Najnowsze

Najnowsze

"Nie było wsparcia, nie było refleksji, były tylko nieprawidłowości"

- Wsparcie psychologiczne dzieci było na poziomie minimalnym, nie było refleksji nad niepokojącymi doniesieniami, był szereg nieprawidłowości - mówi Rzecznik Praw Dziecka o działaniach pracowników instytucji, które miały dbać o dzieci powierzone opiece małżeństwu C. Dwoje podopiecznych zmarło w wyniku pobicia. Kolejna kontrola, tym razem zlecona przez biuro rzecznika, wykazała, że "żadna instytucja nie zadbała o ich dobro".

Rodziny: DNA potwierdzało nasze rozpoznanie. "Był telefon"

- Naszą ciocię rozpoznaliśmy dopiero po okazaniu nam czwartego ciała. Mimo wszystko poprosiliśmy o wykonanie badań DNA i otrzymaliśmy zapewnienie, że dokonaliśmy właściwego rozpoznania - twierdzą bliscy Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Zaprzeczają tym samym słowom prokuratora generalnego o tym, że pomyłki przy identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej popełniły dwie rodziny. Oburzony wypowiedzią Andrzeja Seremeta jest też syn Anny Walentynowicz, który nazywa ją "ohydnym kłamstwem".

KRS: Gowin nie miał prawa brać akt

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin nie mógł żądać przesłania akt spraw sądowych szefa Amber Gold Marcina P. - stwierdziła Krajowa Rada Sądownictwa w orzeczeniu wydanym 26 września. Do dokumentu dotarła TVN24.

Siły międzynarodowe w ostatnim bastionie talibów

Somalijskie wojsko i kenijscy żołnierze wkroczyli w piątek rano do miasta Kismayo na południu Somalii, które stanowi ostatni bastion talibów z Al-Szabab - poinformował w piątek rzecznik somalijskich sił zbrojnych.

Ostatni weekend "zerówki" i "setki"

W weekend po raz ostatni będzie można przejechać Poznań zabytkowym tramwajem linii 0 i turystycznym autobusem linii 100. "Maltanka" pojeździ jeszcze trzy tygodnie.

"Obrzydliwe wystąpienie Wassermann. Ci ludzie podpalają Polskę"

Stefan Niesiołowski nie wycofuje się ze swoich słów o tym, by za ekshumacje, które nie potwierdziły błędów przy identyfikacji ofiar katastrofy, zapłaciły ich rodziny. Tłumaczy, że "użył słów tysiąc razy łagodniejszych" niż osoby krytykujące dzisiaj rząd. - Trwa nieprzytomna nagonka na panią Kopacz i zaszczuwanie jej. Ja się zaszczuć nie dam - zapewniał poseł PO.

"Mocno mi się popłakało nad tym nieszczerym przepraszam"

Przeprosiny premiera Donalda Tuska były nieszczere - uważa córka Zbigniewa Wassermanna Małgorzata. W "Jeden na Jeden" w TVN24 powiedziała, że słowa szefa rządu przyjęła "z ogromnym smutkiem i żalem". - (...) Nawet dość mocno mi się popłakało nad tym nieszczerym słowem przepraszam, a potem szeregiem oskarżeń w stosunku do rodzin - powiedziała Wassermann.

Samolot roztrzaskał się w Nepalu. 19 ofiar

19 osób zginęło w piątek w katastrofie niewielkiego samolotu pasażerskiego w pobliżu stolicy Nepalu, Katmandu. Jak poinformowały władze tego kraju, na pokładzie maszyny było czterech członków załogi i 15 pasażerów, głównie zagranicznych turystów.

Nikt nie kupił listów miłosnych Goebbelsa

Listy miłosne i inne osobiste dokumenty ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa nie znalazły nabywcy na aukcji w Stamford w pobliżu Nowego Jorku. Przeciwko aukcji protestowały ofiary Holokaustu i organizacje żydowskie.

"Jestem bliska, złamię prawo. Pokażę, co przykrywa premier"

- Jestem bliska tego, że złamię prawo i pokażę państwu akta, którymi dysponuję - deklaruje w "Jeden na Jeden" w TVN24 Małgorzata Wassermann. I zapewnia: - My jeszcze zadamy szereg trudnych pytań i ja wiem, co dziś przykrywa pan premier PR-em i nieszczerym słowem "przepraszam" - powiedziała.

Mona Lisa młodsza o 10 lat? Pokazali wersję nr 1

W Genewie zaprezentowano obraz będący pierwszą wersją słynnej Mona Lisy. 40 lat przeleżał w sejfie. Zdaniem badaczy z The Mona Lisa Foundation, Leonardo da Vinci stworzył to malowidło 10 lat przed swoim najsłynniejszym dziełem.

Poznań opanują seniorzy

Wykłady, warsztaty, koncerty, festyny i wiele więcej - w sobotę poznańscy seniorzy odbiorą od prezydenta Grobelnego klucze do miasta i będą nim panować przez cały miesiąc. "Senioralia" potrwają do końca października.

Nowa Libia przeprosiła ONZ za Kaddafiego

W przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ tymczasowy prezydent Libii Muhammad Jusuf al-Magariaf przeprosił za zachowanie Muammara Kaddafiego, który trzy lata temu w tym samym miejscu podarł Kartę Narodów Zjednoczonych.

Żeglarskie mistrzostwa bez Klepackiej, Miarczyńskiego i Myszki

Zofia Klepacka nie wystartowała w Gdańsku w żeglarskich mistrzostwach Polski w klasach olimpijskich. Poza brązową medalistką z Londynu w RS:X pierwszego dnia imprezy na akwenie w Górkach Zachodnich zabrakło także Przemysława Miarczyńskiego i Piotra Myszki.

Kino 5D atrakcją nocy naukowców

Wirtualna przymierzalnia mundurów z rożnych epok, rajd z piratem drogowym w technologii 5D i symulator jazdy samochodem czekają tych, którzy po dobranocce, zamiast spać, wybiorą się do Centrum Hewelianum na Noc Naukowców.

Dali gołębiom wolność. Staną przed sądem

12 i 13-latek okazali się złodziejami gołębi pocztowych z Przyłęk (woj. wielkopolskie). W obawie przed konsekwencjami, postanowili je wypuścić. Za włamanie i kradzież odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Sprowokował świat islamski, wróci do więzienia

Domniemany reżyser antyislamskiego filmu, który wywołał falę antyamerykańskich protestów w krajach muzułmańskich, został aresztowany w Los Angeles. Sąd zadecydował, że wróci do więzienia, bowiem złamał zasady zwolnienia warunkowego.

Miłość aż za grób. Codziennie odwiedza zmarłego synka

Niezależnie od pogody i pory roku codziennie przed świtem Andrzej Kajda wsiada na rower i rusza w trzykilometrową trasę. Na cmentarz. Codziennie odwiedza tu zmarłego siedem lat temu syna. - Rodzina uważa, że jestem wariatem, ale coś mnie tu ciągnie. Nie potrafię tego wytłumaczyć - mówi mężczyzna.

Anna "Solidarność" jaką powinniśmy pamiętać

Dziś ponowny pogrzeb legendy Solidarności, Anny Walentynowicz. Właściwe ciało spocznie we właściwym grobie w Gdańsku. Jej nazwisko ostatnio kojarzone jest z fatalną pomyłką i zamianą ciał. A pamiętać powinniśmy ją za to, z jakim zapałem walczyła o wolną Polskę.