Najnowsze

Najnowsze

Obluzowane siedzenia wywołały dwa awaryjne lądowania

Osiem Boeingów 757 linii American Airlines zostało gruntownie przebadanych, bowiem niespodziewanie w dwóch z nich podczas lotu obluzowały się siedzenia pasażerów. Nikomu nic się nie stało, ale wszczęto dochodzenie.

Volkswagen kusi studentów. "Szukamy młodych specjalistów"

Pracownicy poznańskiej fabryki Volkswagena pokażą w środę studentom miejscowej Politechniki jak powstaje VW Caddy. Dla studentów będzie to okazja do poznania tajników pracy poznańskiej fabryki, zaś dla niemieckiego koncernu samochodowego znalezienia nowych pracowników.

Kalifornia zakazała "leczenia" homoseksualizmu u dzieci

Gubernator stanu Kalifornia podpisał prawo, które wprowadziło zakaz stosowania u nieletnich "terapii" mającej leczyć z homoseksualizmu. Władze stanu twierdzą, podpierając się opiniami naukowców, że tego rodzaju "pseudonaukowe" praktyki szkodzą psychice dzieci.

W Żywcu zmarła księżna Maria Krystyna Habsburg

Księżna Maria Krystyna Habsburg zmarła we wtorek rano w Żywcu w wieku 88 lat - poinformował tamtejszy samorząd. Księżna przed 11 laty wróciła do Polski i zamieszkała w małym mieszkaniu w części dawnego pałacu Habsburgów.

Koniec ery Saakaszwilego. Niezależnie od wyniku wyborów

Nawet jeśli obóz Saakaszwilego ostatecznie wygra, to i tak nie będzie już tak dominował w państwie, jak przez ostatnie dziewięć lat. Silna opozycja może skutecznie paraliżować działania władzy - uważa gruziński politolog Aleksander Rondeli

Szef "Solidarności": To my wykorzystujemy partie polityczne

Rząd Donalda Tuska trzeba zmienić. Będziemy w tej sprawie współpracować opozycją, ale nie będziemy zakładnikami. To my wykorzystujemy polityków - oświadczył w TVN24 szef Solidarności Piotr Duda. Odniósł się w ten sposób do oskarżeń o podporządkowanie związku PiS, które coraz głośniej padają pod jego adresem, po udziale Solidarności w sobotnim marszu "Obudź się Polsko".

Gliński: Nie zależy mi na stanowisku

Nie zapłacę każdej ceny, żeby zostać premierem. Nie zależy mi na stanowisku - zapewniał w programie "Jeden na jeden" prof. Piotr Gliński, od wczoraj kandydat PiS na premiera ponadpartyjnego rządu. Podkreślił jednak, że wierzy w swoją misję. I nie wykluczył jednocześnie w swoim gabinecie polityków.

Brat Sobiesiaka rozpracowywał dla CBA korupcję w sądach. Prokuratura: Nielegalnie

Przyrodni brat "króla hazardu" Ryszarda Sobiesiaka pracując dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego na własną rękę, bez zgody sądu nagrał część rozmów z rozpracowywanymi prawnikami - tak uznała prokuratura i dlatego umorzyła głośne śledztwo w sprawie korupcji sięgającej Sądu Najwyższego. W sprawie funkcjonariuszy CBA, którzy razem z Józefem Matkowskim prowadzili operację przekazywania łapówek dla prawników i sędziów, toczy się osobne śledztwo. Matkowski został w nim uznany za pokrzywdzonego.

Ponad tysiąc drzew i krzewów zasadzą w Poznaniu

Klony polne, jarzębina, świerki, czy bez czarny - między innymi te gatunki roślin zostaną posadzone w Poznaniu, przy ulicy Ptasiej oraz pomiędzy ulicami Sandomierską, Nowosądecką i autostradą A2 w Poznaniu Minikowie.

Zmiany na Słowackiego. Wrzeszcz lepiej omijać

Wiaduktem kolejowym w ciągu ulicy Kościuszki od dziś kierowcy jadą tylko w jedną stronę. Remont związany z ulepszaniem nawierzchni ma potrwać około dwa tygodnie. W tym czasie lepiej omijać i tak już zakorkowany Wrzeszcz. Utrudnienia związane są z budową Trasy Słowackiego.

Rolnicy uprawiający GMO zmagają się z "superchwastami"

Amerykańscy rolnicy zużywają znacznie więcej niebezpiecznych pestycydów, próbując walczyć z "superchwastami", które wyewoluowały na polach upraw GMO - twierdzi profesor Charles Benbrok z Uniwersytetu Stanu Waszyngton. Naukowiec twierdzi, że identyczny proces zachodzi w przypadku insektów i zużycie środków owadobójczych zaczyna wyraźnie rosnąć.

Wojna o głośne Su-24. Wojsko kontra Czelabińsk

Sąd w rosyjskim mieście Czelabińsk uznał, że loty wojskowych bombowców Su-24 nad miastem są nielegalne i ich zakazał. Chodzi o duży hałas, który powodują i na który skarżyli się mieszkańcy. Wojsko jest decyzją oburzone. - Wątpię, żeby jakiś sąd regionalny mógł podejmować decyzje wpływające na bezpieczeństwo kraju - powiedział rzecznik wojska.

Rudnevs wraca do Poznania

W środę o godz. 19:00 Lech Poznań zagra towarzyski mecz z HSV Hamburg. Niemiecki zespół wystąpi w najmocniejszym składzie, m.in. z Artjomsem Rudnevsem. Spotkanie z będzie kolejnym elementem obchodów 90-lecia Lecha Poznań.

Polski obserwator w Gruzji: Nikt nam nie zgłosił zastrzeżeń

- Byliśmy w dziesiątkach punktów wyborczych i nikt nam nie zgłosił zastrzeżeń, co do przebiegu wyborów - relacjonował w TVN24 polski obserwator wyborów w Gruzji Piotr van der Coghen (PO). I dodał: - To, co wczoraj działo się na ulicach, to było szaleństwo. Setki samochodów, ludzie na ich dachach i w bagażnikach. Bawili się, wymachiwali flagami. Wygląda na to, że to szaleństwo było po stronie zwolenników zmian.

Gliński: Nie zależy mi na stanowisku

Nie zapłacę każdej ceny, żeby zostać premierem. Nie zależy mi na stanowisku - zapewniał w programie "Jeden na jeden" prof. Piotr Gliński, od wczoraj kandydat PiS na premiera ponadpartyjnego rządu. Podkreślił jednak, że wierzy w swoją misję. I nie wykluczył jednocześnie w swoim gabinecie polityków.

Związek na zakręcie

Polskę marszem obudzić chciało ok. 50 tys., jak informowały służby porządkowe lub 200 tys. osób, jak twierdzili politycy PiS-u. Wśród protestujących działacze Solidarności z przewodniczącym na czele. Piotr Duda jeszcze dwa lata temu krytykował poprzednika za zbliżenie do PiS-u i wygrał wybory hasłem odpolitycznienia. Dziś idzie ramię w ramię z Jarosławem Kaczyńskim i odwołuje się do ideałów Sierpnia 80. Pytanie tylko, czy Solidarność z Telewizją Trwam to to samo, co Solidarność w walce o wolność.

Dyni trzeba doglądać, czasem jej zaśpiewać

- Musi mieć sucho, trzeba ją głaskać, czasem też śpiewać – to rady pani Krystyny, która wyhodowała w swoim ogródku rekordową dynię. Pięćdziesięciokilogramowego giganta można podziwiać do czasu, aż zostanie przerobiony na keczup - oczywiście dyniowy.

Solidarni z zakładem

"Solidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu" - te słowa Jana Pawła II przypominał idący na czele marszu przeciwko polityce rządu ojciec Tadeusz Rydzyk. Ale Solidarność w Polsce nie tylko takie ma oblicze i cele. Jak przekonał się reporter "Czarno na białym" nie wszyscy związkowi działacze żyją walką o koncesję dla Telewizji Trwam.

Kim są, dokąd idą?

Solidarne budzenie Polski przez związek zawodowy, Prawo i Sprawiedliwość oraz tysiące sympatyków Telewizji Trwam. A połączyła ich i od lat łączy, delikatnie mówiąc, niechęć do prezydenta, premiera, rządu, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji czy mediów innych, niż te ojca Tadeusza Rydzyka. Kim są i dlaczego wychodzą na ulicę?

Gruzja wybrała

Oficjalnych wyników jeszcze nie ma, te nieoficjalne przynoszą zmianę władzy w Gruzji. I to niezwykle widowiskową. Polityk przegrywa z celebrytą. Większość w parlamencie będzie mieć najprawdopodobniej partia o wdzięcznej nazwie "Gruzińskie marzenie". Na jej czele stoi najbogatszy człowiek w kraju Bidzina Iwaniszwili. Ojciec tamtejszej gwiazdy pop.

Za pieniądze Amber Gold budują wybieg dla lwów

Gdańskie zoo podpisało umowę z firmą, która jeszcze w tym roku wybuduje pierwszą część wybiegu dla lwów za 1,3 mln złotych. Pieniądze to darowizna od firmy Amber Gold. Zgodnie z prawem stały się środkami publicznymi i nie można ich oddać.