Najnowsze

Najnowsze

Kanały, koronki - dwa lata leczył bez uprawnień

32-letni Alberto Nunez został w piątek oskarżony o podszywanie się pod dentystę. Mężczyzna z Melrose Park (stan Illinois) m.in. leczył kanałowo zęby i zakładał koronki - donoszą amerykańskie media.

Plac Solny: kiedyś w ogniu, dziś w kwiatach

Do końca XIX wieku handlowano na nim solą. Później, w imię wiary, palono tu Żydów i wzywano do pobożności. Plac Solny we Wrocławiu, na którym dziś królują kwiaty, niegdyś płonął nienawiścią.

Kamień węgielny pod Muzeum II Wojny Światowej wmurowany

Kamień węgielny na budowie jednej z największych inwestycji Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej, został w sobotę przed południem wmurowany, m.in. przez premiera Donalda Tuska. Był to głaz znaleziony przez archeologów w czasie prac poprzedzających budowę placówki, na terenie działki, na której powstanie muzeum.

Samobójczy atak w bazie NATO. 13 ofiar

Co najmniej 13 Afgańczyków zginęło, a dziesiątki innych odniosły rany w sobotę w dwóch dokonanych niemal równocześnie zamachach bombowych w pobliżu wojskowej bazy NATO w prowincji Wardak w środkowym Afganistanie - poinformowały afgańskie władze.

Uderzył w nich tir, wpadli pod dostawczy. Trzy ofiary

Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku, do którego doszło w sobotę przed godz. 4 rano w miejscowości Zederman (pow. Olkusz). Samochód ciężarowy wjechał w pieszych - poinformowała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Pamiętnik z obozu przypomniał o swojej autorce

Wyjątkowe odkrycie gdańskich muzealników - pisany zza drutów hitlerowskiego obozu pamiętnik autorstwa słynnej ilustratorki Mai Berezowskiej. Do obozu trafiła za przedwojenne karykatury Hitlera - te się nie zachowały, ale inne jej prace i historie pokazuje reporter TVN24 Marek Osiecimski.

Czesi rozbili gang fałszerzy dokumentów

Czeska policja poinformowała w piątek o rozbiciu międzynarodowego gangu podejrzanego o fałszowanie paszportów, dowodów osobistych i praw jazdy, które miały być następnie sprzedawane nielegalnym imigrantom i przestępcom. Gang liczył 17 osób.

73 lata temu na Westerplatte padły pierwsze strzały

Dokładnie 73 lata temu, o godz. 4.45 niemiecki pancernik "Schleswig-Holstein" otworzył ogień w kierunku polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte. W tym momencie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Uroczystości upamiętniające ten dzień rozpoczęły się nad ranem na Westerplatte, od inscenizacji historycznej pt. "Zaczęło się w Gdańsku - Honor Żołnierza".

Wyjeżdżasz za granicę? Zapłać za studia lub odpracuj je w kraju

1 września na Węgrzech wchodzi w życie nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym, która nakazuje absolwentom uczelni publicznych podejmującym pracę za granicą zwrócić część kosztów edukacji lub odpracować w kraju dwukrotność trwania studiów w ciągu 20 lat od ich ukończenia.

Pożegnali Neila Armstronga

Podczas skromnej, prywatnej ceremonii żałobnej rodzina i przyjaciele pożegnali w piątek astronautę Neila Armstronga, pierwszego człowieka, który stanął na Księżycu. Armstrong zmarł 25 sierpnia w wieku 82 lat z powodu komplikacji po operacji serca.

W przerwie

Ruch Poparcia Palikota dba o to, by przedstawiając swoje pomysły nie przeszkadzać w śledzeniu sportowych wydarzeń w Londynie.

Przebicie

Mimo pewnych trudności budowa drugiej linii metra postępuje.

Jak co roku

Lech Wałęsa doczekał się wyjątkowo wytrwałego przeciwnika.

Wprost wspaniale

Grzegorz Lato w doskonałym nastroju i jak sam twierdzi- jeszcze lepszym towarzystwie.

Po nazwisku

Poseł Andrzej Duda zastanawia się, jakie możliwości daje nazwisko Tusk na Pomorzu.

Nic zdrożnego

Andrzej Rozenek komentuje to, co jego kolega z ław sejmowych, Andrzej Jaworski z PiS oglądał podczas sejmowej debaty.