Najnowsze

Najnowsze

4,5 roku więzienia za aborcje

Na cztery i pół roku więzienia Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał Andrzeja K. za dokonanie blisko stu nielegalnych aborcji. Ginekolog z Rybnika odpowiadał również za poświadczenie nieprawdy w dokumentacji i wystawianie lewych zwolnień lekarskich. Wyrok jest prawomocny.

Lenistwo urzędników kosztowało 2 mln zł

Z powodu złego podpisu Urząd Dzielnicy Wola w Warszawie stracił już niemal 2 mln złotych. W sumie straty mogą wynieść dziesięć razy tyle. Wszystko przez błąd swoich pracowników i to, że komuś po prostu nie chciało się ręcznie podpisywać tysięcy pism, skorzystał więc z faksymili, czyli kopii podpisu w formie pieczątki. Problem tylko w tym, że urzędnicy nie mieli do tego prawa. Przez błąd płacą wszyscy podatnicy.

Groźne bramki wróciły na boisko. 4 miesiące po śmierci Magdy

Czwartek, 27 października Przewracająca się bramka zabiła 8-letnią Magdę. Do wypadku doszło w czerwcu w Gronowie. Mijają cztery miesiące i okazuje się, że niebezpieczne bramki wróciły na boisko - w oddalonej od Gronowa o 3 km wsi Podleśne. Okazało się, że zdeponowany po wypadku sprzęt został wykradziony. Wójt Braniewa, który kazał usunąć niebezpieczne bramki z boisk w całej gminie, nie krył zaskoczenia.

Groźne bramki wróciły na boisko. 4 miesiące po śmierci Magdy

Przewracająca się bramka zabiła 8-letnią Magdę. Do wypadku doszło w czerwcu w Gronowie. Mijają cztery miesiące i okazuje się, że niebezpieczne bramki wróciły na boisko - w oddalonej od Gronowa o 3 km wsi Podleśne. Okazało się, że zdeponowany po wypadku sprzęt został wykradziony. Wójt Braniewa, który kazał usunąć niebezpieczne bramki z boisk w całej gminie, nie krył zaskoczenia.

Pielęgniarka Kaddafiego: Papik na to nie zasłużył

Oksana Balinskaja, ukraińska pielęgniarka o śmierci Papika - bo tak nazywała Muammara Kaddafiego - dowiedziała się z telewizji. Kobieta, która libijskiemu dyktatorowi służyła przez trzy lata, mówi, że nie mogła uwierzyć w to, co się stało. I opowiada o czasie spędzonym przy jego boku: mieszkała w apartamencie, miała prywatnego kierowcę, otrzymywała bony na zakupy w luksusowych sklepach, a raz w roku Kaddafi w prezencie dawał jej złoty zegarek.

Starożytna kolumna przerobiona na miskę dla kota

Karabinierzy w Rzymie skonfiskowali w czwartek 350 posiadanych nielegalnie starożytnych zabytków archeologicznych. Wśród nich jest m.in. podstawa rzymskiej kolumny przerobiona na miskę dla kota. Łączna wartość eksponatów przekracza milion euro.

"Taka decyzja nie służy demokracji". Odwołają się

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna podpisał w czwartek decyzję o wygaszeniu mandatów dwóch posłów PiS: Dariusza Barskiego i Bogdana Święczkowskiego. Tym samym posłom-elektom przysługuje już tylko odwołanie do Sądu Najwyższego, który ostatecznie zdecyduje czy mogą oni pełnić mandat czy nie. - Taka decyzja nie służy demokracji - powiedział Święczkowski, komentując działania marszałka. Podobnego zdania jest Barski.

Święte miasto pod wodą. Porażający widok z kosmosu

Ayutthaya dawniej była stolicą Syjamu, państwa dominującego w południowo-wschodniej Azji. Dziś sama została zdominowana przez wielką wodę. Na zdjęciu wykonanym z satelity NASA wyraźnie widać, jak fala powodziowa zalała to historyczne miasto.

Rodowicz musi zapłacić za "Czterech pancernych"

Maryla Rodowicz musi zapłacić 37 tys. zł Aleksandrze Przymanowskiej, wdowie po Januszu, autorze książki i scenariusza serialu "Czterej pancerni i pies", za wykorzystanie w swoim teledysku scen z tego filmu - orzekł w czwartek warszawski sąd apelacyjny.

Książę Karol: Jestem potomkiem Drakuli

Książę Karol twierdzi, że jest potomkiem Wlada Palownika - legendarnego hrabiego-wampira. Książę przypomniał o tym podczas programu telewizyjnego, poświęconego ochronie karpackich puszcz w Siedmiogrodzie, ojczyźnie Drakuli.

Koniec "no-fly zone" w Libii. Od 31 października, godz. 11.59

Rada Bezpieczeństwa ONZ cofnęła w czwartek swą autoryzację międzynarodowej operacji w Libii. Jednogłośnie przyjęto rezolucję w sprawie wygaśnięcia ONZ-owskiego mandatu dla operacji, której głównym celem miała być ochrona libijskiej ludności cywilnej w toczącej się wojnie domowej. W piątek o przyszłości misji Unified Protector zdecyduje NATO.

Rozbiorą i przeniosą pomnik "czterech śpiących". Natychmiast

Ratusz w końcu wydał pozwolenie na rozbiórkę pomnika braterstwa broni nazywanego "czterech śpiących" – poinformowało biuro prasowe warszawskiego metra. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. - Wszystkie dokumenty do wykonawcy trafią w piątek. Prace można rozpocząć niemal od razu – powiedział Paweł Siedlecki z biura prasowego. Budowa II linii metra ruszy pełną parą.

Bomba lotnicza sparaliżowała centrum Halle

Około 20 tys. ludzi ewakuowano w czwartek ze śródmieścia niemieckiego miasta Halle po tym, jak w trakcie prac budowlanych znaleziono niewypał 250-kilogramowej bomby lotniczej z czasów II wojny światowej - poinformowały władze.

Nietypowe żądanie syna Kaddafiego. Gra na czas?

Saif al-Islam, syn zabitego w zeszłym tygodniu Muammara Kaddafiego, zażądał podstawienia samolotu, który wywiezie go z pustyni na południu Libii. Chce w ten sposób dostać się do Hagi, by tam oddać się w ręce Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK). Informacje o takim żądaniu Saifa przekazały źródła zbliżone do libijskich władz. Z kolei cytowany przez zachodnie agencje przedstawiciel władz Nigru podaje, że Saif al-Islam podąża do Mali na zachodzie Afryki.

Przekroczył prędkość 13 razy. Celowo. "Szczeniactwo"

Mandaty karne w wysokości w sumie 5 tys. zł oraz 77 punktów karnych otrzymał 22-letni kierowca z Wejherowa, który w ciągu miesiąca 13 razy przekroczył dozwoloną prędkość jadąc tą samą ulicą. Jak się okazało, mężczyzna celowo łamał przepisy. Był bowiem przekonany, że jadąc kupionym niedawno samochodem na angielskich numerach rejestracyjnych jest bezkarny. Nie będzie.

W sprawie Tymoszenko "nadużyto władzy"

W przyjętej w czwartek rezolucji Parlament Europejski wyraził ubolewanie z powodu skazania byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko i aresztowania byłego szefa MSW Jurija Łucenki. PE wezwał władze w Kijowie do zapewnienia rzetelnych procesów liderów opozycji.

Badanie zwłok Wassermanna przedłużone

Badanie materiału pobranego podczas ekshumacji zwłok Zbigniewa Wassermanna zostało przedłużone. Jak poinformowała rzeczniczka Akademii Medycznej we Wrocławiu ma to związek z chorobą przewodniczącej komisji ekspertów.

USA pokażą Rosjanom tajniki tarczy?

Waszyngton przedstawił Moskwie nowe propozycje, mające odblokować rosyjsko-amerykańskie rozmowy na temat obrony przeciwrakietowej - podaje w czwartek dziennik "Kommiersant", powołując się na źródło dyplomatyczne w jednym z państw NATO.

Pierwsi turyści polecą w kosmos w 2013 roku

Jeśli testy bezpieczeństwa zakończą się pomyślnie, pierwsi turyści polecą w kosmos rejsami komercyjnymi w 2013 roku - twierdzą badacze i inżynierowie pracujący dla firmy Virgin Galactic.

Jest wniosek o usunięcie krzyża. Bo wisi "sprzecznie z prawem"

Zgodnie z zapowiedzią Ruch Palikota złożył do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny wniosek o usunięcie krzyża. Politycy Ruchu są przygotowani na długą walkę o puste miejsce nad drzwiami sali plenarnej. Kolejność wygląda tak: najpierw Sejm, w przypadku niepowodzenia Trybunał Konstytucyjny, a dalej - jeśli będzie trzeba - instytucje europejskie.

Mają być mniej "bojowe", a bardziej "treningowe"

Wart ponad miliard złotych przetarg ministerstwa obrony narodowej na samolot szkolno-bojowy dla młodych pilotów został ostatecznie anulowany. - Mogę potwierdzić, że rzeczywiście postępowanie zostało zamknięte - mówił w rozmowie z tvn24.pl rzecznik resortu Jacek Sońta. Jak powiedział odpowiedzialny za zakupy uzbrojenia wiceminister Marcin Idzik, powodem zamknięcia przetargu na samolot szkolno-bojowy była zmiana koncepcji zakupu samolotu - zamiast maszyny szkolno-bojowej resort chce pozyskać samolot typowo szkolny.

Zych otworzy posiedzenie Sejmu, Kutz - Senatu

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył Kazimierzowi Kutzowi akt powołania na marszałka seniora Senatu. Wcześniej Komorowski zaprosił do Pałacu Prezydenckiego także Józefa Zycha (PSL), któremu wręczył akt powołania na marszałka seniora Sejmu. To właśnie Kutz i Zych otworzą pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu nowej kadencji.

"Nie podjęto decyzji, które powinny być podjęte"

Na szczycie UE nie podjęto decyzji, które powinny być podjęte i które rozwiązują problem - ocenił w czwartek na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. I zaproponował dwa rozwiązania, które jego zdaniem pomogłyby Grecji - redukcja długu nie o 50 a o 65 proc. i realne prawo powrotu Grecji do drachmy.

Zbrodnia w hotelu. Mąż zabił żonę

34-letni mężczyzna, w środę po południu w hotelu w Łopusznie niedaleko Kielc (woj. świętokrzyskie) zabił swoją żonę, a następnie popełnił samobójstwo- tak wynika ze wstępnych ustaleń policji. Na ciałach widoczne były rany postrzałowe. Broń, którą zabezpieczono w miejscu zbrodni była nielegalna. Na razie nie znane są motywy zabójstwa. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.