Najnowsze

Najnowsze

Pomysł poszedł z dymem

Wyrwał się jeden poseł Platformy przed szereg i proponuje zakaz palenia w ogródkach piwnych czy kawiarnianych. Według niego - na powietrzu dym papierosowy szkodzi tak samo jak w pomieszczeniu. Palacze na te słowa pewnie zerwali się na równe nogi, żeby zapalić z nerwów, ale akurat tego papierosa mogą spokojnie schować. Reszta działaczy Platformy na pomysł kolegi patrzy z przymrużeniem oka.

Nalot przy granicy. Odwet za poprzedni atak?

Ponad 20 islamskich bojowników zginęło w nalotach dokonanych przez egipskie lotnictwo na Synaju, przy granicy z Izraelem - podał dziennik "Al-Ahram" na stronie internetowej. To odpowiedź na niedzielny atak, w którym śmierć poniosło 16 Egipcjan.

Małachowski: Nie wykorzystałem szansy. Jestem zły

- Srebro było w moim zasięgu - powiedział po zawodach Piotr Małachowski, który w Londynie zajął w rywalizacji dyskoboli piąte miejsce. I dodał: - Liczyłem zdecydowanie na więcej, ale niestety nie udało się. Pokonało mnie czterech przeciwników, którzy dziś byli po prostu lepsi.

Przesłuchali Ukrainkę z busa. Nie pamięta wypadku

We wtorek przesłuchano obywatelkę Ukrainy, ranną w wypadku busa, który pod koniec lipca wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Bratoszewicach. Przesłuchanie odbyło się w szpitalu. Według śledczych kobieta w dużej części nie pamięta wypadku.

"Nerkę sprzedam, bo nie mam wyboru"

Nerki, jak towar, wystawione na sprzedaż. Cena? Od 10 tys. złotych w górę. W internecie pełno jest ogłoszeń potencjalnych dawców. Choć jest to nielegalne i karalne, reporterowi TVN24 bez problemu udało się dotrzeć do ludzi gotowych sprzedać swoje organy. Lekarze i policja twierdzą, że w Polsce nie ma podziemia przeszczepów, ale jest całkiem prawdopodobne, że organy trafiają zagranicę.

Clinton tańczy w Afryce

Hilary Clinton podróżuje po Afryce. Sekretarz stanu USA spotkała się już z Nelsonem Mandelą, byłym prezydentem RPA i legendarnym bojownikiem w walce z apartheidem oraz odwiedziła najmłodsze państwo świata – Sudan Południowy. Znalazła też czas na chwilę relaksu.

Pod lupą

Marek Traczyk z Forum Ogranizatorów Turystyki o rozbieżnościach między zaufaniem do biur podróży, a wzrostem zainteresowania ofertami.

Kto zyska, kto straci

Analityk finansowy Piotr Kuczyński zwraca uwagę na to, że chcąc chronić swoje pieniądze możemy wiele stracić.

Ryzykant

Nie wszyscy ulegli panice, są jeszcze tacy, którzy Amber Gold się nie boją!

Styl wolny

Czy swojska gra w Zośkę doczeka się własnej dyscypilny olimpijskiej?

Głowa

Jarosław Krzywański, lekarz kadry ciężarowców odsłania kulisy sukcesów i porażek swoich podopiecznych.

Dobry rok

Bartłomiej Bonk, kolejny zdobywca medalu w Londynie zdradza, że ma więcej powodów do radości, niż stanięcie na olimpijskim podium.

Wielki pożar rafinerii. Richmond w opałach

Wielki pożar rafinerii ropy naftowej w Richmond w Kalifornii zdezorganizował we wtorek życie okolicznych mieszkańców, a tysiące z nich wezwano, by nie opuszczali budynków oraz szczelnie pozamykali okna i drzwi.

Sprawca masakry w Tucson przyznał się do winy

Jared L. Loughner, który podczas strzelaniny w Tuscon zabił sześć osób i ranił 13, w tym członkinię Izby Reprezentantów USA Gabrielle Giffords, jest wystarczajaco zdrowy, by stanąć przed sądem - uznał we wtorek amerykański sąd. Natychmiast po tym orzeczeniu Loughner przyznał się do winy.

Ochroniarz Osamy mieszka w Niemczech?

Domniemany ochroniarz Osamy bin Ladena od ośmiu lat mieszka w Niemczech, gdzie rozpowszechnia swe radykalne poglądy, i jest przez władze niemieckie uważany za zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju - poinformowały niemieckie władze. Nie można go jednak deportować, bo ożenił się z Niemką.

Narządy zastępcze

Brak organów to największy problem transplantologii i to na całym świecie. I choć naukowcy już wiedzą, jak poradzić sobie bez dawców, to wciąż jeszcze daleko jest do powstania swoistego magazynu ludzkich części zamiennych. Prace nad wykorzystaniem komórek macierzystych do tworzenia dowolnych prawdziwych organów trwają. Na razie metodą pośrednią i niestety niedoskonałą są sztuczne narządy.

"Instytucje finansowe i państwo groźniejsze od mafii"

- Instytucje finansowe i państwo są groźniejsze od mafii, bo te dwie instytucje za 50 groszy zniszczą obywatela. Przyzwoity gangster nie zabije człowieka za te pieniądze - stwierdził w "Faktach po Faktach" Władysław Frasyniuk. Z tą opinią zgodził się Ryszard Bugaj dodając, że "państwo ściga za drobne", nie reaguje natomiast w przypadku "silnych, bo oni są wpływowi".

Przywróceni życiu

Są ludzie, którzy urodziny obchodzą co najmniej dwa razy w roku. W rocznicę przyjścia na świat i, jak sami mówią, ponownych narodzin po transplantacji. Bywa zresztą, że niejednej. Różni ludzi, różne historie, ale to, co jest uderzająco podobne, to ich apetyt na życie po operacji. Na taką szansę w Polsce czeka wciąż ponad 2 tysiące osób.

Czarny rynek

Nerki jak towar wystawione na sprzedaż. Cena? Od 10 tysięcy złotych w górę. W internecie pełno ogłoszeń potencjalnych dawców. Choć jest to nielegalne i karalne, reporterowi "Czarno na białym" bez problemu udało się dotrzeć do ludzi gotowych sprzedać swoje organy. Ludzi bardzo zdesperowanych - jak wynika z przejmujących rozmów z nimi. Skoro jest podaż, to musi być popyt. Lekarze i policja twierdzą, że w Polsce na razie nie ma podziemia przeszczepów, ale jest całkiem prawdopodobne, że organy trafiają zagranicę.

"Instytucje finansowe i państwo groźniejsze od mafii"

- Instytucje finansowe i państwo są groźniejsze od mafii, bo te dwie instytucje za 50 groszy zniszczą obywatela. Przyzwoity gangster nie zabije człowieka za te pieniądze - stwierdził w "Faktach po Faktach" Władysław Frasyniuk. Z tą opinią zgodził się Ryszard Bugaj dodając, że "państwo ściga za drobne", nie reaguje natomiast w przypadku "silnych, bo oni są wpływowi".

Miarczyński: Jeszcze się pościgam

Szanse na medal były duże - wyznał w rozmowie z reporterem TVN24 Przemysław Miarczyński dodając, że najlepszym na to dowodem jest zdobyty krążek. Brązowy medalista w windsurfingowej klasie RS:X zdradził, że dawał sobie 70-80 proc. szans na sukces. Pytany o to, czy w czasie wyścigu jest w stanie kontrolować pozycję swoją i rywali powiedział, że cały czas czuwał nad tym, jak płynie reprezentant Niemiec. - Płynąłem swoje, żeby nie stracić - podsumował Miarczyński.

Kolarz Brytyjczykiem wszech czasów

Chris Hoy - to imię i nazwisko od wtorku zna każdy Brytyjczyk. Kolarz zdobył we wtorek drugi złoty medal w Londynie i został najbardziej utytułowanym sportowcem w historii kraju.