Najnowsze

Najnowsze

Polka podbije japońską TV?

Julia Bernard z Polski znalazła się w japońskim programie dla śpiewających amatorów. Od kilku lat Julia uczy się japońskiego i prowadzi wideobloga, dzięki któremu zauważył ją producent programu i zaprosił do Japonii.

"Musiałam udowadniać, że nie jestem tylko wdową"

Swoich bliskich stracili w katastrofie smoleńskiej. Teraz chcą wypełnić polityczną pustkę, jaką pozostawili po sobie zmarli. W nowym Sejmie zasiądze czworo członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Wyjaśnienie przyczyn katastrofy nie jest jedyna rzeczą, którą chcą się zająć.

Ośmioro Polaków walczy o 30 tysięcy euro

25 osób, w tym ośmioro Polaków, walczy o główną nagrodę w konkursie XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Zwycięzca otrzyma 30 tysięcy euro i złoty medal.

Ostatni odjazd z Łodzi Fabrycznej

W sobotę o godz. 23 z dworca Łódź Fabryczna odjedzie ostatni pociąg. Kolejny wjedzie na niego dopiero w 2014, kiedy dworzec będzie już schowany pod ziemią, a na jego obecnym miejscu stanie nowoczesne centrum handlowo-bizensowo-kulturalne. Na czas remontu ruch pociągów zostanie przeniesiony na inne łódzkie dworce, głównie Łódź Widzew.

Sztuka wstawania po upadku

Grzegorz Napieralski po przegranych wyborach zasypywany jest radami przyjaciół, by wykorzystał teraz czas na naukę, a wtedy klęska może stać sie zalążkiem przyszłego zwycięstwa. Ponoć dzięki odniesionym ranom polityk staje się też mężczyzną. Mogą coś o tym wiedzieć wracający na polityczną scenę Leszek Miller czy Józef Oleksy.

Konkurent Mazur do cudu się burzy

Polskie Mazury mają poważną konkurencję w konkursie na siedem Nowych Cudów Natury. Brazylia i Argentyna mocno promują leżące na pograniczu obu krajów wodospady Iguazu. Do rozstrzygnięcia konkursu został niecały miesiąc

Świat wychodzi na ulice. A co z Polską?

Zaczęło sie od stolicy światowej finansjery - nowojorskiej Wall Street. Ludzie reprezentujący różne środowiska i kategorie wiekowe wyszli na ulicę, aby zaprotestować przeciwko obciążaniem ich kosztami kryzysy ekonomicznego. Protest rozlał się na inne miasta USA i dotarł do Europy.

32 karaty za 8 milionów dolarów

Dom aukcyjny Christie's zaprezentował 32-karatowy diament, którego wartość oszacował na osiem milionów dolarów. Powód tak astronomicznej ceny to wyjątkowy kolor kamienia.

Zamilczeć petentkę. Urzędnicy w akcji

Hanna Derda-Nowacka od 30 lat walczyła o odzyskanie ziemi, którą jej rodzinie zabrały komunistyczne władze na mocy dekretu Bieruta. Walka z urzędnikami przypominała walenie głową w mur. W końcu przyniosła efekt.

Ma 100 lat i biega w maratonach

Fauja Singh ma 100 lat i jest najstarszym biegaczem na świecie, który bierze udział w sportowych zawodach. W najbliższą niedzielę wraz z 5 tys. pozostałymi uczestnikami pobiegnie w maratonie w Toronto.

Zmarła liderka "Kobiet w Bieli"

Laura Pollan, liderka opozycyjnego ugrupowania Kobiety w Bieli" zmarła wczoraj w szpitalu w Hawanie w wieku 63 lat. Opozycjonistka od dłuższego czasu chorowała na cukrzycę, a od tygodnia była podłączona do respiratora. O śmierci Pollan poinformowali jej współpracownicy

Skradziono 14 pocisków. "Mogą wybuchnąć"

W Bułgarii z dawnych magazynów wojskowych pod Sofią skradziono 14 pocisków artyleryjskich kalibru 85 mm - poinformowało w piątek wieczorem bułgarskie ministerstwo obrony. Władze ostrzegają, że pociski mogą wybuchnąć.

Jeszcze latają, niedługo trafią do muzeów

Najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2012 roku służące do niedawna w rozformowanym 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego statki powietrzne zostaną wystawione przez Agencję Mienia Wojskowego w przetargu. Jeszcze jesienią do AMW zostaną przekazane dwa Jaki-40, Tupolew 154M oraz śmigłowiec Bell-412. Jak poinformowała redakcję Kontaktu 24 rzeczniczka agencji, dwa inne Jaki-40 trafią do muzeów. Jeden z tych samolotów uchwycił w locie nasz Reporter 24.

Miedwiedew powołał rosyjsko-polską fundację

Tekst dokumentu powołującego do życia rosyjską fundację Centrum Rosyjsko - Polskiego Dialogu i Porozumienia ukazał się w piątek wieczorem na stronie internetowej Kremla. Organizacja ma rozpocząć swoją działalność od 1 stycznia 2012 roku, a swoją siedzibę będzie miała w Moskwie. Fundacja, wraz ze swoim polskim odpowiednikiem, będzie się zajmować wielopłaszczyznową współpracą pomiędzy krajami, ale także trudnymi tematami ze wspólnej historii Polski i Rosji.

"Precz z rządzącą bandą!"

Około 10 tysięcy osób przeszło w piątek ulicami w Kijowa w Marszu Chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Demonstranci wykrzykiwali m.in. hasła: "Precz z kryminalistą!", "Precz z rządzącą bandą!", "Rewolucja, rewolucja!". Doroczna akcja, zorganizowana przez nacjonalistyczną partię Swoboda, obyła się bez incydentów.

Obama wysyła wojsko po szefa Armii Bożego Oporu

Prezydent USA Barack Obama wysłał do krajów Afryki Środkowej 100 amerykańskich żołnierzy. Ich głównym celem będzie pomoc w schwytaniu ściganego przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze Josepha Kony'ego. Dodatkowo doradzą rządom jak walczyć z rebeliantami.

Syn Chodorkowskiego: Pamięć o ojcu najdroższą polisą

Film "Chodorkowski" niemieckiego reżysera Cyrila Tushiego to historia Michaiła Chodorkowskiego oparta na relacjach jego bliskich, przyjaciół i współpracowników. Różni się od tej lansowanej przez Kreml. Jeden z najbogatszych ludzi w Rosji i sól w oku Władimira Putina od ośmiu lat siedzi w więzieniu skazywany na kolejne wyroki sądu. Na polską premierę filmu przyjechał syn Michaiła, Paweł.

"Palikot to mesjasz"

Janusz Palikot to mesjasz lewicy - uważa działacz i poseł-elekt Ruchu Palikota Artur Dębski. W "Rozmowie Bardzo Politycznej" w TVN24 przekonywał, że o liderze jego partii będą pisać w podręcznikach. Włodzimierz Czarzasty ze Stowarzyszenia Ordynacka dodał zaś: - Dobrze się stało, że Ruch Palikota zdobył 10 proc., bo gorzej by było, gdyby te procenty poszły do ruchu Kaczyńskiego.

"PiS będzie bardziej konstruktywną opozycją"

- PiS udało się w tych wyborach wprowadzić do Sejmu znacznie lepszych ludzi. Przez to ta partia będzie bardziej merytoryczną i konstruktywną opozycją - powiedziała w "Faktach po Faktach" prof. Jadwiga Staniszkis, oceniając wynik wyborczy partii Jarosława Kaczyńskiego. Jej zdaniem jest też szansa, żeby dzięki temu zmienił się też wizerunek PiS jako partii.

Podłożył bombę Polakom, bo są katolikami?

Północnoirlandzka policja oskarżyła w piątek 30-letniego mężczyznę o podłożenie tzw. bomby rurowej (ang. pipe bomb) przed domem polskiej rodziny w jednej z dzielnic Antrim - podała telewizja Ulsteru UTV. Mężczyzna stanie w sobotę przed sądem pokoju w Ballymena.

14 mln euro do zgarnięcia w Niemczech

Aż 14 milionów euro uzbierało się w Lotto w Niemczech. Naszych sąsiadów ogarnęła prawdziwa loteryjna gorączka. Szansa na wygraną wynosi - jak obliczył dziennik "Bild" - 1 do 140 milionów.

Kalisz: Zmiany albo katastrofa. "Nie czuję wyrzutów sumienia"

- Żeby SLD nie doznał katastrofy, sposób funkcjonowania tej partii musi się całkowicie zmienić. SLD przegrał, bo nie znalazł klucza do współczesnych wyzwań Polski i Polaków - powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Ryszard Kalisz. Zaznaczył, że taki wynik to "dzwonek alarmowy" i on też poczuwa się za to do odpowiedzialności. - Nie czuję jednak wyrzutów sumienia - podkreślił.

Sesja śledczych z jasnowidzem

Wznowiono śledztwo dotyczące śmierci krakowskiej studentki znalezionej w Wiśle 12 lat temu. Do ustalenia nowych faktów zaangażowano jasnowidza, Krzysztofa Jackowskiego, który odbył z krakowskimi policjantami dwudniową sesję. Nie wiadomo jednak, co dzięki tym działaniom udało się ustalić, gdyż chroni je dobro śledztwa.

Kardynał roześle Twitterem cytaty z Biblii

Znany we Włoszech jako popularyzator Pisma Świętego kardynał Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, poinformował w piątek, że ma już swój profil na Twitterze i zamierza codziennie rozsyłać w języku włoskim jakąś "myśl biblijną".

Korespondent BBC skazany za związki z islamistami

Sąd w Tadżykistanie wydał wyrok skazujący w sprawie korespondenta radiowego BBC w tym kraju, oskarżonego o współpracę z zakazaną islamistyczną organizacją Hizb ut-Tahrir. BBC potępiła decyzję sądu. Urunboj Usmonow został skazany na trzy lata więzienia, ale sąd zarządził dla niego amnestię, dzięki której dziennikarz wyjdzie na wolność już teraz.

Wnuk Kima uczy się na Bałkanach

Kim Han Sol, 16-letni wnuk rządzącego Koreą Północną Kim Dzong Ila, rozpoczął naukę w Mostarze w południowej Bośni. Jest jednym z uczniów z ponad 30 krajów w szkole zrzeszonej w międzynarodowej organizacji Szkoły Zjednoczonego Świata (UWC).

Zachód szuka rakiet z Libii. Terroryści też

Organizacje terrorystyczne wyraziły zainteresowanie rakietami, które zaginęły w Libii w chaosie walk między Muammarem Kaddafim a powstańcami - ostrzegli przedstawiciele UE, USA i NATO. Odnalezienie ich jest sprawą priorytetową - podkreślają.

"Każdy, kto zadrze z szefem, ma przechlapane"

- Platforma to partia wodzowska i każdy, kto wejdzie w konflikt z przewodniczącym, ma przechlapane - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski. Według niego, "wypchnięcie" Grzegorza Schetyny nie jest mądrym posunięciem, bo to polityk popularny i cieszący się dobrą opinią.