Najnowsze

Najnowsze

"Nie nadaję się do ciężarów. Dałem ciała"

- Nie nadaję się do ciężarów, zawaliłem - w tak surowych słowach ocenił swój start w olimpijskich zawodach w podnoszeniu ciężarów w Londynie Marcin Dołęga. Spalił on trzy próby w rwaniu i nie został sklasyfikowany. Brązowy medal zdobył Bartłomiej Bonk.

Ciężary to całe jego życie

Bartłomiej Bonk zdobył brązowy medal w kategorii 105 kg w olimpijskim turnieju podnoszenia ciężarów w Londynie uzyskując w dwuboju 410 kg. Bonk całe życie poświęcił ciężarom.

Bonk: medal jest dla córek

- Medal jest fantastyczny. Ale tylko ja wiem, co zrobiłem na treningach, jak ciężką pracę włożyłem, żeby go zdobyć - powiedział w rozmowie z TVN24 Bartłomiej Bonk, brązowy medalista w podnoszeniu ciężarów. I podkreślił, że medal "jest dla córek", które niedługo się urodzą.

"Damian pokazał, na co go stać"

- Całe życie Damiana było podporządkowane pod wynik. Nic innego nie miało racji bytu - powiedział w TVN24 kolega brązowego medalisty Damiana Janikowskiego. I dodał: - Damian pokazał, na co go stać.

Janikowski "to urodzony mistrz"

- To urodzony mistrz, w głowie ma zakodowaną ciężką pracę, zwycięstwo i walkę - tak zapaśnika Damiana Janikowskiego, brązowego medalistę igrzysk olimpijskich w Londynie, scharakteryzował dyrektor WKS Śląsk Wrocław Janusz Pilch.

"Tony przerzucane na treningach"

- Jestem bardzo szczęśliwa, że po kilkunastu latach ciężkiej pracy wreszcie to się stało - powiedziała w TVN24 matka brązowego medalisty z Londynu Bartłomieja Bonka Barbara. A brat dodał: - Od początku wiedziałem, że będzie medal.

"Tak mocnego psychicznie zawodnika jeszcze nie widziałem"

- Jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że ten brąz jest zdobyty po 16 latach - powiedział w TVN24 trener kadry zapaśników Ryszard Wolny, pytany o sukces swojego podopiecznego Damiana Janikowskiego, który zdobył brązowy medal. I dodał, że "do złota zabrakło bardzo niewiele". - Gdyby zrobił "wózek" dziś byłby w finale - zapewnił Wolny.

Trener Dołęgi: 190 kg to formalność

- 190 kg dla Marcina to formalność. Miał zaczynać nawet wyżej - stwierdził trener reprezentacji Mirosław Choroś po nieudanym występie Marcina Dołęgi na igrzyskach. Brązowy medal w kategorii 105 kg zdobył inny polski sztangista Bartłomiej Bonk.

Wylosowali. Polska jednak z Rosją

Polska zmierzy się w środę z Rosją w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju siatkarzy w Londynie. To wynik losowania, które odbyło się 45 minut po północy. Rywalami Bułgarii, która triumfowała w pierwszej fazie w grupie A będą Niemcy.

Wesele

Profesor Tomasz Nałęcz odpowiada na zarzuty posła Joachim Brudzińskiego.

Minusik

Janusz Piechociński myślał, myślał i znalazł jedną rzecz, która mu się w prezydencie Bronisławie Komorowskim nie podoba...

Życzliwość

Poseł Łukasz Gibała pozytywnie ocenia prezydenturę Bronisława Komorowskiego i już dziś zastanawia się, z kim obecny prezydent zmierzy się w drugiej turze wyborów prezydenckich za 3 lata...

Stara sprawa

Łukasz Dajnowicz, rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego zdradza, że KNF bada sprawę Amber Gold od 2009 roku.

Obycie

Prezes Amber Gold Marcin Plichta do tej pory nie pojawiał się zbyt często w mediach, po jego zachowaniu widać jednak, że bystry prezes szybko się uczy.

Wierność kibica

Kibice polskich siatkarzy kochają naszych zawodników nawet wtedy, kiedy ci przegrywają.

Koniec PO. W Poznaniu

Koniec PO w Poznaniu. Wszystkie partie poza Platformą teoretycznie na te słowa powinny podskoczyć z radości, gdyby o politykę tu szło. A idzie o tablice rejestracyjne. Skończyły się kombinacje liter i cyfr, dlatego więcej tablic zaczynających się na PO w Poznaniu już nie będzie. A że miasto i jego mieszkańcy słyną z pragmatyczności, zrobiono sondaż. I wyszło, że poznaniacy są za PY - jak pyry, jeśli ktokolwiek ma tu jakieś wątpliwości.

Z aparatem na wojnę

Pusty - jak mówi - świat mody, estrady i blichtru zamienił na taki, w którym największą wartością jest człowiek i jego życie. Wziął więc swój aparat fotograficzny i pojechał na wojnę. I choć odczuł ją bardzo boleśnie, bo w zamachu stracił obie nogi i rękę, jest przekonany i głosi to zresztą swoimi zdjęciami światu, że to tam dzieją się rzeczy ważne. I, że nie ma takiego kalectwa, z którym człowiek sobie nie poradzi.

"Ciekawość", NASA i Ożarów

Wybuch radości w centrali NASA i w podwarszawskim Ożarowie był taki sam, gdy łazik o znamiennej nazwie "Ciekawość" bezpiecznie wylądował na Marsie. Ma badać pogodę i poszukiwać śladów życia, czyli dać odpowiedź na najbardziej - przynajmniej teraz - nurtujące Ziemian pytania. A jeśli nurtuje państwa pytanie co wspólnego ma NASA, Ożarów i łazik.

Polska tarcza i co dalej?

O polskiej a nie amerykańskiej tarczy antyrakietowiej powiedział prezydent w wywiadzie dla "Wprost" i ruszyły spekulacje. Zmieniamy plany, obraziliśmy się na Amerykanów, czy wprowadzamy nową strategię obrony? Nic z tych rzeczy, Bronisław Komorowski mówił o tym, co i tak musi się stać do 2018 roku, czyli o modernizacji systemu obrony powietrznej naszego kraju.

Jamajska maszynka do biegania

Nazywa się Usain Bolt, ma 25 lat i potrzebuje tylko 41 kroków, by pokonać 100 metrów. Wczoraj ten dystans przebiegł w 9 sekund i 63 setne sekundy - znowu najszybciej na świecie. A mimo to są tacy, którzy uważają, że można szybciej. To znaczy on mógłby szybciej, gdyby tylko poprawił swój start. Bo akurat on wszystko inne, co potrzebne do sprintu, już ma.

Edycja 2011

Największa międzynarodowa impreza motoryzacyjna w Polsce podczas swojej drugiej edycji (2011 r.) zgromadziła w Warszawie aż 85 tysięcy widzów i 110 pojazdów sportowych oraz wyczynowych. Do Polski przyjechały ekipy z 10 krajów Europy w tym zwycięzcy największych wyścigów oraz rajdów na świecie.

Polska tarcza antyrakietowa "to nasza polisa"

- Wojsko jest od tego, żeby przygotować się na to, czego sobie najmniej życzymy. To jest nasza polisa ubezpieczeniowa - w ten posób minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w TVN24 komentował pomysł stworzenia polskiej tarczy antyrakietowej. Ideę jej budowy jako pierwszy przedstawił prezydent Bronisław Komorowski.