berlinem, nie potwierdziły, by przyczyną śmierci było utonięcie. - Nie znaleziono wody w płucach - powiedział szwagier matki chłopca.

Pomaga "stanąć na nogi"

Czwartek, 05 maja Kalectwo nie musi oznaczać wykluczenia. Dobrze wie o tym Marcin Szyc, który 2,5 roku temu w wypadku motocyklowym złamał kręgosłup i od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Nie stracił jednak woli życia i hartu ducha. Choć sam nie może, to innym pomaga "stanąć na nogi". Otworzył specjalistyczne centrum rehabilitacji i stowarzyszenie, które pomaga doświadczonym przez chorobę i cierpienie ludziom radzić sobie z przeciwnościami losu.

Dziecko w szpitalu, a do parkometru trzeba wrzucać

Czwartek, 05 maja Cztery złote za godzinę parkowania na placu przy szpitalu, 3 zł w miejskiej strefie do parkowania - tyle muszą płacić rodzice dzieci, które przebywają w Szpitalu Dziecięcym w Poznaniu przy ulicy Krysiewicza. Ani władze szpitala, ani Zarząd Dróg Miejskich nie potrafią rozwiązać problemu.

"WSJ": Osamie pomagał pakistański wywiad

Funkcjonariusze wywiadu USA i krajów europejskich są coraz bardziej przekonani, że emerytowani i obecni pracownicy pakistańskich wojsk i agencji wywiadowczej ISI pomagali Osamie bin Ladenowi - pisze "Wall Street Journal".

"Kiedy mówimy, że nigdy nie zapomnimy, to nie żartujemy"

Trzy dni po ogłoszeniu śmierci Osamy bin Ladena, Barack Obama wybrał się w specjalną podróż. Do miejsca, gdzie kierowana przez terrorystę Al-Kaida dokonała swojego najbardziej krwawego zamachu. Prezydent USA spotkał się z strażakami z remizy, gdzie pracowali liczni funkcjonariusze, którzy zginęli w World Trade Center. Potem udał się na "Ground Zero". Tam złożył wieniec i oddał hołd ofiarom ataku.

Dziecko w szpitalu, a do parkometru trzeba wrzucać

Cztery złote za godzinę parkowania na placu przy szpitalu, 3 zł w miejskiej strefie do parkowania - tyle muszą płacić rodzice dzieci, które przebywają w Szpitalu Dziecięcym w Poznaniu przy ulicy Krysiewicza. Ani władze szpitala, ani Zarząd Dróg Miejskich nie potrafią rozwiązać problemu.

W kryjówce bin Ladena strzelał tylko kurier?

Tylko jedna z pięciu osób, które zabito w trakcie akcji sił specjalnych USA przeciwko Osamie bin Ladenowi, była uzbrojona i oddała strzał - powiedział zastrzegający sobie anonimowość wyższy przedstawiciel Pentagonu.

Polska sfinansuje libijskich rebeliantów?

Uzgodniono tymczasowy mechanizm finansowania powstańczej Narodowej Rady Libijskiej - ogłosił w Rzymie szef MSZ Radosław Sikorski. Nie wykluczył, że również Polska znajdzie na ten cel środki. We włoskiej stolicy spotkali się członkowie tzw. grupy kontaktowej ds. Libii. W jej skład wchodzą niektóre kraje członkowskie NATO, UE, a także państwa arabskie i muzułmańskie.

Sikorski z Giertychem kontra obraźliwe komentarze w sieci

"Puls Biznesu" i "Fakt" przeprosiły Radosława Sikorskiego za "obraźliwe" i "wulgarne" komentarze na ich forach internetowych oraz poinformowały o ich usunięciu. - Pierwsza potyczka wygrana - napisał na twitterze szef MSZ. Jego adwokat, Roman Giertych, sprawy nie komentuje.

Obama na fali popularności

Zabicie Osamy bin Ladena przez komandosów amerykańskich w Pakistanie zmieniło wizerunek Baracka Obamy jako prezydenta. Społeczeństwo amerykańskie znacznie lepiej ocenia jego działania w polityce międzynarodowej.

Brytyjczycy i Amerykanie mieli bin Ladena pod nosem?

Zarówno żołnierze brytyjscy jak i amerykańscy okresowo stacjonowali kilkaset metrów od budynku, w którym zabito Osamę bin Ladena - wynika z depesz Wikileaks. Zachodni wojskowi mieli wspomagać swoich pakistańskich kolegów w szkoleniu i udzielać pomocy podczas akcji ratunkowej po wielkim trzęsieniu ziemi w 2005 roku.

Napoleon wrócił do Warszawy

W czwartek odsłonięto w Warszawie nowy pomnik Napoleona I. Ponad 4-metrowy monument składający się z brązowego popiersia cesarza podtrzymywanego przez cztery podrywające się do lotu orły, stanął na cokole z jasnego granitu na Placu Powstańców Warszawy.

Zabicie Osamy to oznaka "słabości USA"

"Egzekucja" Osamy bin Ladena ukazała "słabość i niepewność" USA - stwierdził były przywódca Kuby Fidel Castro, w artykule opublikowanym w kubańskiej państwowej gazecie.

Myśliwiec prawie 5. generacji. Nadzieja rosyjskiego lotnictwa

W powietrze wzbił się pierwszy seryjny egzemplarz nowego rosyjskiego myśliwca Su-35S. Maszyny tego rodzaju mają w najbliższych latach stać się podstawowymi nowoczesnymi samolotami rosyjskiego lotnictwa. Według producenta, Su-35S jest niezwykle nowoczesną maszyną, wykorzystującą wiele technologii opracowanych na potrzeby kolejnej generacji myśliwców.

Wielka ucieczka z więzienia

Kilkudziesięciu więźniów zbiegło w środę z zakładu karnego we wschodniej Tunezji. Od początku zamieszek w tym kraju, które doprowadziły w styczniu do obalenia prezydenta, z więzień zbiegły już tysiące ludzi.

"To rzeź". W Syrii jest gorzej niż w Libii?

Szef MSZ Szwecji Carl Bildt powiedział w czwartek w Warszawie, że syryjski reżim rozprawia się z uczestnikami antyrządowych protestów w bardziej krwawy sposób, niż władze Libii z powstańcami. Z kolei według charge d'affaires ambasady Syrii w Polsce, media wyolbrzymiają liczbę zabitych demonstrantów.